Šta je novo?

Polaroid film (gde kupiti, da li postoji?)

sirNemanjapro

Slavan
VIP član
Učlanjen(a)
29.11.2006
Poruke
4,511
Poena
440
Da li postoji šansa negde da se kupi neko pakovanje polaroid listova? Eventualno ako je nekome ostalo ili nešto slično. Drugarica pronašla Kodak Colorburst 100, pa smo hteli da ga probamo.
 
Neka si mu rekao ;) ... Ja sam se isto tako lozio na to, ali odmah da ti kazem slaba vajda. Ovde mozda mozes, ponekad, da nadjes neko pakovanje filma, neotvoreno, pa tu postoji sansa da uopste ne valja ili da radi :) OVI LJUDI su jos odavno resili da pocnu da prave film, skupi su koliko sam poslednji put gledao, ali bar imaju stalnu proizvodnju ;)

E sad meni je kao alternativa bila ideja da kupim Fujifilm instax, jako ruzno i smesno izgleda u odnosu na ove old school aparate, u Parizu sam je prvi put video, kako je koriste neki Azijati, umro sam od smeha, dok nisam video da izbacuje neke polaroid fotke.. Ima i neki spot, sto se vrteo na mtv-u sa tim aparatom samo manjom verzijom ( azijati nisu imali ovu mini verziju, ona je kasnije izasla, to je bio aparat jedno 17x17 cm i debeo cirka 5cm i kao na slici smesan ) :)

Postoji i Polaroid verzija instant aparata, ali izgleda isto kao Fuji. Ja gledajuci ovo, ponovo sam se nalozio :D

Aparati

Filmovi

Evo sad gledam, ovi Polaroid su isti kao Fuji mini, pa onda imaju i istu velicinu fotke, koja je velicine kreditne kartice... Jedino onaj crni Fuji 200 ( bez mini ) ima wider format, a to iskreno nisam ni znao, sada sam video, mislio sam da su svi mali format !
 
Poslednja izmena:
Našao sam već odgovor koji sam tražio. Format koji staje u tog Kodaka se više ne proizvodi, a onaj koji je mogao da se natera da radi je bio ISO 800, ali je i on diskontinuiran 2010. Cena Polaroid filmova u Srbiji je od 2.900 do 3.400 dinara.
 
Pa potrazi na ebayu.
 
Kodak je 1986 po sudskoj presudi morao da prestane da proizvodi sve u vezi trenutačne fotografije, pa prema tome i potrošni materijal-filmove.
Filmovi za Polaroid kamere nisu upotrebljivi u Kodak aparatima.
 
vidim da tema nije dugo aktivna, ali ipak cu probati

treba da nabavim instax mini film, narucivala sam ga ranije sa AliExpressa za oko 7$ po ketridzu, ali od kad su skocile postarine ne isplati mi se, shipping je oko 40$

ima li neka druga alternativa? kod nas je poprilicno skup :/
 
Pa jedino da pogledaš neke druge sajtove što rade slično kao i Ali.
DealExtreme, Bangood, ili na kraju, na eBay. Na tim sajtovima imaš istu robu kao na Aliju, uglavnom malo skuplju, ali sam ponešto nalazio sa normalnim cenama šipinga što na Ali-ju nije bio slučaj.
 
Nazad
Vrh Dno