Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

I ja koristim RD. Imam Yettel internet i 5GHz WiFi.
Zašto postoji problem sa reprodukcijom 4K snimaka iz Stremio (+ Torentio i RD) ne znam.
Na Yettelovom ZTE boxu nema tih problema, odmah je sve radilo, jedino sam morao instalirati FLauncher. Plus je ZTE daljinski normalan, i ima sve potrebne dugmiće.
Ovaj daljinac za Mi Box je sramota. Čak i kada kupiš Eon blutut daljinac, ako ugasiš Mi box, moraš ga upaliti sa originalnim daljincom, znači moram sada da koristim 2 daljinca za Box, plus još jedan za TV.
Napominjem, ovo je moje iskustvo, možda ovo što meni smeta nekome nije bitno. Znam da ne postoji idealan box, ali ovaj Mi box je daleko od idealnog. 😀
Kod mene Mi Box moze da se upali pritiskom na taster dole, daljinski je sa ispupcenim krugom za biranje gore dole levo desno. Ujedno se pali i neki stari LG 42 tv a za gasenje mora prebacivanje tb/stb na tv i onda power, pa vracanje na stb. Upaljen HDMI CEC.
 
Jasno je da su potrebe i navike kod svakog drugačije, meni je daljinac odličan, lako se snalazim na dodir, govorim za stik rekao bih da je i za box isti.Umbrella+Rd čak i na prvoj verziji stika radi savršeno, naravno do 1080p,ne vidim razlog da na boxu ne radi? Na stiku 4k naravno da i 4k radi savršeno, probavao sam filmove do 40-50gb.
 
Ne radi lepo kodi sa SKIN-om. Blokira, izbacuje itd... Mislim na MiBox S.
Sa FEN-om i RD radi odlično, čak i onaj daddy live je bez greške. Jednostavno, skin ubija kodi na MiBox-u.
Stremio nikada problem. Optika je MTS, modem Nokia koji oni dele, ništa posebno ali radi.
Kod mene je Stremio glavni. Ako nema titlova (krštenih, sa titlovi.com npr.), imaš da dugme u stremiu da nastaviš preko kodija. Tako da mi skinovi za Kodi postali nepotrebni.
MTS IRIS bluetooth daljinski je perfektan za MiBox S kome treba dodatni. Lično mi ne treba, originalni MiBox daljinski ima sve šta treba radi kako treba uz to. da se ogradim, da bi voleo mogućnost da mogu da promenim Amazon Prime dugme da bude neki npr. HBO ili šta koristim. Inače meni je to fantastičan format za daljinski, mali i lagan. Odziv fenomenalan.
Nije za TV sa milion programa, naravno. Stvar ukusa i potrebe po meni. Ja one što se sa njima nišani nikad nisam uspeo lepo da naučim da koristim :)

Daleko od toga da je najbolji, idealan... ali radi mi za sve pare i uopšte ne vidim potrebu da menjam.
 
Slažem se, meni mi box s u spavaćoj vrši posao za Stremio i iptv, eventualno Kodi bez skina za problematične titlove, Eon na njemu retko gledam, tako da mi Notus ne treba. Stigao mi je skoro i Firestick 4k max za dnevnu, vidno bolji od mi boxa, pogotovo u kombinaciji sa Alexa dot. Šteta što Notus ne može s njim da se upari, ali kad se setim CRT tv-a, video klubova sa izanđalim trakama i kamenim facama u filmu... Mnogo smo razmaženi.
 
Boxput BPR1S Plus je jedan od najboljih daljinaca naspram cene koliko kosta.

Dobar za te pare ali me je razočarao, bar u kombinaciji sa box-om koji imam. Smešno lagan u odnosu na generički koji dolazi uz Tanix TX3, u 50% slučajeva ne može upaliti box, često se dešava da odradi komandu tek nakon 4-5 klikova i sl.
 
Pokvario se daljinski za x96 mini. Dok kupim novi, koju aplikaciju daljinskog da koristim ( sa telefona).
 
Dobar za te pare ali me je razočarao, bar u kombinaciji sa box-om koji imam. Smešno lagan u odnosu na generički koji dolazi uz Tanix TX3, u 50% slučajeva ne može upaliti box, često se dešava da odradi komandu tek nakon 4-5 klikova i sl.
Pa zar ne prebacuješ kontrolu sa original daljinskog na BPR1S tj uparuješ ga. Kako onda ne radi srartovanje i gašenje. Uz to sa bluetooth podešavanjima na većini box ne treba ni usb dodatak. Problem je sa Kinezima što kada naručite bar za Srbiju 1 daljinac je sa ship 3.77 ali svaki sledeći penje ship i ispada za 3 ship kao da si cenovno naručio 6 daljinaca, što je van svake logike. G20s pro BT je ipak najbolji daljinski i radi odlično za sve uređaje na kojim sam ga probao.
 
Imao sam tv smart 1gb ram i 8gb interne memorije,android 4.4 po meni je bio neupotrebljiv,yt je mogao da pokrene 480p max aplikacije su strasno radile,mozda zato jer je bio povezan na wife a ruter je bio daleko. Mene zanima da li je problem bio samo kod mene ili su generalno ti modeli neupotrebljivi?
S obzirom da se prodaju i dalje u prodavnici sigurno neko kupuje.
Po meni je pametno resenje uzeti obican tv i kupiti poseban box android za 25/30e vidim da imaju android 11 i i do 8gb rama da li gresim?
 
Pa lepo sam pitao ne vidim poentu za sprdnju...
A kako da znam koji je dobar,na kp se svakakvi krsevi prodaju u svakoj kategoriji.
 
Pa lepo sam pitao ne vidim poentu za sprdnju...
A kako da znam koji je dobar,na kp se svakakvi krsevi prodaju u svakoj kategoriji.
Pusti kp baš svakakve gluposti i cene tamo stavljaju.Gledaj minimum 2gb rama,poželjno 4,procesor Amlogic S905x2 x3 x4 ili S905w2.Ako ćeš samo za multimediju idi lagano na mi stik 4k.To kada napišu 8/128 ni ne gledaj.
 
Hvala na savetu,ovo nije za mene ali trazimo sto povoljniju a upotrebljivu opciju.
Tv bez androida je samo 2000din jeftiniji,ali opet dzaba kad je neupotrebljiv.
Doda se jos 3000din i kupi se S905x2
 
Dobio si gore savet za mi stick 4k, ako ti treba uređaj za multimediju to ti je najjeftinija varijanta i nema potrebe da dalje mozgaš.
 
Jel koristi neko realme tv stick i kakav je? Meni ovaj mi box baš dosta šteka na eon-u i počeo je baš da me nervira. Evo jedva Đokovića odgledah i to nije do kanala nego do cele eon aplikacije. Odjednom postanu svi kanali nedostupni. Isto se dešavalo i sa rts planeta aplikacijom. Očistim keš i ponovo pokrenem aplikaciju i ono proradi. Koristim rts planetu, eon, stremio, sky show time, hbo max i youtube na box-u i to je to. Možda je ovo mnogo aplikacija za njega.. Ne znam da li da uzmem firestick ili mecool ili nešto slično al mora da bude sertifikovan uređaj zbog aplikacija koje koristim.
 
Vidim da je uglavnom plug and play preporuka mi stick 4k. Treba mi za MOVE smart aplikaciju i neki stariji Hisense tv. Je li ima neko iskustva? Gledao sam youtube recenziju(kazu da je to salac?), cini se okej, jedino me brine daljinski, ne znam kako bi se cale snasao, ipak je stariji covek.
 
Jel koristi neko realme tv stick i kakav je? Meni ovaj mi box baš dosta šteka na eon-u i počeo je baš da me nervira. Evo jedva Đokovića odgledah i to nije do kanala nego do cele eon aplikacije. Odjednom postanu svi kanali nedostupni. Isto se dešavalo i sa rts planeta aplikacijom. Očistim keš i ponovo pokrenem aplikaciju i ono proradi. Koristim rts planetu, eon, stremio, sky show time, hbo max i youtube na box-u i to je to. Možda je ovo mnogo aplikacija za njega.. Ne znam da li da uzmem firestick ili mecool ili nešto slično al mora da bude sertifikovan uređaj zbog aplikacija koje koristim.
Ja sam drugaru uzeo mi stick 4k i samo se nervira. Isto tako ima probleme sa eonom. Malo malo pa se izgubi zvuk ili krene da krlja sa zvukom, a nekada izbaci iz aplikacije. Poveže preko bluetooth na receiver i ispada mu konekcija...
Naručujem uskoro novi mi box da vidim da li će da bude bolje iskustvo.
Firestick bi verovatno bio prekomplikovan za ćaleta iako je po meni superiorniji uređaj i daleko stabilniji.
 
a chromecast with Gtv ste potpuno zaboravili?

To je u svakom pogledu odlican uredjaj, a sve je potpuno slicne cene.
 
a chromecast with Gtv ste potpuno zaboravili?

To je u svakom pogledu odlican uredjaj, a sve je potpuno slicne cene.
Nije lako dostupan kod nas. Ima ga po oglasima samo, ne i zvanično. Cena je definitivno jača.
upravo pogledao oglase i košta 60-70eur, dok firetv košta 40. Mi stick u radnji košta manje nego chromecast na oglasima.
Inače odličan uređaj, bez premca.
 
Ja sam drugaru uzeo mi stick 4k i samo se nervira. Isto tako ima probleme sa eonom. Malo malo pa se izgubi zvuk ili krene da krlja sa zvukom, a nekada izbaci iz aplikacije. Poveže preko bluetooth na receiver i ispada mu konekcija...
Naručujem uskoro novi mi box da vidim da li će da bude bolje iskustvo.
Firestick bi verovatno bio prekomplikovan za ćaleta iako je po meni superiorniji uređaj i daleko stabilniji.
Ja nikakve probleme te vrste sa mi boxom nemam (ne znam za stick), ali da, Firestick je svakako bolji i sigurno ne bi bio komplikovan za ćaleta ako znaš da mu podesiš, on ga posle vozi kao bilo koji android box.
 
Nije lako dostupan kod nas. Ima ga po oglasima samo, ne i zvanično. Cena je definitivno jača.
upravo pogledao oglase i košta 60-70eur, dok firetv košta 40. Mi stick u radnji košta manje nego chromecast na oglasima.
Inače odličan uređaj, bez premca.

😂 Pa sve mi i kupujemo na oglasima, u radnji samo nedaj boze.
Ok, mozda je 10eur skuplji od amazona, ali dobije se chromecast koji vredi mnogo vise.

Sta znam ja sam uvek vise bio na google strani, to je verovatno subjektivno.
 
Amazon je svakako upropastio Firestick tako što je onemogućio 3rd party launchere i mislim da će tek da gube kupce, ali je svakako bolji uređaj od bilo kod Mi.
 
😂 Pa sve mi i kupujemo na oglasima, u radnji samo nedaj boze.
Ok, mozda je 10eur skuplji od amazona, ali dobije se chromecast koji vredi mnogo vise.

Sta znam ja sam uvek vise bio na google strani, to je verovatno subjektivno.
firetv uređaji su na redovnim akcijama i to do 50%. Ozbiljnu razliku napravi
 
Nazad
Vrh Dno