Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Hvala za detaljan odgovor, molim te ako možeš samo još ovo da mi razjasniš: znači mogu da skinem i nstaliram na tako neki Box sve sa play stora, kao što to mogu i na mobilni? Samo je naravno pitanje da li će moći da se upravlja normalno igricom jer nije preko touch screena? Da li sam dobro razumeo?
Da, tako je...
Instalacija nije problem, moze sve zivo da se instalira, upravljanje je problem ako aplikacija nativno ne podrzava joypad jer nemas ekran na dodir.

Postoje razni emulatori (mislim da se svi placaju) koji prevode komande sa joypada kao da si dodirnuo ekran.
postoje i emulatori sony playstation i slicno...itd siroka je to tema.
 
Hvala za detaljan odgovor, molim te ako možeš samo još ovo da mi razjasniš: znači mogu da skinem i nstaliram na tako neki Box sve sa play stora, kao što to mogu i na mobilni? Samo je naravno pitanje da li će moći da se upravlja normalno igricom jer nije preko touch screena? Da li sam dobro razumeo?

Ako je tako da li bi predložio i neki konkretan model? Nema tolko veze cena, bitno je da dobro radi. Hvala unapred!
Možeš takođe da probaš da na taj Andoid TV instaliraš Aptoide aplikaciju to je alternativna prodavnica za aplikacije. I sa njom možeš da skidaš i aplikacije koje su namenjene mobilnim uređajima na Android TV.
 
Hvala svima najlepše na detaljnim odgovorima. Ono što bi možda bilo rešenje, a imamo Samsungove telefone i žena i ja, je samsung Dex. Da li je neko probao Dex I da telefonom kao tačpadom upravlja igricama?
 
Ako imate Samsung sa Dex podrskom, imate i za game konzolu i igre. Olaksajte sebi muke i uzmite tako nesto. Ili jos bolje, neki od onih cloude gameing servisa (Google Stadia, Nvidia GeForce, Xbox Cloud Gaming...)
 
Ako imate Samsung sa Dex podrskom, imate i za game konzolu i igre. Olaksajte sebi muke i uzmite tako nesto. Ili jos bolje, neki od onih cloude gameing servisa (Google Stadia, Nvidia GeForce, Xbox Cloud Gaming...)
Hvala, sve tačno, razmišljam o Nvidia Shiledu inače. I tata bi sine (da se poigra nekad ;)) ali klinac navikao na upravljanje igricama preko touch screena telefona, a sve igrice koje on voli tako mali su na Play store, ali onom full, za mobilne, a želimo da ga odvojimo od buljenja u telefon i krivljenjenja vrata. Pa zato želja da prebacimo sve nekako na tv ili veliki monitor. Kad se već tako mali teško odlepi od igrica, da bar bude malo više ergonomski rešeno.
 
Hvala svima najlepše na detaljnim odgovorima. Ono što bi možda bilo rešenje, a imamo Samsungove telefone i žena i ja, je samsung Dex. Da li je neko probao Dex I da telefonom kao tačpadom upravlja igricama?
neces se od toga ovde naigrati....

kao sto rekoh kupi neki box sa navedenom specifikacijom, i BT joypad pa onda mozes da krenes u izucavanje kako se igra.

Mnogo je bolji osecaj igranja pred TV sa joypadom nego na mobilnom, a recimo postoji i air console gde se umesto joypada koristi ekran mobilnog.

Tu imate gomilu multiplayer igara a pretplate je oko 5 eur mesecno i vredi sve pare koje kosta.
 
AirConsole odlična stvar :) Hvala Bakara!
 
Da li je Mi Box S kvalitetan i pouzdan uredjaj u svom cenovnom rangu?

Potreban je uredjaj za celodnevno pustanje YT na nekom sklj 32" televizoru. Koristla bi ga starija osoba, dakle neko ko uopste ne vlada tehnologijom niti moze da ulazi u podesavanja uredjaja ako se nesto razdesi.
Pozeljno bi bilo i da moze nekakva tastatura (ili mis) da se nakaci ako se to pokazalo kao zgodnija varijanta za navigaciju nego on-screen keyboard?
 
Odličan.
Imaš Smart Tube Next aplikacju za gledanje bez reklama. Lako za instalaciju ali naravno nije preko prodavnice.
Nisam povezivao jer ako mi treba otkucam preko telefona, ali čitam da mogu da se zakače razne tastature i miševi. Neko će verovatno da preporuči.
 
U principu ne treba tastatura i mis za android TV jer je interfejs prilagodjen upravljanju preko kursorskih tastera na daljinskom upravljacu.

ja medjutim radije koristim air mouse gde sve koristim na isti nacin ali na jedan klik mogu da dobijem i mis (u nekoj aplikaciji moze da zatreba)
Tastatura mi za sve ove godine nije trebala, tastatura na ekranu zavrsava ceo posao, (da ukucas neki user name, pasword i sl)
jer sigurno nece na TV kucati rat i mir.

Ako bas neko zeli moze da se prikljuci klasicne tastature i misevi.
 
Znaci radice kako treba.

Da li je onda bolje taj Mi Box S 4k ili Mi Stick 4k?
Deluje mi da Box ima nesto duze kablove i samim tim zgodniji za setup.
 
stick je noviji i snazniji. trebalo bi da zauzme manje mesta jer ide direkt u tv i ne treba ti hdmi kabl. I dalje je potreban ispravljac u uticnicu.
Osim toga, iskljucivo je wifi, dok box ima lan port (100mbps).
edit: @sdejan bejah ubedjen da ima. Zato ima full size usb 2.0
 
Poslednja izmena:
Mi box S nema lan port.
 
stick je noviji i snazniji. trebalo bi da zauzme manje mesta jer ide direkt u tv i ne treba ti hdmi kabl. I dalje je potreban ispravljac u uticnicu.
Osim toga, iskljucivo je wifi, dok box ima lan port (100mbps).
edit: @sdejan bejah ubedjen da ima. Zato ima full size usb 2.0
U dobrom delu slucajeva nije potreban ni ispravljac vec je dovoljan i usb od tv-a.
 
Imas boxeve koji su sa full Androidom. Imas boxeve (stickovi vecinom) sa Android TV (ustrojen Android prilagodjen radu na TV bez touch opcija ali sve sto radi radi bas kako treba).
Ako kupis jeftiniji Anfroid box onda nemas licence za streaming apps. ako ga koristis za narodnu varijantu onda te bas briga. Ali to sve ne radi bas najtecnije (ne mislim na apps nego samo koriscenje). Ako kupis skuplji valjda sve to radi tecnije ali opet nisu to procesori u rangu telefonskih...
Ako kupis Android TV box (ili stick) sve radi bez greske i imas pominjane licence.
Koriscenje je lose iskustvo (ali sve radi) samo na obicnom Mi sticku. Svi ostali uredjaji su dobri ili odlicni. Biras samo izmedju FHD ili 4K podrske, memorije, opcija na daljincu... Znaci bilo koji Fire Stick (iako bas i nije AndridTV ali neces primetiti), Nvidia Shield, Google CC, Mi 4K, Mekool...
Prednost obicnog Android boxa je to sto mogu da se instaliraju i obicne i TV apps a na Android TV samo TV varijante (mogu ipak i neke za obican Android, modovone ili ne ali za manipulaciju zahtevaju mis ili air mouse).
Zbog stabilnosti u radu i licnih potreba, preferisem Android TV varijante uredjaja. Amazon Fire Stickovi su mi se pokazali kao najbolji ali zahtevaju gimnastiku zbog nedostatka GPlay-a (trnutno u kuci stari Fire Stick 4K i Chromecast with Google TV).
Nvidia Shield nisam imao prilike da koristim ali na nevidjeno racunam da je die beste.

Potvrđujem sve što je Milko napisao uz jedan dodatak:

  • koristim Realme 4K TV stick i zaista nemam zamerki. Sve funkcioniše fenomenalno od prvog trenutka.
 
Realme 4K stik nema Dolby Vision i Atmos jer nisu hteli da plate licencu par $ :)
 
Хромкаст 4К коме је цена склизнула на 55 Еур ми је тренутно бр. 1 на "Купи Шаоми брате" листи плејера који нуде највише за уложени новац, пре свега због Гугл продавницеи сервиса. Фајр тв 4К Макс одличан и повољан оде на друго место, мало ми је фалило да га наручим, али није неки апгрејд у односу на обичан 4К а хтео сам да испробам нови Андроид.
Код мене напето као у Катару. :)
 


One of the key new features that will have user-facing impact is the ability to change the default resolution and refresh rate for HDMI sources.
 
FIFA+ app debuts on Android TV, Google TV
fifaplusandroid_large.jpg

FIFA+ is free to use with ads
 
Poslednja izmena:
imam

A95X F4​

I kad se upali ne moze da udje u settings i ne moze da uhvati WI FI...jel imao neko ovih problema...

Pokusao sam da uradim deep restart ali ni to nece
 
imam

A95X F4​

I kad se upali ne moze da udje u settings i ne moze da uhvati WI FI...jel imao neko ovih problema...

Pokusao sam da uradim deep restart ali ni to nece
Ako je zaglavio boot ili slično ne vredi dep restart, mora refleš. Treba ti muško- muški USB kabl, čačkalica i software za PC i flešh image. Kad nabaviš kabal javi se na PP da ti dam linkove i navedi jel ti taj a95x f4 android 10 ili 11 pošto imaju 2 za flešovanje
 
Možeš probati factory reset ako prolazi boot.
Isključiš kabl iz njega pa čačkalica između usb i mikrosd kartice imaš rupu u nju ubaci čačkalicu da legne na mikro prekidač i drugom rukom uključi kabl od napajanja. Kada se pojavi robot na ekranu i meni uzvici čačkalicu i potom kroz opcije daljinskim idi na factory reset i kada odradi prikazaće na ekranu a potom ideš na reboot. Potom podešavaš sve od sata, zone, jezik itd...
 
Resetovao i ok sve iz pocetka...ali neki air mouse nece da radi tj. ne prepoznaje ga...a pre ovoga je radio savrseno
 
Imaš 2 usb probaj na drugi air. Po priključenju air miš, restartuj box za svaki slučaj radi detect.
 
Imaš 2 usb probaj na drugi air. Po priključenju air miš, restartuj box za svaki slučaj radi detect.
Ne vredi ne radi...cackao i na drugom boxu i nesto definitivno je otislo
Možeš probati factory reset ako prolazi boot.
Isključiš kabl iz njega pa čačkalica između usb i mikrosd kartice imaš rupu u nju ubaci čačkalicu da legne na mikro prekidač i drugom rukom uključi kabl od napajanja. Kada se pojavi robot na ekranu i meni uzvici čačkalicu i potom kroz opcije daljinskim idi na factory reset i kada odradi prikazaće na ekranu a potom ideš na reboot. Potom podešavaš sve od sata, zone, jezik itd...
uradio proradilo dva dana i ponovo isto
 
Ne reče nam koji je android 10 ili 11. Jer 11 ako se flešuje na 10 da bi imao 50fps očitavanje, gubi se wifi i blutoot može raditi samo na lan. Tako da ako si ga kupio možda je on i bio 11. Greje li se kada se to dešava? Imaš aida64 pustiš na nečim jačim opteretio ga, pa pogledaš termal deo u aida64 ako je 75-80° treba ti ventilator u njega ili ispod njega.
Ne reče nam koji je android 10 ili 11. Jer 11 ako se flešuje na 10 da bi imao 50fps očitavanje, gubi se wifi i blutoot može raditi samo na lan. Tako da ako si ga kupio možda je on i bio 11. Greje li se kada se to dešava? Imaš aida64 pustiš na nečim jačim opteretio ga, pa pogledaš termal deo u aida64 ako je 75-80° treba ti ventilator u njega ili ispod njega.
 
Nazad
Vrh Dno