Šta je novo?

MTS Telekom ADSL

I te kako imas soluciju za SBB,po zakonu o monopolu tj kako je ADSL kabal drustvena svojina,SBB u mestima gde nije prosao nas kabal "skida"Telekom(Jotel,Kopernikus,Orion,Polaris..) tako sto korisniku pusta trio paket preko Total TV-a.
U ovim mestima nas internet(zarada)ne zanima i mi sklapamo sa Telekomom ugovor za korisnika za adsl(20mb/s) ali se odricemo zarade i samo prenosimo 1000din pretplate na korisnika.
Postoji "caka"koju Telekom precutkuje,a to je net dodatak za 50mb/s koji iznosi cak 100din vise mesecno :)
Ako zelis da predjes na najjacu programsku semu(Total TV ima vise kanala od kablovske SBB) uz EoN gratis javi mi se u inbox i dobices iz Total TV Analitike posebnu anti Telekom ponudu koja se nigde ne reklamira.
P.S Ne gasimo kanale kao telekom i ne trazimo pojedinacne doplate.
Od jula su Cinestarovi kanali u paketu godinu dana,dodatni reciver je 290din mesecno umesto 490 i niz dodatnih pogodnosti.
Iz kog si mesta?
 
U pitanju je VDSL a ne ADSL linija........45.446 CRC Down grešaka je puno ali se ne vidi za koje vreme su se nagomilale te greške!
 
Po verziji firmware-a mislim da je u pitanju ruter ZTE Speedport Entry 2i.

Speedport_entry_router-16.jpg
139605526.jpg
 
Jeste taj je. Ma ima samo 24Mbit bez Mikrotika i to radi uzas uvece kad se svi vrate i krenu telefoni da rade upload slika i videa na Cloud. Na plazi isto VDSL ali ima Mikrotik i radi extra.
 
Na Paliluli zbog ovih radova izgleda pokidali telefonske kablove, nemam od juče adsl i fiksni...što je najgore nigde nikakve informacije o tome, čekanje na javljanje operatera je duže od 1000 minuta, ni da li rade, ni kad će oporaviti mrežu, ništa....
 
Zanima me da li zna neko mail za MTS prijavljivanje radinika ili zalbe na usluge?
Posto imam jako lose iskustvo uzivo i preko chet-a

Ne znam da li je prikaldna tema za pitanje ,ali ne znam gde drugde prastajte :)
 
BTW, više ne prolazi slanje mejlova šefovima u Telekomu, što sam pre radio. Ignorišu svu korespondenciju van @telekom.rs. Sad jedino da odeš fizički do HQ (ne poslovnica!) i "pecaš" nekog "glavonju" kad ide na pauzu za ručak, ali mislim da to može da bude uznemiravanje. Ja sam to radio par puta.

Takođe, ako im pošalješ mejl, rok za odgovor teče tek nakon što ti neko ljudsko biće odgovori da su započeli proveru tvrdnji u mejlu. Onaj automatski mejl se ne računa [barem po njima].
 
Definitivno je uznemiravanje :smash: mada ako bude potrebno i to, sta mi tesko :D

Neka Suzana se " Zahvaljujemo se na poverenju koje nam ukazujete korišćenjem naših usluga.... bla bla "

Kakve glave rade na onom chat-u :smash::Klanjanje
 
Moze li neko " da baci oko" na ove parametre. ADSL, telekomov i moj jedini dostupni...
Untitled.png
 
"nema tehničkih uslova" [emoji3525]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
koliko je dojucerasnji monopolista los znaju svi oni koji vise nisu kod njih
a o bahatosti i odnosu sa korisnicima ne vredi pricati
dno
 
huawei je samo modem, to je išlo možda u prvoj turi adsl-a, ruter imam svoj i wifi mi je sasvim ok...imam te povremene prekide neta, ali isto tako net ume da radi nedeljama bez problema, zato i ne znam koliko je to do modema...doduše, slao sam jednom ovde neki log i neko mi reče da ima dosta grešaka modem...

ja sam inače kao ti @alfaunits, skeptičan sam prema svim tim upgrade/updates forama jer mislim da često samo donose novi set problema, zato i oklevam :)


Morao sam da citiram jer se i sam poistovecujem sa ovim i identicno razmisljam. :)

Na staroj adresi imam potpuno isti modem koji radi i danas bez problema. Brze mi i ne treba sem za upload sa ip kamera, mada i to je podnosljivo. Koristim cak i Kodi TV na dva uredjaja i nikad mi se nije desilo da nesto zafali. Nije mi jasno sta ljudi rade sa tolikim megabitima i kako im nikad nije dosta. :)

Elem, selim se u novu kucu koja ima telefonski prikljucak na koji nikad nije prijavljivan internet. Trenutno za potrebe interneta imam VIP kucni net koji cu odjaviti, a seljakali smo ga zadnijh par godina po raznim lokacijama dok se nismo skrasili na postojecoj adresi.

Za potrebe video nadzora koji polako pravim na novoj adresi dovoljno mi je 4 Mbita upload-a mada za pare vidim da je Net 50 (50/8) bolje ulozen novac. Box me ne zanima kao ni IPTV niti mobilna telefonija. Znaci, hocu samo "klot" internet za sto manje para. Od kad pamtim na ADSL internet sam uvek davao plus/minus 1500 dinara i toga bih se pridrzavao i dalje.

Druga bitna stvar je da hocu "prijateljski" nastrojen modem/ruter od provajdera na kome nema zakljucanih portova, ogranicenja, i tome slicnog. Najradije bih ga stavio u bridge mode i na njega nakacio neki napredan ruter. Internet koji imam na staroj adresi upravo ima PPPoE pristup sa lozinkom, a Telekom modem je u bridge modu i na njega nakacen ruter koji sam konfigurisao prema potrebama video nadzora, ogranicio protoke korisnicima itd.

Posto vec dugo nisam u toku, jer je kod mene sve uglavnom bilo "set it and forget it", ima li neka preporuka za provajdera koji je fleksibilan sa opremom i opcijama prema potrebama koje sam opisao gore?

Sa Telekomom nikad nisam imao problema, pa pitam, da li da pokusam sa njima ponovo? Koji se modemi sada daju novim korisnicima i kakve su im mogucnosti?
 
Dragi forumasi,

vec nekoliko dana imam problem sa internetom u okviru BOX 3 paketa. Nedavno sam produzio ugovor na dve godine i uzeo BOX 3 paket sa internet brzinom od 50/8. Internet radi ali sa mnogomanjom brzinom, proveravaosam puno puta i maksimalno izgura download do nekih 17-18 Mbps, dok mi je upload ok, bude oko 8 Mbps. U prilogu saljem DSL Information. Naravno, zvao sam i Telekom podrsku, podneo prijavu, ali se jos uvek nista ne resava, pa ako neko razume sta znace svi ovi brojevi, mozda moze da mi pomogne da resim problem. Hvala vam unapred.

IMG_20191116_235001.jpg
 
Poštovani prijatelji,

u poslednja dva meseca imam problem sa internet brzinom, naime u večernjim satima (19h-00h)internet brzina mi varira od 43mb padne na 8mb , tako da mi D3i televizija secka , apsolutno ne može da se gleda. Problem sam prijavio njihovim( MTS ) serviserima koji su pokušali daljinskim putem da reše problem čak su i ruter promenili ,ali problem i dalje ponavlja svako veče.

Da li je neko od Vas imao sličnih problema ?

hvala,
 
Imam neverovatan problem sa MTS mejlom. Naime pre neki dan se nešto poremetilo i svaki moj poslat mejl preko MTS mejla je ponovljen pedesetak puta. Nakon toga sam hteo da promenim šifru.

To nije moguće?!

Promena šifre je preko korisničkog servisa.

Svaka promena traje pola sata i ta šifra je aktivna 5-6 sati.

Nakon toga jovo nanovo.

Zovi korisnički servis pa opet menjaj pa opet posle nekoliko sati opet neće...

I tako peti dan. To be continued...

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
Zna li neko, da li se MIK kod dobija odmah prilikom podnošenja zahteva ili postoji neki rok?
MTS adsl je u pitanju.
I kakva je procedura, da li se oprema vraća tek nakon dobijanja iste od novog provajdera?
Unapred hvala!
 
@ borkom: zavisi od metodologije radnika. Meni je npr. trazio odmah opremu ali su mu ja rekao da to nije po propisima pa sam zvao call centar i to je stiglo do tamo nekoh sefa i sl. I taj mi je rekao da dobijam mik na licu mesta a opremu vracam tek kad mi stigne oprema drugog operatera. E sad sve zavisi mene je ovaj u poslovnici optuzio da hocu da prevarim telekom :d i na kraju mi dao MIK bez vracanja opreme.
Mislim da je cela fora u tome da on ne zeli da brine ko mu nije vratio modem ko jeste i da juri ljude. Svrha MIK-a je da ti ne ostanes bez neta za to vreme.

Inace MIK vazi 30 dana i ako ga ne iskoristis gase ti net i gubis paricu. Ja ga nisam iskoristio vec u medjuvremenu potpisao nov ugovor po akcijskoj ceni :)
 
Poslednja izmena od urednika:
Kada sam ja migrirao pre 10-ak meseci, nisu mi odmah dali MIK, nego su rekli da će me u roku od 7 dana pozvati neko iz njihove službe da vide što odlazim. I posle 3-4 dana pozvali su me i ponudili iste pogodnosti kao da prvi put dolazim kod njih. Posle sam MIK dobio odmah. Oprema se vraća kad drugi operater sve završi, ali kod mene se to oteglo dodatnih par nedelja. Iako sam dobio opremu od novog operatera i on tvrdio da je sve uradio i da treba samo da vratim opremu telekom, telekom se svaki put vadio da novi provajder treba da pusti neki signal i nije mi dozvoljavao da vratim opremu dok se taj signal ne pusti. Dakle sve zavisi kod kakvih stručnjaka zapadneš :)
 
Prvo MTS mi je postavio neki račun od 700 i nešto dinara, oko 200 za internet i 500 za fiksni, a uzeo sam BOX3 na 2 god. a prva 5 meseca treba da budu besplatna. Lepo sam se žalio na 5 mesta i to nekako obrisano nema mi ga u račune na mts računu (bilo kao BOX2).

Sledeće što imam problem u prvih mesec dana brzina je sa 10 stigla do 5.5, sad sam u drugi mesec ugovora, imam brzinu max 4.75 https://www.speedtest.net/result/9042379699

Šta ja da radim?

- Smanjenja je iz razloga što je na oko 9 pucala konekcija 3-4x dnevno i imao sam packet loss.
 
Z4nzdrk.png
Ruter: ZXHN H168N V3.1
Slika nakon sto je pukla konekcija i vratila se brzina u normalu.
Vracena mi je brzina na 8.5, ali uveče primećujem da se desi nekoliko puta brzina 1-3mb/s i tako jedno 5-10 minuta i potom konekcija nestane, a tokom toga u igrici pojavljuje se loss 0-10% a pred pucanje oko 20%.
Tako da promenio sam i neki kabal što ide u ruter iz splitera pošto su rekli kupio sam o moj trošak i dalje isto, jedino što kažu sledeće jeste da može da smanje malo brzinu. Takođe i adapter sam menjao. Da smanje brzinu i time mi možda reše problem.
Šta je zapravo problem?
 
Poslednja izmena:
Pa šum / smetnje. Preterano je to CRC i HEC grešaka za samo 18 minuta konekcije.
Prekontroliši kakvo je stanje unutra u utičnici (gde je spoj žica, šraf) ... I naravno konektore (one iglice) u jack-u u utičnici, na ruteru i na oba kraja svih telefonskih kablova koji su od utičnice do rutera.

Probaj na pola sata kako se ponaša kad povežeš direktno ruter i utičnicu jednim kablom... dakle bez splitera i sa isključenim fixnim aparatom.

U suštini to su jedine stvari koje su pod tvojom kontrolom i koje samostalno možeš da proveriš... ako posle svog tog "pretresanja" ne vidiš primetan boljitak onda ostaje jedino da ganjaš Telekom da provere ostatak pitanje "parice" od utičnice / od stana pa na dalje.

Jest da Telekom najviše na svetu voli da iz fotelje "reše" problem tako što ti smanje brzinu i time malo regulišu učestalost totalnog pucanja konekcije kad "naleti šum".

Od tih parametara treba da porediš pre svega Noise Margin [veći broj = bolje] (i attenuation [manji broj = bolje] ) i broj CRC, HEC i FEC grešaka.
 
Kupio sam za internet 20m kabal i povezao direktno na ruter i na pc bez splitera i fixnog. Radilo normalno prvih sat vreme i posle rucka dodjem i da vidim brzina 3-4, posle toga 1-2 i stigne na 0.30, tad u igrici bude npr 25-30%loss i posle 5 minuta negde pukne internet i kad se vrati upali internet, bude normalno sve i brzina 8.50 i loss 0%... Šta sad? Da mi smanjuju brzinu?
 
Nazad
Vrh Dno