Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pročitah celu temu ali mi opet ponešto nije jasno.... Na neka od sledećih pitanja u principu znam odgovor, ali bi bilo lepo da na jednom mestu postoji neki rezime.

1. Kako se ove sprave bore sa višegigabajtnim .mkv FullHD fajlovima?
2. Da li višekanalni zvuk normalno "prolazi" putanju HDMI -> TV -> optical out TV-a -> AV receiver? Dakle, da li na AV receiveru prikačenom na TV imam 5.1 koji postoji u mkv?
3. Da li imaju običan stereo analogni audio out, kao onaj za slušalice? To mi treba da bi radio kao audio player dok je TV ugašen, ili se gleda nešto drugo.
4. Da li se externi HDD normalno napaja sa USB-a ovih Androida?
5. Potrebna je dodatna aplikacija da bi se mogao videti NTFS na externom HDD?
6. Da li svi oni imaju 2 USB-a? Jedan je potreban za neku tastaturu a drugi za stogare gde nam je medija? Verzije sa jednim uesbeom su manje zanimljive.
 
3.ne
4.nisam siguran ali sa powered usb hub radi
5.ne znam da li su kinezi ubacili opciju. android po difoltu ne cita ntfs. sa dodatnom aplikacijom citanje da ali za pisanje moze da bude problem (kao meni na nexus 7). samim tim si u problemu za torrent ili skidanje titlova npr.
6.svakako treba usb hub za ovo. nije obavezno ali je pozeljno.
 
2. Zavisi od TV-a. Neki TV-i ne propustaju visekanalni zvuk na opticki izlaz (neki Samsunzi), dok Panasonic plazme propustaju.

Pozdrav
 
2. Ahm! Dakle, Android to normalno propušta? Ako HDMI Anroida vežemo na AV receiver a sa njega onda na TV, multikanalni zvuk se normalno reprodukuje na AV receiveru? Slika takođe ide na TV (nebitno, to je do AV receivera...)?
 
Pitanjima 1. i 2. NShappy-ja bih dodao i da li neki od tih kineza ima GPU koji podržava redrodukciju 3D filmova i naravno HDMI 1.4?
 
Ja ne znam koja je fora sa tim da mora da ima 1.4 da bi mogao 3D ili da mora da podržava ne znam šta.

Svi 3D fajlovi koje sam ja viđao su obični side by side video fajlovi koje TV pretvori u 3D bez obzira preko kojeg HDMI-a mu došli.
 
Upravo sam probao na droid monsteru koji ima hdmi 1.4, 3d materijal koji sam skinuo sa satelita i sve radi najnormalnije.
 
Pošto se SkyUK ne javlja i nema ga na forumu, da prenesem informaciju da u najnovijem broju SK 01/13 imate oglas našeg uvoznika koji od januara kreće sa prodajom Droid Monster stika.

Tu sam.Kome treba neki info vezano za droid monstera stojim na rasplolaganju.
 
Nije baš nešto zanimljiv ovaj Monster. Ništa što bi ga izdvojilo od ostalih. Uz cenu od 8000, ne znam...
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1356639786096.jpg
    uploadfromtaptalk1356639786096.jpg
    172.7 KB · Pregleda: 253
Ne znam sta bi ti ocekivao na primer;

-trenutno najaci cpu i gpu na android boksovima.
-ugradjen bluetooth koga retko ko ima ako ga ima uopste.
-2 puna usb porta ,nema potrebe za otg kablovima i habovima+mini usb port.
-unikatan sitem hladjenja ,potpuno zatvoreno kuciste,uredjaj je mlak,nema grejanja niti pregrevanja.
-najkvalitenija Abs gumirana plastika koja se moze naci samo na najskupljim proizvodima raznih namena.
-jedini android boks na trizistu koji ima opcioni rf daljinac sa ugradjenim mikrofonom.
-jedini android boks na trzistu koji ima rf daljinac sa opcijama:upali,ugasi,restartuj i sleep.
-jedan od najstabilnijih androd boksova na trzistu,dokaz njegov prethodnik.
-Najazurnije izbacivanje revizija firmvera,svako je slobodan da posalje bug ako je otkrio i u najkracem mogucem roku bice izdat nov firmver.
-Najbolji uslovi garancije,uredjaj ce se zameniti za nov u roku od 24 sata bez obzira na vreme do isteka garancije i bez obzira na maksimalne rokove zamene po zakonu o zastiti potrosca.

Trenutno na svetskoj sceni ne postoji u ovakvoj mini klasi nista sto je naprednije,jace i kvalitetnije.

Molio bi te da nam napises sta to recimo izdvaja neki drugi android boks u odnosu na njega,da napravimo neku raspravu baziranu na cinjenicama.
 
Poslednja izmena:
Da li jedan od tih USB portova može da napaja prosečni eksterni HDD?

Kako se Monster nosi sa dvocifrenogigabajtnim FullHD mkv fajlovima?

Da li višekanalni zvuk normalno izlazi na HDMI, onakav kakav je u mkv-u?
 
Eksterni Usb 2,5 inca 1tb,wd radi najnormalnije samo preko usb kabla nije potrebno dodatano napajanje diska.

Moras mi poslati neki video uzorak pa da probam i napomeni na kom plejeru da se proba.

Moras mi poslati neki tvoj fajl sa visekanalnim zvukom da probam.
 
...previse para za Monster...slican hardver u milion izvedbi, a za duplo manje para, sa DX... da je do 50eur, bio bi ok...
 
Droid monster u svojoj ceni sadrzi garantni rok od 24 meseca.Drzava koja je propisala takav zakonski garantni rok je zanemarila cinjenicu da vecina a/v proizvoda na svetskom trzistu ima garantni rok od samo 12 meseci pa su domaci uzvoznici prinudjeni da dodatnu garanciju od 12 meseci finansiraju o svom trosku.Svako je slobodan da kupi preko boks bez jednog dana garancije.Napominjem da ovakav boks ne postoji u milion izvedbi vec u samo jednoj jedinoj.Tu gomilu krseva i otpada sa takvih sajtova ne zelim ni da komentarisem.Svakako da ima i kvalitetnih uredjaja ali daleko manje od cifre koju si spomenuo.
Kada bi pravno lice moglo da ponudi uredjaj bez garancije svakako bi bio jeftiniji od bilo kog uredjaja sa tih sajtova.

Molim te napisi koji to android boks ovakvih karakteriatika ima da se kupi tamo za 35 eura.
 
Poslednja izmena:
...davno je proslo vreme kada je korisnik bio ugrozena strana...zakon, kakav-takav, sa nizom manjkavosti, opet jeste zastitio potrosaca...steta sto rok za garanciju nije i duzi...danas, sa mogucnoscu izbora i on-line porucivanja, marze nasih dobavljaca bice sve manje...garancije duze...borba za svakog kupca - bezkompomisnija!
 
Poslednja izmena:
Nisi u pravu.

Sva ona roba koja je kod proizvodjaca 12 meseci a kod nas mora imati garanciju od 24 meseca je poskupela zbog te njihove gluposti.Mogli su da stave i pet godina i opet je kupac ostecen je placa skuplji proizvod.Razmisli malo.Trebalo je to resiti na bazi garancije koji daje fabrika a ne sta se nama svida ili ne.Ako je intel procesor 3 godine onda i kod nas treba biti 3 godine,ako je neko uredjaj fabrika napravila sa 1 godinom onda treba biti jedna godina.Nemoze niko biti iznad fabrike i proizvodjaca i prinudjivati ga da poveca cenu zbog garantnog roka.
 
Korisnik je i sada ugrozen jer se zakon ne primenjuje onako kako treba kao i uostalom manje vise svi zakoni.
 
Poslednja izmena:
...izgleda mi da na isti problem gledamo sa razlicitih strana...moje vidjenje ja sa strane kupca...
 
Vidi ja sam u ovome preko 20 godina,citaj:nisi dobio garanciju duzu za onih dodatnih 12 meseci PLATIO SI JE.
 
...zakljucak - vredi rizikovati i kupiti uredjaj sa besplatnom dostavom iz HK, a za duplo manje para, kada nas dobavljac ne moze da prihvati rizik na sebe i produzi garanciju na jos godinu dana o svom trosku...
 
Po meni korektna ponuda, 2 godine garancije i daljinski upravljac za 70€.
 
Nepratis dobro,kod nas imas garanciju od 24 meseca .Da zakon prati fabricku garanciju droid monster ili bilo koji drugi uredjaj koji ma 12 meseci fabricku garanciju bi bio jeftiniji.
Uredjaj nije duplo jefitiniji ,nema potreba za sirenjem dezinformacija.Nemojte porediti kopije i falsifakate kojih su ti sajtovi prepuni.Jako je tesko snaci se u toj sumi divljih fabrika.
Dovoljno je zatraziti test report pa da vidite ko je pravi proizvodjac a ko je falsifikator,samo nazalost ko zna ovde sta je test report ,ko ga izdaje sta on znaci i sta predstavlja to nije bitno,bitne su pausalne ocenei i dezinformacije.
 
Poslednja izmena:
...pratim, ali ti mene ne razumes...never mind, moja preporuka za Monster! Pozzz
 
Evo i mog mišljenja. Preleteo sam preko teksta u sk i pritom nisam zapazio cenu. Neko je napisao 8.000 din. Ako je to istina, za te pare dobijemo uređaj u klasi sa npr mk808 i neku vrstu air mouse, ako sam dobro razumeo, to nije loša cena. 2god garancije, ne znam jel uređaj u prodaji ili tek treba da se pojavi, MK808 + air mouse sa dx ispadne 6-6.5 hiljada, mrzi me da računam. 1.5 hiljada za garanciju od dve godine je ok. Ajde i 2 hiljade da progutam uz to da je uređaj odmah dostupan (ne čekaš dx mesec dana) . Moja zamerka ti je na daljinac. Kad je već air, trebali ste i da se pružite za qwerty tastaturu na njemu.
Opet ako je onaj blueberry 7+ hiljada, ne znam ko ce da ga kupi pored ovoga. I udarite malo neku reklamu a ne ovako stidljivo.
I na kraju,
1. Jel ima ovo već da se kupi ili ne?
2. Jel čita ntfs, i da li može da piše na eksterni hard ili usb (zbog torrenta)?
3. Jel čita 1080p high profile od recimo 15ak gb?
4. Kada se ugasi preko daljinca jel stvarno ugašen ili mora da se čupa sa napona. Jel se pali isto na daljinac?
5. Jel prerutovan uređaj?
6. Okačite neki review na YouTube.
7. Mogli bi da napravite neku gamepadova koji rade na njemu (i žičnih i bežičnih)
8. Jel izlaz stvarno 1080 ili je skaliran kao na mk808?
9. Koliko je stabilan i domet wifi? I ovo zbog torrenta pa je veoma bitno. I jel radi neki lan, ethernet adapter kako se se kaže već?
10. Video poziv na Skype? Spisak Web kamera koje rade na njemu.
11. I jel ta cena samo za uređaj koji ili komplet uređaj + daljinac (u onoj specifikaciji piše optional!?)? Ako je prva varijanta onda ste ipak malo preskupi.


sad pogledah sk pazljivo, gde uopste pise za tih 8000din?
 
Poslednja izmena:
Bio bih zahvalan na odgovorima i na ova pitanja, neka su i slična sa onima koje je kolega iz NS-a postavio...

11. Cena je za uređaj i daljinac, ako sam dobro razumeo.

G. SkyUK koji proc je unutra?

Meni ponuda deluje ok sa obzirom na zakonske regulative i da je uređaj među jeftinijima. Kada dođe do nekog skupljeg uređaja koji moramo da platimo znatno više iako mu je garantni rok po specifikaciji proizvođača samo godinu dana onda bivamo oštećeni cenom... No, opet može i da se gleda na taj zakon kao silu kojom bi uvoznici bili prinuđeni da uvoze i kvalitetniju robu. Kako god, konkretan slučaj mi deluje ok, ko što rekoh...
 
nemoze edit a nije proslo 60min

pod 7 sam mislio na listu gamepadova
i za cenu, gde je neko uopste obznanio 8000, samo odjednom su usli u temu.
 
Postoji oglas u Svetu Kompjutera i cena je 7.999 dinara.

Nisam siguran ali mislim da je to cena bez daljinskog.

A što se tiče uređaja, kao što rekoh ništa posebno što će ga izdvojiti od konkurencije. Jedini razlog zbog čega bih ga kupio jeste garancija.
 
Našao, stvarno ta cena. Ajd da sačekamo odgovore.
 
Poslednja izmena:
Eksterni Usb 2,5 inca 1tb,wd radi najnormalnije samo preko usb kabla nije potrebno dodatano napajanje diska.

Moras mi poslati neki video uzorak pa da probam i napomeni na kom plejeru da se proba.

Moras mi poslati neki tvoj fajl sa visekanalnim zvukom da probam.

- Ok, lepo...
- Malo je bzvz da šaljem 15-ak gigabajtni file. Ali ima toga na raznim stranama. Lako se nađe.
- Isto kao i prethodni komentar, skoro svaki blueray rip sadrži u sebi i multikanalni zvuk. Treba ga probati na ovim uređajima prikačenim na AV receiver.

Naravno, uvek je moguće da neki video fajl iz nekog razloga neće raditi, to se dešava i na pravim brand name medija player-ima, ali bitno je da generalno, može da žvaće ovako velike fajlove.
 
Mislim i ja da je 8k cena bez daljinca, što mi je ok, jer planiram da koristim tastaturu/tačpad koju već imam. Ko misli da je puno, slobodno neka poručuje preko neta, ima par stranica nazad iskustvo korisnika mpkev sa brikovanjem uređaja koji je uzeo preko dx, posle manje od 24h od preuzimanja. Trenutno najbolja kupovina u Srbiji, žao mi je što zbog godišnjeg neću moći da ga uzmem i isprobam pre 14-og.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno