Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kakvi su oni Roku plejeri, to nije android OS ili jeste?
 
Moze to da radi ok, uradi mu root i ogranici punjenje baterije da ne ide na 100%. Ono sto je meni predstavljao problem je 60Hz, ja nisam nasao kako da ga ogranicim na 50Hz. Imam nultu toleranciju na fluidnost videa. :)

Nisam uspeo ni Kodi da nateram u full screen kada radi kao secondary display, jedino u mirror modu ali onda radi display na telefonu non-stop i tako, gomila nekih "sitnica" a da radi brzo, radi, nema box-a koji moze da parira telefonu.
 
Ne razumem šta da nabubri? Rikne?
Baterija se naduva ako se konstantno puni i greje-pa-hladi-pa-greje danima i mesecima. Ceo taj setup je ozbiljan "fire hazard" dugoročno gledano.
Bzvz je što ti telefoni nisu napravljeni da mogu da rade sa izvađenom baterijom pa da se napajaju direktno sa kabla i da se tako smanji potencijal da nastane haos.
 
Zato moj Huawei iz neke 2012. radi na punjaču bez baterije i služi mi kao sat.
 
Od mobilnog telefona ili tablet koji je zastareo ili mu tach ne radi ili displej napukao i još štošta testirao sam 8Gb ram i 8 jezgara na TV uhd 65 inča, dobio sam faktički najjači android box a i ostale aplikacije uz njega. Takođe daljinski bluetooth radi bez greške uz njega i kompletno upravljanje preko flancher. Grejanje u opterećenju uhd 4k 60fps svega 37° cena sitnica svega 800 dinara konverter iz kine. Tako da ko ima polomljen fon ili tablet ili nešto mu drugo fali na njemu eto mu ideja za puno snažniji multimedija centar.
Uz taj konverter osim HDMI priključka koristi se i c punjenje baterije kao i dodatan usb primer ako treba za miš, tastaturu ili oboje.
Koja je max rezolucija koja moze da se dobije preko tog adaptera?
 
Konacno stigao Tanix X4 4/32
Prvi utisak klasicni box,klasicni tanix,po ukljucenju 40 stepena kasnije dogura 50.Kod iptv-a ne prelazi 70 stepena.
Temperature su te neke kod svih bokseva,dodatkom nekog hladnjaka se moze spustiti neki stepen.
Fabricki android radi dobro,daljinac klasican mada bolje reaguje nego na tx3,ali verovatno zbog samog senzora.
Ne znam da li bi slimbox mozda malo smanjio radnu temperaturu?
 
Ne bi slimbox smanjio temperaturu. Za x4 sve je to u tom proseku 50-70° ali to je sasvim ok. Radi po 15 sati svaki dan. X3 radi na nižoj temperaturi oko 60 ali je to stariji box sa android 9 i 10.
 
U Kodi je malo vise greje,ima li neko dodatno podesavanje ili je to to?
 


Ovoga nema baš mnogo na našem tržištu. Nadam se da će autor i napisati koju reč o proizvodu pošto ga predstavi na svom kanalu. Po ceni koju je platio, a što je i pokazao u klipu, očekujemo pozitivne reakcije,

Kažu da je Mi Box druge generacije osetno bolji od prethodnika, pa da ga vidimo...
 
Добар дан другари, да ли неко можда користи овај андроид бокс и каква су искуства у колико користи??? Знам да исти систем има као нови уређаји, Гугл ТВ, треба да ми стигне на поклон из Америке, па ме занима да ли је неко имао искуства код нас, можда???
Walmart-Onn-4K-Streaming-Box-with-Google-TV-2023.jpg
 
Kažu da je Mi Box druge generacije osetno bolji od prethodnika, pa da ga vidimo...
tema za Mi Box
 
Добар дан другари, да ли неко можда користи овај андроид бокс и каква су искуства у колико користи??? Знам да исти систем има као нови уређаји, Гугл ТВ, треба да ми стигне на поклон из Америке, па ме занима да ли је неко имао искуства код нас, можда???
Pogledajte prilog 395974
Bilo je reči o tom uređaju ...

Because there’s no support for Dolby Vision or Atmos, this device would struggle to be the centerpiece of a “home theater,” but it does support HDR and surround sound.
2/8 GB
Ali cena smešna i zato je popularan :)

https://www.walmart.com/ip/onn-Google-TV-4K-Streaming-Box-New-2023-4K-UHD-resolution/2835618394

Bolje dovuci najnoviji FireTV stik za 25$ kad je već USA u pitanju...

FireTV.png
 
Poslednja izmena:
Bilo je reči o tom uređaju ...


2/8 GB
Ali cena smešna i zato je popularan :)

https://www.walmart.com/ip/onn-Google-TV-4K-Streaming-Box-New-2023-4K-UHD-resolution/2835618394

Bolje dovuci najnoviji FireTV stik za 25$ kad je već USA u pitanju...

FireTV.png
Имам већ Амазон 4к Макс друже, искрен да будем више ми се допада Гугл овај нов систем од Амазона, више ми се допада интерфејс, где имаш препоруке за стремио, Јутуб без реклама, ХБО Макс и тако даље, још једна мени битна ствар јесте што на амазону никако не могу да наместим жељени превод, док овамо могу, такође има наш језик док на амазону нема, да ли је неко користио овај уређај watch onn или је било само речи о њему???
Имам већ Амазон 4к Макс друже, искрен да будем више ми се допада Гугл овај нов систем од Амазона, више ми се допада интерфејс, где имаш препоруке за стремио, Јутуб без реклама, ХБО Макс и тако даље, још једна мени битна ствар јесте што на амазону никако не могу да наместим жељени превод за Скај шов тајм док овамо могу, такође има наш језик док на амазону нема, да ли је неко користио овај уређај watch onn или је било само речи о њему???
 
Имам већ Амазон 4к Макс друже, искрен да будем више ми се допада Гугл овај нов систем од Амазона, више ми се допада интерфејс, где имаш препоруке за стремио, Јутуб без реклама, ХБО Макс и тако даље, још једна мени битна ствар јесте што на амазону никако не могу да наместим жељени превод, док овамо могу, такође има наш језик док на амазону нема, да ли је неко користио овај уређај watch onn или је било само речи о њему???
I na "amazonu" (kad ga vec tako zoves) ima hbo max, youtube bez reklama i sve ostalo sto si nabrojao. Cudno da znas da napravis prevod na google tv a na fire os ne znas... Kakav to prevod pravis, na cemu, u kojoj aplikaciji? Inace 4k max je mnogo bolji uredjaj nego taj Onn.
 
Pa dobro de, ne morate uvek nametati nesto nekom...

Covek vec ima Fire TV stvarno nema potrebe,
Ako neko hoce Google TV, Amazon to nikako ne moze da zameni

Ja bi taj Onn rado kupio ali ga nigde nema u EU, ako neko nadje neka javi
 
I na "amazonu" (kad ga vec tako zoves) ima hbo max, youtube bez reklama i sve ostalo sto si nabrojao. Cudno da znas da napravis prevod na google tv a na fire os ne znas... Kakav to prevod pravis, na cemu, u kojoj aplikaciji? Inace 4k max je mnogo bolji uredjaj nego taj Onn.
Претпостављам да мисли на изглед корисничког окружења. Дакле да му у подешавањима све буде на српском а не на енглеском.
 
Pa dobro de, ne morate uvek nametati nesto nekom...

Covek vec ima Fire TV stvarno nema potrebe,
Ako neko hoce Google TV, Amazon to nikako ne moze da zameni

Ja bi taj Onn rado kupio ali ga nigde nema u EU, ako neko nadje neka javi
Ne namecem nikome nista. Samo mi nisu jasne neke stvari koje je napisao. A da je bolji bolji je, da se ne lazemo.
 
I na "amazonu" (kad ga vec tako zoves) ima hbo max, youtube bez reklama i sve ostalo sto si nabrojao. Cudno da znas da napravis prevod na google tv a na fire os ne znas... Kakav to prevod pravis, na cemu, u kojoj aplikaciji? Inace 4k max je mnogo bolji uredjaj nego taj Onn.
Има тачно, али нема предложен садржај, као што има за нетфликс, нема за ХБО Макс, нема за Јутуб без реклама, нема за стремио, као што има на Гугл уређајима или ја не умем да направим, нека буде да не умем да направим, молим те дај ми линк да видим како се то ради на амазону??? Што се тиче превода, превод жељени на Скај шов апликацији не може да се намести жељена, на пример није на сваком видеу код њих филмове и серије исто, на пример жута слова са црном позадином, на једном видеу су жута слова, на другом бела, црна позадина синхронизована са жутом бојом слова не може, једино може црна линија преко целог екрана у доњем углу, такође систем код Амазона нема наш језик!!!
 
Ma ni meni se ne svidja firetv tako da potpuno razumem čoveka.🤭

A ne svidja ju mi se ni druge stvari iz amazonovog ekosistema, Google mi je nekako više user frendly
 
Ne znam kako je kod drugih ali kod mene ima predlog sadrzaja za hbo max odmah ispod ikone, kao i za netflix, prime video i dizni. I da ga nema ne bi mi bila neka razlika jer nesto ne preferiram da na home stranici trazim sta cu gledati. Bukvalno 2 sekunde se zadrzim dok ne kliknem na aplikaciju koja mi treba. Ali opet svako koristi na drugaciji nacin.
 
Meni je bitno da uređaj ima podršku za Dolby Vision / Atmos, to mi je najvažnije. Koristim dve-tri platforme i sve je to slično, navikne čovek brzo. Preporuke za gledanje na početnom ekranu ignorišem svakako, znam šta mi se gleda i bez toga... 😁 Naravno, svako zna svoje, poštujem.
 
Nazad
Vrh Dno