Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Ista stvar i kod mene. Evo sad je proradio nesto kao. Zadnjih pola sata katastrofa.
 
Ja sa prebacio na google dns, pre toga sam mogao samo b92 da otvorim.
 
Ako otvaraš bench, onda je ok.
 
Kod mene i dalje po starom,hoce samo facebook i nista vise...Ovo pisem sa mobilnog neta.Inace u pitanju je vdsl,ali to mu dodje isto,tj ide preko telekoma.Mobilni net im radi ok,sve otvara.Hm zbog cega li je nastao ovaj problem...
 
Poslednja izmena:
Posle recite da niste zavisnici od neta :p
 
Zna li neko da li može u ruteru echolite da se promeni DNS? Da ne stoje usrani: 212.200.191.166 i 212.200.190.166
 
Bas htedoh da pitam da li neko ima problem sa googlom i netom u zadnjih tri sata, kad vidim da ste svi imali.
Znao sam da su im prsnuli DNS.
Sad je sve proradilo bar meni na vdsl-u u BG.
 
Мени час ради, час не ради на vdsl у Београду. Одустао сам и прешао на 3G од телефона...
 
Promenio na ruteru usrani dns i sada rade d3i kanali. ****mti telekomov dns,kad več moram da psujem. Godinama ga ne koristim na Lan i Wan sad neću više ni na D3i. Zna li neko koji su zvanični SBB-ovi DNS parametri?
 
Meni u Sremskoj Mitrovici ne radi nikako vec 3-4 sata, vuce se kao dial up pa sam promenio na Google DNS i sad leti i sve otvara.
 
meni se net tek sad povratio ne znam da li za stalno, od 10h nisam mogao da otvorim ni jednu stranicu, update antivirusa radio i mogao sam da igram cs preko neta bez problema

p.s ma kakvi opet zeza.
 
Poslednja izmena:
Promenom DNS radi odlicno na PC, ali na telefonu je katastrofa. Nema sanse da otvorim nesto u browseru ili B92 aplikaciju.
 
meni se net tek sad povratio ne znam da li za stalno, od 10h nisam mogao da otvorim ni jednu stranicu, update antivirusa radio i mogao sam da igram cs preko neta bez problema

p.s ma kakvi opet zeza.
Ma nema šanse, taman ti se učini da je proradilo, posle 15 sekundi stane. Promena DNS-a je jedino rešenje.
 
Telekom ADSL (novi paketi 01.10.2012)

Kako to uraditi?

Edit:

Bas sam lenj. Uradio i sada radi.
 
Poslednja izmena:
Kako to uraditi?

Edit:

Bas sam lenj. Uradio i sada radi.


odes na 192.168.1.1
user: admin
pass: tzlkisonpk (valjda)

basic->lan->dhcp server

pod karticom dhcp server imas primary i secondary dns server - znas sta treba da popunis.

Submit -> zalice se da ce podesavanje uzeti maha kada dobije novu ip adresu.

ides na maintanace->device->reboot

Sacekas, minut dva da se podigne modem.

Provera da li je sve uredu : u cmdu kucaj nslookup forum.benchmark.rs
=======================================
Server: google-public-dns-a.google.com
Address: 8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name: forum.benchmark.rs
Address: 95.211.220.198
========================


Prve dve linije ti oznacavaju koji dns koristis. U nasem slucaju google dns.
U medjuvremenu na kompu vratis podesavanje da sam uzima dns servere.
 
Poslednja izmena:
odes na 192.168.1.1
user: admin
pass: tzlkisonpk (valjda)

basic->lan->dhcp server

pod karticom dhcp server imas primary i secondary dns server - znas sta treba da popunis.

Submit -> zalice se da ce podesavanje uzeti maha kada dobije novu ip adresu.

ides na maintanace->device->reboot

Sacekas, minut dva da se podigne modem.

Provera da li je sve uredu : u cmdu kucaj nslookup forum.benchmark.rs
=======================================
Server: google-public-dns-a.google.com
Address: 8.8.8.8

Non-authoritative answer:
Name: forum.benchmark.rs
Address: 95.211.220.198
========================


Prve dve linije ti oznacavaju koji dns koristis. U nasem slucaju google dns.
U medjuvremenu na kompu vratis podesavanje da sam uzima dns servere.

Kod starijih modema, a i kod HG 552a1, sifra je: ztonpk
 
Zezalo jedno 2-3 sata..Sad proradilo sa Telekomovim DNS-om..
 
Interesuje me kolika je razlika između Interleaved i Fast kanala, konkretno kašnjenje kod online igara? Ukoliko net radi više nego dobro na Interleaved, da li ja mogu da zadražim da me prebace na Fast?
Posle nekih 8 godina čekanja su mi ovog proleća menjali kablove u ulici i napokon dobih fiksni, ali se razmišljam da li da uzimam adsl i kako bi to radilo (preko portala mi kaže da parica ne podržava 50/2, tako da verujem da vdsl ne mogu). Uspeo sam da se nakačim na komšijin ruter (čisto da proverim parametre naravno :D) i evo kako to izgleda.
Kuća mu je povezana na istu kutiju kao i moja, tako da će, koliko razumem, moj adsl slično raditi kao i njegov. Jedino me interesuje kako bi sve to izgledalo da bi se njegov prebacio na fast? Takođe, ja bih išao na 20/1.
 
Nazad
Vrh Dno