Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Pitanje da li ce ti hbo go raditi,meni na boksuizbacuje gresku u konekciji 10.24 a kada ubacim apk za android uredjaje pise da nisam u servisnoj zoni [emoji2955]
Sreca pa radi cast odlicno
 
Jesi li probao sa apkmirror skinuti onu HBO GO EU verziju? Ja sam običnu instalirao sa aptoide, nije htjela sa Google play

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
E, da li se isplati kupovati korišten Nvidia shield?

https://www.willhaben.at/iad/kaufen-und-verkaufen/d/nvidia-shield-tv-neuwertig-mit-ovp-341011464/

Imam šemu da mi neko to gore pokupi i donese.

Koštao bi me duplo više nego recimo KM3. Da li razlika u kvalitetu opravda razliku u cijeni. Bitno mi je da ima android TV sistem zbog HBO GO i Netflixa. Još bih koristio Kodi sa Balkan greenom i elementum addon-om.
I to bi bilo 90% upotrebe. Bitno mi je da je sve stabilno i radi bez natezanja, ne da mi se cimati oko suvišnog podešavanja, i to malo slobodnog vremena hoću da se uvalim u fotelju i iskoristim maksimalno.

Trenutno koristim, već tri godine, Tronsmart Vega S96 i tad sam uzeo daljinac viboton kb 91 airmause. I sve je to OK, ali je patnja sa HBO GO i Netflixom, ne mogu se instalirati aplikacije koje idu na android TV sistem, samo idu one verzije kao na telefonu. Probao sam ih nabaciti kao addonse u Kodi i sve instaliram, logujem se, nekako ide i pretraga i kretanje kroz menije ali kad nešto pustim, uglavnom zablokira. Sve sam to probao i na čistom kodiju. Tačno zavidim burazu, kod njega na Samsung TV HBO GO radi savršeno. A ne kupuje mi se sad zbog toga TV :D



Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Mi box 3 zavrsav sve to za mnogo manje novce. Green build klizi,Netflix i HBO Go takodje.
https://youtu.be/goyv0-7P5Zk
 
Da, jedino se bojim da mi ne bude pretjesan sa ovih 8 GB. Ali moraju se praviti kompromisi!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Cek ne kapiram...kad ubodem usb u mi box on mi ponudi da ga formatira kao internal storage.Za sta taj storage sluzi onda?Meni je napisao da sacekam da pomera aplikacije tamo.Ako je to tacno cemu kuknjava da ce biti tesan?

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
A ako ti ikad zatreba taj usb?
 
Može li u tom slučaju da se koristi usb hub? Da dodam internu memoriju i da imam još slobodan bar jedan usb.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ja koristim usb hub.U njemu je uboden airmouse i fleska.Doduse preporucuju ako ima vise uredjaja ubodeno da se koristi usb hub koji ima svoje napajanje al meni sa ova 2 radi ok i ovako.
Doduse i ja sam imao viska hub u kuci a fleski ima par komada okolo tako da mi to nije bio problem.Onom ko nema to je dodatni trosak...

Licno mislim da ti polovan shield nije neki posao pogotovo za tu cenu.165 evritja vec ima ovaj novi 2019 u Austriji.Jeste da je ogranicen ko terasa sa portovima al novo je novo *mjau**mjau**mjau*

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Pa to, ko ima dodatni hub i fleš ok, ko nema, kupiš brži box, sa usb3.0, mrežnim konektorom, odmah više skladišta i više rama. Nije baš uvek mibox najbolja kupovina, zavisi.
 
Kakav je taj Green build? Obican kodi sa preloadovanim Green addon?
Nesto sam se i ja mislio da kupim sad 11. nov ali koliko vidim samo ako ides na 100 evra ima nesto dobro/bolje. Ne volim da preporucujem, ali evo posldnje dve strane koliko vidim, Kodi, Eon "obicna", EON smart, Terrarium ... sve to radi ok na H96pro+. Stock rom. Ako ima negde polovan na oglasima, bice to OK. Uz naravno deinterlace problem na amlogic. Manje vise kao GT1 (za koji ne znam koje widevine ima).
HBO go mi je Samsung TV star 7 godina sertifikovan pa ide FHD. Isto i Netflix (nisam uplacivao od zimus), tako da to nisam probao. Eto ajd danas da dodam HBO GO add on (koji tacno?) da vidim jel FHD. Obicna app za hbo go svakako nije - nije box sertifikovan. Cudi me da onda noviji TV nisu sertifikovani ako su Samsung, LG, Philips, Sony?
Jos je i box iz 2014 potpuno funkcionalan, RKM902 sa RK3188. Kako je Android 4.4 nisam probao Eon smart na njemu pa nekako nemam opravdanja za porodicno budzet da trosim na treci box ...
 
Grean build kao sto samo ime kaze je build.

Ima dosta toga natrpanog i koriste neki valjda modifikovani confluence skin ili je bar tako bilo kada sam probao a odavno je bilo.
 
@Alukard jesi resio resio problem sa hbo go?sad probah kod mene normalno ulazi i pokrece app.

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Jesam resio sa hbo go eu apk. Inace hbo go sa stora ne radi nikako.

Hteonsam i da se nadovezem za taj usb hub,meni recimo i8 tastatura ne radi kada je na habu,samo direktno u usb port.

Btw, probao sam cinema hd, jos par aplikacija tipa terrarium,sve mnogondugo baferuje.
Cyberflix mi radi ok i eventualno stremio.
Sta jos koristite?
 
Eto mi još jednog razloga da se odlučim za mi box s. :D
Zašto u ovom videu piše oznaka uređaja mi box 4?


Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ne radi! Ni za Hbo go ni za Netflix.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne radi! Ni za Hbo go ni za Netflix.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Tronsmart vega s96 je amlogic s912 2/16 sa drm wv lvl3 trebalo bi da radi addon i to sasvim ok.Realno nije lose imati jedan box sa drm lvl1wv i jedan obican .Nisam koristio addon neko vreme ali zbog ovog cu snimiti i okaciti kako se ponasa....
 
Probao dva puta. Drugi put na čisti kodi, prođe instalacija, login, prolazak kroz meni ali kad nešto pustim ili bude samo crn ekran ili blokira skroz. Slično i sa Netflixom.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
mala pomoć druge vrste za android box..upravo sam instalirao broadlink rm3 mini i uključuje beelink box bez problema...problem nastaje kod gašenja...broadlink je naučio tastere ok i power, ali beelink mora da se gasi sa više klikova, ne može prostim pritiskom na power, pitanje koju sekvencu tastera da mu zadam kako bi uradio shutdown?
 
ne mogu da editujem post, pa da odgovorim sam sebi, možda će još nekome biti korisno...

android box se uz pomoć broadlink rm3 mini gasi sekvencom power pa 2x ok...trebalo bi samo staviti još i pola sekundi razmaka između koraka...sad sam uspeo da namestim da se zajedno uključuju ili isključuju tv, led strip iza tv-a i android box :banana: inače beelink mnogo bolje reaguje na rm3 mini nego na originalni daljinac, na njemu moram više puta da pritisnem power ili ok da bi reagovao, sa ovim odmah prima komande...
 
Jel može neko da napiše listu trenutno prva 4 - 5 android tv box-ova.
Naravno ono što je realno dostupno, kod nas...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Tronsmart vega s96 je amlogic s912 2/16 sa drm wv lvl3 trebalo bi da radi addon i to sasvim ok.Realno nije lose imati jedan box sa drm lvl1wv i jedan obican .Nisam koristio addon neko vreme ali zbog ovog cu snimiti i okaciti kako se ponasa....

Jel svi s912 imaju drm wv lvl3 ili samo navedeni?
 
Jel može neko da napiše listu trenutno prva 4 - 5 android tv box-ova.
Naravno ono što je realno dostupno, kod nas...

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk

Ajd da probam ja pa neko neka edituje,doda...

Mecool M8S PRO
Mecool KM9 PRO
Tanix TX5 Pro
Beelink GT1 Ultimate
Beelink GT1 Mini
Beelink GT Mini-A
Beelink GT King
 
Je l ima jos neko problem sa hbo go sa storea? Snikako da mi radi a ova verzija hbo go eu koju sam skinuo je uzas neoptimizovana za tv
 
Cao svima,

Jel bi mogao neko da proba (ili je probao?) da li Tidal, eventualno Qobuz postoje na ATV store-u (eventualno i Spotify, mada njega pustam direktno sa kompa na risiver).

Trenutno koristim Tidal trial za streaming lossless muzike na risiver, ali neku budzevinu preko telefona... Pa razmisljam da bi idealna opcija bila direktna HDMI veza ATV box -> AVR.
 
Nazad
Vrh Dno