Šta je novo?

Cooler Master 612s ili Noctua NHC14?

Drica

Cenjen
Učlanjen(a)
05.08.2012
Poruke
36
Poena
154
koji od ova dva je bolji da hladi FX8150 na 4.2GHz?
 
Noctua sa 2 fana. Sa njim bi mogao mozda i 4.5 Ghz
 
Na Cooler Master mozes kasnije da dodas jos jedan ventilator i CM je jeftiniji za jedno 10e, sto nas navodi na to da je CM bolji izbor.
Sto se buke tice, CM bi trebao da je tisi jer ima samo jedan fan koji ide do 1500RPM, mada ni jedan ni drugi nisu bucni.
 
Noctua NH-C14 je kvalitetniji cooler, za perfekcioniste. Između ta dva nikad ne bih imao dilemu.
 
Sve zavisi od cene. Ja sam 612S dobio na poklon, tako da je za uloženi novac extra cooler :)

Iako još nisam sklapirao procesor, moj i5-3570K hladi sasvim OK, mada nije ekstemno klokovan, samo na 4Ghz. Napred stock fan, pozadi AC F12, oba idu do ~1300 rpm. Bitno da ih ne čujem :)

A za Noctua-u, nešto nemam poverenja u top-down coolere, više volim klasičan tower u push-pull konfiguraciji.
 
Poslednja izmena:
U pravu si da Noctua ima izuzetne hladnjake, evo moj racunar sada hladi jedan njihov hladnjak, ali je i Cooler Master firma sa jako kvalitetnim proizvodima.
Dobra stvar je to sto i Noctua i CM imaju izuzetan customer service, recimo Noctua mi je poslala novi mounting cak iz Austrije kada sam slikao hladnjak zajedno sa svojim pasosem.
Tu moram priznati da je CM cak i bolji jer imaju izuzetnu domacu kancelariju, kada sam im trazio dodatne fan clipove za Z600 oni su mi poslali 6 pari fan clipa, mounting za LGA775 i AM2 kao i nov alat za montiranje i slag na tortu je bila CM Storm kapa.
Sve u svemu hocu da kazem da obe firme prave kvalitetne proizvode, sami hladnjaci su uporedivih performansi out of the box, sa tim sto CM ima mogucnost dodavanja jos jednog ventilatora i da to opet kosta manje od C14.
Uzmi obavezno premeri da li ce ti stati hladnjaci. Hyper 612 je jako visok(mislim da je oko 163-165mm), dok je pak C14 jako sirok. Uzmi onaj koji ti bolje pase u kucistu i uzivaj.
 
Na Cooler Master mozes kasnije da dodas jos jedan ventilator i CM je jeftiniji za jedno 10e, sto nas navodi na to da je CM bolji izbor.
Sto se buke tice, CM bi trebao da je tisi jer ima samo jedan fan koji ide do 1500RPM, mada ni jedan ni drugi nisu bucni.

CM 612s je malo vise jeftiniji od 10€... Jeftiniji je 30-ak evra, a pri tom bolje hladi od NH-C14, tako da dilema uopste ne treba da postoji. Inace fabricki fan se vrti na 900 ili 1300RPM.
 
Noctua sa 2 fana. Sa njim bi mogao mozda i 4.5 Ghz
Mora da se šališ pošto ja imam dotičan kuler Noctua NHC14 i probao na 1100T nema šanse da ideš preko stock voltaže ni za milivolt. Baza kulera mu je kao sa češljom da napraviš kružnicu u pesku da mu se recke osećaju pod prstima. Probao sam da ga ispoliram malo ali isto_On može samo na intelove koji imaju veću temp toleranciju. za amd nikako. Uzgred danas mi je stigla bebica Alpenkohn K2 da mi se nađe e to je već kuler. Baza mu je ogledalo da se možeš ogledati i sa metar udaljenosti zaista impresivno.
 
Mog'o bi da iskuliram ali čemu, pogotovo što se uključio i omiljeni mi penzioner :d Oba kulera su teškaši i razlike u performansama verovatno nisu velike. Tačno je da Cooler Master poslovično nudi najbolji odnos cena/performanse. Noktua je za perfekcioniste koji su spremni da plate premium cenu za premium kvalitet. Na ovom sintetičkom testu se lepo može videti kako performanse korespondiraju sa bukom što jasno izdvaja Noktua rešenja. Lično preferiram top-down dizajn jer tako i druge komponente na ploči profitiraju (napajnje, čipset, memorija...).
 
Poslednja izmena:
Mora da se šališ pošto ja imam dotičan kuler Noctua NHC14 i probao na 1100T nema šanse da ideš preko stock voltaže ni za milivolt. Baza kulera mu je kao sa češljom da napraviš kružnicu u pesku da mu se recke osećaju pod prstima. Probao sam da ga ispoliram malo ali isto_On može samo na intelove koji imaju veću temp toleranciju. za amd nikako. Uzgred danas mi je stigla bebica Alpenkohn K2 da mi se nađe e to je već kuler. Baza mu je ogledalo da se možeš ogledati i sa metar udaljenosti zaista impresivno.

Bolje da ne ponovim ovo što si napisao. Procesori se mogu overklokovati i sa fabričkim BOX kulerima, da ne završavam rečenicu shvatio si poentu. NH-C14 je u stanju da hladi bilo koji high-end procesor, a na forumu možeš pronaći moje rezultate sa 2600К@5Ghz u kombinaciji sa pomenutim kulerom. Alpenföhn K2 je monstrum.
 
Poslednja izmena:
Mora da se šališ pošto ja imam dotičan kuler Noctua NHC14 i probao na 1100T nema šanse da ideš preko stock voltaže ni za milivolt. Baza kulera mu je kao sa češljom da napraviš kružnicu u pesku da mu se recke osećaju pod prstima. Probao sam da ga ispoliram malo ali isto_On može samo na intelove koji imaju veću temp toleranciju. za amd nikako. Uzgred danas mi je stigla bebica Alpenkohn K2 da mi se nađe e to je već kuler. Baza mu je ogledalo da se možeš ogledati i sa metar udaljenosti zaista impresivno.

Svasta. Da ti nije mozda zapao takav primerak. Nisam se uzivo susreo sa tim kulerom pa ne znam ali mi to ne lici na Noctua kvalitet.
 
Ja bih takodje voleo tu noctuu, samo nisam primetio da je ima u ponudi ni u min - min, ni u e.m.i. tamo ima samo bratanac d14 koji je too huge to be trough, pa ne mogu da planiram visoki ram, ... nikad. posto se cooleri uzimaju na duze staze, a ako se pojavi neki bolji ram, koji je visok i ja ga zelim, nemoguce je. Tako da bi c14 uzeo, a samo 3'c je razlika a uz to c14 pored proca hladi i ram i sve ostalo, jedino jos nisam uspeo da pronadjem podatak da li i c14 ima problem sa visokim ramovima. i da, savet gde mogu poruciti c14. moze kriptovano.
 
Obavezno mora da se lapuje 612S, moja baza je bila rampa za skejt. Drugo iako meni pise da mi vent radi na 2000 na kutiji u stvarnosti ide max na 1350rpm. Stavio sam dva Titana prvo koji idu na 2200-400 rpm i da buka je bila heavy ali sjajno je hladio. Stavio sam sad dve Noctue 14 sto sam imao od ranije, rekao bih da se performanse ostale a buka se izgubila. U sustini dva neka normalna venta (koja ti se vuku tu negde) i lapovanje baze. Mozda ces imati srece pa dobiti i pravi vent i bazu bez potreba smriglanja :D
 
Imas dve verzije 612s, jedna je sa 2000rpm a druga 1350. 2000rpm verzija koliko znam nema da se kupi kod nas. Ne znam za tvoju verziju kulera, ali moj je imao dobru bazu, lapovanje nije bilo potrebno
 
Na kutiji pise da ide vent do 2000, nisam sanjao bas sam tu i ganjao, ali cvrc.
 
Znas kako se cuju 3 titana na 2200 ? Simfonija uzasa, ali sam to drzao dugo vremena, sad mi niko nista ne moze XD
 
Nazad
Vrh Dno