Šta je novo?

Kako kupovati na apple store

Napravio sam nalog preko itunes na kompu US adresa i telefon i onda se ulogovao na mob,kupio itunes gift card preko kompa,platio paypalom,skenirao kamerom telefona bar kod koji mi je stigao na email i to je to.
 
Imao sam Apple nalog sa US. Store, medjutim trebao mi je dodatni icloud prostor pa sam uradio sledece. Promenio Country/Region na HR, dodao Banca Intesa Master Card karticu, i nakon toga kupio dodatnih 50gb prostora.
Stigla poruka da je novac skinut i sve ok.

Moje pitanje je samo, da li je sve to ok uradjeno?
Takodje, adresu(adresa McDonalds-a u Zg) i br telefona sam lupio, pretpostavljam da oni ne salju nikakav racun/potvrdu u stampanoj formi na unetu adresu?

Pozdrav
 
Evo i od mene jedno pitanje: preko Apple-ovog sajta sam za 10$ kupio App store gift card. Poslao sam sa mog maila na isti taj mail gift, platio Visa Inspire karticom. Stigao mi je mail sa natpisom "We're processing your order W.....". Medjutim nisam dobio nikakav kod (ili dodatni mail) za preuzimanje gifta. Da li sam ja nesto zeznuo ili su mene zeznuli ili treba jos da cekam?
Kupio sam preko https://www.apple.com/shop/gift-cards/itunes-electronic
Tamo pise da je isporuka u roku od 4 sata (ako sam dobro razumeo), a meni za 6 sati jos nije nista stiglo.
 
Edit: Ipak mi je malo pre stigao gift :)
 
Tako bude prvih par puta, posle stiže brže
 
Lovely :)
 
Imam us nalog, kako da potorsim pare naprimer u igrici? Znaci necu da kupujem na appstoru nego in game kupovine... kako da to odradim? Da li neko ima iskustva sa tim? Tipa da li mogu kupiti itunes/app store na kojem pise da se koristi za appstore ili itunes ili sta da radim? Pomozite mi pls... hyeo boh potrositi par eura na neke stvarcice... ali vise ne znam sta da radim sa ovim iphonom.. razumem proceduru odem na pckeys ili koji vec kupim i u app store reedem... e sad kako odraditi da kogu da koristim u igrici koja je skinuta sa app stora...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uglavnom in game pay baca na app store, trazi otisak i to je to..l
 
Probao, radi sve ok, kupio gift card uneo u app store potrosio :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako može jedna informacija... Kupio bih neke aplikacije na App Store, imam USA ID. Mogu li uzeti iTunes gift card ili mora isključivo Apple gift kartica? Našao sam nekoliko sajtova za kupovinu, koje preporučujete? Može li se kupiti direktno na Apple sajtu, da li prolaze naše kartice? Hvala unapred.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Odlično, hvala puno. Znači svejedno je Apple card ili iTunes, radim redeem u oba slučaja u App Store?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Zašto bi kupovali preko tih sajtova, kad možete preko Apple Store-a da uzmete bez ovih ugradnji cena sa sajtova?


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Znači prolaze naše kartice?

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Naravno.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kupio. Hvala na pomoći obojici.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Moze li mala pomoc posto imam USA ID i na njemu nekih 0.65 dolara kako da se oslobodim toga jer naravno za ovo ne moze apsolutno nista da se uzme a mozda se odlucim da promenim zemlju na Srbiju?
 
Za te novce ne mozes nista da kupis, a ako promenis zemlju automatski ostajes bez njih. Tako da slobodno promeni zemlju na Srbiju.
 
Za te novce ne mozes nista da kupis, a ako promenis zemlju automatski ostajes bez njih. Tako da slobodno promeni zemlju na Srbiju.
Ima li neki nacin da to uradim jer kada idem na settings - icloud - media & Purchases - country/region pise "you have a store credit balance, you must spend your balance before you can change stores"
 
Meni su tako skinuli. Samo traze potvrdu da zelis da ti sklone balans i to je to. Gotovo sa 5 minuta.
 
Meni su tako skinuli. Samo traze potvrdu da zelis da ti sklone balans i to je to. Gotovo sa 5 minuta.
Poslao sam im mail danas i objasnio bas kao iz linka koji si postavio gore, odgovorili su u roku od 10 min ja mislim i resili sve
 
Kako da promenim nalog na hrvatsku? Meni je US i ne dozvoljava mi da išta kupim.
 
Probao sam tako i nema uopšte ponuđene takve opcije.
 
Postoje nekoliko načina kupovine proizvoda na Apple Storeu. Evo koraka koje možete slijediti:
  1. Otvorite web stranicu Apple Storea ili preuzmite aplikaciju Apple Store na svoj mobilni uređaj.
  2. Prijavite se ili stvorite novi Apple ID ako ga već nemate.
  3. Pregledajte kategorije proizvoda ili koristite tražilicu kako biste pronašli točno ono što tražite.
  4. Odaberite proizvod koji želite kupiti i kliknite na "Dodaj u košaricu".
  5. Ako želite kupiti još nešto, kliknite na "Nastavi kupovinu". Ako ste završili s kupovinom, kliknite na "Idi na košaricu".
  6. Pregledajte košaricu i kliknite na "Nastavi na plaćanje".
  7. Odaberite način plaćanja. Apple nudi nekoliko opcija, uključujući kreditne kartice, PayPal i Apple Pay.
  8. Unesite podatke za plaćanje i adresu za dostavu.
  9. Pregledajte narudžbu i kliknite na "Kupi" da biste dovršili kupovinu.

Nakon toga, Apple će vam poslati potvrdu o narudžbi na vašu e-poštu, a proizvod će vam biti dostavljen u navedenom roku.
 
Kako i sa kojom karticom kupovati na App store-u? Dakle, imam US nalog i skinuo sam neku app koja ima in app purchase. Da li moram da otvorim i SRB nalog da bih platio Intesinom karticom?
 
Nazad
Vrh Dno