Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Који је то Бокс од 8? Код мене и даље 6, а већ је 17. јул. ;)
 
Probaj da meris kad IPTV televizija neradi i kad radi. Meni se cini da ona odvoju sebi koliko treba ostalo ostane za redovan internet.
 
bacaju pod nos neke tablete sa mini ekranima koje preko bacaju u dzakove na kilo da bi nas obavezali 2 godine potpuno bzv
 
krastavac, ali vidi kakva je situcija kod mene u subotici:
nema kablovskog neta, imas samo adsl pa da biras kod kog providera.
istice mi ugovor krajem meseca, a do sada placam 1890 za 10mb net od koga imam realan protok 8.7 ( srecom blizi centrali.)
sad imam mogucnost da za iste te pare uzmem tablet za dz, i duplo veci protok.
drugog izbora nemam tako da je ovo ultra
 
bacaju pod nos neke tablete sa mini ekranima koje preko bacaju u dzakove na kilo da bi nas obavezali 2 godine potpuno bzv

A sta bi ti decko? Sve vreme kukas kako ti je lose kod Telekoma i da placas veliku predplatu a idalje su tu idalje trazis dlaku u jajetu i ne preduzimas nista. To sto ti trazis da net kosta ko kilo kokica to neces naci nigde.

A to sto nude tablet to je samo njihova dobra volja, ja sam kada je bila pocela akcija za net pakete podpisao net 10 za 1890 dinara na 2 godine i nisam dobio ama ni casu vode a sada sam za iste pare dobio 20 mb i jos sam dobio pride tablet (cirka kosta 15k dinara) koji mi ne treba ali sta ima veze neka stoji neko ce ga koristiti u kuci a ako nista drugo dobro ce doci nekome kao poklon da se da. Ja svakako koristim Telekomov net pa imali oni da daju nesto uz pakete ili nemaju ja cu opet uzeti kod njih net. To sto pokusavaju da na svaki nacin zadrze korisnike pa krastavac to ti je marketing i da privuku nove. Sto ne uzme orion ili neki drugi provajder da daje uz internet nesto, oce zabole ga, jos da mogu oko bi ti iz glave izvadili ali posto ne mogu onda se cigane. Orion je svojevremeno davao kamerice, tastature, fleseve od 1 i 2 gb, toga se verovatno ne secas ali to su oni radili ali krastavac Telekom je otisao lvl dalje pa je uzeo malo ozbiljniju ponudu da da uz net pakete.

A kao sto rekoh to sto ti trazis veruj mi neces ni kod jednog provajdera pronaci.

@2SaiNt4U

Si probao da nazoves Telekom da vidis da ne cekas kraj meseca nego ona fora 3 meseca pre isteka ugovoara da prekines i da uzmes novu promociju.

Ja tako prosle nedelje uradio a danas mi stigo ugovor i tablet na kucnu adresu, sve zavrsio preko telefona.
 
Poslednja izmena:
Pre dve tri nedelje je pitao čemu služi tablet. Uradio je domaći, pa sad sebe sada smatra kompetentnim da procenjuje koji valja koji ne valja.
 
Nes da li si svestan da si do pre 3-4 meseca isto placao adsl a nisi dobijao tablet za 1rsd? Sada ga dobijas. Cuti. Ja sam ljut sto ga ne daju i nama koji smo ni mesec dana ranije potpisali ugovor.
 
U kojoj poslovnici imaju 100 % Asus tablet 173x da odem tamo i obnovim ugovor, pa da na licu mesta pokupim tablet ?
 
...A to sto nude tablet to je samo njihova dobra volja...
procitaj to par puta jos u sebi pa onda shvati koliko god da ono sto si u ostatku posta rekao ima logike, anulirao si sa ovakvom izjavom.

Telekom Srbija u epizodi Dobra Volja
summer 2014


nijedna firma ne radi nista po sistemu "dobra volja" nego "narodu se smucilo da placa nase usluge a sada kada vecini isticu ugovori koje su sklapali prilikom drugih akcija pre godinu-dve verovatno ce otici kod drugog operatera jer su izgradili infrastrukturu za to vreme, zato hajde da im damo BOLJU ponudu i bombardujemo reklamama na tv-u, da bi bili svesni da im nista ne fali kod nas".
 
Nije ni dobra volja ni marketing. Promrdajte klikere i shvaticete.
 
U kojoj poslovnici imaju 100 % Asus tablet 173x da odem tamo i obnovim ugovor, pa da na licu mesta pokupim tablet ?

Nema u poslovnicama, nego rade neku cudnu varijantu. Tacnije sve se vrsi preko telefona, hteo ja da odem u poslovnicu da ubrzam proces ali ne moze. Prvo se ti prijavis pa onda oni potrazuju od gigatrona tablet da im posalje pa onda kada njima tablet stigne onda se oni smiluju da tebi posalju post exspresom sve zajedno sa ugovorom i tabletom zapakovanim u jednu kutiju. Ocekivano vreme do 5 radnih dana.

Hteo sam ceo proces da ubrzam bar oko podpisivanja ugovora da mi odmah puste net 20 paket ali naravno ne moze pa tako da tek kada se njima ugovor vrati e tek onda oni salju zahtev za promenu brzine.

procitaj to par puta jos u sebi pa onda shvati koliko god da ono sto si u ostatku posta rekao ima logike, anulirao si sa ovakvom izjavom.

Telekom Srbija u epizodi Dobra Volja
summer 2014


nijedna firma ne radi nista po sistemu "dobra volja" nego "narodu se smucilo da placa nase usluge a sada kada vecini isticu ugovori koje su sklapali prilikom drugih akcija pre godinu-dve verovatno ce otici kod drugog operatera jer su izgradili infrastrukturu za to vreme, zato hajde da im damo BOLJU ponudu i bombardujemo reklamama na tv-u, da bi bili svesni da im nista ne fali kod nas".

Sta ti mislis da ja ne znam o cemu je rec, ali jel bi ti sada pre uzeo 3 meseca gratis po 1 dinar tipa net 20 paket to ti je usteda od 5670 dinara ili bi uzeo tablet koji u radnji vredi 15k dinara? I da kazemo da mi ne treba da hocu da ga prodam za upola para pa sam opet proso bolje nego da sam ostao na sadasnjoj promociji i ne dobio nista.

Ne radi niko nista zabadava ali sta to sada drugi provajderi imaju pa da se Telekom oseca ugrozenim? NISTA!!! Targo koji je mogo da im svima pomuti konce je propao i samo je pitanje kada ce prestati da isporucuju net korisnicima, sta imaju kablovski operateri od toga ako kod nekoga ne moze da se namesti net kao kod mene, komsija dve kuce do mene moze sbb ali svaki 3-4 dan mu dolaze nesto mu cackaju da bi mu net radio a covek sto je najgore nije neki zagrizeni za net ali hoce da ga ima, i ja sada koji igram igre skidam serije mi treba raspali sbb koji se zna da na nekim lokacijama je neverovatan u radu sto bi se reklo neprekosloven dok samo dve uice dalje taj isti net nije ni za ku*ac.

Onda drugi provajderi adsl-a ne mogu niti ce ikada biti pretnja Telekomu, jer dzaba im spoljni link i njihova mreza koju su razvukli kada idalje moraju da iznajmljuju parice od Telekoma da bi sve to imalo koristi. Propali orion necu ni da govorim pilicari najveci, eunet isto tako... ne mozes ni za glavu ni za rep da ih uhvatis sa njihovim ponudama za adsl, verat opet nit smrdi nit mirise nego nekako preklapaju pa dokle izguraju. Tako da je po meni ako vec moras adsl najbolje od Telekoma pa sta kosta da kosta ali bar znas na cemu si.

I da odes kod bilo kojeg drugog provajdera nece ti nikada biti kao sto je kod telekoma, jer znam tacno jer sam bio kod oriona i pobegao sam jer sam video sta rade na link gde treba da nakace tipa 10 korisnika oni nakace 12 korisnika i onda nikome ne radi net kako treba jer su uglavili ovo dvoje i oni im dodju ciste pare i sada koliko su imali linkova ili vec kako su radili ali svuda su preoterecivali linkove jer su uzimali vise korisnika nego sto im je link mogo izgurati a nisu hteli da dokupe link nego su se pravili grbavi sa sve forama pa nije do nas, jos nam se niko nije zalio na takve probleme i slicne price koje su pricali. Jer mi treba takakv provajder koji ce me za rodjene pare pravi budalom i jos u ono vreme kada su svi zivi davali dzba rutere orion ili sezam je to naplacivao paprenih 2000 dinara.

I sada ti meni reci sto ne bih uzeo dobru volju Telekoma i iskoristio sansu kada mi se vec pruza da za iste pare imam duplo brzi net i tablet gratis. Jer kao sto vidis Telekom uvek radi tako da se neko zali i kuka na njih ali niko od njih ne bega. Ja kada sam uzeo net 10 paket sam reko uh super sam prosao da bi par meseci kasnije bilo da daju za iste pare net 20, naravno i ja sam pizdeo jer sam se osecao prevarenim i zvao pokusavao da se prebacim na net 20 ali ne moze ali krastavac jedno vreme si besan i kasnije te prodje jer svatis da ces i ti jedared ubosti neku promociju zbog koje ce ostali da budu besni na telekom.

Tada kada sam ja uzeo tu promociju net 10 je bila samo par meseci ranije da su davali one studenske ponude tipa 4 mb po ceni 1.5 mb, sta mislis da nije bilo kuknajve po netu i svakojakih reci na racun Telekoma... bilo je itekako ali svi su oni ostali i dan danas kod telekoma neki da neki ne jer su se selili ko ptice selice od provajdera do provajdera cim su mogli i videli da ima neka malo jeftinija varijanta ali cim bi im istekao ugovor su se opet gledali kod kojeg provajdera da se ovaj put presele koji ima najbolju ponudu neta i cena.

Telekom to radi svesno i vidi da mu ta fora dobro prolazi i nece je menjati dogod bude video da mu to prolazi a ti, ja i svi ostali mozemo da se pomirimo sa time da je tako kako je ili da trazimo neku alternativu koje neki imaju a neki nemaju pa su prinudjeni da uzmu ono sto imaju.

Zivi bili pa videli za par meseci ce Telekom da da opet nesto zbog koje cemo svi mi koji smo sada uzeli tablete u ovoj ponudi biti kivni na Telekom, ali tako je kako je, jednostavno nekada dobijes nekada izgubis i dogod to ne prihvatis neces razumeti sta telekom radi.
 
@zmajcek
Krajem meseca mi pocinje raj rok "3 meseca pre" ,.. Ugovor sam bio pravio u oktobru 2012

Pa onda dobro, do kraja nije ostalo jos puno ali ponuda tableta moze da se menja iz dana u dan. Jedino mi je krivo sto nisam uspeo da uzmem Tesla tablet ali dobro nije kraj sveta. Odlican je ovaj Asus memo pad hd7 me173x, nisam ga puno cackao ali koliko sam mogo da vidim stagod da sam mu zadao da radi je odradjivao bez nekog problema. Kasnije cu mu instaliram gta i real racing 3 da ga opteretim maximalno da vidim kako se ponasa sa takvim igrama za one tipa cut the rope to znam da ce da zvace i da nece ni da se ugreje.

Sada vidim da su ubacili Acer Iconia A1-830-25601G01nsw koji je slican tesla tabletu ali dobro, ne treba biti alav pa traziti preko hleba pogace.
 
Poslednja izmena:
@ zmajcek: Kako necu naci nigde pa sto ne ponude nesto ovako 1.170 dinara
Za korisnike Midi paketa (5Mb/s).
Ugovorna obaveza 14 meseci. Ali mi se ne prelazi sa konja na magarca.

@ nocniduh: Jeste pitao sam pre 20 dana jer nisam znao cemu sluzi jer me ne zanima. Pogledao na youtube video cene i eto pravo da ti kazem koji ce mi to. I moblini ne koristim. I ne moze ni za pola cene da se proda za to je bolja varijatna uzeti onaj Adsl komp jer ima vecu cenu. Ali pre svega lakse ga je prodati. Da nude onaj drugi EWE komp uzeo bi ga ali taj na njihovom sajtu pise da kosta 28.000 din ako je azuriran. Posto sam ja izracunao sve i ispada max 22.500 din.

@ alfaunits: krastavac nije bilo gratis sta da se radi. Sto se tice tableta vidim da je ovaj acer najbolji izbor po karakteristikama i bela boja gospodski :D al se placa.
 
@zmajcek

Slazem se sa svime sto si rekao, ali opet mi je izjava "dobra volja" izuzetno glupa, jer kakva god da je konkurencija, neko ce 100%, narocito ako nije bio u fullu zadovoljan uslugom telekoma na bilo kom nivou, da proba da promeni provajdera (pa skoci na eunet, sbb, targo, orion, iako su objektivno losiji za neke u nekim regionima), cisto jer je par stotina jeftinije, jer im vise odgovara ponuda, jer mrze telekom, jer su mozda uzeli i prebacili fiksni negde, a telekom ovo radi da bi privukao nove ali i zadrzao stare.

Buyer's remorse postoji kako god obrnes, isto ti je sa telefonima, kosta 500eur SGS4 kad izadje, evo ga sad ima za 230 na oglasima za godinu dana vec polovan kao nov ocuvan, u svetu tehnike je nemoguce da cena skoci, samo moze dole da ide i da vise dobijes za novac.

Telekom da ima toliki monopol (ne kazem da nema, daleko od toga), ne bi morali da nude tablete, koliko god oni bili stari/losi/jeftini, vec je kada se sve presabere isplati im se da na 2god nekog namame na ugovor, jer im se sigurno isplati i vise od tog jednog tableta koji daju nekome.
 
Poslednja izmena:
Posle skoro3 meseca sam dobio 20/1 ( tableta sam morao da se odreknem ASUS MemoPad HD 10 , jer NE znaju gde je iako su mi stigle dve rate za njega po 1325 din za protok 10/1) zatim su mi nudili druge opcije i na kraju se odlučim 3 meseca po 1 din preplate
Max Bandwidth Down mi se kreće od 19 -21 Mb/s a koliko vidim Bandwidth Down koji m i je pušten 17,5 -17,8 Mb/s
Speed test mi pokazuje ping 14 ms ,download oko 15 Mb/s i upload oko 0,85 Mb/s
Mada kad nešto skidam Download mi se kreće 18 -19 Mb/s
Za sada, prezadovoljan .....
 
Prebacio sam se juce na 20/1 ponudu ovde u Kuli, ali internet mi radi u 13mbps [sam ruter je ogranicen na 15mbit]. Cimnuo sam tehnicku podrsku, danas mi je bio tehnicar, i kaze da zbog infrastrukture ne mogu dobiti vise. Kaze, niko u ostatku Kule nema pun potencijal koji daje 20mbit ADSL. Inace, udaljen sam skoro 1km vazusnnom linijom od centrale.
http://abload.de/img/webs6q8e.jpg

Bio sam zadovoljan da placam 1900din za 10/1 [u realnosti 8mbit downstream], a sada za iste pare dobijam 13mbit. Still good. Nadam se da ce u narednoj deceniji SBB prokopati kablove do mog kraja, a optiku naravno ne ocekujem dok sam ziv. :D
 
Poslednja izmena:
Pre svih njih će telekom postaviti vdsl pa ćeš imati na toj udaljenosti 20mbps uz novi ruter.
 
Posle skoro3 meseca sam dobio 20/1 ( tableta sam morao da se odreknem ASUS MemoPad HD 10 , jer NE znaju gde je iako su mi stigle dve rate za njega po 1325 din za protok 10/1) zatim su mi nudili druge opcije i na kraju se odlučim 3 meseca po 1 din preplate
Max Bandwidth Down mi se kreće od 19 -21 Mb/s a koliko vidim Bandwidth Down koji m i je pušten 17,5 -17,8 Mb/s
Speed test mi pokazuje ping 14 ms ,download oko 15 Mb/s i upload oko 0,85 Mb/s
Mada kad nešto skidam Download mi se kreće 18 -19 Mb/s
Za sada, prezadovoljan .....

Pa sto si se odrekao tableta, ako vec nisu imali taj koji si hteo sto nisi trazio asus memo pad hd7 me173x a ono sto si uplatio da ti profakturisu kroz naredne pretplate i resen problem. Suvise si lako odustao.
 
U suštini i ne treba mi tablet ali su rekli ako budem hteo tablet da podnesem molbu .
Koliko čujem krajem meseca treba da stigne Tesla po možda i uzmem tablet.
 
Da li je moguce da su mi ruter setovali na 17mbit a radi mi net do 6mbit, da napomenm imam iptv, ali znam da je bio ranije setovan na 10mbit, u cemu je fora, znam da su izmene boxa od 1 avgusta
 
Poslednja izmena:
U suštini i ne treba mi tablet ali su rekli ako budem hteo tablet da podnesem molbu .
Koliko čujem krajem meseca treba da stigne Tesla po možda i uzmem tablet.

Vecina koja ga je uzela im ne treba kao ni tebi tako ni meni ne treba ali ako vec moze sto da ne. Danas sutra ce nekom prijatelju rodjendan sa kojim si bas ok pa iskoristis sansu da mu ga poklonis ili nekom rodjaku sa kojim si u jako dobrim odnosima, sestricu ali generalno nace mu se neka svrha. Jel bolje da bude kod tebe na polici nego kod njih u magacinu?
 
Poslednja izmena:
Koliko kosta prenos ADSL usluge na drugi pretplatnicki broj?
 
Hvala, pise neka taksa 1000din.. Pretpostavio sam da je to :)
 
Nazad
Vrh Dno