Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Nisam ispratio temu. U jednom stanu imam LG smart TV i na drugom TV-u Mi box. U drugom stanu imam tri smart android TV-a (Vox/Tesla). U igraonici 4 smart TV-a (Xiaomi/Vox) i nigde nisam imao problem. Uzmem jedan uređaj sa Alija, ne radi ovo navedeno. Sad uzmem Vontar kad ono isto. Treba mi za poklon, a imam naloge za HBO i Sky pa sam hteo da upakujem u taj smart. Koji sertifikovan da pojurim na Aliju/KP da rade navedeni servisi. A da košta što manje:)
 
Koji sertifikovan da pojurim na Aliju/KP da rade navedeni servisi. A da košta što manje:)
ja sad vec ko papagaj:
najjednostavnije kupiti mi box

par strana raniej sam okacio listu
dopunio sam malo u medjuvremenu:

-Mecool KM9 Pro
-Mecool KD2
-Mecool KM7
-KICKPI KP1
-Mecool KM2
-Mi box S 2G
-HAKO Pro
-KINHANK G1

Mada svi su vrlo slicne cene a i slicnog hardvera, pa ni malo ne cudi sto xiaomi dominira sa prodajom.
 
Sto se tice Vontara- isprobah HBO na tri tv-a. Ns dva ,,glupa,, LG i Tesla HBO-nema tona. Na trecem najnovijem Fox sa webOS HBO radi normalno,osim sto ne moze da se pojaca ton.Verovatno tv mora da ima podrsku za odredjene audio formate
 
Sto se tice Vontara- isprobah HBO na tri tv-a. Ns dva ,,glupa,, LG i Tesla HBO-nema tona. Na trecem najnovijem Fox sa webOS HBO radi normalno,osim sto ne moze da se pojaca ton.Verovatno tv mora da ima podrsku za odredjene audio formate
E vidiš vrlo moguće da je u tome caka i kod mene je Fox sa webOS-om pa verovatno zato radi zvuk u Hbo max aplikaciji.
 
WebOS i amazon fire TV nisu google uredjaji ali su sertifikovani za te servise, nisu "divlji"
 
Ja imam Vontar i nije mi radio zvuk na HBOmax. Pisao sam već. Meni ni jedan TV nije smart.
Zvuk je "proradio" kada sam instalirao novi slim. Radi zvuk uz pojačavanje zvuka na TV-u(ne radi pojačavanje sa daljinskim od box-a). Meni je isti daljinski za box i za TV(EON daljinski) ali je smor što moram da prebacujem BT/IC
Pre novog slimbox-a nije radilo pojačavanje sa TV(isto sam čitao da se tako pojačava ali kod mene nije htelo)
 
Ja imam Vontar i nije mi radio zvuk na HBOmax. Pisao sam već. Meni ni jedan TV nije smart.
Zvuk je "proradio" kada sam instalirao novi slim. Radi zvuk uz pojačavanje zvuka na TV-u(ne radi pojačavanje sa daljinskim od box-a). Meni je isti daljinski za box i za TV(EON daljinski) ali je smor što moram da prebacujem BT/IC
Pre novog slimbox-a nije radilo pojačavanje sa TV(isto sam čitao da se tako pojačava ali kod mene nije htelo)
Ne znam , imao sam i staru verziju Slimbox i sad najnoviju i ista situacija zvuk na HBO Max nece da radi.
Televizor Vox ful HD od pre par godina.
 
А јел си пробао да мењаш приоритет апликације тако што помериш апликацију на прво место. Рецимо ставиш да ти Шоу Тајм буде на првом месту, а ХБО на другом и онда би требало да апликација која је на почетку буде приоритетнија? Бар су тако објашњавали на Јутјубу :unsure:

Иначе што се тиче ових препорука, нисам мислио на ово. За ово знам да иде директно из апликације, чак и пише име сервиса. Него на гомилу доле оних виџета (колона) што Гугл ТВ сам после прави на основу твоје историје, убацивања у watchlistu, или лајковања филмова и серија или једноставно шта је популарно у овом тренутку.
Знаш што ово питам? Јер сам видео гомилу стримова и рецензија где се тамо на почетку када се подешава систем штиклирају рецимо Нетфликс, Амазон Прајм и Хулу нпр. као сервисе које корисници имају, а када касније оду под ону категорију For You онда им се појављују препоруке из ваздан неких сервиса. Плуто ТВ, Дизни Плус, Туби, Пикок и свашта нешто. Немају претплате за неке од ових сервисе, а ипак им избацује Гугл ТВ препоруке да могу да гледају преко тих сервиса. И онда се неко жали на то и назива га као реклама.

Е ја сам мислио да ако је то случај да онда може то да се гледа и преко Стремиа ако може да се изабере тамо под # ways to watch дугметом.

едит: Ух избаци брдо слика док написах пост :D, хвала.

едит2: ала су га добро одрадили на српском, свака част, чак и неки постери филмова којих нема на сервисима као што је The Beekeeper нпр, су на нашем језику.
Probaj Projectivy launcher odličan je. Vidim mnogi ga pominju i rekoh da instaliram na sony tv(google tv OS). Ovo radi bolje od "googletovog", a ima finih podešavanja plus u zavisnosti od aplikacije od Continue watching preko Watchlist do recommendations, itd. Najbolje od svega je ne mora nativni launcher da se gasi jer Projectivy ima opciju "override current launcher".
 

Prilozi

  • 1000030711.jpg
    1000030711.jpg
    453.5 KB · Pregleda: 45
Imam problematiku,mislio sam da je do vpn-a,ali izgleda je box u problemu.
Prvo mi se dešavalo da pukne aplikacija,dal eon,hbo max ...,i vrati na početni ekran kao kod reset uredjaja...Dešavalo se na 15-20 min,pa pukne.Sad kad god upalim eon npr i pokušam da upalim vpn momentalno pukne i reset..
U pitanju je x96 max 4/32 slimbox verzija.
Da li je otišao box u aut,mozda da se ponovo odradi flesh slimboxa (mada me mrzi,i instal brdo aplikacija)..
Ili nešto praktičnije da pokušamo..
Fino je radio god,dve...
 
Hardverski reset na fabrička podešavanja. Čačkalica se drži na mikro prekidaču i zatim uključuje kabl od napajanja u box, koji je pre toga uključen u strujnu utičnicu. Pojavljuje se android robot na ekranu. Zatim na ekranu daljinskim sa gore-dole ići na factory reset tj clear all write data. Kada odradi ići na prvo ime u nizu restart box.
 
Hardverski reset na fabrička podešavanja. Čačkalica se drži na mikro prekidaču i zatim uključuje kabl od napajanja u box, koji je pre toga uključen u strujnu utičnicu. Pojavljuje se android robot na ekranu. Zatim na ekranu daljinskim sa gore-dole ići na factory reset tj clear all write data. Kada odradi ići na prvo ime u nizu restart box.
Zahvaljujem,radi bez problema sad nakon paljenja vpn-a,ne bi trebalo da bude neki problem,iako ga nisam proverio duže vremenski .
Šta bi bila problematika nem pojma,iz nekog razloga zaglupeo..
 
Nazad
Vrh Dno