Šta je novo?

Ivy Bridge - Scalping!

Hahahaha, više sreće nego pameti!! :d
Koji koljački skalpel, i lepo se vidi kada približi CPU kako je dobro zagrebao supstrat gore desno i bakar se čak vidi, sam bog ga pogledao što mu CPU radi! :smoke:
 
^Ovo izgleda kao najjednostavnije rjesenje. Bas me interesuje da li mere 'vako...
 
I ako ga pregreješ... bolje nemoj! Ima CPU limit T i kada ne radi!! ;)
 
Žilet je zakon! U svakom slučaju, danas jedan otvaram ovako: http://www.youtube.com/watch?v=PGJ4YkEHx34 Javiću kako je prošlo :)

Wow, pa ovo je veoma prost metod, samo je problem što većina ljudi nema pristup stvrdlu(ili kako se već zove, zaboravio sam) da pričvrsti procesor. Mislim da je ovo najlakši i najbolji metod do sada, stvarno mislim da bi ovo lako moglo da funkcioniše.


@ mdm

Nisi rekao ništa šta misliš o ovoj budućoj MSI Xpower Z97 matičnoj ploči. Daj izrazi se malo, da čujemo i tvoj stav. Lično mislim da je ta ploča ko stvorena za ljude koji hoće da skalpiraju svoje procesore.
 
@ mdm

Nisi rekao ništa šta misliš o ovoj budućoj MSI Xpower Z97 matičnoj ploči. Daj izrazi se malo, da čujemo i tvoj stav. Lično mislim da je ta ploča ko stvorena za ljude koji hoće da skalpiraju svoje procesore.

Pa evo ja sam skalpirao ali mi taj dodatak ničemu ne bi služio, obzirom da je prevelika komplikacija staviti CPU bez IHS-a, modovati ne samo hladnjak već i njegov mehanizam...
To je ja mislim prevashodno za vodene blokove namenjene da idu na golo jezgro, ostalima iako skalpiraju nije bitno.
 
Wow, pa ovo je veoma prost metod, samo je problem što većina ljudi nema pristup stvrdlu(ili kako se već zove, zaboravio sam) da pričvrsti procesor. Mislim da je ovo najlakši i najbolji metod do sada, stvarno mislim da bi ovo lako moglo da funkcioniše.

:D
Zove se stega, kakvo crno svrdlo.
I nije ga prichvrstio, vec je sa jedne strane stege cpu naslonjen na PCB, a sa druge na IHS-a, da proizvede sile smicanja, i polako natezao...plus toplota i eto odvajanja.

simpa reshenje takodjer.
 
Pa evo ja sam skalpirao ali mi taj dodatak ničemu ne bi služio, obzirom da je prevelika komplikacija staviti CPU bez IHS-a, modovati ne samo hladnjak već i njegov mehanizam...
To je ja mislim prevashodno za vodene blokove namenjene da idu na golo jezgro, ostalima iako skalpiraju nije bitno.

Ne,ne,nije samo za vodene blokove, grešiš. Pisao sam poruku MSI na facebooku povodom ovoga i dobio odgovor da ne mogu još uvek sve da kažu, ali da će biti namenjeno i za vazdušne kulere.
 
Ja ne kažem da nemogu vazdušni na jezgro ili da je samo za vodeno, ali vazdušne treba žešće modovati da se nakače - promena visine kontakta, jačine zatezanja, prčkati nosače itd. Te stoga nije mnogo korisno večini ljudi koji skalpiraju sa normalnim kulerima...
 
Probaću danas da skinem mounting bracket i spustim hladnjak direktno na čip. Prethodno treba da osmislim nešto pametno za fiksiranje procesora u ti okolnostima, kao i da odredim bezbedan stepen pritiska, što već znam kako ću da rešim. Živo me zanima razlika u temp sa IHS i bez njega
 
Pa evo ja sam skalpirao ali mi taj dodatak ničemu ne bi služio, obzirom da je prevelika komplikacija staviti CPU bez IHS-a, modovati ne samo hladnjak već i njegov mehanizam...
To je ja mislim prevashodno za vodene blokove namenjene da idu na golo jezgro, ostalima iako skalpiraju nije bitno.

Ah, mdm, pa ne moze tako... ne moze da se izrazavas u ovoj temi, neeeee.
Trk ti lepo u onu "njegovu" temu, ona sluzi specijalno za to (a i gre'ota da tavori onako prazna, bez ijednog posta)... pa se tamo izrazavaj i iznosi svoj stav :smoke:
 
Zgodno ali po meni prilično nasilno, jer se IHS silom zgurne/smakne sa supstrata koji ovde najviše trpi prilično naprezanje. A taj silikon prilično drži.
Mislim da je žilet metoda ako se pažljivo rukuje i dalje "nežnija"... No ko ne ume pažljivo moguće da je za njega ovo bolje, videli smo da ima par umetnika lake ruke ovde! :D
 
Jedino da se utale ljudi, 90€ je u svakom drugom slučaju mnogo.
 
Ja sam moj skalpirao žiletom ali to ga nije učinilo boljim klokerom. Da sam znao ne bih ga skalpirao.:smoke:
 
Nazad
Vrh Dno