Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Da li si isprobao nozda Eon Anndroid Tv aplikaciju?
 
Mi box S dobija Pie, trenutno je beta faza.
Ja sam instalira MiBox S Android Pie (2231) Beta 3 radi odlično za sada nisam primetio niti jedan bag. Koristim box za Kodi, HBO Go, YouTube...
Jedini problem je ko se odluči da instalira Pie beta verziju nije moguće vraćanje na Oreo, tj. moguće je vratiti ali se gubi serial number & DMR info!!!

Mi Box S Android Pie Beta Changelog

1. Reading and writing via USB
2. New settings menu interface
3. Audio via USB
4. Special access for apps, such as overlap
5. Amazon Prime video as system app
6. New interface when pressing the volume button
7. Screenshot while holding on / off button pressed
8. Options to manually select audio formats, such as Dolby Digital plus and AAC.

Šta su prijavili da ne radi za sada u beti:

Hulu -> screen freezes
Bluetooth-> some b.t devices not connecting.
Aspect ratio-> 360p video not getting stretched
Spdif-> can't control volume while a stream is being played thru Netflix n prime. (5.1) audio



Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Hvala za info! Lepo cuti! Oreo je zlo.

Probaj ako mozes EON SMART TV app, da li je resen interlaced stream problem?
 
Ocekujem Mi Box S, da li je potreban i air mouse ili je daljinac koji stize uz njega dovoljan?
 
Meni je dovoljan njegov daljinac za sve operacije sem kad treba da kucam nešto u pretragu, log in podatke i slično. Za tu namenu imam onu malu wireless tastaturu.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Daljinac je dovljan, jer je prilagodjen za ATV. A imas i na telefonu app - ako ti bas treba da radis prstom :d
 
Samo ako ces da koristiš (budžiš) apps za običan Android... ako uopšte može na tom boxu.
 
Vredi li uzimati Mi Box S danas? Nisam neki zahtevan korisnik (youtube,4k,mozda kodi )ali cini mi se da je slabiji sa memorijom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
Vredi li uzimati Mi Box S danas? Nisam neki zahtevan korisnik (youtube,4k,mozda kodi )ali cini mi se da je slabiji sa memorijom.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
Mi box i dalje odlican koristim ga svaki dan vec god dana, nije zakucao ni jednom za razliku od eon boxa koji malo po malo zakuca i mora restart

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Mi box i dalje odlican koristim ga svaki dan vec god dana, nije zakucao ni jednom za razliku od eon boxa koji malo po malo zakuca i mora restart

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Mislim da svi pogrešno krive eon box,umesto eon aplikacije boks ko boks radi dobro. Eon aplikacija je bagovita i kad ona zabode sve ostalo na boksu i dalje radi ali zbog eon aplikacije, pošto nema prinudno zaustavljanje iste mora restart celog boksa.
 
Listao forume i opet se bas nisam odlucio, beelink gt1 mini ili neki od magova, iskljucivo za placeni IPTV...
 
Mag, ako je iskljucivo za IPTV i ne zanima te nista drugo.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja bi isao na android box ....mislim da je mag odavno prevazidjen
 
Vi sto imate MiBox S,kazite mi kako se snalazi sa tezim 4k fajlovima (neki 30-50gb 4k filmovi)? Neko stuckanje mozda? Ili sve radi ok?

Sent from my Mi9T using Tapatalk
 
Uzeo sam beelink gt1 mini 64gb
Nisam dobio av kabel, medjutim imao sam od nekog uredjaja. Probao sam ga na starom crt tv-u i led tv-u, medjutim ne radi... ne daje sliku, a zvuk se cuje. Hdmi radi. Av jok.
Neki predlog?
 
Probaj na mesto zutog cinca gde je slika da ubacis crveni cinc a ostale spoji u preostale portove tako je na mxq pro 4k i na laki boxu te 2 boje su pomesane na kablovima.I ako ne da ni tad probaj ponovo da gurnes av kabl ali ne do kraja da ostane malo lufta tako je meni kad sam drugaru mxq pro kacio na av proradila slika
Pozdrav
 
Probaj na mesto zutog cinca gde je slika da ubacis crveni cinc a ostale spoji u preostale portove tako je na mxq pro 4k i na laki boxu te 2 boje su pomesane na kablovima.I ako ne da ni tad probaj ponovo da gurnes av kabl ali ne do kraja da ostane malo lufta tako je meni kad sam drugaru mxq pro kacio na av proradila slika
Pozdrav

To je to legendo. Hvala ti puno. Crveni ipak ide u zuti ulaz, i nesme se av kabal u boxu staviti do kraja.
 
Sta je trenutno preporuka od jeftinijih plejera, Kodi i ostalo je nebitno, koristice se kao tipican media plejer + YouTube, tako da je bitno da pusta sve aktuelne formate, tj HEVC/x.265, EAC3 audio format i slicno, tj. da ono sto se tipicno moze skinuti sa neta moze da proguta. Naravno titlovi i slicno se podrazumevaju. Da li gledati neki Roku, Amazon i slicno ili pre kineze? Puna Android podrska je manje vise nebitna, nece se igrati igrice i ici na net sa njime, tipican media plejer + YT.
 
Imate i ove single board pc, ovaj kanal ima dosta recenzija ovaj je poslednji, jesu skuplji ali su to kompletni micro PC.
https://youtu.be/ryTykjUbJIs

Послато са уз помоћ ТT
 
Nemam ideju što bi to neko iz ove teme kupio

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Zavisi za šta ti treba uređaj. Jer praktično ni jedan SBC nije idealan izbor ako scenario da koristiš Android OS na njemu... naročito ako ti trebaju DRM i HDCP za Netflix, HBO Go, Prime Video...

Ovo pogotovo važi za firme koje u ponudi nemaju i Android "box" uređaje sa istim/sličnim SoC koji koriste u svojim SBC.

I uglavom za SBC treba da dokupiš napajanje, case, daljinac, memoriji karticu kao storage (ako ne dolazi sa eMMC)... da bi bio kompletan paket. Nekad čak i RAM se kupuje posebno (to više za x86 SBCs nego li za ARM SBCs).

SBC kao media player / HTPC uglavom kupuju ljudi kojima je sasvim dovoljan Kodi u okviru LibreELEC / CoreELEC /OSMC...

Ja sam pre par dana kupio Raspberry Pi 4 ali ga koristim samo za "server things"... Još se igram sa testiranjem dostupnog software ali trenutno fura OpenMediaVault 5 pa je NAS + torrent downloader + OpenVPN server i još par sitnica (tipa šalje Wake on LAN pakete na komp, updatuje DDNS domen pri promeni IP adrese) .

A media player je AndroidTV uređaj. Svako svoj posao radi..
 
Za neki projekat ima smisla, ali ko bi to kupio za potrebu kakvu vrsi android box kada za te novce moze da kupi nvidia shield
 
Pomislio sam da ima veću upotrebnu vrednost za multimedije zato sam i postavio, da čujem vaše mišljenje.

Послато са уз помоћ ТT
 
Pomislio sam da ima veću upotrebnu vrednost za multimedije zato sam i postavio, da čujem vaše mišljenje.

Послато са уз помоћ ТT
VIM 3 odlicna masina ,kvalitetan hw, slot za ssd m2 realno ako imas vremena da se igras mozes slobodno na njega da ides....Screenshot_2019-12-31-09-31-35-0981121262.png
 
Poslednja izmena:
Ja ovo naručio na Aliexpressu. Nadam se da nisam pogrešio.

xiom.jpg
 
Zavisi za šta ti konkretno treba ali male su šanse da si pogrešio. [emoji4]
 
Pozdrav. Moze li neko ko ima box (bilo koji) da mi kaze moze li da se instalira ORION?
Može. Na android tv sistemu mora malo gimnastike, obavezan miš a prikaz interfejsa je popreko, kad se pusti kanal slika bude normalno orjentisana

Sent from my MI 8 Lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno