Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Evo ja otvorio četiri kanala, odlepio i ugasio... 😁 Kome to treba uopšte? Inače, kocka treće generacije.
Juče je bila F1, malo sam hteo da se igram kad su dueli, da gledam šta ja želim, ako može iz 2 bolida, plus glavni kanal plus ona statistika. Jedino što mora čovek da sedne ispred samog tv.

Igram se sad i sruši se Tivimate na X2. Izgleda da je do njega i nekog podešavanja.
 
Poslednja izmena:
Edit: rešio sam ga, pušta glatko i X2. Problem je pravio tunneled playback. Da li iko zna čemu to služi?

Čačkao sam audio opcije kada 5.1 nije izlazio na risiver, pa verovatno i ovo kliknuo.
 
Probaj pa nam javi kako radi voodoo magija 😉
ne pomaže, kad zakačiš box on bi trebao da ima stabilnu konekciju, nekako logično, a ne da se sam otkači pa opet zakači i slično nestabilno ponašanje, a to već nema veze sa img fajlom i njegovom lokacijom. Zakači se, pa se otkači, ili krene pa se otkaći i opet zakači i tako neka nabuloza...
 
A dobra fora je na retroarch savepoint u bilo kom momentu igre staneš i sačuvaš. Ako je neki zajeban deo možeš parcijalno da prođeš polako...
U stvari svi emulatori imaju save :)
ako može objašnjenje za ovo, koje sve konzole podržava retroarch i koji emulatori još mogu to
nervira me što u supermariu ne mogu kad hoću da sačuvam već mora ona zastavica da se čeka

ja na yuzu i na nekim starijim nisam pronašao foru da sačuvam kad god hoću
 
Ja sam kod sebe napravio foldere Atari,MAME,NES,SNES,GameBoy,Sega,Sega Saturn,PS1. Sve to na X96max+. A na računaru imam i PS2 i PS3 uz ovo ranije navedeno.

U RetroArch-u kada u toku igre pritisnete home dugme (zavisi od dzojstika i mapiranja dugmeta) dobije se ovaj meni i tu je opcija Save state (slika u prilogu)
 

Prilozi

  • IMG_20240303_214751.jpg
    IMG_20240303_214751.jpg
    148.9 KB · Pregleda: 96
ne pomaže, kad zakačiš box on bi trebao da ima stabilnu konekciju, nekako logično, a ne da se sam otkači pa opet zakači i slično nestabilno ponašanje, a to već nema veze sa img fajlom i njegovom lokacijom. Zakači se, pa se otkači, ili krene pa se otkaći i opet zakači i tako neka nabuloza...
Pa instaliraj i onaj drugi drajver, worldcup nesto... a ako imas taj onda onaj drugi
 
Koje emulatore podržava Retroarch. Mnogo. Oni to zovu Cores. Uglavnom ono što vidiš da ti je vidljivo u Core list je ono što će verovatno raditi. Ima od prastarih Atari Spectruma DosBox emulacija starih kompova. Pa nemam pojma nes snes sega sve to radi prilično dobro i na boksu. Handheld konzole isto. Flycast core npr je emulator i za Naomi arkade i za Sega Dreamcast. Flycast ima i kao zasebna app i lepo mi je terao pokojni Tanix.
Problem sa tim aplikacijama što obično nisu prilagođene za boks pa je Retroarch jedina validna opcija.
 
Ima i Batocera(ili tako nesto) i super radi na boxovima. Otkrio sam isti nakon sto sam podesio RetroArch pa me mrzelo da se bakcem i sa njim.
 
Batocera je valjda za PC emulatorski system mislim da je to neki Linux distro.
A na boks može Emuelec. Ne na svaki. Meni dosta i Retroarch ;)
 
Znam da ima za neka fora ali mislim da svejedno treba instalirati i retroatch s tim da valjda romove(igre) vuče onlajn sa Archive. To mi je delovalo prekomplikovano prosto sam poskidao gomile igara napravio folder itd
 

Prilozi

  • Screenshot_2024-03-11-12-49-00-134_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-03-11-12-49-00-134_com.android.chrome.jpg
    53.7 KB · Pregleda: 64
  • Like
Reagovanja: Bon
narode jedno pitanje

VONTAR 4/32gb smart box, Android 12​

jel bolji sa Android 11 ili Android12 sistemom
 
Gde nađe android 12 ako pričamo o Vontar-u W2?
A što ne bi sa Alija?Na KP nema ništa "pametno".
 
Uvek bolji AliE, zašto KP ako ne žurite? Ispod 3000din sam skoro naručio drugaru W2.
 
ja za vikend na AE porucih H986 neki S905W2 4/64 za $20 ... ide sa Android 11, ali nadam se da ce moci da 'svari' i Libreelec :)

Bas me zanima ako to uspe da li ce raditi bolje nego sada vec matori Beeling GT ultimate koji jos uvek gura 'matori' Kodi tj Coreelec i za koji vise nema podrske.
 
Ako ne grešim za s905w2 je Coreelec ali isti đavo.Nego daj link tog što si poručio...
Čisto iz radoznalosti,zašro elec a ne Kodi na Androidu?
 
Poslednja izmena:
Dobro me podsetiste, stigao i treci Vontar W2 4/64, i njemu sam flesovao Slimbox 11.22 bez cackalice.

Daljinac definitivno ne voli ometanja od strane drugih mreza, sa MX3 daljincem sve radi extra.
 
Sad je malo skuplji, nadam se da ce link da radi: https://www.aliexpress.com/item/100...der_detail.order_detail_item.4.18f3f19c5OGfqB
Na GT ultimate, Kodi na androidu kad probam, vidi se da stream radi losije, nedostaje mu snage ili sta vec da sve bude glatko kao sto bude uz Coreelec ... ovo npr nije problem na firetv max (gde doduse i nemam izbora) iako on nema puno memorije, a uz to ima gomilu onih svojih servisa i ko zna cega.
 
Čisto iz radoznalosti,zašro elec a ne Kodi na Androidu?
Zato što Kodi ubedljivo najbolje radu pod ne-Android Linux-om, a Kodi for Android na uređajima sa Amlogic ima daleko više gremlina.

Tipa pod CoreELEC Kodi na Amlogic boxevima imaš dostupan HDR-to-SDR tone mapping da odrađuje a na Android Kodi nemaš, funkcioniše Auto Frame Rate i HDR<>SDR switching pod CoreELEC.

Npr ja sam pre nego veče primetio da na oba Eon boxa (SDMC OTT = SDOTT0202 model = Amlogic S905X2 SoC , & SDMC Hybrid = SDSTB02 model = Amlogic S905X2) Kodi v18, v19, v20 i v21 nisu u stanju da decode-uju kako treba šugavi VC-1 kodek (ubrzava i usporava non stop i zvuk nije u sync sa slikom) i onda sam uzeo na SDOTT0202 boxu sa fleša bootovan CoreELEC stable sa Kodi v20.5 i isti video sa istog servera sa đubre VC-1 kodekom i naravno da CoreELEC Kodi to pustio laganica.

Razlika je konkretna stvar: Kodi za Android koristi MediaCodec ("amc-vc1 HW") Surface kao decoder a CoreELEC koristi "am-vc1 HW" decoder ( am = Amlogic media) koji su pametnice iz Team Kodi još pre par godina izbacile iz Android verzije Kodi.


Plus isti box sa svakom Kodi for Android ( i Kodi for Windows takođe) verzijom počevši od prve v19 pa sve do današnjeg v21 RC odbija da napuni baffer kad treba da streamuje sa nekog Plex share servera koji se host-uje kod Hetzner-a... a pogađaš? da ista stvar naravno radi na CoreELEC sa Kodi v20.5.

Tako da sad razmišljam da li ću na tom Eon boxu zauvek da koristim AndroidTV OS + Kodi v18.9 zbog tog Plex servera, ili da se klackam između CoreELEC za Kodi & Android za kad mi treba YouTube / SmartTube i TV kanali.
 
Poslednja izmena:
Sad je malo skuplji, nadam se da ce link da radi: https://www.aliexpress.com/item/100...der_detail.order_detail_item.4.18f3f19c5OGfqB
Na GT ultimate, Kodi na androidu kad probam, vidi se da stream radi losije, nedostaje mu snage ili sta vec da sve bude glatko kao sto bude uz Coreelec ... ovo npr nije problem na firetv max (gde doduse i nemam izbora) iako on nema puno memorije, a uz to ima gomilu onih svojih servisa i ko zna cega.
A H96 max,to je prvi koji sam uzeo drugaru,čekam još jedan da stigne...Radi on odlično,Kodi+RD "bije" lagano fajlove od 90-tak gb.
Zato što Kodi ubedljivo najbolje radu pod ne-Android Linux-om, a Kodi for Android na uređajima sa Amlogic ima daleko više gremlina.

Tipa pod CoreELEC Kodi na Amlogic boxevima imaš dostupan HDR-to-SDR tone mapping da odrađuje a na Android Kodi nemaš, funkcioniše Auto Frame Rate i HDR<>SDR switching pod CoreELEC.

Npr ja sam pre nego veče primetio da na oba Eon boxa (SDMC OTT = SDOTT0202 model = Amlogic S905X2 SoC , & SDMC Hybrid = SDSTB02 model = Amlogic S905X2) Kodi v18, v19, v20 i v21 nisu u stanju da decode-uju kako treba šugavi VC-1 kodek (ubrzava i usporava non stop i zvuk nije u sync sa slikom) i onda sam uzeo na SDOTT0202 boxu sa fleša bootovan CoreELEC stable sa Kodi v20.5 i isti video sa istog servera sa đubre VC-1 kodekom i naravno da CoreELEC Kodi to pustio laganica.

Razlika je konkretna stvar: Kodi za Android koristi MediaCodec ("amc-vc1 HW") Surface kao decoder a CoreELEC koristi "am-vc1 HW" decoder ( am = Amlogic media) koji su pametnice iz Team Kodi još pre par godina izbacile iz Android verzije Kodi.


Plus isti box sa svakom Kodi for Android ( i Kodi for Windows takođe) verzijom počevši od prve v19 pa sve do današnjeg v21 RC odbija da napuni baffer kad treba da streamuje sa nekog Plex share servera koji se host-uje kod Hetzner-a... a pogađaš? da ista stvar naravno radi na CoreELEC sa Kodi v20.5.

Tako da sad razmišljam da li ću na tom Eon boxu zauvek da koristim AndroidTV OS + Kodi v18.9 zbog tog Plex servera, ili da se klackam između CoreELEC za Kodi & Android za kad mi treba YouTube / SmartTube i TV kanali.
Hvala na iscrpnom odgovoru koji nisam skroz uspeo da "obradim" iz razloga što me te tehnikalije ispod haube ni malo ne interesuju :)
Ali,sa Kodijem na Androidu nikada ni jedan problem,za filmove koristim u kombinaciji sa Real Debridom,i Eon addon.Plex ne koristim pa ne znam da li tu ima problema.
Libreelec sam koristio na starom s905x 1/8 boksu duže vreme baš iz razloga što sam mislio da na Androidu neće raditi kako treba,međutim nikakvu razliku nisam video.
Ali da napomenem da nisam ni malo zahtevan korisnik,pronađem 4k film,pustim,sve radi kako treba i to je to.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno