Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kako da vidim u kojoj mi je rezoluciji neki kanal na iptv smarters i netflix?
 
Netflix beše f4 ili f8.
 
U android tv aplikaciji je tako a verovatno i na čistom android os-u neka neko drugi potvrdi.
 
Pozz, lik prodaje na KP Nvidiu shield pro 2019 za 240e, daje ih za 230, ja sinoc narucio jednu, kaze da ima na stanju nekoliko komada
 
 
Na dva tanixa tx3 mi se desava bug sa slikom na netflix,sliku vidite,bude takva na par sekundi i onda sve normalno.Kad ga vratim unazad,opet isto na istom mestu.Inace oba povezani wifijem i imaju slimbox.
 

Prilozi

  • IMG20220529210957.jpg
    IMG20220529210957.jpg
    399.1 KB · Pregleda: 32
meni ovo deluje kao problemi sa grafickim cipom

Izvrti neke 3D testove, sigurno ces dobiti jos ovih artefekata, ako ne dobijes znas bar da je sve OK
 
Na iptv plejeru nema problema,isto se ponasaju oba.
Koji test da probam?
 
Nemam pojma iskreno, vidi na pley storu sta s enudi pod 3d test pa probaj razne.
 
Ala slepare sa tim procesorom...

nece to jos skoro na EU traziste, a ovaj kineski model je nama neinteresantan.
 
И даље без RJ45, такође без AV1, Dolby vision, dolby audio...
Генерално - опет просечан бокс, мада они којима се свиђа Ћоми сигурно ће се обрадовати са пар генерација старијим чипсетом, али и са 4/64 комбинацијом.
 
Кад смо код нових модела боксева, стигла су и ова 2 новитета



Ај` овај билинк и није лош, али овај ултра - сега - мега... Па што 100mbit мрежни?!?!
 
Samo tetki da odnesu lek i srede ove boljke što ima 🤣🤣🤣
 
Sad kad je Salac okačio ove linkove, vidim da je beelink redizajnirao sajt, i malo sredio download sekciju za gt king. Tu su poslednje 3 verzije fw (poslednja 05/2022), flash tool i uputstvo za flešovanje. Konačno su se dozvali pameti posle pljuvačine na zvaničnom forumu.
 
Uzeh Google chromecast with google tv i mogu vam reći da je ovo opasno solidan uređaj. Nisam nešto preterano probao, ali sve radi glatko za sada od tivimate preko Kodi do ostalih aplikacija tipa plex, bbc iPlayer, hbomax, itd. Dolby vision pušta bez problema barem ove profile što imam. Fin interfejs sa jasnim opcijama. Jedino što me zanima kako videti koje aplikacije su u memoriji tj recent apps ako to uopšte on poseduje? I koji color format izabrati?
Mane su za sada storage i manjak portova. Na prvu loptu meni bolji od FTV stick 4k.
 
Ozbiljna mana je to sto ne podrzava automatsko menjanje refresh rate-a, inace jeste sasvim ok. Ako na njega dodje android tv 12, i to je reseno, mada ce pre neki novi uredjaj.
 
A sirova snaga? Kako tu stoji u odnosu na FS4kMax, i da li su uporedivi sa cenom?
 
Uzeh Google chromecast with google tv i mogu vam reći da je ovo opasno solidan uređaj. Nisam nešto preterano probao, ali sve radi glatko za sada od tivimate preko Kodi do ostalih aplikacija tipa plex, bbc iPlayer, hbomax, itd. Dolby vision pušta bez problema barem ove profile što imam. Fin interfejs sa jasnim opcijama. Jedino što me zanima kako videti koje aplikacije su u memoriji tj recent apps ako to uopšte on poseduje? I koji color format izabrati?
Mane su za sada storage i manjak portova. Na prvu loptu meni bolji od FTV stick 4k.
Koristiš li Plex? Meni ne radi Dolby Vision materijal preko Plexa, dok isti radi na Shieldu.
 
Firestick na akciji je tipa duplo jeftiniji.
 
Evo uporednog testa.


Kažu da je sporiji procesor u google. Što se mene tiče, prednost googleta je samo ekosistem(nije zanemarljivo), i možda usb-c kome je bitno. Mene najviše nervira taj fire os na FS, recimo hbo max je prestao da radi jer nisam ažurirao, pa traži koja je verzija, prebacuj...mnogo je elegantnije kad imaš play store.

Ipak je sirova snaga stavka broj 1, jer to diktira koliko će se dugo uređaj koristiti.
 
Ozbiljna mana je to sto ne podrzava automatsko menjanje refresh rate-a, inace jeste sasvim ok. Ako na njega dodje android tv 12, i to je reseno, mada ce pre neki novi uredjaj.
Jeste, doduše i shield ima beta dugme za to ili da se koristi RR apk.
A sirova snaga? Kako tu stoji u odnosu na FS4kMax, i da li su uporedivi sa cenom?
Ovo što sam probao na brzaka meni izgleda dosta dobro. Nisam probao 4k max ali jedam 4k imao ranije. Google tv mi je fluidniji.
Koristiš li Plex? Meni ne radi Dolby Vision materijal preko Plexa, dok isti radi na Shieldu.
Probao i plex. Radi mi DV preko plexa dok meni ne radi na Shield 🤣. Moguće i da he kompatibilnost sa ovim glupim tv-om.
Firestick na akciji je tipa duplo jeftiniji.
Jeste, trenutne cene kod mene ftv4k 69$, 4kmax 75$ i Googletv 70$. Na akciji su svi jeftiniji.
 
Ipak je sirova snaga stavka broj 1, jer to diktira koliko će se dugo uređaj koristiti.
Podrška za kodeke je još važnija, jer od softverskog dekodinga slaba vajda. Ne znam da li Chromecast podržava AV1 npr, nije toliko bitno sad, ali je bitno za buduće korišćenje.
 
Nazad
Vrh Dno