Šta je novo?

Pomoc - kuler za high-power LED

pbogdanovic

Slavan
Učlanjen(a)
29.12.2005
Poruke
466
Poena
320
Nadam se da cete moci da mi pomognete u vezi problema koji imam. Zajedno sa nekoliko zaludjenika u morsku akvaristiku iz Svedske, SAD i Juzne Afrike napali smo Kineze da nam naprave "Dream Chip" za osvetljenje morskog akvarijuma. U pitanju je mix boja koji je potreban za rast korala i na kraju smo dobili high-power LED od cak 250W koji svetli kao lud - ali se isto tako i greje.

U razgovoru sa Svedjanima oni savetuju da se ovaj LED hladi sa:

http://www.itsvet.com/proizvod/cooler-master-tpc-800-rr-t800-flnn-r1/comp_comp_cooler/54/1446
http://www.gigatronshop.com/kuleri/cooler_master_hyper_612s_cpu_cooler_-_rr-h612-13fk-r1-14821

Cena za prvi kuler je 60 eur, za drugi skoro 50 eur, sto je meni vise nego preskupo (treba da vozim 2 leda!).

Pitanje za vas koji se razumete u hladjenje - da li kod nas mogu da se nadju slicni kuleri po jeftinijoj ceni, da bar imam neku alternativu u odnosu na ova dva koja su mi predlozili?

Hvala!
 

Prilozi

  • dreamled-cooler.jpg
    dreamled-cooler.jpg
    347.9 KB · Pregleda: 90
Uradi vodeno hlađenje.
 
Nezgodno mi je vodeno hladjenje posto ce ledovi da stoje iznad akvarijuma na parcetu crnog akrila, tako da bi bilo gadno da se vide cevi kako idu gore.
 
Jel ovo gore na slici pricvrsceno sa necim ili samo tako stoji na bazi kulera?
 
Mislim da je lik samo postavio ovo kao ilustraciju kad su mu stigli i LED i kuler. Inace je pricvrsceno srafovima, a izmedju naravno termopasta.
 
250w je ozbiljna disipacija i mislim da bi 2 cevke vodenog hlađenja i waterblock izgledale manje rogobatno od tih kulera.Pumpu rezervoar i radijator možeš da sakriješ negde.
Viđam po radnjama led reflektore samo nikad nisam obratio pažnju kako su rešili hlađenje.
 
Ma problem je sto je ovo custom-made LED za nas akvariste, a za razliku od onih "standardnih" LED refletkora po radnjama koji imaju po 50W ili eventualno 100W ovaj ima 250W. Shodno tome mu je i grejanje znatno vece, a specifikacija kaze da ne bi smeo da ide preko 60C.

A koliko bi uopste kostalo vodeno hladjenje za dva leda?
 
Nazad
Vrh Dno