Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Mene samo zanima poenta kupovine "naprednog" pravog android boxa da bi zatim vijali ATV romove.Kad se ovi drugi po temi pljuju kao ograniceni bla bla bla itd.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Апсолутно се слажем.
Исто ми није јасно када људи на андроид бокс ставе неки лаунчер да изгледа као телефон/таблет. То је већ дно дна.

Послато са Nova 5T
 
What is atvXperience?

"atvXperience is a custom ROM or firmware for amlogic devices based on AndroidTV OS by Google Inc."

Bas sa tog linka sto si ostavio :)



Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
E pa napisah, dok sam stavljao. Ubacio sam na minim m8s II isto je obicni android.
 
Uspeo sam da flesujem slimbox 10.2 atv na Tanix tx9s.
Morao sam da koristim najnoviji amlogic burning tool v3.1.0 na preporuku masaja.
Takodje, box mora da bude ukljucen u pc prilikom instalacije da bi instalirao odgovarajuci drajver.
Prilikom flesovanja, mora da se ukljuci i kabl za napajanje jer ne moze da povuce dovoljno struje preko usba.
Fw mnogo bolji od fabrickog a i brzi.
Sve zasad radi kako treba.

@kalehrl mora da radi po onoj proceduri:) bas me obradovalo sta si uspio mozes probati verziju roma koju sam ti poslao koja je proverena veruj mi na rec pa testiraj i vidi sta tebi najvise odgovara.Mozes postaviti link za slimbox ATV ako neko jos hoce da se igra:)
 
Mene samo zanima poenta kupovine "naprednog" pravog android boxa da bi zatim vijali ATV romove.Kad se ovi drugi po temi pljuju kao ograniceni bla bla bla itd.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

Recimo zato sto se nekom nprm svidja android tv ui?Uglavnom to nije klasican Atv vec modifikovani frankestajn napravljen s namerom da sve sto nedostaje obicnom Atv nadomesti ... kazem "uglavnom" zato sto postoje i cisti atv romovi ..Da podsetim instalacijom ovakvog sw se nece dobiti sertifikati za netflix niti ce se drm lvl promeniti...Treba se plasiti necega sto dovoljno ne poznajete ali ne bas toliko. Sve ce vremenom doci na svoje kad jednog dana otkrijete u kojoj ste zabludi, s druge strane vasa zapazanja i komentari tog tipa bla bla bla truc su suvisni za ovakvu temu i nemaju nikaku osnovu "informisite se"...
salacue@ taj sam jedan od onih koji koriste nova launcer doduse na jednom od uredjaja ;)
 
@j.babic
Uz duzno postovanje kao neko ko je koristio obe verzije android boxa mogu da kazem da si se toliko nalupetao i toliko generalizujes i imas predrasude da je to vrlo neprijatno za citati.Ne bih se dalje nastavljao na tvoje postove.Sve najbolje ;)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
@j.babic
Uz duzno postovanje kao neko ko je koristio obe verzije android boxa mogu da kazem da si se toliko nalupetao i toliko generalizujes i imas predrasude da je to vrlo neprijatno za citati.Ne bih se dalje nastavljao na tvoje postove.Sve najbolje ;)

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

"Nalupetao" Iskreno pokusao sam da ti objasnim razliku da se ne "izbacujes" preterano...ali da naravno po tebi je to lupetanje ,koji si ti lik...
 
može li se na Mi box S instalirati aplikacija koja nije u prodavnici i na koji način se može koristiti s obzirom da kaže kako nije kompatibilna, konkretno Stremio
 
Skines tu app na pc, mobilni, prebacis u box, preko usb-a, telefonom (send files recimo ja koristim) ili kako god, poenta da se nadje u boksu, instaliras i to je to.
 
Da li neko zna koja je razlika između X96 Max i X96 Air?

Koji da izaberem između ova tri (sva tri imaju istu cenu):

X96 Max+ 4GB/64G 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9 KODI
X96 Air 4GB/64GB 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9.0 KODI
Tanix TX3-H 4GB/64GB 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9 KODI
 
Izgleda je jedina razlika u izgledu boxa.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 
Da pitam ovde, jel koristi neko možda Mi Box na monitoru?

Hteo sam da kupim za sobu neki monitor za gledanje streaming servisa, pa me zanima jel dobra ta kombinacija?

Skučen mi je prostor u sobi, pa nemam gde da stavim TV, jedino neki monitor pa na radni sto.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Da pitam ovde, jel koristi neko možda Mi Box na monitoru?

Hteo sam da kupim za sobu neki monitor za gledanje streaming servisa, pa me zanima jel dobra ta kombinacija?

Skučen mi je prostor u sobi, pa nemam gde da stavim TV, jedino neki monitor pa na radni sto.

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
Ja sam ga tako koristio par dana dok sam podešavao. Radio najnormalnije.

Imaj u vidu da ćeš, ako monitor nema zvučnike ili prolaz za zvuk, morati da nabavljaš neki DAC ili HDMI to audio converter.
 
Moze i da koristi 3.5mm izlaz na Mi Boxu

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Zar on nije samo optički?
Kod mene svetli crveno iz njega.
 
Kombinovani je.3.5mm klasicni i opticki istovremeno.

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk
 
Da, kombinovan je, kod sestre je povezan na Microlab zvučnike, radi super.
 
Super znači sve može lepo da se sredi, još samo da nađem neki solidan monitor za gledanje filmova i serija [emoji16]

Kontam da je Mi Box S best buy budući da je clean Android?

Sent from my Nokia 7 plus using Tapatalk
 
Sad kad to spomenuste, ima li kod nas po nekoj... normalnijoj ceni da se kupi Optički 3.5mm > toslink?
 
Kombinovani je.3.5mm klasicni i opticki istovremeno.

Nije mi palo na pamet ni da probam. Iako, kad sad razmislim ima smisla. Takav je i na Chromecast Audio.

Sad kad to spomenuste, ima li kod nas po nekoj... normalnijoj ceni da se kupi Optički 3.5mm > toslink?

Imaš baš u jednoj radnji iz Niša za 400 din. Da ne reklamiram sad ovde direktno, serach na "KABL DIGITALNI OPTIČKI TOSLINK/MINI TOSLINK 3,5"
 
Nije mi palo na pamet ni da probam. Iako, kad sad razmislim ima smisla. Takav je i na Chromecast Audio.



Imaš baš u jednoj radnji iz Niša za 400 din. Da ne reklamiram sad ovde direktno, serach na "KABL DIGITALNI OPTIČKI TOSLINK/MINI TOSLINK 3,5"

Hvala, našao.

E sad pitanje je da li mi je ovo uopšte pametno. Naime trenutno mi je box preko hdmi (logično) povezan na TV a iz TV-a mi ide toslink do 5.1 sistema. Box koristim za Video sadržaj i gejming. Da li ću uopšte nešto dobiti ako povežem box direktno na zvučnike a ne preko TVa? U smislu preciznije sinhronizacije i sl.?
 
Da li neko zna koja je razlika između X96 Max i X96 Air?

Koji da izaberem između ova tri (sva tri imaju istu cenu):

X96 Max+ 4GB/64G 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9 KODI
X96 Air 4GB/64GB 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9.0 KODI
Tanix TX3-H 4GB/64GB 64-bit S905X3 2.4/5GHz Android 9 KODI
Исто питање си поставио пре 3 дана и добио од мене одговор.

Послато са Nova 5T
 
Ja jos malo pa presao GTA3 na Android TVu, koristim Gamesir T4 Pro za igranje. Pise da ne podrzava Android TV OS u upustvu, kao samo radi na smartfonima ali se najnormalnije povezuje na Android TV preko blututa. Samo nije jeftin, kod nas je bio oko 4500, negde se mogao naci i za 3600 dinara ali nema ga vise nigde. Ja porucio iz Kine i sa PDVom me izasao 3400 dinara. U svakom slucaju bez 3-4000 dinara nema BT gamepada koji može da se kači na Android i to uključuje i polovne Xbox i Playstation kontrolere (polovan gamepad je ko polovne gaće ili bubice, to nikada ne bi koristio tuđe).

Android nema neki izbor igara koje mogu raditi preko gamepada, možda 20tak igara da nešto valjaju. Alphalti, Dead Effecti, neke kao mario kart igre, rockstar igre, dead cells, pascals wager tako te neke igre. Izbor je zaista mršav. Kada se apk prebaci na box/tv i ako ga box/tv pokrene (neće mnoge da pokrene) onda dobijete pogršku za gempad ali obično nema remapiranja dugmića. Tu je Android bolji od ATV zato što na Androidu radi Octopus dok isti nisam uspeo pokrenuti na ATV.

Tu je i nvidia geforce now ali zna da zeza, mada bi preporučio besplatnu varijantu za klinca baš zbog ograničenja od sat vremena igranja u cugu :) Opet za Geforce now ti treba steam nalog i igre koje goforce now podržava.

Da me neko ne razume pogrešno, ima brdo kojekakvih igara od kojih neke podržavaju i gamepad ali 90% tih igara je Smeće sa kapitalnim S

Kontroleri se obično povezuju sa boxom/tvom tako što držiš HOME+X/Y na kontroleru dok ga Android ne upari, naravno prethodno ideš u blutut opcije i pokreneš uparivanje. Gamesir se mora svaki put paliti na HOME i to nije instant pritisak nego držanje par sekundi HOME i onda on malo traži gde je uparen ali to traje do dve sekunde. Dalje sve radi. Ovu operaciju nije moguće vršiti unutar igre nego mora se biti u Androidu inače igra neće ukapirati da je prikačen gamepad.

Imam Gamesir G3S, i osim asphalt 8 i chicken invaders ni jedna igra ga ne prepoznaje. Ima li nacin da se na drugi nacin mozda upari pa da proradi? U coreelec ga prepoznaje kao xbox controler i sve radi
 
Mi box s...ima li neko problem sa tonom? Naime na dosta kanala ima sustanja. Pogotovo na SK preko EON aplikacije, na SBBu.
 
Nazad
Vrh Dno