Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Da, doneo je i novi spliter. Spliter je do sada bio dobro povezan a i sve je to koliko - toliko funkcionisalo, tako da nije do pogresne povezanosti splitera. Probao sam i sa drugim spliterom koji sam imao od ranije ali ni sa njim nije radilo.

Tako da je moguc scenario neispravan novi spliter + neodgovarajuci stari spliter = ne radi u oba slucaja.

Sam modem nisam gasio dok sam pokusavao sve ovo, ali kad bih iskljucivao i ukljucivao kablove, bez splitera bi se odmah povezao (za desetak sekundi) a sa spliterom ne. Probao sam i da zamenim sve kablove novim, nekoriscenim kablovima i opet je bilo sve isto.

Upravo sam probao da ukljucim telefon u drugu uticnicu (dok je modem ukljucen direktno u prvu) i odmah bi se izgubila konekcija - i sa spliterom i bez. U oba slucaja fiksni telefon radi, samo bez splitera malo krci.

Cim iskljucim telefon iz druge uticnice internet proradi.
 
  • Like
Reagovanja: M J
Pre svakog telefona treba da stoji spliter, da ne delis sa nekog liniju...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: M J
Posle 4 godine skoro mi poceo da mi zeza ruter tj wifi mreza,Zvao sam i dosli i promenili su mi ruter
Sad su drugi parametri?
 
  • Like
Reagovanja: M J
Moze malo opsirnije pitanje? Koji parametri i kako su se promenili? Koji je stari ruter bio a koji je novi?
 
I meni su isto tako menjali pre par godina.
Ako si mislio na admin password meni je na tom H168:
admin/ztonpk
 
Stavi novi screenshot (ako imas moze i stari).
Parametri o udaljenosti od centrale bi trebalo da su tu negde (Line Attenuation Down), dok Noise Margin i Attainable Rate mogu da variraju u odnosu na stare parametre...
Za udaljenost bi jedino mogla da bude velika razlika ako su te u medjuvremenu prebacili na istureni stepen i tako je smanjili.
 
Stavi novi screenshot (ako imas moze i stari).
Parametri o udaljenosti od centrale bi trebalo da su tu negde (Line Attenuation Down), dok Noise Margin i Attainable Rate mogu da variraju u odnosu na stare parametre...
Za udaljenost bi jedino mogla da bude velika razlika ako su te u medjuvremenu prebacili na istureni stepen i tako je smanjili.

Ja kad sam pitao kad ceo postave centralu gde zivim tj u selu,Kaze niko ne pita za centraju posto neko zeli 20mb i ja hocu tih 20mb,A nikako da postave centralu?
centrala mi udaljena je 2,2km
 
Stavi novi screenshot (ako imas moze i stari).
Parametri o udaljenosti od centrale bi trebalo da su tu negde (Line Attenuation Down), dok Noise Margin i Attainable Rate mogu da variraju u odnosu na stare parametre...
Za udaljenost bi jedino mogla da bude velika razlika ako su te u medjuvremenu prebacili na istureni stepen i tako je smanjili.

a da parametri bili stari 6/4-7.. a sad novi 6/12?
 
Pozdrav menjali su mi skoro ruter posto je stari riknuo dobih ovaj ZTE H168 ali je wireless primetno slabiji da ne kazem ocaj dolazi do prekida i gubljenja u dnevnoj sobi koja je udaljena 10-12m gde je sa proslim radio mnogo bolje ,koje su opcije uopste da se poboljsa wifi ,jel moze na ovaj ruter da se nakaci jos jedan koji bi slao signal u drugom delu .
 
Isti problem imao, izvukao LAN kabel do lokacije koja ce mi pokrivati najbolje i podigao Access Point. Uredjaj je prastari WL-5470AP dobijen od drugara ali radi veoma lepo i pokriva mnogo bolje od tog ZTE.
 
Isti problem imao, izvukao LAN kabel do lokacije koja ce mi pokrivati najbolje i podigao Access Point. Uredjaj je prastari WL-5470AP dobijen od drugara ali radi veoma lepo i pokriva mnogo bolje od tog ZTE.

jel bi mogao mozda detaljnije sta bi trebao da uradi imam neki TP linkov ruter model TR WL340GD jos od raniej dok sam Wiresless koristio jel bi mogao on da posluzi za to .
 
jel bi mogao mozda detaljnije sta bi trebao da uradi imam neki TP linkov ruter model TR WL340GD jos od raniej dok sam Wiresless koristio jel bi mogao on da posluzi za to .

U principu ovo sto je zexoni70 postavio...
Evo i YT link za tvoj konkretan model https://www.youtube.com/watch?v=yGN-_9Myna0
Gledam na ITsvet i kazu da lepo radi ljudima koji ga upravo tako koriste za podizanje kvalitetnije wireless mreze...
 
Pozdrav, uzeo sam kod MTS-a mobilni internet paket od 200gb i dali su mi ZTE MF283V ruter. Generalno dobro radi, ali ruter često zabaguje i moram da ga resetujem. Mreža radi, ali nema interneta i onda svaki put moram da ga resetujem (uglavnom radim reset iz aplikacije jer mogu da mu u pristupim preko IP adrese) i onda unesem ponovo PIN i internet proradi. To mi radi skoro svaki dana, a nekada, ali ipak retko, i dva puta dnevno. Da li neko ima sličnih problema? Da li on to možda zbog bezbednosti blokira internet i traži unos PIN-a svako malo?
 
Pozdrav, uzeo sam kod MTS-a mobilni internet paket od 200gb i dali su mi ZTE MF283V ruter. Generalno dobro radi, ali ruter često zabaguje i moram da ga resetujem. Mreža radi, ali nema interneta i onda svaki put moram da ga resetujem (uglavnom radim reset iz aplikacije jer mogu da mu u pristupim preko IP adrese) i onda unesem ponovo PIN i internet proradi. To mi radi skoro svaki dana, a nekada, ali ipak retko, i dva puta dnevno. Da li neko ima sličnih problema? Da li on to možda zbog bezbednosti blokira internet i traži unos PIN-a svako malo?

Nosi u mts da ti resi problem
 
Jel zna neko da li se brojevi u fiksnoj mrezi vracaju nazad mts-u kada se raskine ugovor sa drugim operaterom u ciju je mrezu prenet broj, tj. jel isti princip kao u mobilnoj?
 
prenose se brojevi od drugog operatera
sve zavrsava mts
dobijes privremeni broj a za nekolko dana ti vrate tvoj broj
 
Jel zna neko da li se brojevi u fiksnoj mrezi vracaju nazad mts-u kada se raskine ugovor sa drugim operaterom u ciju je mrezu prenet broj, tj. jel isti princip kao u mobilnoj?
Naravno. Broj koji se ne koristi je "vlasništvo" operatera kom je taj blok brojeva dodeljen.
Pozdrav
 
@peterbilt65
ajd ako mozes, postavi screenshot parametara i ZTE i kad prebacis na TP-LINK...
Cisto da uporedimo kvalitet veze sa jednim i sa drugim.
 
....neće tp da se autorizuje ni pod tačku razno .....ostao od beotela, bio ispravan.Napomena, danas vratio opremu mts, odjavio box pa reko ono po seljački malku da se švercam free al
"boner" izgleda isključili odma,il je ovaj aparatus tp "drekno"......:)
 
A sa kojim PPPoE podacima pokusavas da se prijavis na mrezu?
 
Logično je kad si vratio opremu i odjavio uslugu da su u roku od 10-15 min. istu i ukinuli na tom broju........ni kod babe nema džabe a kamo li kod Lelekoma😂
 
Nazad
Vrh Dno