Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pitanje u vezi sa carinom, negde pise da je do 50e bez, negde do 70e.
MK808 i rc11 su zajedno oko 60e, da li ce mi carina naplatiti nesto na to?
Kakva su iskustva vas sto ste uzimali kombinaciju gde je ta cena?

Pozdrav
 
Ipak će biti da je sa daljincem, barem po oglasu.

Probao sam Archos media player na tabletu. Odlično izgleda, biće dobar za tv.


A evo i sprave koju sam čekao.
http://dx.com/p/gk802-quad-core-and...i-bluetooth-v4-0-1gb-ram-8gb-rom-black-177875
takodje sam probao Archos media player...ok izgleda,malo mu trebalo vise vremena da indexsira mrezni hard sa filmovima....prilicno spor i zna u pola filma da zakuca(moje iskustvo sa pustanjem filma sa mreze...)....
to isto kad radim sa Fabrickim file browserom,i pustanjem filma sa mreze,nemam problema....
praticu nove verzije....pa mu mozda dam opet sansu.....
 
Ово изгледа одлично. Само што је 100 долареса.
 
Gledao sam vec nedelju dana da uzmem mk808, i kad sam video ovaj gk802, uzeo sam ga u zadnjem casu (pogledao sam 5-6 review-a za 10min, nisam video da se neko zalio), nek ide zivot :p
 
Baš se brzo razvijaju ove stvarčice, realno je da će već "sutra" biti i modela sa 2 GB memorije.
 
Meni je juče stigao mk808 naručen 6.decembra. Za sada sve radi kako treba. Jedino što mi je pravilo problem je dodavanje bookmarka u browser(isključi se box) i hd materijal na xbmc(nisam još uvek namestio da radi preko mx playera). Narednih dana neću moći da se igram ali kad se vratim kreće maltretiranje pa ko duže izdrži. :)
 
ma nije nego su poslali tek 23.12 a do tada mi se tri puta sami izvinjavali sto nemaju na stanju (sad vidim kako za koga) i pitali da necu da promenim porudzbinu. svakako ocekujem ovih dana samo ce ng da mi produzi jos.
 
Poslednja izmena:
Meni su poslali tek 22. Isto nije bilo na stanju pa sam čekao. Proveri na sajtu naše pošte, možda ga oni zadržavaju.
 
Proveravam 5x dnevno. krastavac, možda je stvarno zalutao. Ali da mi prvo ne pošalju skoro mesec dana a kad su ga napokon poslali sad ne dolazi stvarno nek se nose...
Pogotovo me nerviralo što su mi u nekom trenutku na svakih 4, 5 dana slali mail tipa žao im što još nemaju od proizvođača dal ću još da čekam ili ću nešto drugo umesto ovoga. A vama svima bez problema izvolte.
Proveravao sam stare porudžbine i trebalo im je 4-6 dana da stignu u Srbiju iz HK, ne meni na ruke nego od kad polete do pošte pre carine. E danas je 6. dan al je i subota. Do godine čini mi se.
 
Poslednja izmena:
Evo i mog mišljenja. Preleteo sam preko teksta u sk i pritom nisam zapazio cenu. Neko je napisao 8.000 din. Ako je to istina, za te pare dobijemo uređaj u klasi sa npr mk808 i neku vrstu air mouse, ako sam dobro razumeo, to nije loša cena. 2god garancije, ne znam jel uređaj u prodaji ili tek treba da se pojavi, MK808 + air mouse sa dx ispadne 6-6.5 hiljada, mrzi me da računam. 1.5 hiljada za garanciju od dve godine je ok. Ajde i 2 hiljade da progutam uz to da je uređaj odmah dostupan (ne čekaš dx mesec dana) . Moja zamerka ti je na daljinac. Kad je već air, trebali ste i da se pružite za qwerty tastaturu na njemu.
Opet ako je onaj blueberry 7+ hiljada, ne znam ko ce da ga kupi pored ovoga. I udarite malo neku reklamu a ne ovako stidljivo.
I na kraju,
1. Jel ima ovo već da se kupi ili ne?
2. Jel čita ntfs, i da li može da piše na eksterni hard ili usb (zbog torrenta)?
3. Jel čita 1080p high profile od recimo 15ak gb?
4. Kada se ugasi preko daljinca jel stvarno ugašen ili mora da se čupa sa napona. Jel se pali isto na daljinac?
5. Jel prerutovan uređaj?
6. Okačite neki review na YouTube.
7. Mogli bi da napravite neku gamepadova koji rade na njemu (i žičnih i bežičnih)
8. Jel izlaz stvarno 1080 ili je skaliran kao na mk808?
9. Koliko je stabilan i domet wifi? I ovo zbog torrenta pa je veoma bitno. I jel radi neki lan, ethernet adapter kako se se kaže već?
10. Video poziv na Skype? Spisak Web kamera koje rade na njemu.
11. I jel ta cena samo za uređaj koji ili komplet uređaj + daljinac (u onoj specifikaciji piše optional!?)? Ako je prva varijanta onda ste ipak malo preskupi.


sad pogledah sk pazljivo, gde uopste pise za tih 8000din?


pozz

Posto imas jako mnogo pitanja,pozivam te da dodjes kod mene,ponesi web cameru,fajlove i sta God hoces da se sve to proba.

Javi mi na pm kad ti odgovara.

1.bice prva ili druga nedelja januara.
2.treba probati.
3.treba probati.
4.totalno je ugasen,i totalno se pali od nule sto se kaze.
5.mislim da nije
6.bice
7.bice
8.treba probati
9.imam negde spisak podrzanih cipova za lan
10.potrebno vreme
11.Sirok pojam ,u odnosu na sta preskupi ili u odnosu na koji proizvod.Cena od 7990 sa porezom je data kao preporucena maloprodajna cena bez daljinca,jer je neko ovde vec pomenuo kako je on line porucivanje jeftinije.Naravno da je to tacno jer svaka maloprodaja ima svoje troskove,plata i doprinosa za radnike,zakupa prostora,troskova odrzavanja prostora i sta sve ne sto direktno utice na cenu svakog proizvoda u radnji.
Za droid monstera koji se bude kupovao van maloprodajnih objekta,preko foruma recimo ili sve sto je van maloprodajnih objekata na tu cenu bice obracunat odredjeni popust.
 
Poslednja izmena:
Neko je pitao da li ima zele zeka.Evo informacija iz prve ruke.Jb 4.1 bice u januaru.
 
Nema šta, vaše je da date cenu, ne ubeđujem vas da spuštate samo sam konstatovao. Uređaj je ok, pogotovo mi se sviđa opcija on/off. Stoji i garancija, stoji i da nema nerviranja kao ovo moje da čekanjem Godoa. Davno sam doneo odluku da ću kupiti android tv box tek kad izađe četvoroglavi inače bih ozbiljno razmišljao o ovom vašem (ovaj što čekam sa dx-a je za matorog). Jedino što malo kasnite. Onaj Blueberry je prodao (navodno) 5000 komada sa daleko slabijim hw. Hvala na pozivu za test ali nemam kameru, adaptere, gamepad a za piši/briši ntfs hdd verovaću vam na reč:)
Pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam instalirao jedan android torrent program i snimam direktno na ext hdd 1tb.
 
koji torrent ptogram,i da li radi sa magnet link....
 
Instalirao sam neki -atorrent- jer je utorent previse komplikovan,ovaj se setuje dok kazes keks.
 
Meni stigao danas! Ha kako me iznenadi, a nisam se nadao prije 20 januara....
 
Pa mamicu im kinesku... tebi je poslat 23. isto kad i meni i evo sad pogledam stiglo u carinu jutros. Znaci petak u najboljem slučaju. Jbt a mislim da sam prvi naručio od nas.
 
Evo ja pazario ovo. "Minix NEO-G4-108A ARM Cortext A9 Dual Core Quad Core Mali 400 Graphics 1 x HDMI Dongle Pocket PC" .

Super zadovoljan, sve radi, wi-fi odlican. Izasao je i Jelly Bean upgrade, ja cu za sada ostaviti ICS dok se ne potvrdi da upgrade ne donosi nikakve probleme :d jer mi jednostavno trenutno sve odlicno radi.

Daljinski koji se uz uredjaj dobije je tu cisto radi reda, jedino za sta ga koristim je power off/ on . Bilo kakav pokusaj kucanja na android tastaturi sa ovim daljinskim je ravno samoubistvu, jer je nepodnosljivo sporo/neprecizno .

Google Play radi bez problema, google "vidi" uredjaj kao Minix Neo-G4.



Posto Neo G4 nema ugradjen blutooth ( i to je jedina stvar koja me je "sprecavala" da ga kupim ), koristim blutooth misa i tastaturu + USB blutooh reciever, i ta kombinacija kod mene radi savrseno ( blutooth reciever sam naravno spojio sam Minix-om preko USB-a ). Just plug and play.


Meni licno neodstaje jos jedan USB port, eventualno da povezem web cameru za skajp. Uglavno, moja preporuka za Minix Neo G4.
 
Sigurno radi isto kao i na drugim modelima iz prostog razloga:
Neo G4 is powered by the same Rockchip RK3066 processor used in the UG802 and MK808 mini PCs
 
Moje iskustvo (mk808), mada ga nisam mnogo cackao.

1. Brz
2. Stabilan
3. Wi-fi je los ukoliko signal nije jak, tj. srecom za sada nemam problema jer iman dva AP-a u kuci
4. Na njega nisam kacio nista sem misha. Mish na kabl prepozna odmah, ovaj wireless treba da se saceka mada ovaj moj je nesto slab, slab mu je signal
5. Registrovao se na google play bez problema
6. Kvalitet samog uredjaja je dobar, ona gumirana plastika i ne smrdi na onu kinesku plastiku. Pakovanje dobro.

Tv ga odmah prepoznaje, nema nikakvih komplikacija. Zvuk mi se takodje cini dobar
 
Pa mamicu im kinesku... tebi je poslat 23. isto kad i meni i evo sad pogledam stiglo u carinu jutros. Znaci petak u najboljem slučaju. Jbt a mislim da sam prvi naručio od nas.
Stvarno nisu normalni kinezi, ja narucio, platio, vidim na netbankingu da mi je stavljeno 101$ (za "P WWW DEALEXTERME COM") kao rezervisana sredstva za karticu.
Vidim nema nikakvih novosti (mejlova) od dx.com, ulogujem se i vidim pise "complete payment" i trazi da uplatim opet 101$.

Sad sam im poslao tiket, na live suportu mi rekli, da sam trebao da odgovorim na neki email gde mi traze ss od licne, kreditne, i racuna.
Pozvacu banku da mi vrate pare (naravno moram da cekam da prodju praznici), pa mozda drugi put uzmem..
 
^ jel si probao xbmc i ako jesi kako radi?


probao rc2 verziju , 720P ne radi kako treba za sada, sve ostalo sljaka super koliko sam uspeo da istestiram....ja vise nego zadovoljan :eyebrows:



edit : govorim o 720p stream, i sporadicno ne radi glatko
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno