Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

Širom Srbije je tako ako si van centra tj dalje od centrale..
Meni Ping preko 60, uveče i preko 100..
Brzina kako kad [emoji38]
 
ADSL je prevazidjen. Do nedavno sam imao ADSL, brzina je bila od 3 do 6 Mbps, katastrofa... Sa ADSL-a sam presao direkt na optiku. Iskreno nisam se nadao da cu u svom mestu tako brzo dobiti optiku.
 
slazem se naravno
tuga je sto postoje toliko drasticne razlike u ravnomernom razvoju ove zemlje, nemam nista protiv da ljudi po centralnim opstinama gradova dobijaju stvari prvi, ali isto tako je nenormalno da van toga undis tacno 100x losiju uslugu (pricam o opciji 1 gigabita na optici 15km od mene i mojih cemernih 10Mbita), valjda bi elementarna logika nalagala da koliko toliko smanjis te razlike prvo, ali onda se samo osvestis u kojoj zemlji zivimo....
@StefanN98 - inace koje je tvoje mesto gde si dobio tu optiku? deluje da smo mozda u uporedivim mestima
 
Znamo da je prevaziđen ali ima nas koji smo još uvek osudjeni na ADSL ili kako se već zove ovaj 20/4 MB/s paket tj koja je tehnologija...VDSL?! A ne Može brzi paket..
Ni SBB-a niti bilo kakve bolje alternative..
 
ti imas VDSL, nije fora da deprimiras nas nesrecnike sa ADSL-om u ovoj temi :)
 
  • Like
Reagovanja: M J
@horror U pitanju je selo u okolini Jagodine. Jedan lokalni provajder je razvukao svoju opticku mrezu u mom selu i jos par okolnih.
 
Poz, Da li imao neko slucajno problema ove nedelje samo puca internet samo nestane net i dodje menja se konstantno brzine dow i upload cas 10 mb cas 7mb
 
Hoće li telekom ikada prestati da koristi ovaj silni zaostali bakar i, recimo, fokusira se da svim korisnicima obezbedi optički priključak umesto da svi koriste bakar? Razumem da im se mnogo više ovako isplati jer ne moraju da menjaju ništa , niti da ulažu u bilo šta, ali mislim da je stvarno bez veze i sramota da pojedini ljudi ne mogu da imaju veće brzine ako to baš žele. Evo optika je sprovedena i kod mene u ulici, ali ipak ništa od optičkih brzina koje su mi obećane (200/80 jer sam nedavno prešao na BOX 4 Plavi paket) iz razloga jer je to Supernovina infrastruktura, a ne Telekomova..., I evo, još uvek sam svakako zaglavljen na 10/1 i jedina nada mi je ovaj mts-ov 4G 100gb koje dobijam mesečno uz ovaj BOX 4 paket, gurnem tu SIM karticu u bežični ruter i imam nekih 45/45 i to ograničenih 100GB
za internet saobraćaj mesečno..

Možda se stanje skroz promeni ako bi se telekom napokon privatizovao, iako se o toj temi priča već decenijama unazad i još uvek ništa od toga. Šta vi mislite ?
 
Poslednja izmena:
@zluu10, da, apsolutni raspad ali tako je vec dugo vremena, meni tih 10 nikada nije ni bilo vise od 7, a kad padne on padne na nivo dial up-a

@ukLz - znaci ti moras da cekas sada da ti istekne ugovor? ako nista, barem znas da ti je izvestan prelazak na optiku cim ti istekne ugovor, mi ostali nemamo cemu ni da se nadamo sto se optike tice
 
Da li moze internet da se ograniči bez ikakvih programa i gluposti? Da mi wireless ne jede ionako već bedan upload?

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Zdravo, moze li mi neko reci da li je moja li ija ok?

I sta znaci ova opcija
Downstream FEC (tu stoje najvece vrednoati)

300aa8a834845fef78692845356363d4.jpg


P.s: stalno se povecava?
Da li je to ok?
 
Poslednja izmena:
Znaci downstream i upstream FEC su greske?

Do cega to moze biti?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisu greske, to su korekcije gresaka (forward error correction). Rezultati su ti manje-vise OK.
 
znaci za dzabe sam cimao ljude iz mts-a.
mada operater je samo stavio..provera internet konekcije!

sa ovim parametrima imam li mogucnost za jaci net od centrale sam 800m
 
Up

Evo sad sam na posao imam isto telekom net, od centrale je 50m

I nema tih parametara? Do cega ovo dolazi?!? Ovaj downstream Fec

15d0f892935666e37537ff385bbcd181.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Duža i lošija parica ti je tamo gde ti je VDSL pa se neizbežno dešavaju i greške pri transferu podataka. A ovo gde ti je ADSL i 50m od cetrale za sad (za dan i po koliko traje konekcija) nema ni jednu FEC, HEC ili CRC grešku.
 
da na poslu kod mene je obican adsl 10/1 - eto kako stoji za dan i nesto

a kuci mi je vDSL2 20/4 - i ima onog downstream FEC i povecava se...nekad vise nekad manje - ali moze se reci da 24h/7 - ima protoka interneta - konektovanih uredjaja (dvr, telefoni, andorid box) - uvek neki protok!

znaci nista strasno vezano za ovo...
ako sam ukapirao mora tako da bude zbog vDSLa ili da trazim da provere paricu?

sta znaci ''Duža i lošija parica''?

kolega @ shamanNS - kaze da su greske
kolega @ lab310 - da su to korekcije gresaka
 
Poslednja izmena:
@beckhamsv: Ako je bila korekcija greške samim tim je bila i greška :p A duža i lošija parica, samo-opisno je prilično. Duža = veće dužine = mnoooooogo si dalje od centrale nego tih 50m na poslu.
Lošija = više grešaka, više šuma..

To ti je što ti je, da si Isus lično Teleko ne menja paricu za skroz novu :D
Brži paket od tog što koristiš ne može na toj parici, tako da uživaj u tome što imaš. Bitno da ne puca i to je to.
 
ok...shavatio sam...znaci ako bi trazio brzi paket imao bi jos vise problema!
ovako skoro da nikad nemam pucanja interneta, sem kad ga ja restartujem ili nestane struja.
ok...ja se plasio da ova brojka sto se stalno povecava, ne pravi probleme...znaci nije strasno.
trenutno stoji sad downstream fec - 204829 (za 5h i 7min)
 
Ne bi imao više problema , samo bi te odbili :D Jer je sledeći brži paket 50/8 a to kod tebe neće da može.
 
Up

I da li je ovo normalno?
Ovako pokazuje modem.
Imam paket 20/4

eaf1ea2ac8f5df7c5834a4f6029cc865.jpg

Na osnovu ovog dto pokazuje? Kakva je linija..koji parametribtreba da su veci a koji manji..

Evo sta pokazuje speed test:

f2331f56e281b09c2412516417638d62.jpg


Internet lepo radi, dobar ping, nema pucanja konekcije..zakaceno 4/5 telefona, resiveri, android box, tv...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav,
Da li neko moze da mi pomogne oko podesavanja modema (ZTE H168N v 3.1).
Juce sam dobio na koriscenje ovaj modem, medjutim lampica za internet je crvena i nemam konekciju ka internetu.

IMG_20200701_081241.jpg

Zvao sam podrsku i pored standardnih pitanja da li ste resetovali modem ili da li vam radi TV nisam dobio ni jedan savet oko resavanja ovog problema.
Kad se ulogujem na modem sa default sifrom i passwordom dobijem ove parametre

Screenshot_33.png

Sta mi je ciniti?
 
Poslednja izmena:
PPPoE konekcija mu je podešena na "on demand", znači na zahtev dodeljuje ip adresu, otvori pretraživač i otvori bilo koji sajt, upaliće se zeleno na internet lampici!
 
PPPoE konekcija mu je podešena na "on demand", znači na zahtev dodeljuje ip adresu, otvori pretraživač i otvori bilo koji sajt, upaliće se zeleno na internet lampici!

Hvala na odgovoru, izgleda da je to bio problem.
Posotji li nacin da mi ne gasi internet, tj. da uvek bude zeleno ??
 
Nazad
Vrh Dno