Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Izgelda da je vec stigao box, ostavio postar izvestaj. Eto ni 10 celih dana od porudzbine sa bangood, ja rekoh da ne smaram postara unapred, zaboravice.
Ako stignem sutra da podignem, zavisi gde je. No, evo sad je jos jedan h96 prijavljen gore, pa ce biti utisaka. Sad sam pogledao, stari box ima 2.5A napajanje.

Kod bakare na pcb nema 4 usb porta, dva sakrivena, a i citac karice je izgelda na supotnoj strani od usb portova.
 
Poslednja izmena:
Stigao i meni H96 pro +, pcb ni ne lici na ovo sto je Bakara postavio, moj je plav, ima 4 usb-a, drugaciji hladnjak... Cudo su ovi kinezi :d
 
Stigao i meni H96 pro +, pcb ni ne lici na ovo sto je Bakara postavio, moj je plav, ima 4 usb-a, drugaciji hladnjak... Cudo su ovi kinezi :d
Hehe, kako to? Otkud 4 usba i plav? Ako mozes slikaj da vidimo sta je to stiglo? Odakle ti stigao gear ili bang?
 
Gearbest, 49.90 $.
 

Prilozi

  • pcb.jpg
    pcb.jpg
    1,020.3 KB · Pregleda: 198
Ti si dobio 11 dana stariju plocu ali zato samsungovu memoriju vidi sliku.
A kod bakare su izgleda 4 memorijska chipa.
[emoji16][emoji16][emoji16]
40a18942570f6e6faf752639d2380064.jpg
 
Poslednja izmena:
Postoje dva PCB plavi i zeleni.
Box se lako otvara pa proverite šta ste dobili.
Možda najbolje da postavite ovde slike da vidimo ko šta ima.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
E da neko je pitao gore za visinu hladnjaka...
Najbolje hladnjak od cipsetova sa neke stare matične ploče ili grafičke karte. Ja sam iz podruma izvukao desetak.
Visina od 10mm ne može da se zatvori poklopac, mora manji.

Stavio sam niži hladnjak onaj sa MSI ploče (ima slika) i preko njega sam stavio bakarnu pločicu sa neke Grafičke karte.


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
E da neko je pitao gore za visinu hladnjaka...
Najbolje hladnjak od cipsetova sa neke stare matične ploče ili grafičke karte. Ja sam iz podruma izvukao desetak.
Visina od 10mm ne može da se zatvori poklopac, mora manji.

Jel to kad skines originalni hladnjak ma 10mm mesta? Pitam zato sto sam skinuo sa stare ploce hladnjak sa cipseta, naoko izgleda potpuno isto kao ovaj koji si ti montirao (bez msi natpisa) ali je on visok tacno 10mm, pa ne znam da li ce stati.
Moj "originalni" hladnjak je naizgled dosta bolji nego tvoj, ne znam koliko se vidi na slici ali visok je 6-7mm otprilike, testiracu box prvo sa njim mozda bude podnosljivo.
 
Poslednja izmena:
Ne, sa 10mm hladnjakom ne može da se zatvori, mora niži da bude.
Nisam merio koliki je sad ovaj sto sam montirao, ali šta god da staviš biće bolje od fabričkog.

Juče sam izvukao sa tako hladnijim procesorom 39000 na antutu sto je dosta bolje od ranije dobijenih 36000 jedino ne znam da li moze temperatura da ima veze sa performansama?

Inače može da se ugasi sa airmousom kako neko rece samo treba da se zadrži power na daljinu oko 2sec, a box se ponovo pali sam kada na TV prebacis na taj ulaz.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    55 KB · Pregleda: 147
Podigao box, banggood, srecom u posti preko puta je bio. Zeleni pcb koliko videh za dva minuta (samo sam proverio da li je sve u kutiji). Jel se ovo na zabice otvara? No, do vikenda nista ne stizem.
 
Imas tri zabice sa jedne strane njih podignes i posle se druga strana lako otvori.
 
U one tri rupice gurnes šrafciger i pritisnete ih da izadje žabica, kada izvučena sve tri predji na ove dve dugačke, njih gurnes na unutra i podigneš na gore.
ccce973d4e1e9acbd78e24cb77b77348.jpg


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na koji misliš, izlaze četiri modela Pro? Da li si i njega otvarao i ubacivao hladnjak/kuler?
Vec sam napisao, u pitanju je najjaci M8S Pro model sa ddr4 ram, s912, 2/16gb, 7.1.1, to je bez slova L ili W ili X u oznaci. Znaci samo M8S Pro. Greje se umereno, zna da dostigne 75 stepeni pri jacem opterecenju, ali je celo kuciste perforirano i brzo se hladi, veoma lako se otvara za budzenje hladjenja. Imajte na umu da dolazi bez roota. Rootuje se lako preko twrpa, ima na youtubu uputstvo. Veoma tecno radi sa nova launcherom, za sta je zasluzna verovatno ddr4 memorija...
---carina placena 720 din--- za H96
 
Poslednja izmena:
Vec sam napisao, u pitanju je najjaci M8S Pro model sa ddr4 ram, s912, 2/16gb, 7.1.1, to je bez slova L ili W ili X u oznaci. Znaci samo M8S Pro. Greje se umereno, zna da dostigne 75 stepeni pri jacem opterecenju, ali je celo kuciste perforirano i brzo se hladi, veoma lako se otvara za budzenje hladjenja. Imajte na umu da dolazi bez roota. Rootuje se lako preko twrpa, ima na youtubu uputstvo. Veoma tecno radi sa nova launcherom, za sta je zasluzna verovatno ddr4 memorija...
---carina placena 720 din--- za H96
da da mora da je zasluzna ddr4 ,a kako znas da je ddr4?Sta ti znaci najaci m8s model?
 
Poslednja izmena:
Piše u spec. RAM Type: DDR4. I u opsisu guraju...
Deluje kao jako dobar uređaj.
 

Prilozi

  • 2.JPG
    2.JPG
    57.1 KB · Pregleda: 115
  • 1.JPG
    1.JPG
    79.1 KB · Pregleda: 104
da da mora da je zasluzna ddr4 ,a kako znas da je ddr4?Sta ti znaci najaci m8s model?
Pa to je ovaj model:
MECOOL M8S PRO Android 7.1 https://m.gearbest.com/tv-box/pp_619409.html?wid=21&num=1

Pise da ima ddr4, na freaktab forumu ima tema o njemu.
Dosad sam promenio nekoliko (S912): X92, H96 Pro, T95Z Plus... i M8S mi je najbolji zasad: ima odlican audio izlaz, veoma jak zvuk, odlicna wifi antena bez problema probija kroz par zidova gde X92 koji ima spoljnu antenu od 3db ne moze da radi. Default launcher je ok, ali se lako zameni sa Novom, ima status bar i navigation bar. Jedino mu je lan 100 mbps, nije giga.
Planiram da uzmem GT1 Ultimate Beelinkov kada bude na nekoj akciji, sa ddr4 memorijom, da vidim kakav je.
 
Poslednja izmena:
Jesu li ti naplatili carinu/pdv?
Ne. Ako se ne varam Kinezi stavili gift, 21.9$. Ne verujem da je presudno, moguce guzva. Video po trackingu (nisam ni gledao pon i uto) da je samo 15ak minuta bio na carini.
Eto ko je juce porucivao, bilo je za manje od 36e ... Zaboravio sam na taj crni petak.
 
Poslednja izmena:
Ja sam uzeo ovaj M8s pro plus za 29.69$ sa sajta geekbuying.com. Evo i kupon YCGTPBOF
 
Za taj novac je odlicna kupovina, mnogo bolji nego bilo koji S905W. Osim u slucajevima kada je H96 pro+ na akciji 36 i kusur eura :)
Ovaj M8s pro plus imas na bangoodu za 28.5e, a gearbest 31.5e sa shipingom. Trenutno su na akciji
Samo jedno pitanje u vezi pomenutog boxa, da li je dovoljan za 1080p 60 fps stream sa yt i twitcha ? Jer bi se prakticno samo za to koristio 99% vremena

Hvala unapred

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno