Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Za sad se ne usudjuju, a kad budu pustili m... i to stvarno urade izgubice na ovaj ili na onaj nacin bar 30posto...
 
Poslednja izmena:
Znaci bolje uzeti skuplji box sa google certifikatom.
Znaci tanix otpada,ostaje mecool i tu je beelink GT1 mini i GT mini A koji je jos skuplji i koliko vidim nema gogle certifikat ili se varam?
Jel xiaomi mi box sa certifikovanim googlom?

Po recenziji GT1 mini je losiji od mecool-a.

 
Poslednja izmena:
Za neke male pare 50-80€ sa sertifikatom ima mecool km9 pro 2/16gb (koji nema netflix) i xiaomi mi box s 2/8gb koji ima netflix.
Ja bih isao na mi box ali tih 8gb me bas smaraju.
 
Reko' baš da vidim koliko je kritično tih 8 GB što se nonstop pominje, trenutno imam 2,3 GB slobodno od 5,5 GB, i instalirano sve što mi treba. Može da bude malo nekome ko igra igrice, za multimediju je sasvim dovoljno.
 
Za neke male pare 50-80€ sa sertifikatom ima mecool km9 pro 2/16gb (koji nema netflix) i xiaomi mi box s 2/8gb koji ima netflix.
Ja bih isao na mi box ali tih 8gb me bas smaraju.

na mom beelinku koji ima 16gb imam instalirane 23 aplikacije, skoro sve su vezane za multimediju, jedan file manager među njima...nemam hbo go ni netflix među njima...imam slobodno nešto preko 2gb...kako ljudi izlaze na kraj sa 8gb nemam pojma, možda xiaomi zipuje aplikacije :) čistio sam cache i sve što bi moglo da napravi gužvu, i nešto malo sam dobio, ali to je to, neka bude da imam između 2 i 3gb slobodno od 16gb...naravno, nije slobodno svih 16, ne znam sad tačno koliko je dostupno kad kupiš uređaj, ali svejedno, sa 8gb može samo gore da bude...
 
Eto dva posta za redom i dva potpuno razlicita misljenja.
Ja bih imao 5-6 aplikacija max. Ali tipa ako imam 3 gb slobodno. Kad strimujem film,on je tipa 3gb, hbo go ga skida u cache dok se film gleda i nakon gasenja filma on se brise iz cache-a. Tako radi koliko ja znam. Iz tog ugla me brine tih 2-3 giga slobodnog prostora.
 
Eto dva posta za redom i dva potpuno razlicita misljenja.
Ja bih imao 5-6 aplikacija max. Ali tipa ako imam 3 gb slobodno. Kad strimujem film,on je tipa 3gb, hbo go ga skida u cache dok se film gleda i nakon gasenja filma on se brise iz cache-a. Tako radi koliko ja znam. Iz tog ugla me brine tih 2-3 giga slobodnog prostora.

Ne kesira toliko
 
nije ovo nikakvo mišljenje, prosto ti navodim kako stoje stvari u praksi što se tiče mog uređaja i broja aplikacija...i ja sam mislio da ću imati nekoliko aplikacija, ali onda otkriješ neke nove, pa još novije, i eto...i sami apdejti aplikacija troše neki prostor...a iskreno ako ću da se štekam za svaku aplikaciju koju bih hteo da probam džaba ti ga bilo...jer, na nekoj nešto radi dobro, a nešto ne radi, neke imaju nešto bolje od druge, i prosto se nakupi toga...i ja sam nedavno imao sličnu dilemu oko mi box s, ali sam odustao, ako budem uskoro nešto menjao to će najverovatnije biti beelink gt1 mini...
 
Kodi, Siptv, smart YouTube, Hrt, rts planeta, express vpn, comander,
Kodi mi zauzima 1.5 gb
Ovo ostalo manje
Tako da može lagano da se koristi šaomi boks
U kodiju koristim Quasar, elementum, ruya, hbo i espn addon.
Boks je Beelink GT1 Ultimate
 
Kodi, Siptv, smart YouTube, Hrt, rts planeta, express vpn, comander,
Kodi mi zauzima 1.5 gb
Ovo ostalo manje
Tako da može lagano da se koristi šaomi boks
U kodiju koristim Quasar, elementum, ruya, hbo i espn addon.
Boks je Beelink GT1 Ultimate

Prodaj beelink ultimate I uzmi saomi :)Da ne rasipas 20gb
 
Poslednja izmena:
Kada budem menjao tv, ide Nvidia shield.
I dobar tv od 55 incha
Ovaj mi radi posao.
Koristim Siptv.eu jer nemam kablovsku i Kodi.
Imam netfliks, ali pušta samovvv 480p.
Mada u Elementumu imaju svi filmovi sa netflix-a.
 
Kada budem menjao tv, ide Nvidia shield.
I dobar tv od 55 incha
Ovaj mi radi posao.
Koristim Siptv.eu jer nemam kablovsku i Kodi.
Imam netfliks, ali pušta samovvv 480p.
Mada u Elementumu imaju svi filmovi sa netflix-a.
Salim se ja malo,Netflix na tom boxu moze i u 720p add-on (libre)a preko aplikacije max 540p nema potrebe da ga menjas min 2god...A ako kupis TV koji vrti Netflix 4k uopste ti ne treba android TV sertifikat .Uostalom ako Netflix I google cast nije potreban trenutno se ne treba zamarati widevinom I drm lvl1
 
Poslednja izmena:
treba biti realan i reci posteno da i ako je google sertifikovan mi box ima jajarski hardver za tu cenu jos od kad je izasao a ne danas.

Da su stavili duplo vecu cenu i bolji hardver prodavao bi se 50% bolje.
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram zasto ne skupite lovu i ne uzmete nvidia shield i zavrsite pricu pitanjima hladjenje, memorija, cache, itd? Izlazi i stick jeftinija i pro skuplja verzija uskoro.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Zna li neko, da li se moze na Nvidia shield koristiti neki USB flash za storage aplikacija? Ili se sve mora instalirati na tih 16GB, pa koliko stane?
 
Može, još mislim da je 3.0. Znam da moze 100% 64gb.

Sent from my MI 9 using Tapatalk
 
Ne kapiram zasto ne skupite lovu i ne uzmete nvidia shield i zavrsite pricu pitanjima hladjenje, memorija, cache, itd? Izlazi i stick jeftinija i pro skuplja verzija uskoro.

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
https://m.youtube.com/watch?v=NcVqa7PDqBQ#dialog

Recimo da je ovo grebanje po povrsini a ako bi se dublje uslo ...Uglavnom pogodio je poentu android tv vs android mada je preskocio dosta toga .Interesantna zapazanja ljudi u komentarima nije na odmet procitati ako imate vremena...a i odgledati snimak na 33min su mane prednosti ali one nisu potpune .Inace mi se ovaj kanal ne svidja ,ali ovde je korektno odradio posao a tema je aktuelna pa eto...
 
https://m.youtube.com/watch?v=NcVqa7PDqBQ#dialog

Recimo da je ovo grebanje po povrsini a ako bi se dublje uslo ...Uglavnom pogodio je poentu android tv vs android mada je preskocio dosta toga .Interesantna zapazanja ljudi u komentarima nije na odmet procitati ako imate vremena...a i odgledati snimak na 33min su mane prednosti ali one nisu potpune .Inace mi se ovaj kanal ne svidja ,ali ovde je korektno odradio posao a tema je aktuelna pa eto...
Slazem se za atmos ali mana 16GB[emoji1787].

Sent from my SHT-W09 using Tapatalk
 
Resio sam da ipak uzmem mecool km9 pro. Samo se dvoumim izmedju 2/16 i 4/32gb. Da li je ta razlika u memoriji toliki faktor da vredi dati malo vise ili ipak da ostavim par hiljada vise u dzepu?
 
HBO GO, EON, YouTube i Kodi rade bez problema na 2/16 verziji.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
ATV, kao na Nvidia Shield-u. Google Cast radi odlično isto.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Odličan je box, ne košta puno, a pruža dosta.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Meni vrlo pre neki dan x96 mini.. ka radi ima svetlo na boxu a ne reaguje nista....pa Cu morati i ja da gledam nesto.
Iskreno gledao sam onaj "mi box s" Ali sada....videcu....NEZNAM sta je bolje...

Sent from my LDN-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno