»RSS Benchmark sajt

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
      Prikazani rezultati od 16 do 30 od ukupno 53

Tema: System Administrator

Newcomers
        Na forumu od
        Nov 2012
        Poruka
        1
        PO meni je sasvim ok MCITP (zavrsio sam ga), ali je tako sumoran, ne znam sta da kazem. PO meni prvo zavrsi CCNA (zavrsio sam ga), a posle ides na MCITP. CCNA i ako si rookie, vezbama, mocices odmah sa zavrsene CCNA akademije, da se snadjes, ako nadjes posao sa CISCO opremom. Imas ti vezbe na MCITP, ali su sve one klik,klik...u CCNA imas ipak konekretno resavanje problema, kao projektne zadatke.

Member Avatar korisnika Trbonja
        Na forumu od
        Sep 2002
        Poruka
        288
      3. Moja mašina
        • CPU: Intel Core2Duo T9300
        • MoBo: IBM Lenovo ThinkPad T61p
        • RAM: 4GB
        • VGA: nVidia Quadro FX 570M
        • MON: 15"
        • HDD: WD Scorpio Black 750GB 7200rpm
        • OPT: Matshita DVD-RAM
        • Case: IBM Lenovo ThinkPad T61p
        • INET: DSL
      4. Citat Citiram korisnika: lowprofile Pogledaj poruku
        Znam ih dosta kojima je prva opcija privlačnija, btw... #verovali_ili_ne ;-)

Mislim da nije sve tako crno belo. Vecina ljudi prihvata prvu soluciju jer je danas vrlo tesko naci firmu koja ce ti davati mogucnost da se edukujes. Slazem se da je ulaganje u sebe najisplativija stvar ali sve to kosta, a sitacija je takva da ce retko ko cekati da im se zaposleni obuci dovoljno da imaju toliko koristi od toga. Znam dosta primera iz tih "regionalnih" firmi koje ne vode racuna o tome, tj. o svojim zaposlenima. Ja sam bas zbog toga i pokrenuo svoju firmu da pokrijem takvo trziste "spajiz" firmi jer iz raznih firmi nosis i razlicita iskustva i polako rastes zajedno sa svojom firmom a uz to i edukujes te iste firme da malo ulazu u svoje poslovanje i polako prerastu tu svoju "spajz" fazu. Nemam iluzije da cu biti vlasnik neke veeelike regionalne kompanije jer da bih ovde dobijao poslove moram da imam i politicke veze za to, ali ako uspem da se dovedem do stadijuma da imam 5-10 zaposlenih koji ce da rade sa mnom bicu zadovoljan a mislim da je ovo izvodljivo cak i u nasim uslovima.

VIP member Avatar korisnika Highl1
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.026
      6. Moja mašina
        • CPU: Intel E6550
        • MoBo: Intel DP35DP
        • RAM: 2GB DDR2-800
        • VGA: Asus 8800GTS
        • MON: Samsung T220
        • HDD: WD 500 GB SATA2
        • OPT: Pioneer 111d
        • Case: Antec Fusion Remote
        • SND: integrusa/Altec 621
        • LAP: HP ProBook 4310
        • TV: Samsung LE32-R81BX
      7. Po meni, čak i da se samo radiš kao Sys Admin, CCNA је "a must" za početak
        Kao gorila u magli borim se za opstanak,vidim svetlo gde je mrak, pravim se slab kad sam jak, ponosni potomak izgubljene vrste, malobrojne ali chvrste pogledaj na binu josh uvek mozhesh da nas izbrojish na prste, ali bice nas sve vishe. Preplavicemo scenu nece moci da se dishe...

VIP member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.765
      9. Moja mašina
        • CPU: Athlon II X4 640 @ Freezer64 Pro | Celeron G530 @ Scythe Ninja
        • MoBo: ASRock A770CrossFire | ASRock H61M/U3S3
        • RAM: G.Skill PQ 8GB | Corsair Value 8GB
        • VGA: Radeon HD5750 | Intel HD
        • MON: 20" LCD
        • HDD: razni
        • OPT: LG
        • Case: CM Stacker @ Corsair VX450 | CM Elite @ XFX Core 450
        • SND: Asus Xonar
        • LAP: HP ProBook
      10. Ja bih to ipak ograničio na "osnovno znanje mrežnih protokola, subnetiranja, switchinga i routinga". To bi išlo u prvi ispit za CCNA ako se ne varam. Drugi je vezan za rad na CISCO opremi što ne mora biti slučaj na konktrenom radnom mjestu (iako najčešće je).

Member Avatar korisnika lowprofile
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        183
        Citat Citiram korisnika: Highl1 Pogledaj poruku
        Po meni, čak i da se samo radiš kao Sys Admin, CCNA је "a must" za početak
        System Administrator nema veze sa mrežom, ergo ja bih se lično fokusirao na neke sisteme, tipa aix, hp-ux.. definitivno zoniranje i sanovi... ili bar server 2k12 + system centar 2012 za pocetak..
        Menjao lowprofile : 10.11.2012. u 00:48

Moderator Avatar korisnika sysninja
        Na forumu od
        Nov 2005
        Poruka
        4.220
      13. Moja mašina
        • MON: Dell U3417W
        • SND: Microlab SOLO-6C, BeyerDynamics DT-770 Pro 250Ohm, Meizu HD50, Presonus HD7, FX Audio DAC-X6
        • LAP: MacBook Pro 11,3
        • TV: LG 42LN5400
      14. Kao što je neko već napomenuo, u manjim firmama sysadmini rade i mrežu, a i sistemci su jako povezani i sa mrežama. Svaki admin mora da zna osnove mreže, a CCNA je za to odličan.

Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        183
        Citat Citiram korisnika: trenje Pogledaj poruku
        Kao što je neko već napomenuo, u manjim firmama sysadmini rade i mrežu, a i sistemci su jako povezani i sa mrežama. Svaki admin mora da zna osnove mreže, a CCNA je za to odličan.
        Care, to ima smisla kao da si rekao da u manjim firmama HR radi i marketing, sales itd. I sada cemo definisati da HR treba da zna forecastovanje?

Ako ima osoba koja radi tako nesto, sve sto ima veze sa IT, od stampaca preko asteriska do sistema i rutera, itd - onda se to ne zove system administrator nego - it manager.
        Sistemas je sistemas. Njegovo zalazenje u mrezu ide do konfigurisanja interfejsova i ruta na masinama (ne ruteru).

CCNA je beskorisan za sys admina, pogotovo nekog novog - nece mu nijedan posao doneti, samo to. Svakako lepo za imati i nauciti, ali dzabe u svrhu posla i u svrhu zaduzenja sistemasa.

i dalje smatram da je aix, hp-ux, neki storage sertifikat daleko upotrebljiviji i otvara vise vrata.

My 2p, I'll leave it here :-)

VIP member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.765
      17. Moja mašina
      18. Citat Citiram korisnika: lowprofile Pogledaj poruku

i dalje smatram da je aix, hp-ux, neki storage sertifikat daleko upotrebljiviji i otvara vise vrata.
        Taj cert možeš dobiti samo ako već jesi u sistemu, odnosno ako već radiš kao HP-UX, AIX isl. admin. Drugačije ne možeš ni vidjeti "big-iron" opremu, a kamoli raditi na njoj.
        Najbliže tome je Linux (RHEL) i možda Solaris, ukoliko Oracle nije mijenjao politiku certifikacije ... a kladim se da je.

Moderator Avatar korisnika milanbb
        Na forumu od
        Nov 2000
        Poruka
        5.593
      20. Moja mašina
        • CPU: Motorola MC68040
        • MoBo: A4000 REVB
        • RAM: 4x4MB SIMM
        • VGA: CyberVision 64/3D
        • HDD: Quantum Trailblazer 850MB
        • OPT: HD1.76MB, ext 880KB
        • Case: Commodore A4000, 125W
        • SND: Paula 8bit
        • INET: Modemska veza
      21. Bolje fejsbuk u ruci nego stvaran zivot na grani.

VIP member
        Na forumu od
        Dec 2005
        Poruka
        2.765
      23. Moja mašina
      24. ... a evo i super-baje

VIP member Avatar korisnika Highl1
        Na forumu od
        Dec 2001
        Poruka
        2.026
      26. Moja mašina
        • CPU: Intel E6550
        • MoBo: Intel DP35DP
        • RAM: 2GB DDR2-800
        • VGA: Asus 8800GTS
        • MON: Samsung T220
        • HDD: WD 500 GB SATA2
        • OPT: Pioneer 111d
        • Case: Antec Fusion Remote
        • SND: integrusa/Altec 621
        • LAP: HP ProBook 4310
        • TV: Samsung LE32-R81BX
      27. Citat Citiram korisnika: lowprofile Pogledaj poruku
        System Administrator nema veze sa mrežom, ergo ja bih se lično fokusirao na neke sisteme, tipa aix, hp-ux.. definitivno zoniranje i sanovi... ili bar server 2k12 + system centar 2012 za pocetak..
        Ok, ali ako i krene od starog MCSA/MCSE 2003 ili MCITP:SA/EA ili novih MCSE/MCSA, pre ili kasnije će ga sastaviti ispit vezan za mrežu (npr kao što je 70-291, ja sam radio upgrade sa MCSE 2003 na MCITP:EA pa ne znam koji je kasnije 70-64x odvojen samo za mrežu), a ono što će videti u knjigama ili tutorialima (CBT, Trainsignal) za taj "mrežni ispit" mu nikako neće biti dovoljno da sve skapira. Možda će položiti ispit, ali će i dalje biti zbunjen sa gomilom stvari

Ja sam MCSE kurs završio još 2007 i oni koji su tad došli da budu sys admini sa nekim predznanjem iz XP-a i Servera 2003 su gledali zbunjeno kao tele u šarena vrata kad se predavao 70-291

A ko što ti je neko rekao kasnije, početnik da vidi aix, hp-ux, SAN, ne znam gde stvarno..
        Kao gorila u magli borim se za opstanak,vidim svetlo gde je mrak, pravim se slab kad sam jak, ponosni potomak izgubljene vrste, malobrojne ali chvrste pogledaj na binu josh uvek mozhesh da nas izbrojish na prste, ali bice nas sve vishe. Preplavicemo scenu nece moci da se dishe...

Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        183
        Citat Citiram korisnika: Ace Rimmer Pogledaj poruku
        Taj cert možeš dobiti samo ako već jesi u sistemu, odnosno ako već radiš kao HP-UX, AIX isl. admin. Drugačije ne možeš ni vidjeti "big-iron" opremu, a kamoli raditi na njoj.
        Dobiti sertifikat možeš ako spremiš i položiš ispit. To može ko god želi, postoje i dampovi. (ah da, radim u testing centru između ostalog.. :-) )
        E sad opremu gde videti.. To jeste tricky part.. Sa tim sertifikatom, postoji šansa da dobiješ takav posao - svakako veća nego bez jbg, zar ne? :-)
        Uostalom, nije prevelika razlika ovih OS-ova u odnosu na unix. Ja sam nekada seo bez dana rada na hp-ux, i uradio 80ak% enterprise administration ispita. (Ne zato što sam pametan nešto - znanje unixa, logika i par razlika koje se lako pronadju po netu je sve što sam imao u rukavu. Its doable! :-) )

Citat Citiram korisnika: Highl1 Pogledaj poruku
        A ko što ti je neko rekao kasnije, početnik da vidi aix, hp-ux, SAN, ne znam gde stvarno..
        Odgovorih iznad.. Moraš nekako početi, od nečega. Kapiram da je manja verovatnoća za opciju da dobiješ hands-on opremu, a posle tek nešto učiš o istoj..?

Kako god.. Moje vidjenje, možda i grešim.. A možda se neko i zezne pa proba tim putem

Moderator
        Na forumu od
        Feb 2002
        Poruka
        1.943
        Sam sertifikat bez prakticnog iskustva iza njega ne znaci mnogo. A prakticno iskustvo u AIX, HP-UX, mid-range / enterprise storage nije lako naci ovde. Tako da je za pocetnike Linux / Win administracija dobar pocetak.

Member
        Na forumu od
        Jun 2005
        Poruka
        415
        Ja sam se uvek pitao koliko je rizicno da se neko posveti iskljucivo mrezama. Nekako sa ovim tempom kojim tehnlologije napreduju, meni barem deluje da ce se takve stvari u buducnosti autsorsovati. Da li se firmi isplati da ima stalno prisutnog coveka koji je ekspert za mreze ili joj se vise isplati da u slucaju kompleksnih zahteva odrzavanje prepusti spoljnoj firmi.

Slazem se da je u poslednje vreme (barem po oglasima) cesci slucaj da traze nekoga ko ima znanja i o operativnim sistemima i o mrezama. Ne mora biti veliki znalac kada su mreze u pitanju, ali osnovno konfigurisanje je neophodno.

Ne bih smeo da pitam vas administratore kakva su vam misljenja o Cloud-u Jos uvek nisam naleteo na administratora koji je rekao jednu lepu rec za Cloud

Administrator Avatar korisnika kUdtiHaEX
        Na forumu od
        Jul 2001
        Poruka
        16.599
      32. Moja mašina
        • CPU: ~ 40
        • RAM: ~ 1TB
        • LAP: MacBookPro12,1, MacBookPro10,1, MacBookPro6,1, Mac Mini
        • INET: Kablovska
        • Ostalo: 25 cm
      33. Sta je problem sa Cloud-om kao konceptom?
        U svakoj laži ima pola istine. Što znači da se laž sastoji od jedne polovine, koja je istina, i druge polovine, koja je laž. E sada, ako na ovu drugu polovinu ponovo primenimo aksiomu da u svakoj laži ima pola istine, zaključujemo da u prvobitnoj laži ima 3/4 istine, a 1/4 laži. Matematičkom indukcijom dalje lako dolazimo do rezultata da je limes istinitosti svake laži = 1, tj. da je u pitanju sušta i neokaljana istina.

Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Tagovi ove teme

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •