Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Taj TP Link ce tesko da radi bolje od ZTE-a.
Od Havajaca koje sam ja imao je 10x gori (a imao sam sva 4, HG520, 532e, 630 i 655b, mislim da su to jedini davani sa WiFi-em u zadnjih 10 godina za DSL?).

Tako da mozes slobodno da se prebacis na taj ZTE. Doduse, ako ne primetis da ti nesto ne radi - ne smaraj se :D
 
Preskočio si minimum HG530 i HG552a1 :p Ja sam HG530 dobio (i koristio ga dok nisam prešao na VDSL kad sam dobio ovaj ZTE) kao zamenu kad je crkao HG520c a matori u firmi i dalje koristi HG552a1.
 
https://www.google.com/search?q=double+NAT

Ako ne znaš zašto je to bitno šanse su da taj tvoj ruter i ne koristiš za nešto specijalno... tako da sad možeš prosto lepo da ga izbaciš iz upotrebe i koristiš samo ZTE. Na ZTE-u samo promeniš WiFi podešavanja da staviš isti SSID i password da ne bi morao na svakom uređaju koji se do sad kačio na tvoj WiFi ponovo da kucas password...

Koji ruter uopšte imaš? I za šta ga sve koristiš / kako ga koristiš?

čini mi se da si ipak u pravu...sve radi danas kao i ranije, ali prosto mi se čini da nema potrebe da tp link "gori" bezveze...a i dobro mi došlo slobodno strujno mesto jer sam trenutno morao da isključim cd plejer....

šta bi sad trebalo da uradim, wan kabl direktno u komp i šta onda? kako ulazim u zte podešavanja? osim naziva mreže i šifre za wifi ništa drugo ne moram da podešavam?
 
ZTE podešavanja su na http://192.168.1.1

Kad se bude logovao nekoj da koristiš telekom / telekom kombinaciju već vidi koja od ove 2 kombinacije je za tvoj ZTE primerak:

- admin / ztonpk
- admin / tzlkisonpk


Ako ti ne treba više od 2 LAN porta za internet (ako si do sad 2 ili manje uređaja žično povezivao na taj TP Link) onda sve što treba da promeniš su WiFi podešavanja. Eventualno možeš i da promeniš podešavanja internet WAN konekcije da ne bude "On-demand" nego "Always on" tip konekcije.

Ako ti treba 3 ili sva 4 LAN porta na ZTE uređaju za internet onda ćeš morati da menjaš i "Port Binding" podešavanja pošto uređaj dolazi podešen tako da su LAN1 i LAN4 za internet a LAN2 i LAN3 za IPTV.
 
Vec 4 dana imam problem sa Adsl. Pre 4 dana je grmelo opasno, nisam bio kuci samo matorci. Kada sam dosao nije radilo nista, ni iptv ni adsl a fiksni uredno radi (box 3 je u pitanju). Ulozio sam zalbu na sajtu. Prodje tako 2 dana, ja zovem, jvala Bogu cekao 45 min da se javi operater. Kaze kolege su pokusavale daljinski da aktiviraju i nisu uspeli i dalje pokusavaju da rese. Kaze da budem strpljiv. Net naravno i dalje ne radi. Zovem juce, opet ista prica. Objasnim ja goapodjici da komsija pored mene ima net, sa iste bandere tj iz te kutije/parice idu kablovi. Ona i dalje ono po autizmu mene ispituje(spliter/broj tel uredjaja u kuci). Evo dan 4ti ista stvar.
Dsl lampica treperi tj blinka a internet lampica ne sija uopste. Radio sam onaj hard reset, palio gasio modem.
Zna li mozda ili se susretao sa time, sta moze biti.
 
Однесеш им рутер и тражиш замену тј да га они тестирају.
 
Dsl lampica treperi tj blinka a internet lampica ne sija uopste.

Internet "lampica" neće raditi, sve dok se DSL "lampica" ne stabilizuje.

Ako DSL "lampica" stalno treperi, to znači da stalno pokušava da uspostavi vezu sa centralom. Baš kao što ti čekaš "tu-tuuu" signal, pre nego što okreneš broj na fiksnom.

Pogledaj stanje na 192.168.1.1 i probaj bez splitera.
 
Poslednja izmena:
Testiraj tvoj ruter kod tog komšije i komšijin kod tebe i definitivno reši dileme:

1) da li je tvoj ruter neispravan (= ako se ne konektuje kod komšije)

2) da li je problem od utičnice pa na dalje (= ako se komšijin ruter ne konektuje kod tebe

I onda kontaktiraš Telekomu i navedeš da si upravo to sve testirao i koji je zaključak experimenta. Verovatno bolje da to uradiš putem mail-a nego da ovima na telefonu ispričaš... pošto te sigurno neće proslediti na "naprednu podršku" gde su ljudi koji će da razumeju šta pričaš.

@calexx: Mislim da bi džabe nosio opremu u poslovnicu jer mu ne bi dali zamenu tamo... to kao može samo "serviser" / tehnička podrška kad dođe na kuću da prvo utvrdi "vidi stvarno ne radi" pa onda ode do kola po novi uređaj.

Meni je bio crkao adapter od napajanja i to sam potvrdio sam i kad sam odneo u poslovnicu (sa tim rezonom da skratim proceduru) tamo me naravno otkačiše i napraviše nalog za "prijavu smetnji". Drugi put sam jeeedva posle ubeđivanja u istoj poslovnici (=jedina u gradu) dobio zameniski spliter... i to mi lik prvo dao neki stari korišćeni koji je imao još goru oksidaciju na konektorima od ovog koji sam doneo da "reklamiram"... sreća pa sam bacio pogled dok sam još bio ispred poslovnice pa se vratih odmah.
 
Poslednja izmena:
Нисам сигуран али ми се чини да сам имао неки проблем и рекли су ми да донесем уређај у пословницу. Можда су ми одмах дали други а можда су оставили па ми јавили који дан касније. Или је то било са Сезамом, тамо сам сигурно мењао опрему и сигурно су ми одмах заменили, мада сам ја тада имао контакте са првим људима у фирми и обично бих се њима обратио а они су знали да ако кажем да сам тестирао, онда то није исправно и давали су налог да ми одмах замене. Или је било у СББ-у. Или у Ехе. :))
 
Sve to nisu državne firme :p Sa SBB-om tj Total-om sam se relativno brzo i lako sporazumeo kad sam u ime komšinice (starija žena, ne kapira ni da joj TV i net ne rade preko istog uređaja a ne nešto drugo... a malo malo pa ima problema sa signalom za satelitsku) zvao da prijavim da je ruter crkao (testirao tako što sam donosio moj ADSL ruter, iako sam ja na Telekomu a komšinica koristi Total ADSL) i da pošalju novi kurirskom.

A sam ovim lokalnim MTS indijancima u poslovnici večito moram da ratujem. Njima se ništa ne može objasniti i dokazati na fin način. Zadnje 2 ozbiljnije "interakcije" su morale da idu preko Ratel-a... To su takvi talenti da ne umeju da oštampaju ugovor kad dogovoriš preko call centtra ili chat-a produživanje ugovora po nekim posebnim uslovima. Čekao sam 40 minuta tamo da potpišem novi ugovor sa "Net retention" ponudom (konkretno 50/8 paket po ceni od 1399 din). Ostale samo babe i jedna nova neiskusna "devojčica" pa dok dođe sa pauze "momak" koji sve to zna i obično radi on to. Užas :D
 
Poslednja izmena:
Vec 4 dana imam problem sa Adsl. Pre 4 dana je grmelo opasno, nisam bio kuci samo matorci. Kada sam dosao nije radilo nista, ni iptv ni adsl a fiksni uredno radi (box 3 je u pitanju). Ulozio sam zalbu na sajtu. Prodje tako 2 dana, ja zovem, jvala Bogu cekao 45 min da se javi operater. Kaze kolege su pokusavale daljinski da aktiviraju i nisu uspeli i dalje pokusavaju da rese. Kaze da budem strpljiv. Net naravno i dalje ne radi. Zovem juce, opet ista prica. Objasnim ja goapodjici da komsija pored mene ima net, sa iste bandere tj iz te kutije/parice idu kablovi. Ona i dalje ono po autizmu mene ispituje(spliter/broj tel uredjaja u kuci). Evo dan 4ti ista stvar.
Dsl lampica treperi tj blinka a internet lampica ne sija uopste. Radio sam onaj hard reset, palio gasio modem.
Zna li mozda ili se susretao sa time, sta moze biti.

Isti problem ima samo sto sam ja na vdsl i od kako je bili prokleto nevreme u subotu na nedelju ne radi net, ista prica kao i kod tebe cekam po 35 min do sat vremena na uspostavu veze sa korisnickim da bi mi rekli da se strpim jos malo kako njihove kolege rade na sanaciji problema.

Inace ja sam iz NS i znam da je tu bas u ulici kod mene opicio grom ali isto tako znam da mikro market radnja je kod mts-a na netu i da im nije radio net evo njima od juce net radi a meni ovi idalje vicu kako imaju pravo na resavanje problema od 48 sati do 5 dana.

Ali ja sam jos pre neko vece podne prijavu Ratelu pa neka se oni kolju sa njima.

Najsmesnije mi je sto mogu da radim preko neta i da uzmem pare koje svakim danom gubim i to od 10-20 dollara a ovi strucnjaci mi na call centru vicu da imam pravo na umanjenje racuna, kao da meni njihovih 250 dinara umanjenje racuna moze da nadoknadi ovaj gubitak koji sada imam.
 
@ZabacDjole: Pa ako ti je posao direktno vezan za internet logično bi bilo da imaš "rezervni alat" za zanat.... nije da nema alternativa za backup link. Da si Telekomu platio za biznis paket drugačiju bi podršku sad imao ;)
 
Nije to meni primarni posao ali radim kada ima zadataka, pa evo od kada imam vdsl nikada nisam imao prekid neta duze od sat dva mozda, cak i jedne godine kada mi je ruter izgoreo od udara groma su mi zamenuli za par sati.

Sve do ovog problema, problem je sto oni ne znaju kako da ga rese.

Malo pre sam ih zvao da dodju i da mi po ubrzanom postupku uvedu optiku posto za to imam mogucnost ne mogu ni to da urade jer moram da ne znam ni ja sta prvo da uradim pa onda da zakazu kada ce da izadju na teren da obave to. Prosto je neverovatno da su toliko nesoosbni, kao da imaju dva coveka i da idu putem stapani kanapa i da resavaju problem.

I sto je najgore sutra je petak, garantujem da necu ni sutra dobiti net a onda ide vikend i do ponedeljka onda nista osim ako ne budu radili i za vikend. Ali mi je prosto ne shvatljivo da oni evo jos malo pa ulaze u 5 dan da ne mogu da rese problem, sta je moglo da crkne pa da su oni toliko nemocni 5 dana da rese isti.
 
Do tančina istini problem sam imao prošle nedelje. Bio sam na netu kad se odjednom ugasila DSL lampica i onda počela da treperi, ali nije htela da uspostavi kontakt. Bilo je tačno 14.00 h. Tog dana sam četiri puta zvao Telekom, isto su mi rekli da su pokušali daljinski da reše problem, ali bezuspešno. Sutradan sam zvao u pola 7 ujutro peti put. U pola 10 došao je tehničar sa novim ruterom i sve je odmah proradilo. Znam samo da je dan ranije grom udrario u obližnju crkvu, ali ruter je radio još jedan dan, a da li je kriv sam grom ili nešto drugo, to ne znam. Inače, imao sam VDSL ruter HG630 koji su zameniili za ZXHN H168N.
 
Kod mene uopste nisu izlazili jer su navodno daljinski izvrsili proveru rutera i on je kao uredu.

Isto tako sam bio zvao veceras da pitam jel mogu da odem do poslovnice posto mi je blizu da uzmem drugi ruter da isprobam jel bi to resilo problem pa cu ujutru da prosetam da pokupim novi ruter. Pa se nadam da ce agonija od 5 dana konacno da se zavrsi.

Po njihovim recima neki ozbiljan je kvar u centrali na mojoj liniji. E sada sta je stvarno problem ne znam ali definitivno gubim strpljenje.
 
Bili danas... Zamnili ruter i to je to. Radi. 5 dana skoro im trebalo da zamene ruter.
 
Bili danas... Zamnili ruter i to je to. Radi. 5 dana skoro im trebalo da zamene ruter.
Nisi jedini kome je crkao ruter. Kad bi isključivali opremu kad krene grmljavina ne bi imali problema, ovako ostanemo bez neta i moramo da čekamo.
Kod nas u Sremu je do sada zamenjeno skoro 1000 rutera i STB-ova. Dobro je dok ne krenu da naplaćuju, tada ćemo valjda malo više brinuti o opremi koju koristimo.
Pozdrav!
 
Ja u Sremu nisam gasio ruter samo komp i isključivao produžni iz struje i LAN kabl od kompa iz rutera :d Pa na mobilnom blejao po netu dok ne prestane grmljavina.
 
Kod mene jos uvek u prekidu net. Niti oni zovu niti resavaju problem u centrali a bio danas do poslovnice da pitam jel imaju ruter viska da testiram ovaj moj ruter jel crko ili nije. Mada nemaju rutera tu u poslovnici a onda sam im predolizo da me prebace na optiku, pa je isao tamo da prica sa nekim menadzerom ili skime vec da pokusaju da mi dodju sutra u toku dana i to sve povezu.

Pa se nadam da ce konacno ova agonija da se zavrsi.
 
Nemam internet već četvrti dan, nestao mi internet kada je serviser bio kod komšije i njemu stavljao drugi izvod za fiksni telefon u utorak oko 9 ujutru.

Zvao oko 10 puta kontakt centar, uvek ista priča - otkloniće smetnju kolege u najkraćem mogućem roku. Ne znam šta da radim ?

Ne sija ni DSL ni Internet lampica, ruter je ZTE ZXHN H168N.

Ako neko ima broj od bilo kog njihovog servisera u Beogradu, nek mi pošalje njegov broj na PM ako može.
 
Poslednja izmena:
Pisi mail, i "smireno" opisi situaciju.
 
Nemam internet već četvrti dan, nestao mi internet kada je serviser bio kod komšije i njemu stavljao drugi izvod za fiksni telefon u utorak oko 9 ujutru.

Zvao oko 10 puta kontakt centar, uvek ista priča - otkloniće smetnju kolege u najkraćem mogućem roku. Ne znam šta da radim ?

Ne sija ni DSL ni Internet lampica, ruter je ZTE ZXHN H168N.

Ako neko ima broj od bilo kog njihovog servisera u Beogradu, nek mi pošalje njegov broj na PM ako može.

Pisi im na [email protected] tu ce ti odgovoriti sigurno a sto se tice korisnickog meni od nedelje ujutru vicu da se strpim jos malo pa eto na kraju cu da cekam do ponedeljka dok ne dodju monteri da spoje optiku. Posto ovaj kvar koji je nastao u centrali ocigledno da nisu sposobni da rese na mojoj liniji. Samo se nadam da optika i vdsl centrala nisu spojene na jedno te isto.
 
Pisao sam im danas oko 14:00 na [email protected] i još uvek nisam dobio odgovor.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Odgovorice u roku od 8 dana, obicno osmi dan par sati pre isteka roka. Barem meni tako odgovaraju.
 
Uz svo duzno postovanje, ali mozda nekada nismo svi kuci u datom trenutku pa da ugasimo sve.
 
Ako ne dobijes odgovor sutra pre podne onda mozda tek u ponedeljak. Meni su odgovorili za nepunih 10 sati od slanja email na njihovu adresu. Ali mislim da ce ti neko vec koliko sutra odgovori na email.

Tek sada vidim kada nema neta koliko smo ustvari postali zavisni od njega. Ne samo ja nego kompletno drustvo.

Dok sam danas cekao u poslovnici jos cetvoro ljudi je dolazilo da se zali kako im net ne radi vec 4-5 dana. Jedan je bio toliko iznerviran da je podneo zahtev za raskid ugovora i to samo mesec dana posle uzimanja ugovora.

Inace zvali su me bili iz mts da mi kazu da ne mogu nikako sutra (subotu) da dodju nego ce tek u ponedeljak da dodju tako da se agonija nastavlja sve do ponedeljka.
 
Hoću da počupam sebi kosu sa glave, nisam dobio NIJEDNU informaciju u vezi problema ili sanacije smetnje, ovi iz kontakt centra imaju protokol kojeg se strogo drže i džaba biti navalentan na njih.

Da SBB ima infrastrukturu ovde kod mene već juče bih otišao da raskinem ugovor i pređem na SBB, ali avaj, osuđen sam na mts.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Dzaba pitas jer ne znaju koji je problem, ja sam bio toliko uporan da su mi samo rekli i to jedan od njih ne znam koliko sam pricao... ja sam za prvih 5 dana zvao vise od 15x i samo mi je taj jedan lik reko da nemaju nikakve informacije vise osim da je na mom delu mreze neki ozbiljan problem i da ne zna kada ce isti biti saniran. Tacnije da tehnicari rade na odklanjanju problema.

Ali kada sam pisao ovima na [email protected] su mi rekli da su preduzete mere na tome da se problem sto hitnije resi.

Svaka osoba sa kojom sam pricao na call centru je pisala tehnicarima urgenciju da mi se sto pre net resi, kontam da su istu pricu prodavali i drugima.

Kada je proslo 3 dana kako nisam imao net su poceli da mi ko papagaji ponavljaju kako imam pravo na umanjenje racuna.

Tako da moj ti je savet da nazoves i pitas da li imas mogucnost za optiku ako imas odmah im kazi da ti zakazu termin. Ja sam tako uradio i u ponedeljak cekam da dodju da instaliraju ont i da zavrsim vise ovo zezanje.
 
Pa valjda će za optiku da bude skuplja cena ?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Pa isto ce me izadje cak 100 dinara jeftinije, jer sam uzeo box2 paket u kome je fiksni i net 50/8 koliko sam imao i na vdsl.

Posto ide novi ugovor na sve ovo pa su mi ponudili 4 meseca po 1 dinar ili tablet, tako da sam se ja odlicio za tablet jer mi treba i uzeo sam neki Alcatel A3 10 wifi uz doplatu od 1800 dinara ali pokusacu da ih izgrabvim i da ne platim tu jednokratnu doplatu na konto svih ovih problema koje sam imao za svo ovo vreme.
 
Nazad
Vrh Dno