Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

I ja imam istu informaciju i ono što je bitno da dodam jeste da optičke kablove ne "razvlače" samo po Beogradu, nego rade paralelno i u unutrašnjosti Srbije.

U mom selu su kopali još pre 3-4 godine i tvrde da su postavljali optiku. Tada je i došao ADSL u moje mesto , seoska sredina.
 
Kakava crna optika van bg-a loze vas.
 
Zivi bili pa videli. Mozda do centrala dovuku kroz par godina, pa od centrala do nas opet bakar.

FTTH nema sanse, izuzev Bellvilla.

Treba prodati to, razdvojeno od infrastrukture, ali ovo je prokleta lopovska drzava.
 
Uzeo NET20 i za sada sam zadovoljan.(nema drugih mogucnosti u mom gradu) Moram samo da promenim spliter jer mi pucka veza po nekoliko sekundi, a to mi je bilo i na drugom paketu. Drago mi je da sam preskocio totaslovu akciju gde bih morao da se jurim sa njima sta i kako, a ovako sam za 3minuta dobio ono sto sam trazio.

Nego u ruteru mi pise maxrate 19100 a imam 17600, da ih cimam za to ili ne? :)
 
Zivi bili pa videli. Mozda do centrala dovuku kroz par godina, pa od centrala do nas opet bakar.

Kasniš sa inforamcijama mnogo. Sve telefonske centrale Telekoma Srbije su povezane optikom još sredinom 90ih godina. I ona najudaljenija telefonska centrala sa DSLAM-ovima malih kapaciteta, bogu iza tregera, povezana je optikom još pre 20 godina.
Svaka centrala ima daljinsko upravljanje, i potpuni nadzor, od stanja baterije do merenja vlažnosti vazduha, pa i to da li su vrata otvorena ili zatvorena.
 
Poslednja izmena:
Sad ono "a" u ADSL ima sasvim drugo znacenje - advanced :D
 
Kasniš sa inforamcijama mnogo. Sve telefonske centrale Telekoma Srbije su povezane optikom još sredinom 90ih godina. I ona najudaljenija telefonska centrala sa DSLAM-ovima malih kapaciteta, bogu iza tregera, povezana je optikom još pre 20 godina.
Svaka centrala ima daljinsko upravljanje, i potpuni nadzor, od stanja baterije do merenja vlažnosti vazduha, pa i to da li su vrata otvorena ili zatvorena.

Ali su zato od centrala do krajnjih korisnika povezani zavisno od raspolozenja, ispod zemlje, preko bandera, krovova...

Sad ono "a" u ADSL ima sasvim drugo znacenje - advanced :D

Kod naseg Telekoma je A od Amateur.
 
Seca li se ko pocetaka ADSL-a kod nas, kad ga je Sezam reklamirao kao Analogno Digitalna Sezampro Linija? :D
 
A ja mislio analog digital service line. :D
Vidim da ste nagurali 40 strana, jel može neko ukratko da mi kaže čemu ovoliki divan.
Ja sam kod Verat neta na 4 mb/s ako to nešto u ovoj priči znači?
 
Kako vam radi Google Play Store preko wifi sa Telekomovim ADSL ruterima? Meni je Play Store beskrajno spor, mada kad najzad krene download ide odlicnom brzinom. Surfovanje i sve ostalo takodje radi besprekorno, samo Play Store zeza. Na drugim wifi mrezama mi Play Store radi normalno. :smash:
 
promeni DNS, stavi Googlov 8.8.8.8 i 8.8.4.4
 
:-D

@magazinac

Postavili optiku pre 20god? Pa sto 1996e nismo imali adsl od 128kbit?

Nelogicno skroz.
 
A ja mislio analog digital service line. :D
Vidim da ste nagurali 40 strana, jel može neko ukratko da mi kaže čemu ovoliki divan.
Ja sam kod Verat neta na 4 mb/s ako to nešto u ovoj priči znači?

Pa nije 40 strana 4000 pa da ne moze za po sat da se iscita o cemu se radi, a ako te vec mrzi onda lepo procitaj naziv teme pa onda razmisljaj o cemu se ovde piskara. poz
 
Poz i tebi
 
Evo ako neshto znači - malopre sam dobio mail od euneta da mi duplaju paket sa 4/0,5 na 8/1 megabita u novembru. Za iste novce, ne spominju nikakvu ugovornu obavezu.

Nije baš ko kod telekoma, ali cenim da će verovatno da daju i bolje uz obnavljanje ugovora ili tako nešto
 
Ali su zato od centrala do krajnjih korisnika povezani zavisno od raspolozenja, ispod zemlje, preko bandera, krovova...

Nisi u pravu. Na izbor trase telekomunikacionih vodova, da li će ići vazdušno ili kablovskom kanalizacijom zavise mnogi faktori: konfiguracija terena, vlasništvo zemljišta i još mnogo, mnogo toga. Nije od raspoloženja kao što ti misliš.
Svaki telekomunikacioni vodovi Telekoma Srbije su ucrtani u plan grada, tačno se zna gde se koji nalazi, što kod ostalih nije slučaj. Optički kablovi Targo telekoma i njihovi mikrorovovi nigde nisu ucrtani, a da ne govorim o problemima koje će imati kada se neka ulica bude asfaltirala, jer putari nemaju inforamciju koja je trasa njihovih mikrorovova.

@magazinac

Postavili optiku pre 20god? Pa sto 1996e nismo imali adsl od 128kbit?

Nelogicno skroz.

Pročitaj malo o tehnologiji ADSL-a i njenoj istoriji, pa ćeš videti zašto 1996. godine nije bilo ADSL-a u tvom mestu.
 
Ajde prestani da lupetas!

Sta lupetam biseru? Pljackaju nas na svaki moguci nacin, a imaju opticke kablove vec 20 godina, najjace cene, plus duple cene sa ovim novim paketima.

1996 sam lupio, mogao sam da napisem i 1986, a ako je nastao 88-89, u inistranstvu su 10 godina pre nas imali dsl.

Gledaj svoja posla.
 
Telekom Srbija poseduje optiče kablove do svih svojih centrala. Istina je da su optički kablovi dovedeni i do nekih korisnika, ali nije dobijena dozvola za pružanje usluge interneta FTHH. Tu dozvolu dobila je firma Nubainvest i njihove ćerke firme Targotelekom i Telefonkabl, na koji način, to je, ja mislim, svima dobro poznato, iako nisu bili registrovani kod Ratel-a za pružanje telekomunikacionih usluga. Da je Telekom Srbija dobila tu dozvolu, napredovali bi, što se stabilnosti i brzina interneta tiče 10 godina u odnosu na ceo region, jer je svaka kablovska kanalizacija urađena po svim standardima, kroz koju može da prođe i vodovodna cev ako zatreba, a ne optički kablovi, za razliku od mikrorovova TT. Do sada bi pola unutrašnjosti imalo optiku u stanu, jer nije nikakav problem zameniti bakarne parice sa optičkim kablom. Ovu firmu je godinama neko iz vrha sabotirao.
 
oce te shvatiti da oni nama nude polako sve bolje i bolje a mi se lepimo ko muve na lepak cim izadje nesto bolje i tako iz godine u godinu kao fora podizu brzine ono ovo a zapravo nam mazu oci, isto tako i one igrice, naravno da oni mogu napraviti najrealniji fudbal ali nece jer sta kad ga jednom prodaju, sta ce prodavati sl. god? oni ovako zaradjuju vise...
 
@magazin

Ok, sve je to logicno, nek bude i da imaju opticke kablove zadnjih 20 godina.. Nisam ja nikakav trol hejter, niti internet smarac, ali logika u tvom postu se gubi bar meni u delu gde si rekao da "Neko koci Telekom" za postavljanje optike. Ja licno mislim i vecina ce se sloziti sa mnom da, telekom kao partijski kolac samo gleda da sto vise para zaradi, da se sto vise partijskih moljaca zaposli, a da se najminimalnije ulaze u tehnologiju u svim oblastima njihovog poslovanja. Zna se da je mali broj ljidi koji imaju bilo koju opciju osim adsl-a, i oni to odlicno znaju.. Kao i sva ostala JP sto koriste beneficije tipa monopol itd..

Otisli smo u offtopic, ovo je moj zadnji post na ovu temu nevezano za nove pakete.....
 
Uzeo danas na 2 god 10/1 ... 1899,00 din



Zivim u Subotici, i ovo je trenutno najbolje resenje OVDE.

NE POSTOJI kablovski internet provajder u Subotici.


A ovo je protok:

2272750411.png
 
nidzakv,
O ulaganjima i tokovima novca i zapošljavanju zaista ništa ne znam i to ne mogu komentarisati. Rečenicom da neko sabotira ovu firmu mislio sam na to, da je Telelekom Srbija jedina ispunjavala sve tehničke mogućnosti za pružanje usluge FTHH, ali dozvolu nije dobila. Dobila je firma koja nije bila registrovana za tu delatnost, sa jednim zaposlenim radnikom. Ostaje ADSL i vrlo uskoro VDSL. Vidim da si iz Kraljeva, pa pogledaj ako ti je u blizini naselje Zelena Gora ili Moše Pijade, već su postavljeni takozvani IPAN-ovi do kojih je dovedena optika iz gradske centrale, a u naselju Zelena Gora je već pušten prvi VDSL u Kraljevu. Proveri, pa ćeš se i sam uveriti da se optika paralelno radi i u unutrašnjosti.
 
Nazad
Vrh Dno