Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Je l ima jos neko problem sa hbo go sa storea? Snikako da mi radi a ova verzija hbo go eu koju sam skinuo je uzas neoptimizovana za tv
Nemam HBO Go ali verzija koju skinem sa stora mogu da se setam po menijima listam serije itd...ako ti to nesto pomaze

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
mi box s

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Bas cu uslikati greske koje meni izbacuje.
Eu verzija mi radi ali je bas uzas.
 
Jel koristi neko eon android app preko browser-a na mecool s905x ATV?

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ako ti radi sve kako treba nemoj da diras. I ja imam jedan X96max kuci i radi sve kako treba i u odlicnoj brzini pa necu da diram.
 
Juce mi stize pa da priupitam. Obicno proizvodjaci izbacuju hardver, podrske uglavnom nema ili traje veoma kratko za ispravku bagova. A, koliko sam video, Max je popularan kod "romera". Hocu da nastelujem sve sto mi treba i da ne diram.
Hocu da pristupam eksternom HDD-u(koji ce biti nakacen na box) sa kompa. Moze li neka preporuka za program? Jorge je predlozio Sambadroid,lepo sve objasnio na yt klipu ali na Store-u ima ocenu 2,9.
 
Za takve varijante da ti Android uređaj glumi koji god server (samba, ftp, ssh...) je loše rešenje. Čim malo zapne za RAM potrošnju ima da ti pobije server procese :D A i da bi ti radio server treba ti obično da drži uređaj stalno wakelock.
 
To sam i planirao, da namestim da se ne gasi/slipuje. Sad, da li ce raditi, drugo je pitanje. Predhodna dva su gubila LAN konekciju posle nekog vremena. Neka moja zamisao je da prebacim storage HDD iz kompa na android box i da tamo skidam/pustam sve sta mi treba. Da pristupam preko TeamViewer-a sa fona ako hocu nesto da skidam dok nisam kuci. A i smara me da palim komp ako hocu nesto da gledam u dnevnoj sobi.
 
Da li je moguce za plex server koristiti eksterni hdd koji bi se konektovao sa kompom samo kada bi se koristio plex?
Tipa da kao lokaciju za filmove stavim eksterni hdd,i kada plex odradi svoje da diskonektujem hdd,kad hocu da gledam,konektujem ga i upalim plex i teram?
 
....Predhodna dva su gubila LAN konekciju posle nekog vremena.

Ako imaš još uvek neki od tih prethodnih / matorih android uređaja bolje na njih zvekni ili LibreELEC (ako ti za neki drugi/treći TV je ok varijanta da se koristi samo Kodi , ako ti ne trebaju Android aplikacije) koji automatski share-uje preko samba sve što povežeš od storage-a na uređaj ili još bolje instaliraj neki Linux server image (ako ti ni Kodi ne treba) pa onda tu digni file server i torrent downloader / sonarr / radarr / šta god i neće ti trebati TeamViewer već koristiš ili web interfejs tih downloader-a ili Terminal + SSH :d
 
Nemam SBB internet ;) Koristim samo njihovu TV uslugu i to "van mreže" / OTT varijantu (do pre neki dan D3i a sad "Eon van mreže").

Ja sam na kratko testirao povezan HDD na USB port od mog Telekom ZTE rutera. Ruter nudi samba server, FTP server i DLNA/ media server. Nemam baš pravi external HDD već klasičan 3.5" HDD stavljen u enclosure koji nudi USB 2.0 ili eSata povezivanje.

Sećam se samo sa samba share nikako nije video ni Kodi na mobilnom niti ES File Explorer koji sam tad još uvek koristio... a Windows komp ga je video bez problema.
S obzirom da mi je ruter u sobi u kojoj spavam ne sviđa mi se previše ideja da je tu i HDD koji se vrti non stop tako da ne koristim uopšte tu funkcionalnost rutera. Moooožda jednog dana kad prestanem da koristim ovaj SSD od 128 GB njega prikačim (na mog penzionisanog Android kineza koji sad fura Ubuntu Server) da bude mali online storage na fazon Dropbox-a.... pošto za torrentovanje baš i nije neki džeparac tih ~119 GB :d
 
Poslednja izmena:
Stigla dva eon tv box a koliko vidim imaju s905x 2, 2gb ram/4,4gb,usb 3.0, Android tv os, prijavljuje HDR signal. Svidja mi se kako radi posle kratkog testa.
 
Ima neko iskustva sa tanix tx5 pro 4 gb, piše da je model iz oktobra 2019 sa NAJNOVIJIM 64-bitnim Amlogic S905X2 čipom...
Takođe me interesuje koji air mouse preporučujete, videh da je jako povoljan Vontar G10, sad se bliži 11 pa je sve povoljno preko Allija

Sent from my STF-L09 using Tapatalk
 
Air mouse G 10 je skroz ok. Samo pazi da naručiš verziju koja ima žiroskop.
 
Ako neko ima link od Rtsplaneta za Android Tv
Ne mogu da nađem na apkpure

Ne umeš da tražiš :D https://apkpure.com/rts-planeta/com.morescreens.atv.rts

Uvek traži aplikacije po "package id" (com.morescreens.atv.rts) koji možeš da vidiš na kompu/u browseru na Play Store :p

Nije bitno šta staviš između apkpure.com i package ID ("rts-pleneta") kad ručno menjaš URL koji da otvori... može i "/njah/" ali nešto mora da ima između ta 2 segmenta URL da bi uspešno uradio redirect.

A koji će ti sad i taj app pored trilion milion lista i addons koje veće koristiš? :-devil-:
 
Poslednja izmena:
Ma imam ja listu, mislim da je niko ovde nema :)
Nego im ona aplikacija bila smeće, pa da vidim kakva im je ova nova.
 
Smeće na kub? :D Ja kad god sam bzvz pustio to čudo skoro uvek neki audio/video sync problemi...
 
Malo free sadrzaja-apk ocajna,ali ima upotrebnu vrednost (odgledao bez prob seriju Jutro ce promeniti sve):type:
 
Poslednja izmena:
Za mene je upotrebljiva vrednost nula s obzirom da jedino što povremeno gledam na RTS kanalima je kviz Potera a evo sad sam bzvz bacio pogled (imam Eon za tu namenu; tematske RTS kanale ne gledam i samu platformu ne koristim uopšte) i vidim da sa to nije dozvoljen CUTV za tu emisiju.

Po tom čudu zuji ćale i gleda svašta iz arhiviranog sadržaja.
 
Nazad
Vrh Dno