Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Uloguješ se sa admin/ztonpk
U wan konekciji HSI prebaciš na "always on"
 
Prvo mora da klikne na "Details" link sa desne strane da bi mu prikazao odgovarajuća polja :p
 
Hvala topten i shamanNS - reseno :)
 
Poslednja izmena:
Kod mene i salje veliki broj gresaka na ruteru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav,imam jedno pitanje posto nisam bas strucan,hocu da uvedem ovaj net od mts 50/8 MB s,net +fiksna,pa me zanima koja je to brZina tipa kada se skida film od 1 gb za koliko se skine I n'a primer you tube n'a 720p dali koci I to ?
 
Ako već imaš fixni telefon kod Telekoma raspitaj se prvo kod MTS-a (pozovi call centar i traži im informaciju) koja je dužina tvoje "parice" pošto VDSL 50/8 paket može da dobije poprilično mali procenat korisnika. Drugim rečima većina korisnika ako na njihovog lokaciji nije dostupna optika tu brzinu može samo da sanja.
Dakle za razliku od kablovskog interneta za DSL internet je od presudnog značaja koliko si blizu/daleko od centrale.
 
Poslednja izmena:
Ja dok sam imao vdsl kod mts-a sam bio udaljen od centrale preko 800 metara i lagano sam dobio 50/8 paket.

Ali u cemu je fora, pa fora je u tome da kada neko pozove call centar i trazi 50/8 paket oni tamo propuste kroz taj njihov program i naravno kako je on nastelovan da odbija sve koji su dalji od 300 metara od centrale rece mu da ne moze da dobije tu brzinu.

Sve sto bi trebalo je da na neki nacin dodje do nekog inzinjera u telekomu koji na glavnom racunaru moze da zaobidje tu zabranu i da mu puste paket koji zeli. Ili ako bas ne moze zbog instalacije onda mu je bolja opcija da trazi 50/8 paket i to da placa i oni da puste pa koliko max izvuce, bilo to 25 ili 35 mb mu je bolje nego da uzme za iste pare 20/4 paket ili koliko je vec.
 
Nisam ja bas blizu centrale,a telefon ce da mi uvedu njihov fix+net taj e sad nisam znao da to néce moci,cekam ih da dodju da vide,do sad sam imao sbb al nemam para vise da im placam posto kod njih nemoze net I fix bez tv,sta onda da uvedem da radi normalno onako srednja brZina da bude samo fiksni plus net,posto ovo néce moci ?
 
Dali bih onda morao da uvedem I tv njihov da bih radio ovaj net posto meni tv ne treba ?
 
Kod mts-a ti je jedino uslov da moras da imas fiksni telefon jer kroz njega ide vdsl. E sada ako bi mozda mogo da dobijes optiku onda bi moglo da se kaze da si ubo premiu.

Pitaj nista te ne kosta da li na tvojoj lokaciji ima optika ako kazu da nema kazi da si zainteresovan za istu pa ces cujes sta ce ti reci.

Ako bi dobio samo vdsl onda znaj da ce te racun svaki mesec izlaziti oko 2500 dinara, stim da mozes da im trazis kao novi korisnik jedno 5-6 meseci za gratis a mozda i vise posto prelazis kod njih sa sbb-a.
 
Još jedan koga izluđuje pucanje veze na svakih sat vremena.

 
Tri puta mi od grmljavine ove godine crkavao adsl modem. Ima li neki način da se zaštiti kada grmi?
 
Struja obično prođe kroz telefonski kabl, tako da je bitno izvaditi njega .
 
Imaš razvodne letve sa prenaponskom zaštitom koje imaju i zaštitu za telefonsku liniju, čak imaju i za kablovsku TV.
Pozdrav
 
Adsl modem mi je na spratu i u njega je direktno (bez splitera) priključen telefonski kabl. Fiksni mi je dole i tu sam stavio spliter pre telefona.

Da li spliter pomaže šta kod grmljavine?

Možda mi modem ne bi tako često stradao da i gore imam spliter pre modema?
 
Vec 15 godina sam na Telekom ADSL-u ovde u Kuli ~1km daleko od centra, prvo 10mbit pa 20mit za 1900din [od cega dobijam 13/0.8] sa crvenim Pirellijem, i konstantno mi govore ako predjem na VDSL da ce me vratiti nazad na 10mbit paket zbog udaljenosti od centrale.
nh7TfrS.jpg


Identican net dobijam od poslovne SIM kartice sa neograniceni internetom [uvece bude malo jaci download], opet sam daleko od VIP tornja pa nema nista od jacih 4G brzeina... ali ipak razmisljam da otkazem net dokle god ne dodje bolje resenje. Totalno mi je smor da vise de decenije ne uspevaju da mi ponude ista bolje, a kazu da ne treba da ocekujem bolji net u skorije vreme.

~_~
 
Poslednja izmena:
Pozdrav.
Imam kod mts net i fiksni 50/8 od toga moja brzina nije veca od 35/7 dok mi je ping 30.
E da ovo nije smesno i vise puta sam se zalio ali mi nista neresavaju posto sam ja u toj kuci u kojoj opet zivim posle nekih pola godinne imao net i brzina mi je bila 47/8 i ping nikad veci od 10, njihov odgovor je nemoze to bolje na moje pitanje kako je moglo nemaju odgovor.
Da li neko zna u cemu je problem zasto nemogu da imam stari net?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
@batat, mozda lupam gluposti, ali mi rece drugar da njihova televizija vuce net. Ako imas tv, probaj da ugasis set top box...
 
Citaj moje pitanje...

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Pozdrav.
Imam kod mts net i fiksni 50/8 od toga moja brzina nije veca od 35/7 dok mi je ping 30.
E da ovo nije smesno i vise puta sam se zalio ali mi nista neresavaju posto sam ja u toj kuci u kojoj opet zivim posle nekih pola godinne imao net i brzina mi je bila 47/8 i ping nikad veci od 10, njihov odgovor je nemoze to bolje na moje pitanje kako je moglo nemaju odgovor.
Da li neko zna u cemu je problem zasto nemogu da imam stari net?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Jesi to merio brzinu na jednom racunaru ili si mozda u prilici da doneses neciji lap top pa ga nakaci na kabel pa testiraj brzinu. Pokusaj i na telefonu na wifi da vidis koliko ce da izvuce max?

Ono sto mozes da probas na svom destop racunaru je da deinstaliras drajvere za interent pa da ih ponovo instaliras.

Mozda si sve ovo radio ali nisi napisao pa sorry ako si probao vec nesto od ovoga.
 
Pozdrav.
Imam kod mts net i fiksni 50/8 od toga moja brzina nije veca od 35/7 dok mi je ping 30.
E da ovo nije smesno i vise puta sam se zalio ali mi nista neresavaju posto sam ja u toj kuci u kojoj opet zivim posle nekih pola godinne imao net i brzina mi je bila 47/8 i ping nikad veci od 10, njihov odgovor je nemoze to bolje na moje pitanje kako je moglo nemaju odgovor.
Da li neko zna u cemu je problem zasto nemogu da imam stari net?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока

Da nisi u medjuvremenu uzeo IPTV?
 
Ako si imao pauzu u koriscenju ADSL, VDSL dobio si drugi,losiji port u (verovatno staroj) centrali.
 
Vec 15 godina sam na Telekom ADSL-u ovde u Kuli ~1km daleko od centra, prvo 10mbit pa 20mit za 1900din [od cega dobijam 13/0.8] sa crvenim Pirellijem, i konstantno mi govore ako predjem na VDSL da ce me vratiti nazad na 10mbit paket zbog udaljenosti od centrale.
nh7TfrS.jpg


Identican net dobijam od poslovne SIM kartice sa neograniceni internetom [uvece bude malo jaci download], opet sam daleko od VIP tornja pa nema nista od jacih 4G brzeina... ali ipak razmisljam da otkazem net dokle god ne dodje bolje resenje. Totalno mi je smor da vise de decenije ne uspevaju da mi ponude ista bolje, a kazu da ne treba da ocekujem bolji net u skorije vreme.

~_~

pa dojučerašnji monopolisti su navikli da korisnici trče za njima
ja sam se na muku rešio njih i prešao na optiku kod drugog provajdera
nikad više Telekom
neposlovnije i nadrndanije uposlene nigde nisam sreo
i odnos sa klijentima kao da smo mi tamo zbog njih a ne oni zbog nas

Zbogom !
 
Pozdrav,

Pre nekoliko meseci sam sa obicnog 10/1 internet paketa presao na box paket (internet+fiksni) sa brzinom 20/4. Iako bi mi svaki put rekli da imam uslova za brzinu 50 Mb/s, na kraju je to bilo odbijeno i stavljena je 20 Mb/s, iako realno dostize samo 15-16.

Iako nisam imao nikakvih problema sa starim paketom, zbog vece brzine i nesto manje ukupne cene sam presao na box.

Od tada su krenuli problemi. Prvo sam bio nedelju dana bez interneta dok mi nisu doneli novi modem a u medjuvremenu su iskljucili stari koji vise nije radio.

Kada je tehnicar doneo novi modem i prikljucio ga, nije se mogla uspostaviti veza, iako je sve bilo dobro prikljuceno. Posto je bila nedelja rekao je da ce to srediti sutra tamo kod njih.

Sutradan je proradilo, ali bi svaki put kada bih restartovao modem ili bi nestalo struje, ustpostavljanje konekcije trajalo satima, uz treperenje DSL lampice.

Desavalo se da i po pola dana ne moze da uspostavi konekciju i tada bih zvao korisnicki servis i to bi se ubrzo resilo.

U nedelju ujutru sam upalio modem, koji je bio iskljucen te noci i sve do danas se konekcija nije mogla uspostaviti, uz treperenje DSL lampice. Zvao sam nekoliko puta korisnicki servis ali bi svaki put rekli da su poslali obavestenje tehnicarima i da ce traziti da se zameni modem.

Danas sam pokusao da prikljucim modem direktno iz zida bez splitera i odmah je proradilo. Dakle, sa spliterom ne radi, bez splitera radi. Modem je ZXHN H168N V3.1.

Da li neko ima ideju u cemu bi mogao biti problem?
 
Meni se to dešavalo. Ruter je na izdisaju. I meni su svaka tri meseca menjali ruter jer nije hteo da uspostavi vezu s centralom (DSL). Sada je nakačen na UPS pa ne brinem mnogo o paddu napona struje.

Moj savet ti je da tražiš opet novi ruter i pošto vidim da imaš problema sa padom napona struje kao i ja pod hitno kupiš neki jeftiniji UPS. Ne bu škodilo da i komp prikačiš na njega.
 
Poslednja izmena:
Danas sam pokusao da prikljucim modem direktno iz zida bez splitera i odmah je proradilo. Dakle, sa spliterom ne radi, bez splitera radi. Modem je ZXHN H168N V3.1.

Pa po svemu sudeći, problem je u spliteru.

Da li ti je taj tehničar doneo/uključio i novi spliter, kada ti je doneo novi modem? Za ADSL i VDSL idu različiti spliteri... Mada to ne bi trebalo da ima veze (možda i grešim?) sa modemom (internet konekcijom), jer spliter (filter) služi samo za telefon.

... A opet, možda je spliter skroz neispravan.

Da li si probao još jednom, nakon tog današnjeg, isključ/uključ modema (bez splitera)? Da li se modem normalno, brzo povezao?

Tebi, u suštini, ni ne treba spliter za modem/internet. On služi samo za telefon. Probaj da uključiš telefon direktno "u zid" (bez splitera), pa vidi da li krči, zuji i šušti... jer neki telefonski aparati imaju ugrađene te filtere.

Ako imaš dve telefonske utičnice u kući, ili možeš i iz jedne običnim spliterom (koji možeš kupiti kod Kineza za 10-20 dinara) da napraviš dve - u jednu liniju ubodi modem direktno, a na drugoj ubaci taj njihov spliter prema telefonu.

Možda ti je i taj kabl, koji je do danas išao "iz zida" do splitera, neispravan.

Da li je spliter bio ispravno povezan? Na njemu, na dva izlaza imaš nacrtano ili napisano u koji ide modem, a u koji telefon.

... Ili jednostavno sačekaj da dođe taj tehničar i to reši.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Nazad
Vrh Dno