Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Neko ovde napisa "sa svoja tri naloga" 😁😉👍, pa eto bilo malo zivosti nocas na youtube kanalu AndroidBox Centar , pisem samo da bi se izvinuo @Salac UE ako su mu ukljucene zvucno notifikacije 😂🤣😂🤣😂🤣
 
Аааа, јок... Одавно када кренем на спавање телефон смањујем до краја и гасим нет.
😉
 
Зависи на који начин гледаш. Скидаш на екстерни диск/флеш, гледаш торент преко кодија...?
KODI + Real Debrid i Umbrella addon.

Mada je isto i kada pustam sa USB flasha. Probao sam VLC, Nova, MX, Just Player...

Ne znam da li je box-a ili do playera...
 
cenim da je do box-a. uglavnom se ukida podrška za VC-1 na novi(ji)m chipset-ovima. a i već dugo nema novim Blu-ray izdanja na VC-1
 
KODI + Real Debrid i Umbrella addon.

Mada je isto i kada pustam sa USB flasha. Probao sam VLC, Nova, MX, Just Player...

Ne znam da li je box-a ili do playera...

A бокс је? И брзина интернета на боксу је?
 
HK1 box, S905X3, 4GB+64GB

Flesovan slimboxtv.

Povezan lan kablom sa ruterom, 230/75mbps izmerena brzina sa speedtestom.
 
Poslednja izmena:
Шта је у питању од филмова када нема напреднијих видео кодека од VC-1? Или ти сматраш да је BR Remux најквалитетнији у VC-1?
Немој погрешно да ме разумеш, али покушавам да схватим у чему је проблем. Јер и сам гледам филмове у што већем квалитету и у својим рецензијама када тестирам боксове у КОДИ-у, пуштам пар филмова преко 100 GB баш да бих видео како се понашају са толико "крупним залогајем". 1080р BR Remux одавно већ не гледам (прешло се на 4К), али ако ме сећање не вара, они су око 40-50 GB, тако да не би требали никако да буду проблем.

Е, да... које су температуре чипсета када се гледа неки од тих филмова?
 
Шта је у питању од филмова када нема напреднијих видео кодека од VC-1? Или ти сматраш да је BR Remux најквалитетнији у VC-1?
Ma ja jos uvek imam 1080p TV.
I ne smeta mi vise toliko od kada sam preko tvog uputstva namestio KODI i real debrid. Jednostavno izaberem drugi rip. Vise mi smetalo kada sam torentovao, skinem neki remux i on secka, pa dok sam provalio do cega je i tako.
Evo sada recimo gledam The Mentalist i prva sezona je VC-1 remux, 6.3 GB po epizodi. Slika je primetno bolja od 1080p.Bluray.x264-MIXED, 3GB po epizodi.
 
Имам A95X F2 плочу, зна ли неко где треба да залемим У.ФЛ конектор који касније качим на СМА и добијам екстерну ВиФи антену?
 

Prilozi

  • IMG-20190818-124116-2.jpg
    IMG-20190818-124116-2.jpg
    126.9 KB · Pregleda: 34
За UGOOS X4Q EXTRA нашли сте мане. Баш ме занима шта је овом мана.

1000003623.jpg
1000003624.jpg
1000003625.jpg
 
Ubi me glupost o_O Prijatelj mi donio svoj box da ga malo sredim. Beelink GT-King. Nema šanse da pokrenem HBO, ustvari pokrene film i zaledi nakon 3 sek. Ima li neko neku ideju šta raditi.
 
I mene zivo zanima homatics. Bas ga uporedi sa mi box.
Tajna li je odakle ti i koliko si ga platio ili ta osoba koja ti je pozajmila?
 
Није никаква тајна. Када сам радио распакивање и рецензију UGOOS-a најавио сам и други бокс који стиже од произвођача.
Дакле, HOMATICS се као и UGOOS одазвао позиву на сарадњу и послао бокс за рецензију. Једино што у оба случаја нисам знао који ће уређај бити послат. UGOOS је послао најновији (не и најјачи), HOMATICS најјачи модел.
 
Ubi me glupost o_O Prijatelj mi donio svoj box da ga malo sredim. Beelink GT-King. Nema šanse da pokrenem HBO, ustvari pokrene film i zaledi nakon 3 sek. Ima li neko neku ideju šta raditi.
Ništa, taj box nije sertifikovan. Prve verzije aplikacije su radile lepo (mislim na period od prelaska na HBO MAX), posle su nešto "sredili" pa se dešava to što se dešava. Ako nađeš negde stare verzije aplikacije, verovatno će raditi neka od prvih par verzija. Važi za poslednji oficijelni firmware koji se može skinuti sa beelink sajta.
 
Radi li Netflix u 4K na HOMATICS?
 
Баш ме занима шта је овом мана.
Ne podrzava AFR (bar do izlaska Androida TV 12)? :D

Inace, mogao bi malo da bacis fokus i na taj segment rada uredjaja u recenzijama, entuzijaste obicno i to interesuje, a one osnovne stvari su svuda manje-vise ok, pa mozda malo i rizikujes da svaki review deluje "isto" (naravno da nije tako).

Zacinis malo auto refresh rate-om (posebno sto nema pravila ko podrzava i na kojoj generaciji uredjaja), malo nekim sitnim zamerkama koje mnogi ne bi primetili itd. Ko planira da kupi uredjaj, vise ga interesuje da li postoji neki deal breaker nego sve ono standardno. Mada za siru publiku je i ovo sto vec radis verovatno previse.

Inace, stigao je i meni Homatics. Vrhunski je u svakom smislu, osim podrske za auto refresh rate (trenutno resava tvquickactions, ali nije to TO). Android TV 12 beta u oktobru (rekose mi ovi iz podrske danas). Necu sad da pisem, nego tek kad Salac objavi review, mora da ostane ekskluziva za nase prostore :D.

@Salac UE Mozda ce ti update javljati da si na poslednjoj verziji, iako nisi. Ja sam morao da cimam podrsku i onda su mi oni poslali OTA update na poslednju verziju. Donosi kontrolu onog LED indikatora (0-100%), da znas ako ti bude prejak :D.
 
Poslednja izmena:
@Ivan® koliko si ti platio i kako si ti kupio?
 
Odavde, pa mi doneli. (dobra cena, a i više mi se sviđa ova boja)

 
Ima premijum daljinac za ove koji ne mogu bez brojeva :D

20221025-150928.png


 
Ja sam vise za to da imam što funkcionalji daljinski sa što manje tastera a ne da moram da ih nabadam i gledam u njega
 
Ubi me glupost o_O Prijatelj mi donio svoj box da ga malo sredim. Beelink GT-King. Nema šanse da pokrenem HBO, ustvari pokrene film i zaledi nakon 3 sek. Ima li neko neku ideju šta raditi.
A da probas Aidan rom ili Slimbox?


 
Nazad
Vrh Dno