Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Imam jedan problem sa beelink gt1 ultimate.

Pocela je danas odjednom da mi bledi slika, youtube je radio, radi ok jedno pola minuta i slika pobledi nesto kao negativ kod fotigrafija, prostim pomeranjem vazusnog misa slika se vrati u normalu, posle 20-30 sekundi ista stvar. Promenio sam hdmi, restartovao dam par puta nista ne pomaze, tv je okjer sam pustio youtube preko njegove aplikavije sve je normalno radilo.


Evo slike, nista danas nije instalirano, da li je ovo softverski problem, zna li neko sta moze biti?
f0f362dc513f190aa96d6c3d98a18124.jpg
9fe451ef48d9ca1c9be645d476cca2eb.jpg



Edit: dok nesto radim sa airmouse slika je ok, sto ostavim airmouse, slika pobledi, sada namerno cackaodobrih 10 minuta, sve normalno radi, cim airmouse postane neaktivan pojavi se ovo bledilo posle nekog vremena. Sa fabrickim daljinskim slika se ne vraca u normalu, koristio sam i nista sto je bas zanimljivo. Vadio sam i onaj usb dodatak od vazdusnog misa, nista slika i dalje bleda.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Vrati ga na fabricka...
 
Ufff, ima li neko srecnije resenje, ne podesava mi se opet gomila stvari, narocito kodi.

Ima li nesto sto mogu da probam, neka apk za proveru sistema, deluje mi da je nesto sa grafikom. Sta znam, nista nisam novo instalirao, poceo je odjednom sa ovim.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Siguran si da nisi nista cackao u podesavanjima ?
Pustao sam klincu youtube, crtace, uzimao je par puta airmouse, ali ne bi trebalo ds je nesto zeznuo, bar ja nisam primetio. Ne znam ni sta bi mogao da ukljuci da bi slika bila ovakva.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
 
Pustao sam klincu youtube, crtace, uzimao je par puta airmouse, ali ne bi trebalo ds je nesto zeznuo, bar ja nisam primetio. Ne znam ni sta bi mogao da ukljuci da bi slika bila ovakva.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

Pa moguce nesto u podesavanjima za programere ;)
 
Mislim da ces da dobijes samo promenjen izgled i nista vise, mada je najbolje da prociras sta su napisali u tom rom-u koji mozes da instaliras

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
Mislio sam zbog instaliranja aplikacija koje su namenjene za android tv (rts planeta,eon, hrt-i, arena cloud) i zbog lakse kontrole pomocu daljinskog upravljaca jer preko tastature je komplikovano a neke aplikacije se i ne mogu kontolisati ni pomocu tastature.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 
Mislio sam zbog instaliranja aplikacija koje su namenjene za android tv (rts planeta,eon, hrt-i, arena cloud) i zbog lakse kontrole pomocu daljinskog upravljaca jer preko tastature je komplikovano a neke aplikacije se i ne mogu kontolisati ni pomocu tastature.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
Pisi mi na pp da ti posaljem eon i hbo go koji rade pomocu daljinca. Samo napisi sta treba pa cu ti kasnije poslati

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
РТС планета и ЕОН ( верзија која се активира кодом ) апсолутно нормално раде на GT1 ultimate. За нову верзију РТС планете треба air mouse или обичан миш, ЕОН са оригиналним даљинцем ради.

Послато са Nova 5T
 
Moze li neko da mi objasni kako da android box koji ima android mobile operativni sistem promenim u android tv a da funkcionise bez problema ?
U pitanju je X96 MAX Plus 4GB 64GB Android 9.0 TV Box Amlogic S905X3 Quad Core .

Sent from my SM-A515F using Tapatalk

Imam baš taj i koristim samo CoreELEC (Kodi prilagođen za Amlogic), sa mikro SD kartice i radi odlično.

https://coreelec.org/
 
Koristi neko chromecast with google tv, može li da tečno pušta 4k hevc materijal preko stremia? Filmovi od 5, 6, 8 gigabajta.

Koristim ja, Syncler aplikacija (nekada TV Zion) + Real debrid i rade odlično 4k fajlovi i do 10 puta veći od toga.

Interni exoplayer, vlc ili mx player sa custom codec-om.


Ista kombinacija jednako dobro radi i na eon box-u ako nekoga zanima.
 
Poslednja izmena:
Dobar dan svima. :)

Sta mislite da li je bolje uzeti ovaj Xiaomi Mi Box S ili (nasao sam preko KP) Amazon Firestick? U principu treba mi samo za streaming (Netflix, HBO, Prime), ali i za Orion TV (njih tv box je teski krs). Sad samo ne znam da li mogu instalirati Orionovu aplikaciju na Firestick.
 
Poslat nekome mi box s poručen pre NG? Kod mene još uvek priprema u skladištu.
 
I kod mene stoji "priprema u skladištu".

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Da ne bude da samo hvalim Mi Box, posle novih nadogradni na Pie ima iritantan problem da streaming ne radi posle "buđenja", uredno je povezan na mrežu, menja sliku prilikom promene kanala, znači da ima internet, i samo zabode. Jedino trenutno rešenje je restart. U pitanju je običan Mi Box (3), ne S verzija.

https://www.reddit.com/r/MiBox/comments/kmyzm6/issue_after_update/
 
[emoji115] isto kod mene. U svaku app možeš da uđeš ali ni jedna ne pokreće stream. Nema tona. Rešenje je ili non-stop reset, što smara. Ili da ga ne gasiš, odnosno da mu isključiš odlazak u stand by režim... Ja sam izabrao drugu varijantu, nije ni prvi ni poslednji box koji radi 24/7.


Mi box s je kod mene.
 
Poslednja izmena:
Da li je uopšte dobro nadograditi sistem na 9.0? Čitao sam da se mnogi žale da ima dosta bagova.

Moj bi trebao da stigne sutra, upravo samo dobio mejl.

Sent from my AC2003 using Tapatalk
 
Ja imam zadnji apdejt na mi box s i nisam primetio problem bilo koje vrste osim sto me nerviraju mnoge druge stvari koje su *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*ski resene :)
 
Ja kao isključio odlazak u Stand-By na S ali i dalje se gasi...
 
Mislim da je nemoguce u pravom smislu te reci iskljuciti stand by na mi box s

Послато са Redmi Note 8 Pro помоћу Тапатока
 
Ko mene je Sleep oduvek podešen na Never, sad sam isključio HDMI CEC, pa ću videti kako se ponaša kad se isključi tv.
 
A jeste li probali da uradite hard reset posle nadogradnje? Ne onaj iz podesavanja nego pravi. Iskljucite Mibox iz struje, ukljucite kabal za napajanje i drzite odmah na daljincu tastere Ok, i Back. Uvesce vas u meni gde se odrade ona dva brisanja, wipe cashe, wipe format i restart. Za Mibox je uvek preporuka uraditi hard reset posle vecih nadogradnji, narocito onih sa sistema na sistem.
 
Mislio sam da odradim ali bi me bas mrzelo da ponovo sve podesavam.
 
Kakve veze ima CoreELEC sa pitanjem na koje odgovaraš?

Kakve veze ima tvoje pitanje sa mojim odgovorom i sa pitanjem na koje sam odgovarao?

Ima veze jer je CereELEC najbolja alternativa (barem meni) i TV androidu i androidu, koja može da radi na tom boxu, ukoliko vam treba "samo" multimedija plejer.

Sad, moguće je da nekom treba TV android zbog EON-a ili druge specifične aplikacije, ali to je već druga stvar...
 
Nudiš rešenje koje nije rešenje tj nije odgovor na postavljeno pitanje. Time unosiš dodatnu konfuziju.

A za moj odgovor: ja nisam citirao njegov komentar i ne odgovaram njemu nego tebi.
 
Nazad
Vrh Dno