Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Dva problema, sklonio sam Vontar X2 iza TV da ga ne gledam i proizveo dva problema:
1) wifi ponekad trokira iako je ruter (napičen Xiaomi sa ogromnim dometom) na 4-5m.
2) vontar air mouse daljinski sa USB donglom takođe zahteva optičku vidljivost zbog IC

Jel moguće da mu je tako bedan wifi prijemnik?
Meni je Vontar iza TV-a, u susednoj prostoriji. Na 40cm od rutera ali ih zid deli. Nemam nikakvih problema sa wifi, nema prekida. Vontar daljisnki nisam ni koristio, kod mene su za svaki uređaj EON daljinski a oni rade bez problema. Imaš ih na K/P za 500din
 
Da, već sam pisao za EON, imao sam 2, žena me tamo pitala što im vraćam telefon i daljinske, oni se ne razdužuju. Tad nisam bio ovako pametan uz pomoć vas, šta da vam kažem, kad sam imao daljinske. Sad sam pametan ali ih više nemam. :D
 
Meni Eon daljinac na Vontaru zna da zaglupi cesto,pa mu treba jedno 10ak sekundi da proradi.Imam ih 5 komada,po dva za Eon boxeve i jedan za Vontar 🙃
 
Auuu, ja gledam da sa jednim daljinskim kontrolišem sve i TV i eon na box-u i box a ti 5 komada. Šta radiš sa njima složiše ih kraj kreveta i menjaš. G20s pro BT daljinac koji radi sve a naravno i pozivanje kanala i ostalog sadržaja glasom i to na bilo kojim android box.
 
Imam sad manje bitan problem, naime lagano sam instalirao slimbox na sva 3 boxa dok su bili stock. Ovaj sa kojim se igram sad W2, stavio sam 11.22 i skinuo u međuvremenu 11.25 da uradim update, međutim sada mi ga AML USB ne vidi, tražio je novi drajver ADB Interface, koji sam instalirao ali ga opet ne vidi. Nešto se promenilo u načinu komunikacije koji slimbox ima u odnosu na stock firmare.

Da li se drugačije radi firmware update kada se već postavi slimbox?

edit: evo kako je proradilo, izvukao sam napajanje (iako sam 50x pokušavao sve kombinacije).

Znači ovako:
1) sa napajanjem ADB i stoji slimbox sličica zakucana, displej ne radi.
2) iščupao napajanje samo, ugasio se ekran, prebacio se i device manageru driver sa ADB na android winusb i krenuo update.
 
Poslednja izmena:
Auuu, ja gledam da sa jednim daljinskim kontrolišem sve i TV i eon na box-u i box a ti 5 komada. Šta radiš sa njima složiše ih kraj kreveta i menjaš. G20s pro BT daljinac koji radi sve a naravno i pozivanje kanala i ostalog sadržaja glasom i to na bilo kojim android box.
Nisi razumeo. Imam dva eon boxa,jedan u dnevnoj,drugi u spavacoj. Svaki od njih ima po dva daljinca(da ne preskacem zenu kad zaspi da uzmem daljinac). U dnevnoj moj stoji na stocicu pored omiljene fotelje a drugi na stocicu pored sofe. Nema potrebe da se ustaje i trazi gde je ;). U tpezariji je Vontar i peti Eon daljinac ;). U decjoj sobi imam Supernova Move box i on za sad nema Eon daljinac :).Inace daljinske od televizora ne koristim,sve zavrsavaju Eon daljinci.
 
Sta je najbolje za koriscenje kod nas od ovih stvari sto mogu da se kupe na americkom amazonu poput Chromecasta, fire tv itd. ?
Ne znam šta smatraš pod "najbolje", ali za većinu ljudi sasvim dovoljan Onn Google TV 4K za 20-tak $. Duplo skuplji ali ne i toliko bolji su Ccwgtv 4k, ftv 4k/max, Mibox s 2nd gen, itd.
 
Nazad
Vrh Dno