Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

sjajna kupovina. hardverski ni blizu alternativa za taj novac. Za softver smo pola pola na forumu, tu ti nema pomoci
 
Ko se boji crkavanja ima lepo da uzme
Xiaomi TV Stick 4K sa fiskalnim i 2 godine garancije za 6000 din (na KP od 5000din). AndroidTV i Chromecast za razliku od Amazon FireTV stikova.
Jedino što Fire TV 4K Max ima podršku za WiFi 6 pa je to prednost ko ima ruter sa kojim to može da iskoristi.

Tu je i Google Chromecast with Google TV (4K) stik, ali je on skuplji i takođe bez garancije...
 
Poslednja izmena:
Што се тиче превода, превод жељени на Скај шов апликацији не може да се намести жељена
to je problem kod SkyShowtime aplikacije, ne do FireOS ili Google TV (pri čemu je prvi Android a drugi na bazi Android TV-a). kukamo na to u temi u "on-line servisima"

skrenuo bih pažnju da postoji posebna tema za FireOS (Amazon) uređaje
 
Ne razumem šta da nabubri? Rikne?

Moze to da radi ok, uradi mu root i ogranici punjenje baterije da ne ide na 100%.

"Advanced Charging Controller (AccA)" Magisk modul, čija je osnovna funkcija ograničavanje punjenja baterije, zna i da skroz deaktivira bateriju. Modul laže da je temperatura baterije previsoka ili preniska i tako prekida punjenje kao meru sigurnosti.

Uslov je da i kernel to podržava. Modul u setinzima ima dugme "Test" - stisne se i on proveri.
 
Zašto ovaj kinez košta 80$ inače? 🤣🤦‍♂️
 
Ima li najava za bilo kakav google licencirani box sa Androidom TV 12? Ili će ovi značajni da preskoče, pa odmah na 14 😅...

Pre nego što kažete "Šta će ti?", 4K UI i podrška za auto refresh rate na nivou sistema.

Nevezano za to, video sam da je za Dune hd Homatics box r 4k plus u pripremi verzija firmware-a koja će da podržava auto refresh rate i za 23.976 i 24.000 fps (i za ovo drugo je do sad menjao ali ga je video kao 23.976). Isto tako radi i mecool km6 deluxe.

Navodno je već bilo u beta firmware-u, pa su povukli jer nije ispeglan do kraja, ali stiže uskoro.

Bilo bi lepo da neko i to podrži do kraja na nivou sistema. Shield radi uz budzenje preko refresh rate aplikacije, ali daleko od savršenog.
 
Poslednja izmena:
Instalirao sam EON modovanu app na Mi stick 4k i na mogu da upravlja njim. Stavio sam bežičnog miša u tv, ali mi prosto levi i desni taster miša ne radi kako treba. Probao sam i sa LGijevim magic remote om, ali isto. Gde grešim?
 
Pa moras tog bezicnog misa ako je sa usb dongle onda uz pomoc adaptera u mi stick ( ako nema usb ) ili probaj sa tipa Zank remote apk na telefonu i stick-u ili na sticku ubaci neku apk tipa mouse toggle ili matvt da dobijes misa na daljincu od Mi sticka
 
Poslednja izmena:
Чекај, стани... Само моменат... Покушаваш да контролишеш Ми стик тако што си "убо" миш у ТВ?
 
Чекај, стани... Само моменат... Покушаваш да контролишеш Ми стик тако што си "убо" миш у ТВ?
Можда има passthrough 🤣
 
Ja najvise volim da procitam "treba mi samo za kodi, Youtube i EON"... ni za sta drugo :sneaky:
Bukvalno je svako napisao isto.
Evo, meni nešto drugo treba...:ROFLMAO:
Treba mi pre svega media player koji bi puštao remux-ovane filmove sa eksternog diska, a može da prosledi većinu HD audio kodeka (DTS-HD, DTS-X, Dolby TrueHD, Atmos...)preko HDMI kabla do AVR-a.
Da može da pušta streaming servise i takodje da prosleđuje HD audio.

Trenutno imam HTPC, ali nekako bi mi bilo prostije sa nekim box-om...
 
Poslednja izmena:
Samo toliko? :D :D
Ti si samo varijacija "imam AVR & hoću bre HD audio kodeke" klasičnog "samo za ovih 30 stvari" korisnika Android boxa.
 
Најсигурнији за све побројане аудио кодеке је nVidia Shield TV Pro 2019.
A пуштање са екстерног диска је застарело. У сваком случају за све побројане аудио кодеке требаће ти КОДИ.
 
Hoću da promenim Launcher na Mecool KM9PRO android 10. Postojeći nemože da postavi (ne vidi u aplikacijama) svaki program kao favorita.
Koji launcher da postavim i kako se to radi.
 
Ja bih probao sa Android TV Home na daljincu pritisnuo home dugme, kada te pita koji da koristiš izabereš atv home i "samo jednom" , pa kada proveriš da sve ok radi onda izabereš "uvek".
 
Nazad
Vrh Dno