Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Da li je neko uspeo da izvuče PPPoE sa ADSL modema Huawei HG552e?
 
topten i jok, pitao sam i ja da li je moguc raskid ugovora, ali mi nije nista direktno odgovorila, vec mi je navela opcije za uvodjenje fiksnog. Opcija a)- uvodim fiksnu liniju za 6000 din. Podnesem onda zahtev da izmere koji paket mogu da mi daju, a ako mi se ne svidja, mogu da odjavim fiksni telefon. Opcija b)- potpisem ugovor na dve godine za uvodjenje fiksnog telefona, platim 1 dinar, ne mogu da raskinem ugovor dok ne istekne.

LostInTime, mojoj sestri, a kasnije i meni su rekli da je neki minimum koji mogu da garantuju 10Mb i da bi to trebalo sasvim lepo da radi. Jos su se cudili kad sam ja zvao, u smislu sto si zapeo za 50, kad bi i 20 bilo dovoljno. Meni brojevi kao brojevi nisu bitni, neka to bude i 10 mb, samo da mogu normalno da mi rade racunar i maksimum 3-4 telefona (recimo jutjub na jednom ili dva uredjaja, ostalo surf). Ali posto sam na internetu nailazio na razlicita iskustva, rekoh da idem na vece brojeve, na veci protok, sigurnije je.

U pitanju je komsija koji ima kucu preko puta moje kuce. Da, jesu stavili novu centralu ove godine, ali otkud znam koju su opremu stavili unutra? Neko je pre nekoliko strana napisao da mogu na periferiju da stavljaju stare ADSL ploce. I koliko parica moze da podrzi?
Ali ako bi i taj minimalni garantovani protok od 10Mb mogao komotno da izvuce ono sto meni treba, onda bih lakse i rizikovao.
Da ne davim temu dalje...
 
Meni brojevi kao brojevi nisu bitni, neka to bude i 10 mb, samo da mogu normalno da mi rade racunar i maksimum 3-4 telefona (recimo jutjub na jednom ili dva uredjaja, ostalo surf). Ali posto sam na internetu nailazio na razlicita iskustva, rekoh da idem na vece brojeve, na veci protok, sigurnije je.

Ovo ne može na 10/1. :)
20/4 minimum
 
@Zaporožac, moze tu sigurno preko 20 ako si 360 metara od centrale. Ja sam bio skoro dva kilometra od centrale, pa sam dobijao brzinu 8/1. Nije moglo vise od toga. Pritom sam na tih 8mb koristio dva racunara + plus telefon i laptop na wifi i radilo je sasvim dobro. Kao neko ko je godinama bio na ADSL, mogu ti reci da su bili perfektni sto se stabilnosti tice, i to na periferiji Beograda. Medjutim, posto nije bilo ikakvih mogucnosti da dobijem veci protok, naterali su me da promenim operatera. Ukoliko bi uz net uzimao i IPTV, znaj da na 10mb verovatno nece raditi kako treba. Nisam siguran za 20.
 
izvinjavam se ako sam promasio temu. Imam problem sa mts adsl ruterom (zte zxhn h168n) nemam internet na njemu, kad a sam usao u ruter primetio sam da vreme rutera pogresno tj. 01.01.1970. , ima li neko resenje ili sa cekam da se telekom smiluju i dodje da resi kvar.
https://imgur.com/a/O2kUZY1
 
Brzina neta

Screenshot_2018-12-18-16-58-04-587_com.android.chrome.png

Placam net 50 vdsl.
Box 4 je u pitanju...
Medjutim u zadnje vreme jedva da prelazi 20mbps.
A ranije je bio 46...47...
Sta mislite da je problem?
Hvala
 
Poslednja izmena:
Vidim da su smanjili...samo vas pitam jel postoji realna mogucnnost da se poveca brzina...bez da bude problema i prekidanja internet konekcije
Hvala
 
Koliko vidim paramwtri su ti dobri. Jedino ako si dobio vise boxeva pa su ti smanjili protok zbog hd kanala ako si i njih dobio.
 
@Gileb: Ali njemu je ukupna brzina na portu setovana na 23 Mbps. Nju deli koliko god STB i sama internet konekcija.
 
U pravu si,drugaciji je interfejs nego na mom modemu,pa sam ovlas zakljucio da mu je pusteno 60, a ne da je to max download koji modem meri.Onda verovatno ima nekih problema na liniji.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Samo jedan iptv box imam.
Radilo je duze vreme bez problema ...izlazilo do 40MBPS-A.
Medjutim ovaj mesec...ovo do 23...
Zakljucak je da ima mogucnosti da povecaju brzinu jel da?
Razmisljao sam da menjam provajdera, jer nisam obavezan ugovorom...ali ako ima nacina da se ovo sredi jos bolje..da se ne bavim opet montazom/demontazom uredjaja
Hvala jos jednom na odgovorima
 
  • Like
Reagovanja: M J
Zovi ih i trazi naprednu tehnicku,otkaci one devojcice sto pojma nemaju. Pitaj za razlog smanjenja,ako ti je pre toga sve dobro radilo.
 
Treba mi 'mala' pomoc. :)

Imam telekomov ADSL ruter Huawei HG531 V1.

Hocu da na samom ruteru (preko web interfece-a) uklonim telekomove DNS servere i ubacim OpenDNS servere (znam da mogu to lokalno da podesim ali hocu BAS na samom ruteru).

Ulogovao sam se kao admin. I kada idem na 'Basic' > 'WAN' > INTERNET_R_8_35 ... za trenutak se prilikom ucitavanje prikazu sva polja a onda nestanu. Proverio sam preko FireBug-a i jasno se vidi da su neke celije (TD elementi) od tabele sakriveni (display:none). To sam uklonio i polja za Primary DNS i Secondary DNS su se pojavila i u njima su upisana dva telekomova DNS-a:

212.200.191.166
212.200.190.166

Upisao sam OpenDNS DNS-ove i kliknuo na dugme 'submit', nadajuici se da ce ruter prihvatiti nova podesavanja. Ruter sam restartovao, i ...nista se nije promenilo. I dalje stoje ovi telekomovi DNS-ovi. Pomislio sam da je to mozda zato sto su se input box-ovi za unos DNS-a ucitali kao sakriveni pa zato pritisak na 'submit' dugme nije nista promenio. Pokusao sam da napravim Tampermonkey skriptu koja ce ukloniti 'display:none' style sa sakrivenih celija tabele prilikom ucitavanja web interface-a (nakon sto se logujem). Medjutim, sta god da sam upisivao u skriptu sto bi trebalo da promeni CSS 'style', jednostavno je bilo ignorisano i polja za prikaz DNS-ova (kao i jos dosta drugih polja) nije bilo prikazano.

Da li neko zna kako da nateram ovaj Huawei HG531 V1 ruter da prihvati nove (OpenDNS) DNS adrese?

Evo kako izgledaju podesavanja kada su sakrivena neka polja i kada su 'oktrivena' sva polja prilikom editovanja stranice preko FireBug Firefox extenzije.

INTERNET_R_8_35 (default)
LHSrXUp.jpg



INTERNET_R_8_35 (unhidden)
ZrB2Gu1.jpg



INTERNET_B_8_36 (default)
yhZztIx.jpg



INTERNET_B_8_36 (unhidden)
PyYP7zr.jpg



Dakle, ima li neko ideju (resenje) kako ubaciti OpenDNS adrese direktno na ovaj HG531 V1 ruter umesto postojecih telekomovih DNS-ova?

Hvala!
 

Prilozi

  • INTERNET_R_8_35 (default).jpg
    INTERNET_R_8_35 (default).jpg
    181.3 KB · Pregleda: 87
  • INTERNET_R_8_35 (unhidden).jpg
    INTERNET_R_8_35 (unhidden).jpg
    312.9 KB · Pregleda: 94
  • INTERNET_B_8_36 (default).jpg
    INTERNET_B_8_36 (default).jpg
    140.9 KB · Pregleda: 79
  • INTERNET_B_8_36 (unhidden).jpg
    INTERNET_B_8_36 (unhidden).jpg
    280.6 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
Vidim da su smanjili...samo vas pitam jel postoji realna mogucnnost da se poveca brzina...bez da bude problema i prekidanja internet konekcije
Hvala

Meni su isto smanjili pre neki dan, doduse sa 46 na 16 iako je sve normalno radio, prijavio sam tehnickoj pa cekam da mi jave.
 
Tip: https://1.1.1.1/ je brzi od OpenDNS-a iz nasih krajeva. Ali ne nudi isti nivo usluge kao OpenDNS... kome treba samo brz resolver - onda je 1.1.1.1 brzi i od dzudzilija. Ja isto teram OpenDNS zbog full feature seta i kontrole pristupa i anti malware / botnet zastite.
 
Do sada sam koristio sbb preko koaksijalnog kabla jer nijesam imao kablovsku, samo net i analogna tv i video nadzor od zgrade mi je radio. Sad, mimo drzanja koaksijalnog kabla i na analognu gledanja video nadzora (no je ogroman kabl pa ssm ga makao smeta mi iza) da li moze nekako preko mts kablovske da se gleda?
 
Primetio sam danas, na redizajniranom mts sajtu da su povećali upload na Net 10 paketu, sa 1mbps na 4mbps. Pretpostavljam da taj upload može samo preko VDSL-a. To je super vest za one korisnike kojima su obezbedili sve tehničke uslove, ja to povećanje uploada nisam dobio, niti ću dobiti. Jer na mojoj centrali nema VDSL portova, a i udaljen sam skoro 4km od centrale. Bravo za mts, jer kad god moram da uploadujem neki veći fajl na net-u, moram da koristim telenor 4g net. Takođe novi mts chat ne prihvata više naša slova, već samo "osisanu latinicu"... Amateri
 
Poslednja izmena:
Na box paketima je i dalje 10/1 da nisu markirali crveno reko bi da su pogrešili.Ali opet u dodatnim informacijama samo za net 20 do 100 imaju informaciju za postojeće korisnike.
Postojeći korisnici biće postepeno migrirani na veće brzine slanja (upload) podataka paketa Net 20, Net 50 i Net 100, u skladu sa podacima navedenim u tabeli.
Sa sateliskom platformom krenuli ko i sa optikom izbace cenovnik pa ga do mraka povuku pa ko je video video je.Verovatno su ukapirali da im je mala cena od 1400 za paket gde ima hbo i cinemax.
 
Poslednja izmena:
Da li ce se povecavati uplad paket box 2 ?
imam trenutno 10/1 Mb
 
predpostavljam da je dobra parica,mogao mi cak i 100/10 da radi bez problema?

uPGgDt8.png
 
Ja vise ne znam sta da radim sa netom. Mislim mozete i sami da vidite podatke. Inace je Box 4 paket 10/1, to mi je maksimalno sto mogu da dobijem. Ali realno bio bih zadovoljan i sa tim. Pre kad je dolazila tehnicka podrska rekli su mi da je losa linija u celom naselju, ali ne kapiram sto bi to trebao da bude moj problem, jer ja placam odredjenu uslugu koju ne dobijam. Ali pretpostavljam im nista ne mogu.
 

Prilozi

  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    28.8 KB · Pregleda: 141
  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 139
S obzirom da usluga nije zadovoljavajućeg kvaliteta, možeš tražiti raskid ugovora. Ako ne žele da ti odobre raskid ugovora, uputi prigovor Ratel-u i odobriće ti raskid ugovora bez plaćanja ikakvih penala. Posle samo pređi kod nekog drugog provajdera, jer gore od ovoga ne može :D

I ja, a i ostali korisnici u mom komsiluku imamo ogromnih problema sa mts-om. Kada prijavim problem kažu mi da je loša parica od centrale do moje kuće, da sam udaljen od centrale i da oni ne mogu ništa da urade. Ne znam samo je l' očekuju da ja zamenim paricu, iako je to u njihovoj nadležnosti? Konkretno kada ih upitam kada će srediti mrežu u mom mestu odgovore mi da "konstantno rade na unapređenju svojih usluga i da se nadaju da će u budućnosti biti bolja sitaucija". Hahaha a bukvalno ništa nisu preduzeli, bar ne u mom mestu, iako probleme sa njihovim uslugama imamo duže vreme.

Pošto bukvalno ništa nisu hteli da učine u mom komšiluku, dosta njih raskinulo ugovore sa mts-om i prešlo na 4g internet kod vipa ili telenora. I ja takođe koristim 4g, ali nisam u mogućnosti da odjavim adsl jer mi je potrebna statička IP adresa, a osim 4g i adsl-a nemam drugih opcija. Najviše mi smeta što moram plaćati punu cenu za uslugu lošeg kvaliteta.
 
I ja, a i ostali korisnici u mom komsiluku imamo ogromnih problema sa mts-om. Kada prijavim problem kažu mi da je loša parica od centrale do moje kuće, da sam udaljen od centrale i da oni ne mogu ništa da urade. Ne znam samo je l' očekuju da ja zamenim paricu, iako je to u njihovoj nadležnosti? Konkretno kada ih upitam kada će srediti mrežu u mom mestu odgovore mi da "konstantno rade na unapređenju svojih usluga i da se nadaju da će u budućnosti biti bolja sitaucija". Hahaha a bukvalno ništa nisu preduzeli, bar ne u mom mestu, iako probleme sa njihovim uslugama imamo duže vreme.

Pošto bukvalno ništa nisu hteli da učine u mom komšiluku, dosta njih raskinulo ugovore sa mts-om i prešlo na 4g internet kod vipa ili telenora. I ja takođe koristim 4g, ali nisam u mogućnosti da odjavim adsl jer mi je potrebna statička IP adresa, a osim 4g i adsl-a nemam drugih opcija. Najviše mi smeta što moram plaćati punu cenu za uslugu lošeg kvaliteta.

Ovo kao ja da sam pisao! :D Bukvalno preslikana situacija! Jos sinoc sam se kod drugara raspitivao za njegov 4G internet. :D Ali on ima samo 150GB mesecno protoka, sto je meni vrlo vrlo malo.

A slika dole pokazuje da ipak moze i gore. :D
 

Prilozi

  • Screenshot_1.jpg
    Screenshot_1.jpg
    25.9 KB · Pregleda: 119
Jedino da ta adsl koristis iskljucivo za iptv a 4g net za druge uredjaje,sto opet dize troskove. Opet u tom slucaju ako nemas mogucnosti za drugog provajdera,ako bas hoces Mts iptv,imas opciju da izbacis iptv,zadrzis ostalo,a uzmes mts satelitsku platformu.
 
Nazad
Vrh Dno