Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

paket 20/1 okaci speedtest da vidimo
 
I ne samo to da pola Srbije moze da uzme samo ADSL nego i oni koji mogu da uzmu SBB ga ne uzimaju jer njihova mreza na nekim delovima grada radi super da covek se kune u njih a drugi koji uzme dve kuce ili dva stana dalje mu radi toliko lose da istome dodje da baci bombu na SBB. Eto moj slucaj, ja kada sam hteo da uzmem SBB kod nas nije moglo kada su konacno namestili da moze kod mene u ulici moj komsija je uzeo i radi kako radi a to je da ih malo malo pa zove jer nesto ne stima a ja koji sam u istom dvoristu dve kuce udaljen od njega ili od vrata do vrata razmaka nema ni 40 metara ja ne mogu ni da ga uzmem jer je linija toliko losa da se ni ne isplati uvoditi. Tako da sam uzeo prvo SezamPro ADSL, pa Veratov pa sam na kraju uzeo Telekom i tu sam evo zadnje tri godine i super mi je. Jeste da bi cena mogla da bude malo manje ali krastavac bolje ista nego nista.
 
meni je
username: telekom
password: telekom
 
Moj pireli router prihvata samo user: admin pass: tzlkisonpk
 
Dvojne cene Telekoma za internet usluge na štetu starih korisnika pod ugovorom.

Ako se vodi tajna potpisivacka politika od strane Telekoma, pa mi forumasi jedva nacujemo bilo sta oko te akcije, kako ce tek onda prosecan korisnik saznati za ove pakete ?

Ova nova akcija Telekoma je zapravo uvođenje dvojnih cena interneta na mala vrata.
Stari korisnici pod ugovorom će plać ADSL - dinamička IP adresa
Paket Brzina Cena sa PDV-om
Click 1 1536/256 Kb/s 1.558,80
Click 4 4096/512 Kb/s 2.158,80
Click 6 6144/1024 Kb/s 3.876,00
Click 8 8192/1024 Kb/s 4.236,00
Click 16 16384/1024 Kb/s 4.590,00ati:
A novi korisnici Cene ADSL paketa sa dinamičkom IP adresom:
Nova brzina Kampanja: ADSL sa UO od 24 meseca (cena sa PDV-om od 20%)
do 5/1 Mbps 1,499.00
do 10/1 Mbps 1,899.00
do 20/1 Mbps 2,799.00 korisnici bez ugovora:
Tako da po ovom su svi korisnici Click paketa pod ugovorom zaobiđeni od ubrzanja ili pojeftinjenja. Telekom hoće na taj način da progura dvojne cene što po meni nije ni poslovno ni zakonito.Stari korisnici su mesto nagrađeni drastično oštećeni.
 
Tako da po ovom su svi korisnici Click paketa pod ugovorom zaobiđeni od ubrzanja ili pojeftinjenja. Telekom hoće na taj način da progura dvojne cene što po meni nije ni poslovno ni zakonito.Stari korisnici su mesto nagrađeni drastično oštećeni.


Svaka cast za post, lepo si to srocio.
 
Ako nemas kutiju onda ti je naplate.

Ne naplate kutiju, nemoj loziti coveka. :D
Ja sam vracao moj stari roze modem vratio sam ga, bez kutije i bez splitera i bez dva kabla i nisu pravili problem. ;)
Takodje i od ovog novog modema nemam kutiju, bacio sam je. Kada bih cuvao kutije od svih stvari sto imam, trebao bi mi jedan dobar magacin za njih samo. :D

Inace kako su se pokazale ove nove brzine, jel stvarno radi na 5/1 ili ono "do" sto su naveli pravi problem, tj. nekad radi na toj brzini, a nekad na manjoj? I da li ce biti mogucnost potpisivanja na godinu dana?
 
Ne naplate kutiju, nemoj loziti coveka. :D
Ja sam vracao moj stari roze modem vratio sam ga, bez kutije i bez splitera i bez dva kabla i nisu pravili problem. ;)
Takodje i od ovog novog modema nemam kutiju, bacio sam je. Kada bih cuvao kutije od svih stvari sto imam, trebao bi mi jedan dobar magacin za njih samo. :D

Fora sto su dosli da mi promene ruter i doneli su novi bez kutije...
 
Izgleda da dok ne objave zvaničnu akciju, možemo samo da nagađamo šta će i kako će biti.
 
ja upravo idem da potpisem 20/1mb ,zvao sam ih nije nikakav problem kazu. kacim speed test kada puste
 
Znas nekoga u Telekomu ili si nacuo u nekoj poslovnici?

Znam momka koji radi u Tk centru na Slaviji i pricao mi je oovome, da imaju opremu, ali su im problem ,,zice" po zgradama i u opste iz 50 i neke pa ne mogu da proguraju tu brzinu svuda. Po njegovom ovo ce moci tamo gde je skoro bila rekonstrukcija TT vodova.
 
Paket 10/1

 
2mbit imas overhead :D
 
ping ti je velik,promeni modulaciju
 
@lelekom
Please do explain, sta i kako da promeni ? Posto je i meni ping malko veci nije da mi smeta, al ako moze dole why not.
 
Zamolio bih ljude koji su uzeli nove pakete i kače speed testove da okače i parametre modema, čisto radi poređenja sa pređašnjim stanjem. Hvala. :)
 
Poslednja izmena:
Ja sam danas bio i potpisao za paket do 5/1,nije bilo nikakvih problema.Evo rezultata testa

ping.png

internet.jpg

Jedino ugovor su štampali na 1,5/256,koliko sam imao do sad a onda hemijskom dopisali do 5 i udarili pečat,kao nisu menjali softver za pravljenje ugovora pa mora tako.
 
Poslednja izmena:
u setovanju za modem stavi gmt ,ili sta imas,isprobaj sve pa vidi sta ti najbolje lezi :D



Power Down/Up(dBm) 0.0 / 11.3 jel ovde nesto ne valja ?
 
Poslednja izmena:
Tako je bilo jer su portovi bili kao i brzine. A sad se pusta max port koji linija moze da pusti pa te softverski ogranici na brzinu koju placas. Evo ti gore primer. 5mb uzeo a max speed 20.
 
mislim da je ipak x 0.9 ,mnogo je 0.8... koji parametar pokazuje da su instalacije u kuci lose ? i kako je moguce da torenti idu do 460 kb/s a speedtest pokazuje preko 5 ?
 
Poslednja izmena:
Tako je bilo jer su portovi bili kao i brzine. A sad se pusta max port koji linija moze da pusti pa te softverski ogranici na brzinu koju placas. Evo ti gore primer. 5mb uzeo a max speed 20.
Zašto onda nema 5 nego 4.48 i upload nije 1 nego 0.85 ?
 
Razmisljam i ja dali da ostanem na ADSL-u ili da idem na STCable gde nije stabilan ping.

Situacija je sledeca:
Ako odem na kablovski net mogu na racunam na ovo:

kabal.png


S tim da konekcija nije uvek stabilna, ping zna da skace i ako nestane struje u delu sela gde kablovski operater ima svu opremu - ja nemam net. A s tim da na selu struja nestaje po minimum 2-3 puta mesecno to me strasno nerviralo.
Download ide uvek punom brzinom i to nije problem.
Plus na kablovskom mogu da racunam na standardno ubrzanje u decembru. Prosle tri godine nijednom nisu ispalili za ubrzanje. Ako ubrzaju onda:
Flat Light 6 ide na 8mbps a Flat Light 9 ide na 12mbps. Jedan od ovo dva paketa bi ja uzeo ako bi presao na kabal. Samo problem je i to sto mi je storage pun pa nebi mogao nista da skidam :D

A sa druge strane imam ADSL sa kojim za 3 godine od kako ga koristim nisam imao vecih problema. Ping je stabilan, download stabilan, na posti i kad nestane struje internet i dalje radi...

Moja konekcija bi trabala da moze da izvuce i paket 20/1:

201210.jpg


samo me brine sto se SNR Margin u upstreamu puno pogorsao za dve godine - slika gore je od danas a dole je od novembra 2010 godine nekoliko dana posle kako sam uzeo ADSL4 + IPTV akciju na kojoj sam josh i danas.

201011.jpg


Sta moze da bude uzrok tolikog pogorsanja SNR Upstream margine ??
 
Probaj sa drugim ruterom, jer i ruter posle određenog broja godina može uticati na slabije prikazivanje parametara veze. A možda je došlo i do slabljenja na samoj liniji ako su u međuvremenu izvođeni neki radovi na tvojoj trasi. Nevezano za sve to trebao bi da imaš stabilnih 1Mbps na uploadu bez ikakvih problema.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno