Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Apropo temperatura malo sam pratio na HK1 kod igrica mi ide na 72,73 tako nešto. Šta je puno uopšte za boksove? Imam i F3 Air2. Igram na oba pomalo..
 
Gledam ove akcije na aliju. I vidim da je mibox 36e, plus kuponi ovo ono, ispada mi 27e. Reko to je odlicna kupovina. Kod nas je 8000 i nesto.

Medjutim udjem ovde i vidim da hvalite transpeed. On bi me jos jeftinije ispao, mozda 22e.

Znam, nema sertifikate. A svakako bih gledao netflix na boxu. Je li toliko bolji od miboxa, pa da se zrtvujem za netflix i da trazim neka resenja da bih ga gledao.. ili..

Nisam neki zahtevan korisnik. Netflix, move, tivimate, youtube.. Naginjem vise ka mibox.. ali ste me bacili u dilemu..
 
Gledam ove akcije na aliju. I vidim da je mibox 36e, plus kuponi ovo ono, ispada mi 27e. Reko to je odlicna kupovina. Kod nas je 8000 i nesto.

Medjutim udjem ovde i vidim da hvalite transpeed. On bi me jos jeftinije ispao, mozda 22e.

Znam, nema sertifikate. A svakako bih gledao netflix na boxu. Je li toliko bolji od miboxa, pa da se zrtvujem za netflix i da trazim neka resenja da bih ga gledao.. ili..

Nisam neki zahtevan korisnik. Netflix, move, tivimate, youtube.. Naginjem vise ka mibox.. ali ste me bacili u dilemu..
Ja bi isao na mibox ako jos imas i tu cenu, to je smesno! I opet ako si nezadovoljan prodaces ga za iste pare :] mozes i da zaradis :]
 
Gledam ove akcije na aliju. I vidim da je mibox 36e, plus kuponi ovo ono, ispada mi 27e. Reko to je odlicna kupovina. Kod nas je 8000 i nesto.

Medjutim udjem ovde i vidim da hvalite transpeed. On bi me jos jeftinije ispao, mozda 22e.

Znam, nema sertifikate. A svakako bih gledao netflix na boxu. Je li toliko bolji od miboxa, pa da se zrtvujem za netflix i da trazim neka resenja da bih ga gledao.. ili..

Nisam neki zahtevan korisnik. Netflix, move, tivimate, youtube.. Naginjem vise ka mibox.. ali ste me bacili u dilemu..
Onog trenutka kada si pomenuo netflix, izbor ti se sveo na oko 3 uređaja. Za 27eur nema šta da se misliš da li da uzmeš mi box, to je najbolja kupovina koju možeš da uradiš. Beznačajna razlika u odnosu na nesertifikovane uređaje.
 
Ako nemas smart box - pre bi primetio problem sa Netflix-om nego nesto vecu brzinu, odzivnost itd - Mi Box S 2nd gen

Ako si zaludan kao nekoliko nas ovde pa hoces da vidis moze li (a cesto moze) vise za manje uz malo petljanja - Tranšped X4, Vontar W2 i brojni drugi ukusi.

E sad Mi Box S 2nd gen vise ne mozes da uzmes za te pare na aliju jer je trenutno rasprodat ali mozda se pojavi opet.
 
Ima sertifikovani hako pro za 40€, ali nema kao ranije, bar ne za Srbiju 4/64 za tu cenu sa besplatnom dostavom, već samo 2/16. Android uređaj 4/64 koji imam je posle 2 meseca rada i testiranja bez greške. Original android TV soft. Ne može se miksovati i flešovati sa drugim soft ali to većini i ne treba. Ne greje se. Nisam mu našao neku manu. Sve u 4k netflix, prime, hbomax, Disney, sve podrške zvuk i hdr 10+ ima sve već napisano i u specifikaciji uređaja.
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-26-11-07-36-892_com.android.chrome-edit.jpg
    Screenshot_2024-03-26-11-07-36-892_com.android.chrome-edit.jpg
    187.1 KB · Pregleda: 37
Spržio malopre kolegi W2 na slim box, instalirao stremio podesio malo. Ja nikakvu razliku ne primećujem u odnosu na moj X2, čak im je i firmware potpuno isti.

Doduše 11.22 je kod njega, kod mene je 11.21. Da li će da obriše sve ako mu prilepim 11.22 preko 21?
 
Ima sertifikovani hako pro za 40€, ali nema kao ranije, bar ne za Srbiju 4/64 za tu cenu sa besplatnom dostavom, već samo 2/16. Android uređaj 4/64 koji imam je posle 2 meseca rada i testiranja bez greške. Original android TV soft. Ne može se miksovati i flešovati sa drugim soft ali to većini i ne treba. Ne greje se. Nisam mu našao neku manu. Sve u 4k netflix, prime, hbomax, Disney, sve podrške zvuk i hdr 10+ ima sve već napisano i u specifikaciji uređaja.
Preporuka i od mene,jedino mi se nesto jedan usb zezao ali po vracanju na fabricke postavke sve bilo ok.
 
Kakav je wifi/5g na tom boksu?
 
Spržio malopre kolegi W2 na slim box, instalirao stremio podesio malo. Ja nikakvu razliku ne primećujem u odnosu na moj X2, čak im je i firmware potpuno isti.

Doduše 11.22 je kod njega, kod mene je 11.21. Da li će da obriše sve ako mu prilepim 11.22 preko 21?
Neće ako mu u usb burning tool-u odčekiraš erase to flash ostaju ti sve aplikacije i podešavanja
 
Који је то други начин?
Дајте предлог шта је паметно да се убаци у рецензије, али немојте претеривати. Ни ових пола сата колико трају тренутно нико не одгледа цело, а камоли када се одужи на 45 минута :ROFLMAO:
Ја, искрено, Баблове рецензије боксева сваку одгледам од почетка до краја. Није битно да ли траје 15 или 45 минута. Исто тако и оно што ме на бенчу или било ком другом каналу интересује погледам од почетка до краја. Али гледам у статистици мог канала - пример, просечно гледање ћоми бокс рецензије је 4 минута и 46 секунди. Па шта сте (не конкретно ви, него генерално гледаоци) видели за то време? И онда после откуд толики број питања за које се одговори могу наћи у самом видеу. За сваки телефон који сам хтео да узмем или сам узео, за сваки ТВ, камеру коју планирам или било шта друго, одгледам по барем 4-5 различитих рецензија да стекнем неку ширу слику о том уређају.
Što se mene tiče, jedina stvar koja nedostaje na kanalu su chapteri. Mnogo bi mi znacilo ukoliko hoću da vidim kako radi EON/Betflix npr. bez da tražim kroz klip.

Svakako podrška za sve što radiš 🧡
 
Poslednja izmena:
Na mom teveu imam sertifikovani Netflix i sertifikovani HBO, ali ih skoro nikada ne koristim jer na nesertifikovanom Transpeed boksu preko Kodija ili Stremia gledam sve sadržaje koji me zanimaju, i Netflix, i Prime, i HBO, i Dizni, i Apple i sve moguće servise,

I to grmi ko sveti Ilija., bože me oprosti.
 
Realno bas mnogo filmskih naslova fali na nasim ovim streaming servisima u odnosu sta sve moze preko Kodija ili Stremia (normalno sa pretplatom na neki debrid ili easynews). Ruku na srce dosta toga i ima, pa sad ko sta voli. Ja recimo ne mogu da verujem da bas nijedan streaming servis nema BBC Earth naslove koji su mega popularni kao Planet Earth ili Frozen Planet recimo.

Ima dobar sajt da se vidi sta je dostupno gde i na kom servisu, Just Watch se zove. Pa ako nekog interesuje eto.
 
Preporuka svima za Vontar W2 (a i generalno SlimBox), ne igrajte se sa fabrickim softverom jer ko zna sta je Kinez natrpao, vec pre prvog paljenja flesujte krsten SlimBox direktno sa izvora.

Dakle, uopste ne palite box dok ne instalirate cist slimbox vec odradite sledece:

1. Skinete SlimBox ATV odavde i raspakujte ga https://slimboxtv.ru/vontar-x2/

Pogledajte prilog 405286
Pogledajte prilog 405287

2. Skinete Amlogic USB burning tool https://androidmtk.com/download-amlogic-usb-burning-tool
Pogledajte prilog 405288

3. Pokrenete Amlogic USB burning tool kao admin (desni klik - run as admin)

4. Prebacite jezik na engleski, ugasite program i pokrenite ga opet da prikaze sve na engleskom

Pogledajte prilog 405290

5. Idete na Setting->Load Img, ucitate raspakovani Vontar X2 SlimBox img fajl i pritisnete START i sacekate da ga ucita.

Pogledajte prilog 405292Pogledajte prilog 405293

6. Kad se zavrsi ucitavanje, povezete USB A kabl na racunar, pozadi na zadnje portove jer napred hoce da zeza a zatim povezete drugi kraj USB A kabla na Vontar box, ako zeza probajte druge portove itd.

7. Kad krene da ucitava SlimBox u Vontar cekate da zavrsi do 100%, kad zavrsi idete na STOP, ako zapinje, ponovite proces dok ne proradi.

8. Profit

Ako nesto nije jasno pitajte.

Uspeo i ja
 
Nazad
Vrh Dno