Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

256=>512=>768/1024(povecano je sa 768 na 1 posle dva-tri meseca)=>1,5

To i kazem. Za onoga ko nema alternativu, ovo moze da prodje.
 
Onaj ko nema alternativu može da potpiše ugovor i uzme tih 5/1, kad već nema izbora.
 
Da li moze telekom iptv i npr ptt adls? ili samo iptv bez net-a?
 
Kaze mi ortak da ih je video danas da postavljaju vdsl u jednoj centrali na NBG-u.

Telekom je već uradio optiku do nekih zgrada po većim mestima u celoj Srbiji. To je FTTN odnosno FTTB tehnologija, postavio je novu opremu u zgradama i uskoro kreće sa VDSL-om možda oko nove godine ili nešto kasnije. To nije GPON ili FTTH tehnologija koju je instalira Targo telekom, ali je duplo brža od postojeće ADSL 2+ tehnologije i priprema dobro bazu za prelazak na GPON.
 
Imam IPTV HD + Click 4

...

Sad mi nude BOX paket, jer ionako kazu da ne moze preko 6mb net u kombinaciji sa iptv. To me samo sad nervira, mada bi mi box sa tih 6mb bio odlicna usteda jer bi on bio 3200 din

И још 400 дин. за ХД пакет.
 
Zivojine, a tvnj izvor je ko?
 
Jel' postoji negde plan proširenja adsl centrala, ako uopšte planiraju da šire. Jeste da sam u selendri, ali vidim da su i manja mesta dobila ADSL, a ovde ništa.
 
Da,i u Lazarevcu do novih zgrada dolaze optikom pricao mi kolega koji radi instalacije.U svaku zgradu instaliraju mini centrale ili isturene stepene(kako se vec zove).
 
Jel' postoji negde plan proširenja adsl centrala, ako uopšte planiraju da šire. Jeste da sam u selendri, ali vidim da su i manja mesta dobila ADSL, a ovde ništa.

Тако нешто и у самом Телекому зна врло, врло мали број људи, знам проверено пошто сам видео изнутра како се ради.

Оно што је уопштено везано које ће централе добијати АДСЛ/бити прошириване је број захтева за АДСЛ прикључак на тој централи, дакле ако има више прикључака ту ће се радити.
 
Jel' postoji negde plan proširenja adsl centrala, ako uopšte planiraju da šire. Jeste da sam u selendri, ali vidim da su i manja mesta dobila ADSL, a ovde ništa.

Pisite peticiju telekomu i sakupite potpise ;)
 
Jel mozete da mi kazete za upload koliko bi trebao da moze?

ADSL State Show Time
Data Path Fast
Operation Mode G.dmt.bisplus
Max. Bandwidth Down/Up(kbps) 16432 / 1032
Bandwidth Down/Up(kbps) 6144 / 1023
SNR Margin Down/Up(dB) 20.0 / 10.0
Attenuation Down/Up(dB) 27.0 / 14.7
Power Down/Up(dBm) 19.3 / 12.3
CRC Down/Up 0 / 0
FEC Down/Up 0 / 0
HEC Down/Up 0 / 0
System Up Time 0:15:17
DSL Up Time 0:05:06
PVC Select
PPP Up Time 0:05:04
 
Upload je na svim paketima ograničen na 1Mb/s
 
Znam, da li moze iz parametara da se kaze da li bi moglo recimo 2mbit ili je max 512kbit za upload?
 
Da li vec neko uzeo neki NET paket i kakva su iskustva,posto hocu da odem sledece nedelje da potpisem ugovor na 2 godine za 10/1 jer za tu istu cenu sada imam 4/0.5?Pitam da se ne zaletim ako ce vec oni mozda automatski prebaciti postojece korisnike koji nisu pod ugovornom obavezom na nove pakete.
 
Uzeo sam ja skoro 10/1 i zadovoljan sam. Nisam imao nikakva pucanja veze, down je ~1MB.
 
Da li vec neko uzeo neki NET paket i kakva su iskustva,posto hocu da odem sledece nedelje da potpisem ugovor na 2 godine za 10/1 jer za tu istu cenu sada imam 4/0.5?Pitam da se ne zaletim ako ce vec oni mozda automatski prebaciti postojece korisnike koji nisu pod ugovornom obavezom na nove pakete.

Neće te sigurno prebaciti na nove pakete jer im je cilj da te vežu ugovorom na dve godine.
 
Strpite se malo uskoro ce i ostali provajdrri da ponude ove pakete ali sa manjom ugovornom obavezom.
 
Pazi morace da bi bili konkurentni ili ce moci svi katance da stave....
 
Nazad
Vrh Dno