Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Mislim da touchpad na tastaturi samo zamenjuje miša, nema mogućnosti koje ima ekran osetljiv na dodir.
 
tako je. neces moci da pritiskas po tac padu na isti nacin kao po tac skrinu. samo menja misa.
 
I meni je krenuo 23.12. mada mu se ne nadam prije 20-30 januara....
 
Pošto se SkyUK ne javlja i nema ga na forumu, da prenesem informaciju da u najnovijem broju SK 01/13 imate oglas našeg uvoznika koji od januara kreće sa prodajom Droid Monster stika.
 
a sta ti je to kad ni google ne zna za njega. ako vec reklamiras daj neki link.
 
Danas mi poslali obaveštenje da je poslato a sinoć naručio :) možda i dođe pre Svetog Save
 
@milkobgd
Možda nema na Google-u ali ima na Benchmark forumu ;)

SPECIFICATION Droid Monster Tv-Box

Basic parameters • O.S.:Android 4.0.4

• Processor:ARM Cortex-A9 1.6G, Dual-core

• Image processor:ARM Mali 400MP4, Quad-Core

• RAM: 1GB,• ROM:4GB (max to 32GB)

• Storage media:Nand Flash, Memory card:Support Micro SD(TF)card

Display screen • Any equipment with HDMI port, Resolution:Support 1080P (min support 480P)

Network • WiFi:Support 802.11b/g/n, Bluetooth support

• DLNA:Sharing video smart phones, tablet PCs, laptops, video at the same time

Audio & Video • Audio system:Support cable/wireless audio input

• Audio format:Support RMVB/MP3/WKV/TS/H.264/WMV/MPEG4

• Video format:Support 1080p(1920×1080), multi formats video

Interfaces • Data port:Mini USB, Output :Dual USB2.0, Video port:HDMI port

• Other ports :Micro SD(TF)card

Power supply • Display equipment:Supply the power through double USB cable directly.

• External equipment:5V/1A (Use 5V/2A adapter, if need more equipments)

External equipment • Camera:cameras with various USB port,• Keyboard & mouse:Wired/wirless 2.4G

• Air mouse:Multiple sensors to achieve control of the somatosensory

• Mic:Wired/wirless,• Storage:Hard disk/USB disk

Appearance • Dimensions:115×40×18mm, Weight:58g

• Material:PC+VBS, Color:Jet Black, Glossy white

Accessories • Air mouse ( build-in mic ) x1 (optional), Adaptor, (cable USB type A to Micro USB) x1

• USB 2.0 port x2.• HDMI Jack x1, User manual x1

Warranty • 24 Month
 
e ako ga ima na bencu tako sto je clan foruma (sa statusom newcomer i <300 postova) stavio spec onda izvini. pitao sam ponovo cika gugla, ovaj put za Droid Monster Tv-Box, prosli za stick, ali rezultat corak. radujem se svakom novom uredjaju pogotovo ako je cena ok ali dajte neku sliku bar. al dobro, brzo ce sk.


@zivojnik, to su danas poslali ka ili u hk post. tamo dok ga zavedu i posalju moze da se oduzi. skini app sa marketa za hk post (mozes i na sajtu) i mozes da ispratis kada ce stvarno da krene. posle toga pratis na nasoj posti http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp kad je stigao i gde je u procesu. sve to naravno preko tracking number koji si dobio od dx za posiljke preko, valjda 15$ besplatno.
 
Poslednja izmena:
Po slikama i specifikaciji izgleda kao uhost2, reklamiranje je zabranjeno na forumu, a nemam nikakav interes da reklamiram dotičnu firmu. Ako želiš mogu da ti pošaljem na PM sve podatke, a SK već imaš u prodaji, strana 41 recenzija a 35 oglas.
 
A sliku je okačio SKY UK i možeš je videti u njegovoj poruci. Već si je i video nego si zaboravio. :)
 
Pozdrav,

evo nadjoh da se i kod nas diskutuje o MK808

I ja sam se navukao na tu spravicu, i morao sam da je kupim.

Kupljen je na dx 6 decembra a stigao je juce (25 decembra).
Najvise vremena je proteko za pripremu za slanje iz Hong Konga za Srbiju (nekih 8 dana).
Ovde im je trebalo 2 dana da prodje carinu i stigne do mene.

Prvi utisak, bio sam odusevljen. Brzo se startuje, sve lepo radi, aplikacije se instaliraju sa Google Play bez problema.
Ono sto sam probao je bilo pustanje full HD filmova sa laptopa preko wirellesa, sto je radilo perfektno.
Moju wirelles tastaturu i misa je prepoznao odmah, bez ikakvih podesavanja.

Zatim sam istalirao beta verziju XBMC i jos vise sam bio odusevljen sa intefejsom, funkcionalnoscu itd.
Instalirao sam jos nekoliko aplikacija, i sve je radlio odlicno...

... do prvog iskljucivanja sa napajanja.
Posle toga uredjaj pocinje da pravi probleme, pocinje da radi usporeno, da baguje, da se sam restartuje.
Nakon nekoliko restarta vise nisam mogao da ga pokrenem :-(

Od tada trazim po forumima i gledam sta moze da bude problem.
Za utehu je sto dosta ima diskusija po stranim forumima, i da cak postoji nacin da se oporavi, sto mnogima uspeva, ali meni trenutno ne.

Koliko sam uspeo da procitam i saznam, izgleda da problem moze biti napajanje koje je nedovoljno za ovakav uredjaj, i izaziva probleme u radu,
a posebno sto ne postoji dugme za iskljucivanje, pa naglo prekidanje sa napajanja moze da izazove probleme sa unutrasnjom flash memorijom (sto je verovatno moj slucaj).

I ne pomisljam da ga vracam nazad, vec sam ga rasturio i pokusavam na sve nacine da ga oporavim.

U sustini, odlican uredjaj sa odlicnim performansama za male pare.
Verovatno je jos uvek nov na trzisu, pa dok ne prelezi "decije bolesti" moze biti problematicnih serija.
Nakon toga mislim da ce biti veoma popularan i primamljiv uredjaj.

Cim se nesto slicno bude pojavilo kod nas (uz garanciju) sigurno uzimam :)
 
Mamicu im kinesku, ja naručio 28 novembra i još nisam dobio.
I još će da bude faličan.
 
Poslednja izmena:
mpekv, jesi li puštao 1080p video iz samog XBMC? Pošto, koliko vidim, još uvek ne radi hardversko dekodiranje sa RK3066, nego mora da se ubaci editovan playercorefactory.xml koji će da poziva MX ili neki drugi externi player.
 
А кад хоћете да гледате ТВ, јел морате да угасите урећај или како?
 
Зашто сви купујете 808 модел када имате 802 lll новији модел за исту лову или чак јефтиније?
 
Koliko vidim 802 III je $10-15 skuplji od 808.

Meni iskreno, svi su oni "isti".
Eto mk802 III (nisam siguran da li ima bluetooth) na dx.com je $65 isto toliko mk808B (sa bluetooth-om)
 
Ево мало поређење. Веома слични. Кажу да је овај Minix изгледа најбољи. Видећемо кад шираку дође 802 lll па мало истестирамо. Можда узмем за себе Мinix јер атв3 очигледно неће бити јбрејкован.
http://wizzley.com/mk808-vs-ug802/
 
Mislim da touchpad na tastaturi samo zamenjuje miša, nema mogućnosti koje ima ekran osetljiv na dodir.

Naravno, to mi je jasno, ali ja sam navikao da kombinujem miša/touchpad uz obilato korišćenje tastature. Malo mi je smorno da svaki čas mašem "daljinskim" da bi šetao po ekranu, pa da ga okrećem da kucam.

Pozdrav,
evo nadjoh da se i kod nas diskutuje o MK808
I ja sam se navukao na tu spravicu, i morao sam da je kupim.
...
Nakon nekoliko restarta vise nisam mogao da ga pokrenem :-(
...
Koliko sam uspeo da procitam i saznam, izgleda da problem moze biti napajanje koje je nedovoljno za ovakav uredjaj, i izaziva probleme u radu,

Kad pomenu napajanje, kakav si utikač dobio uz uređaj? Da li si morao da kupuješ adapter?
 
mpekv, jesi li puštao 1080p video iz samog XBMC? Pošto, koliko vidim, još uvek ne radi hardversko dekodiranje sa RK3066, nego mora da se ubaci editovan playercorefactory.xml koji će da poziva MX ili neki drugi externi player.

Mislim da nisam 1080p. Probao sam samo neke serije u 720p i to je radilo. Full HD sam pustao sa MX Playerom.
 
Naravno, to mi je jasno, ali ja sam navikao da kombinujem miša/touchpad uz obilato korišćenje tastature. Malo mi je smorno da svaki čas mašem "daljinskim" da bi šetao po ekranu, pa da ga okrećem da kucam.



Kad pomenu napajanje, kakav si utikač dobio uz uređaj? Da li si morao da kupuješ adapter?

Uz uredjaj sam dobio napajanje na kome pise 5V 2A, mada sumnjam da je to tacno. Naravno, morao sam da dokupim i adapter za nase uticnice.
 
Mislim da nisam 1080p. Probao sam samo neke serije u 720p i to je radilo. Full HD sam pustao sa MX Playerom.
Hvala, to me je interesovalo. Još samo jedno pitanje: da li si kačio na njega eksterni hdd? Da li je potrebno dodatno napajanje za drajv?
 
vrlo jednostavan nacin da gledat Sat Kanale,ako imate neki Sat risiver sa sistemom Enigma 2...na bilo koji Android uredjaj(ja sam namestio i na mob,i na AndroidTvBox....)sa SD kanalima radi odlicno,HD kanali seckaju....ako zelite da menjate kanale,samo stavite Risiver u Sleep mode....i naravno obavezna favorit lista u risiveru....
idemo redom....
prvo instalirate program DreamDroid
https://play.google.com/store/apps/...sMSwxLDEsIm5ldC5yZWljaGhvbGYuZHJlYW1kcm9pZCJd
zatim program DaroonPlayer
https://play.google.com/store/apps/...SwxLDEsImNvbS5kYXJvb25wbGF5ZXIuZHNwbGF5ZXIiXQ..
u Dreamdroidu,samo podesite novi profil(Ime vaseg Risivera,Ip adresa,i Pass)i zabava pocinje.....kad kliknete na ime kanala....zadnja stavka u padajucem meniju je'Stream'...odaberete program Daroon player...i Vozi...:)
ima jos par nacina,ali mi se ovaj pokazao,kao najlaksi i najstabilniji.....probano sa AzBox,DreamBox,Amiko Alien.....
2psj3as.png

29p3dqc.png

qwy7u0.png

iqfpmr.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno