Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

@Salac UE Mozda ce ti update javljati da si na poslednjoj verziji, iako nisi. Ja sam morao da cimam podrsku i onda su mi oni poslali OTA update na poslednju verziju. Donosi kontrolu onog LED indikatora (0-100%), da znas ako ti bude prejak :D.
Већ имам ту контролу 😁
 
A da probas Aidan rom ili Slimbox?


Ma nije moj pa neću da se zezam sa tim. Da je moj zamoto bi ga u 100 dinara i bacio u smeće :p
 
Otkad to promena roma na boxu rešava DRM?
 
Ako može pomoć prijatelja: imam neki stari android box (Beelink GT1) ali nikako ne uspevam da na njega nabacim Iris Smart. Negde nadjoh i link za app ali neće da se instalira. Ima li neka fora ili može li neko da mi pošalje funkcionalni link ka app?
 
Iris smart radi samo na google tv sertifikovanim uređajima. Inače postoji tema za iris aplikaciju.
 
Тенкју svima, da se ne mlatim. Iris go radi, ali ima neke povremene pikselizacije (probao sam i stariju verziju) - sa druge strane, eon radi...
 
Ja imam beelink gt1 i radi iris, nikakve pokselizacije nemam, doduse ponekad secne slika, e sada da li je do neta ili apk ne znam.
 
Imam pikselizaciju samo na video klubu, u live tv je sve ok, sigurno nije do neta jer ga skidam sa mobilnog gde je baš dobar - doduše nisam merio koliko je na samom boxu
 
Takođe imam GT1 Ultimate sa Android 7 i za sad radi sve što mi treba, EON, YT... Ima li smisla ubaciti Slimbox?
 
Мораш проверити шта су у твом случају убацивали од вај-фај и мемориског модула. Није подржана од стране слимбокса свака верзија, јер је beelink трпао шта је стизао.
У мом случају није могло (док сам имао ГТ 1 ултимејт).
 
Koji youtube za certifikovan android,smart tube trazi root,revanced izgleda kao na telefonu?Mozda new pipe?
 
SmartTube ne traži root. Root treba ko ima zvaničnu YouTube app dodatu kao sistemsku aplikaciju a hoće onaj bridge apk da radi voice search / asistent.
 
Kod mene nije hteo da se instalira,ovde vidim spominje se rut.

Edit sad nadjoh i ovaj da probam
 
Поздрав народе, за који дан треба да ми стигне андроид бокс watch on, из Америке, треба нов адаптер да ли да узмем струјни адаптер са 12 в или 5в, тип б, да ли мора да буде адаптер од 12 волети или ће андроид бокс да ради и на адаптеру од 5 волти??? Хвала на одговору!!!
 
Radiće na naponu na kojem je predviđen da radi. Ako je predviđen da radi na 5V a ti kupiš adapter od 12V, ubićeš ga. Ako je obrnuta situacija, neće raditi. Kad ti stigne box, uzmeš taj USA adapter, pročitaš šta piše na njemu i kupiš adapter istih karakteristika ovde kod nas. Nije dovoljno samo da napon odgovara, mora da isporučuje i dovoljno struje. U slučaju struje, manje ne valja, višak ne smeta. Ako ti na originalu piše npr. 12V 500mA, a ti kupiš 12V 1A, to je dobro.
 
Radiće na naponu na kojem je predviđen da radi. Ako je predviđen da radi na 5V a ti kupiš adapter od 12V, ubićeš ga. Ako je obrnuta situacija, neće raditi. Kad ti stigne box, uzmeš taj USA adapter, pročitaš šta piše na njemu i kupiš adapter istih karakteristika ovde kod nas. Nije dovoljno samo da napon odgovara, mora da isporučuje i dovoljno struje. U slučaju struje, manje ne valja, višak ne smeta. Ako ti na originalu piše npr. 12V 500mA, a ti kupiš 12V 1A, to je dobro.
Ово пише овакав адаптер 5 волти 1аScreenshot_2023-09-28-14-48-06-607_com.android.chrome.jpg
Значи може овај адаптер са слике за watch on андроид бокс, ако сам добро разумео???Screenshot_2023-09-28-14-57-18-525_com.kupujemprodajem.android.jpg
 
Poslednja izmena:
Može da se desi da "bananica" nije ista, to je onaj deo što ulazi u box. Ne znam kakva je na tom boxu što treba da ti stigne. Msm i to je rešivo ali zahteva osnovno znanje iz elektrinke/elektronike.
 
Купи само US-EU наставак за утикач, 99% данашњих струјних адаптера ради типа од 100-240V, уосталом пише и на самом адаптеру.
 
Мораш проверити шта су у твом случају убацивали од вај-фај и мемориског модула. Није подржана од стране слимбокса свака верзија, јер је beelink трпао шта је стизао.
У мом случају није могло (док сам имао ГТ 1 ултимејт).
Meni su baš uvalili, ima serijski broj FX17... koga nema u opcijama 3/32Gb već samo 2/16Gb na Beelink forumu, a za Slimbox nije ni naveden kao opcija... Vrh
 
Smart tube radi,smart tube next ne tj ne instalira se.:)
Ne postoji više SmartTubeNext, to je staro ime pod kojim je nekad bilo ovo što se sad zove samo SmartTube. Jer je isti programer imao do 2021. 2 projekta za "YouTube bez reklama" namenu:

1) stariji app je bio baziran i izgledao kao zvanična YouTube for Android TV aplikacije :


2) noviji app koji se tad zvao SmartTubeNext, koji je izgledao ovako kako sad izgleda SmartTube app.


Prvi projekat se više ne održava u životu, drugi je postao primarni projekat i iz naziva aplikacije je izbačeno Next.

Ponavljam, za dodatnu "bridge" aplikaciju treba root ne za glavnu. Bridge aplikacije služi da presreće glasovne komande i kad druge aplikacije pokušavaju da otvore YouTube app umesto nje otvori SmartTube app. Znači nije neophodna za prosečnog korisnika koji će sam da otvori app i traži u njoj šta će da gleda.
 
Meni su baš uvalili, ima serijski broj FX17... koga nema u opcijama 3/32Gb već samo 2/16Gb na Beelink forumu, a za Slimbox nije ni naveden kao opcija... Vrh
Ниси једини. Имали су обичај да некако "наштелују" да већина апликација приказује да бокс има 3 GB RAM-a, а у ствари је било 2. Што је најгоре, тако су продавали најмање 70% уређаја ГТ1 ултимејт. Онда су на моделу ГТ1 кинг про из њима знаних разлога угасили софтверски подршку за долби вижн...
Слично, али доста блаже, радио је таникс са моделом TX9S, где је систем и добар део апликација пријављивало да је бокс на андроид 9, а у ствари је био 7.1.2.
 
Ne postoji više SmartTubeNext, to je staro ime pod kojim je nekad bilo ovo što se sad zove samo SmartTube. Jer je isti programer imao do 2021. 2 projekta za "YouTube bez reklama" namenu:

1) stariji app je bio baziran i izgledao kao zvanična YouTube for Android TV aplikacije :


2) noviji app koji se tad zvao SmartTubeNext, koji je izgledao ovako kako sad izgleda SmartTube app.


Prvi projekat se više ne održava u životu, drugi je postao primarni projekat i iz naziva aplikacije je izbačeno Next.

Ponavljam, za dodatnu "bridge" aplikaciju treba root ne za glavnu. Bridge aplikacije služi da presreće glasovne komande i kad druge aplikacije pokušavaju da otvore YouTube app umesto nje otvori SmartTube app. Znači nije neophodna za prosečnog korisnika koji će sam da otvori app i traži u njoj šta će da gleda.
Hvala puno taj sam i skinuo,na github postoji i link do sajta.
 
Nazad
Vrh Dno