Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Probao si ili citas komentare?

btw, sklonise onu temu sa tim romom koji sam linkovao ovde.

nego jos proucavam materiju pa mi nije jasno pa ako neko moze da objasni:

-apdejt preko sd kartice, da li se moze ubaciti na karticu pa pokrenuti apdejt direktno na uredjaju da se ne mora zabadati spajalica pozadi?
-da li taj isti apdjet moze preko usb flesa da se odradi (verovatno ne moze)?

Niko da odgovori

???
 
Poslednja izmena:
Probao si ili citas komentare?

btw, sklonise onu temu sa tim romom koji sam linkovao ovde.



Niko da odgovori

???

ako je kao kod Weteka....ide sa Memoriske,ne moze sa USB-a....
sa spajalicom ide kolko znam,kad stavljas novi ROM...
sacekaj jos nekog da ti odgovori...
 
Ovi iz amlogica definitivno nisu normalni novi soc s805x -dokle bre :)
 
Probao si ili citas komentare?

btw, sklonise onu temu sa tim romom koji sam linkovao ovde.



Niko da odgovori

???

Pa možeš iz sistema da uradiš "reboot to recovery", shell command-om ili iz neke od mnogobrojnih aplikacija koje imaju ugrađeno dugme za to. Dakle ne treba ti spajalica, ako imaš funkcionalan sistem.

Moj Minix je i iz stock recovery-ja video i SD karticu i USB OTG, a sad i TWRP vidi oba.

Jednostavno... boot-uj se u recovery, pa pogledaj tamo da li vidiš i USB OTG.
(uslovi: veličina i fajl sistem, ime fajla itd... moraju da budu ispunjeni isto kao i za SD karticu)
 
Hocu da stavim ovaj android 7 na gt1 preko twrp recovery-a. Jel mi za to treba onaj usb fajl da skinem? Tamo ima ponudjeno usb i sd card. Znam da ima preko kompa ono usb burning tools ali da li mogu iz boxa preko recoverija da flesujem novi sistem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
taj usb fajl je sa .img ekstenzijom njega bi trebalo preko recoveryja da moze da instaliras.
 
Mogućnosti Android multimedia player-a?

Pokusacu bas tako posto preko sdcard nece. Sve mi se nesto poremetilo od kad sam stavljao onaj supersu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pominjao je neko da ima način da oživi brikovan android boks. Ja sam pokušavao sa amlogic usb burning tool, ali ne daje znake života.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
 
^Koji uredjaj ?Jel daje bar neke znake zivota?Na koju foru si ga ciglirao?
 
^Koji uredjaj ?Jel daje bar neke znake zivota?Na koju foru si ga ciglirao?
Docooler m9s pro 2/16, amlogic 905.
Ubacio loš rom. A jedine znake života daje kad svetli crvena sijalica i kad se poveže na usb burning tool - vidi ga.
Odradi ubacivanje roma, ali potom ništa. Ne pokreće se boks.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Docooler m9s pro 2/16, amlogic 905.
Ubacio loš rom. A jedine znake života daje kad svetli crvena sijalica i kad se poveže na usb burning tool - vidi ga.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
Pa nisi ga hard-brikovao nadji odgovarajuci rom u img formatu i pokreni instalaciju-mora da krene(ako ti se desi greska okaci log)Dali si vec radio instalaciju preko istog kabla ?Znaci prodje 100% i nemas nikakav signal na tv?
 
Poslednja izmena:
Docooler m9s pro 2/16, amlogic 905.
Ubacio loš rom. A jedine znake života daje kad svetli crvena sijalica i kad se poveže na usb burning tool - vidi ga.
Odradi ubacivanje roma, ali potom ništa. Ne pokreće se boks.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
Jel' imaš originalni rom za njega?
Obično imaju serijski port, pa možeš da se nakačiš na njega da vidiš šta se dešava. To, naravno, zahteva otvaranje uredjaja.
Pozdrav
 
Docooler m9s pro 2/16, amlogic 905.
Ubacio loš rom. A jedine znake života daje kad svetli crvena sijalica i kad se poveže na usb burning tool - vidi ga.
Odradi ubacivanje roma, ali potom ništa. Ne pokreće se boks.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
Cim ti radi Amlogic tools nije hard brick, tj nije zeznut bootloader samo ti treba odgovarajuci rom. Evo i korisnog linka za unbrick. Bas detaljan opis
https://forum.xda-developers.com/an...ogic/decooler-m9s-pro-brick-recovery-t3509591

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Cim ti radi Amlogic tools nije hard brick, tj nije zeznut bootloader samo ti treba odgovarajuci rom. A nakon fleshovanja treba mu jedno 10, 15min da podigne sistem.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Treba da mu gori plava lampica(predpostavlljam da je plavo kad se box upali?)Treba mu drugi rom
 
Da, treba mi original rom, ali ne mogu da ga nađem.
Serijski port nema. Ima 1 mrežni, 1sd i 4 usb.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
 
Da, treba mi original rom, ali ne mogu da ga nađem.
Serijski port nema. Ima 1 mrežni, 1sd i 4 usb.

Послато са P8 lite уз помоћ Тапатока
Imas na onom linku rom, pred kraj uputstva.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
56d86e898d80ec01013a48361d6e631e.jpg
 
Poslednja izmena:
Jel imao neko problem da mu ne radi youtube zvuk na Beelink GT1 ultimate. Izlaz za zvuk je hdmi raw.

P.S. Sve ok, bagovao AVR
 
Poslednja izmena:
Ako ti prodje flesh 100% sa ovim fajlom onda mora da proradi....
Raspakuj prvo zip.
https://mega.nz/#!Ig8xwJzC!an1P7foCI5Vajdm0Xma27TG-M0twiB2CKasr3cJCQog

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Imam i taj - neće.
Ni jedan od ovih neće:
1.) hx_s905_2g_3g_20160920_1648
2.) hx_s905_2g_16g32g20161014_1500
3.) hx_s905_2g_20160927_1324
4.) aml_upgrade_package0607

Moj je bio hx_s905a-userdebug 5.1.1 LMY47V02161207 test-keys , a njega ne mogu da nađem. Čak sam pisao i ovim kinezima na docooler, ali ne odgovaraju.
 
Poslednja izmena:
Dobio sam na dan dva na koristenje SCISHION V88 TV Box Rockchip 3229 Quad Core 1/8 GB
Probao malo iptv, dosta brzo radi odusevljen sam, u odnosu na moj samsung smart tv mnogo brze radi (sto je i logicno jer pretpostavljam da moj samsung tv ima mnogo slabiji cip i memoriju)
Youtube isto je ok.
Tamo u podesavanjima Video output da li da ostavim 1920x1080 60 ili da smanjujem frejmove ili rezoluciju ? Mozda se tripujem ali mi se cini da je slika za nijansu losija neko sto reprodukuje sam TV.
Znam da moze da se spoji bezicno tastatura i mis ali me interesuje ima li neka android aplikacija da se instalira na mobitel i isti pretovri u daljinac + air mouse + tastatura ? Hvala.
 
Pa npr. Cetus play probaj.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
 
Limitless remote ima bolju tastaturu od cetus play, ali je cetus kompletniji program

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
cetus sam instalirao probao ali se ne snalazim bas najbolje, npr pomjeram mis ikonicu ali kada kliknem nista se ne desava (na box sam instalirao onu cetus tv aplikaciju)
ponajvise mi treba tastatura, eventualno mis ostalo manje vise je ok na daljincu.
Probacu kasnije Limitless remote

Sta da radim za video output da ostavim full hd i 60 frejmova?
 
Nazad
Vrh Dno