Šta je novo?

Pomoc oko kulera

markoN1

Cenjen
Učlanjen(a)
01.09.2010
Poruke
61
Poena
159
Imam TX3 i polomljeno mi je jedno pero na njemu i sad je ventilator neopotrebljiv jer mi se drma celo kuciste zbog toga. ( Koje je inace LC Power ATX Midi Tower, Pro-925B, 600W )

Naravno sad mi treba kuler jer imam x4 955 i onaj njegov stock kuler ne mogu vise ni jedan dan da slusam!!!

Sta mi je najbolje ciniti? TX3 mislim da ima 92mm fan i da li ja mogu da kupim npr neki 90mm ( jer 92mm nema nigde? ) fan i da stavim? Ako da nek mi neko da preporuku, tisina mi je bitna....

Iskreno nesto mi se TX3 nije proslavio sa tisinom na ovom mom procesoru, a mislim da 212 ne mogu da stavim zbog velicine....

Svaki savet je dobrodoso!

Hvala!
 
Hvala na odgovoru. Cenis da ce ovo da radi posao po pitanju hladjenja i buke?
 
Licno imam 2 x F12 fana (120mm), ovo je F9 ali je u sustini isto.
Odlicni su po performansama a i bukvalno se ne cuju. F9 bi trebalo da je mrvicu bucniji od F12 jer ima vece obrtaje.
 
nema nigde tih F9 PWM...samo F9 Pro...bar ne kod nas..
 
Fabricki cm-ov vent sa ovog hladnjaka se vrti na 800 do 2800 rpm. Moraces da trazis tako nesto ako mislis da dobro ohladis tog Phenom-a. AC nije najsrecnije resenje jer tebi treba nesto sa jacim potiskom.
 
Porucio sam ga u winwinu pa cu javiti rezultate, nisam hc gamer, najjace sto igram je Falcon BMS, tako da ga ne opterecujem previse, sa ovim stockom mu je u idlu 36-37stepeni, a pri igranju mislim da ne ide preko 50. Kakav bi potez bio da se na stock kuler od 955ce stavi COOLER MASTER Blade Master 80mm?
 
Porucio sam ga u winwinu pa cu javiti rezultate, nisam hc gamer, najjace sto igram je Falcon BMS, tako da ga ne opterecujem previse, sa ovim stockom mu je u idlu 36-37stepeni, a pri igranju mislim da ne ide preko 50. Kakav bi potez bio da se na stock kuler od 955ce stavi COOLER MASTER Blade Master 80mm?

Koji si porucio?
 
Porucio sam ga u winwinu pa cu javiti rezultate, nisam hc gamer, najjace sto igram je Falcon BMS, tako da ga ne opterecujem previse, sa ovim stockom mu je u idlu 36-37stepeni, a pri igranju mislim da ne ide preko 50. Kakav bi potez bio da se na stock kuler od 955ce stavi COOLER MASTER Blade Master 80mm?

Taj CM je bucan samo tako jer moze da postigne 3000obrta a mislim da mu je i leziste nikakvo. Ja sam imao na TX2, Xilence 92mm necuje se a jeftin i ladi odlicno.
 
Evo rezultata:

x4.jpg


Inace morao sam da ga narucim preko ebaya jer kod nas nema. Stize mi jedan visak AC F9 PWM 92mm ako je neko zainteresovan da ga kupi nek baci pm!
 
Nazad
Vrh Dno