Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Nijedan ovakav uređaj ne može da snima preko hdmi. U stvari mislim nijedan uopšte.
 
Poslednja izmena:
Meni tek danas poslali mk808 sa dx. Na popustu je i tastatura tj air mouse tako da izađe manje para komplet nego to sa pcp. (a jači hw)
 
53.4 $
http://dx.com/p/mk808-dual-core-and...player-w-1gb-ram-8gb-rom-wi-fi-tf-hdmi-160535

Žao mi je što i ovo nisam odmah naručio
http://dx.com/p/measy-rc11-2-4ghz-w...keyboard-with-smart-android-os-3-x-aaa-144871

Inače, kome hitno treba nek proguta koju tableticu. Mislim da sam čekao 2 nedelje da mi samo pošalju (uz izvinjenja što kasne). Kad daju u poštu par dana dok krene iz Hong Konga, pa 10ak dana da stigne u Srbiju pa par dana carina-naša pošta-dostava. Mada zna i to da se oduži do mesec dana.
 
Poslednja izmena:
pa kad stigne jel mu treba i onaj adapter za našu utičnicu? ako neko npr nema USB na tv-u pa ga ne može napajati tim putem.
pošto vidim da piše 2 flat pin power adaptor
 
Nisam to ni gledao ali danas bar imaš tih adaptera gde hoćeš.
 
ma da ima ih ali kod bar desetak koje sam uzimao malo-malo mi se gubio kontakt. ima sam neki kineski tablet sa tim adapterom, to su bile muke za napuniti.
 
u krajnjem slucaju pogledas izlaz, verovatno odgovara neka od mobilnog...


za xmbc, nisam upucen, jel radi kao app za android ili je nesto sistemsko?
 
Ok, kad stigne probaću.
Kako je krenulo biće tek sledeće godine.
 
ja sam probao sve do sad verzije XBMC na mom Android boxu(1.5Ghz..1Gb rama...)i nije to to vuce se ko Mula........ocigledno trazi jos jaci.....neki CoreDuo......a zanimljivo je da ostala multimedia na Boxu u drugim programima leti...bilo da je Net Video...ili video sa mreze....ili usb-a.....tu nemam zamerki.....
na svu srecu imam i AppleTv2..gde leti..:).....
bas me zanima na tvom kako ce da se ponasa....
 
Poslednja izmena:
Vuce se samo kroz menije ili ima problema i sa pustanjem video sadrzaja?
 
meni ide ok....,ali video oce da trza....cak i na Net servisima..recimo Youtube,ili Revison 3....i tu secka,a odaberem SD rezoluciju...a kad odem na zvanicne aplikacije za YT,ili Revison3,Vimeo.....tu razbija ,kako radi....i na HD rezoluciji...
i malo me nervira,sto nije 100% full screen...vidi se dole onaj meni od Androida 4.....a kad pustim film neki van XBMC....meni je prekriven...
u svakom slucaju,sve sto moze sa njim(XBMC)moze i sa posebni aplikacijama pojedinih servisa....mozda samo fale Online prevodi,ali sam video da ima ta opcija u BSPlayeru...pa cu malo da se igram sa tim....
lepo sve to izgleda na Lcd TV....pravi smart sa brdo aplikacija.....
 
Poslednja izmena:
Neću da baksuziram ali me interesuje šta ako se pokvari ili je neispravno bilo šta što se naruči sa DX.COM?
 
Jel' zna neko nešto više o mk802 III? Gledao neki review kažu najbolji android player samo što ga zeza wifi koji puca svremena na vreme.
 
Meni tek danas poslali mk808 sa dx. Na popustu je i tastatura tj air mouse tako da izađe manje para komplet nego to sa pcp. (a jači hw)

Fino izgleda plejer, ali meni recimo bi vrlo bitno bilo da je full kompatibilan sa XBMC, koji je najbolja varijanta programa za neki media centar...
Ali koliko sam citao, XBMC na njemu radi, naravno android verzija, ali je problem sto ovi stikovi koriste Rockchip chipset koji je zatvorenog koda, i XBMC ga ne podrzava hardverski, pa samim tim nije optimizovan za glatko pustanje filmova narocito FullHD, tako da me uglavnom jedino to sprecava da ovako nesto nabavim... inace ostale specifikacije deluju ok, ali bez ovoga nije to to...
 
e da ne bude Off,al da pomenem....malopre sam se zezao,i na nekom drugarovom laptopu eMashine....instalirao Android ICS 4.0.4.....mada je verzija bila za neki Asus..ali je proslo....
prvi utisci...ide brzo....radi market...sa VLC sam pokrenuo i video sa mreze....trenutno ne radi Flash(mozda i zbog pogresnog imagea,ili laptopa)....uglavnom,kako je krenulo,uskoro cemo sami da pakujemo Androide na dobar hardwer...:)za male pare....
koga zanima..evo linka.....moze da se sprzi i Live Cd,pa da se proba....
http://www.android-x86.org/download
 
Poslednja izmena:
dobro izgleda al nema demo a ne bacaju mi se pare na neproverenu stvar
 
savrseno na arcos uredjajima ili si probao ovu app na necem drugom?
probao sam davno na arcos 80 i lepo izgleda, zanima me kako su odradili za ostale.
 
archosi su inače krševi ali ovo dolazi instalirano i radi super na njima. nisam ni znao da može ovako da se nabavi.
 
nisam probao....na BlackMarketu ga nema....a nemam nameru da ga kupujem,niti mogu...:)
 
Juce je izasla aplikacija tako da bice :)
 
vrlo radu cu probati na Box-u,jer mi je tamo ISC 4..na mob je 2.2.2..pa ne mogu....:)
svidja mi se sto ima podrsku i za UpNP i za SMB....
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno