Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Preporuka za ATV Box iskljucivo za EON Smart TV aplikaciju? Koristice se za 1080p TV. Bitna je stabilnost, da ne puca aplikacija, i da je sto povoljniji.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mecool KM9 Pro Classic

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Ajde bas kad malo istestiras napisi utiske.
Bas me zanima kako je koristiti 2/8gb varijantu u poredjenju sa ovim silnim 4/32gb kineskim boksevima?
Kao sto rekoh build quality je top.Kad pogledam moj matori box muka me uhvati :)
Setup lak i brz.Youtube radi odlicno pusta instant to na sta se klikne bafferovanja nema.
Eon TV radi kudikamo brze.
Aplikacije ucitava i instalira brzo.
Probao sam Beach buggy racing radi fino bez trzaja.Cast sa phona je isto brz.
Wireless 5ghz kroz 2 zida 55-60 od 65 mbps.
Kodi jos nisam instalirao.
Dok nije stigao dvoumio sam se da li sam pogresio i da li sam trebao neki chajna box sa kp ali na kraju nemam primedbi
Box mi radi top brz je lagova nisam primetio.
Eon Tv cu malo vise vrteti veceras da vidim jel stabilan al pre podne nije bilo trzaja lagova ili izletanja iz app.
Doduse prethodni box je bio MXQ Pro 4k sa Allwinner H3 i 1GB rama tako da svakako mora biti brze od toga tako da mozda i nisam merodavan :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Mene u sustini brinu ta 2 gb rama i 8 gb prostora.
Koja je njegova realna prednost u odnosu na mecool km9 pro koji je isto google certified?
 
Na Mi Box radi Netflix (i Amazon Prime Video? ) na Mecool ne radi. Nekome je to od presudnog značaja, drugom apsolutno nebitna činjenica.
 
Osim toga mecool ima brzi proc vise/ili isto memorije noviji android vise prikljucaka manji brend upitan kvalitet itd :) salim se to moze da ti objasni neko ko je testirao oba boxa.

Ruku na srce razmisljao sam izmedju ta dva boxa.Jedino sto je odvagnulo da uzmem mi box s je malo poznatiji brend i sigurnost da ce mi zvucnici raditi normalno posto na 3.5mm AV port od ostalih random boxova niko nije znao da mi odgovori hoce li raditi ili ce mi trebati kablovi adapteri cuda muda :)


Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
I tanix tx5 se cini dobar,jedino sto je android 8.1.

 
Poslednja izmena:
Pazite kod tih best buy budget boxeva. Ja sam uzeo magicsee N5, koji ruku na srce stvarno služi pošteno nakon instalacije ATV experience, ali je downclockovan, što znači da su utrpali neke škartove unutra koji nisu mogli da ispoštuju specifikaciju. Ispod mecool ili beelink više ne idem. Jeste malo skuplje ali to malo na kraju ipak znači.
 
Osim toga mecool ima brzi proc vise/ili isto memorije noviji android vise prikljucaka manji brend upitan kvalitet itd :) salim se to moze da ti objasni neko ko je testirao oba boxa.

Ruku na srce razmisljao sam izmedju ta dva boxa.Jedino sto je odvagnulo da uzmem mi box s je malo poznatiji brend i sigurnost da ce mi zvucnici raditi normalno posto na 3.5mm AV port od ostalih random boxova niko nije znao da mi odgovori hoce li raditi ili ce mi trebati kablovi adapteri cuda muda :)


Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
Pa i ja bih isao na mi jer je brend i svi kazu da je optimizovaniji. Ali se bas lomim,nikako da resim. Da ima makar 16gb uzeo bih odmah mi.
 
Ne isplati se štedeti 10-20 evra, koristiće se boks svaki dan.
Ode vreme kasnje na podešavanje i živci.
 
Vidim tanix kazu da je ok,ima ga i sa android 9,ja sam razmatrao mecool ali sad je i ovaj uleteo u pricu a cena ista.

Screenshot_2019-10-26 KupujemProdajem Tanix TX5 Pro 4GB DDR3 32GB S905X2 KODI Android 9 0.png
 
Sve pretplatnici netfliksa. Prvo se toga hvatate, a ovamo svi traže nalog za netfliks i IPTV liste za džabe! Pogledajmo samo šta se sve u temi o kodi adonima najviše trażi.
Kada sam birao koji Android boks da kupim, spala knjiga na 2 slova: beelink gt1 ultimate i xiaomi mi box 3. Prvi: 8 jezgara, 3GB RAM, 32 GB memorije, mrežna 1Gbit. Drugi: 4 jezgra, 2 GB ram, 8 GB memorije, nema mrežnu.
Pametnom dosta. Ne kažem da mi boks nije dobar, ali...

Послато са GT-I8262 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
I ja sam razmatrao bellink GT1 medjutim stariji cpu pa mi se ovi sa s905x2 cine bolji.
 
Pa to je valjda razmatrao ranije, sada je king zamena za ultimate. Nego, gde to ima džabe netflix? [emoji16] Šalu na stranu, ja povremeno uplatim netflix, evo baš sad mi je aktivan. Odgledao par serija, poneki film. Osim što je sve u 4k pa malo upregnem tv, nema šanse da bih plaćao svaki mesec, sad sam miran jedno pola godine, a pogotovo se ne bih cimao da jurim džabe. Prvi put i čujem za to da može džabe.
 
Covek je lepo napisao:

"...spala knjiga na 2 slova: beelink gt1 ultimate i xiaomi mi box 3. Prvi: 8 jezgara, 3GB RAM, 32 GB memorije, mrežna 1Gbit. Drugi: 4 jezgra, 2 GB ram, 8 GB memorije, nema mrežnu."

Evo cena sa KP za ove malo bolje sa s905x2.

Screenshot_2019-10-26 KupujemProdajem Najveći srpski oglasni portal.png
 
Znaci nije bas isplativo uzeti mi box s iako ga svi hajpuju.
Da li je onda bitno uzeti neki google certified box ili je nevazno?
 
A za sta treba 16Gb? Ja na Miboxu 3 imam Eon,Kodi green build plus Elementum, Netflix,Hbo go,Titanium,Tea tv,Iptv smarters,Live chanels,Yt,Xplore file manager, i uvek imam 3.2 Gb slobodno. Za ono sto mi treba radi savrseno evo vec godinu i jace skoro svakodnevno. Plus google sertifikat,cast.... Da ne nabrajam vise. Lepo je kolega SalacUE napisao sta je najbolja kupovina.
 
I dalje ne vidim da li si odg na moje pitanje da li je bitno uzeti google certified ili ne?

Ono sto sam ja za sada izdvojio pored mi box s

Meni su ova tri maltene ista,sem sto km9 pro ima 2/16 i google certified
e6804c6a52af8992299bf22827eb7ed4.jpg
 
Poslednja izmena:
I ja sam gledao taj A95X F2 ali po forumima ga bas i ne hvale.
Mecool i Tanix su i kod mene na listi,mada mi se Tanix cini bolji.
Videcemo.
 
@Alukard: Pitanja koja postavljaš imaju krajnje subjektivne odgovore. Šta tebi treba, šta je tebi bitno? Pošto ne postoji 1 uređaj koji sve živo radi dobro... sad što mi masom nemamo previše viška para pa bi da nam jedan uređaj pokriva 10 različitih upotreba... Zato moraju neki kompromisi: ili neka exkluzivna funkcionalnost a manje rama i storage (+ apsolutno zaključano i nema furanja alternativnog operativnog sistema), ili jači hardware a software koji ne podržava nešto što ti možda treba.


Što se tiče (pravih) Google Certified uređaja: ti uređaji dolaze sa AndroidTV OS, ti uređaji imaju (Chrome)Cast funkcionalnost i po pravilu i Widevine L1 DRM podršku. Dakle odluka ti se prosto svodi pre svega na to "da li mi treba Cast funkcionalnost?". Ako ti treba izbor ti je tih par modela koji su certified pa biraj po kom god hoćeš dodatnom kriterijumu ("da li mi treba Netflix 1080p i 4K?" ako ti treba moraš da kupiš Mi Box [ili Shield :D ] jer Mecool nije dao pare Netflix-u).

Ako ćeš 90% vremena da "živiš" unutar Kodi-a i da u njemu gledaš 100% ilegalni sadržaj (dakle briga te za HBO Go, briga te za "šta će biti sa Eon kad počnu da koriste Widevine zaštitu?") onda te savršeno briga za Cast i DRM i HDCP nivoe koji uređaj (ne)podržava i možeš da kupiš koji god box ti zapadne za oko. I briga te jel uređaj fura Android za telefone ili Android za SmartTV (= Android TV) pošto i Kodi apsolutno briga koja od te 2 podvarijante Android-a je u pitanju..
 
Bitno mi je da radi ok naredne 2 godine recimo. Koristio bih youtube, hbo go, stremio, neku tv streaming aplikaciju i evenrualno google photos.
Generalno to bi bilo to. Msm da mi za to ne treba google certified ali bas slabo znam oko bokseva.
 
Koristio bih "samo" sve i svašta , ali ne treba mi certified... Pa HBO Go koristi Widevine DRM... to što sad sa L3 dozvoljavaju da se gleda (sa Kodi addon-om) 1080p stream ne znači da će tako biti i za pola godine... a ti bi da sve radi kako treba naredne 2 godine.
A da li će uređaj da preživi 2 godine zavisiće od toga koliko će često da se "intenzivno koristi" (i na koliko dug period u cugu) ... pošto svi ti uređaji imaju katastrofalno pasivno hlađenje i raspad od napajanja.
 
Naveo sam par aplikacija koje bih koristio,u skladu sa time me zanima da li je potrebno uzeti google certified ili ne?
To "samo" pod navodnicima nije moje. Koliko ce box trajati zavisi od upotrebe,to znam,pitanjense odnosilo na to da li ce hardverski moci da isprati naredne 2 godine.
 
Poslednja izmena:
Za regularno gledanje HBO GO preko njihove aplikacije u 1080p mora biti Google sertifikovan ako se ne varam.
 
Za regularno gledanje HBO GO preko njihove aplikacije u 1080p mora biti Google sertifikovan ako se ne varam.
Mislim da ne treba ,cak mislim da su podigli kvalitet na regularnoj aplikaciji za klasican android ranije je bilo max480p a sad mi se cini da je bolji...a ona ne trazi drm lvl1 widevine cak ni lvl3 dakle moze skroz bez widevina.Dok je kod addona drugacije zahteva min widevine lvl3 i trenutno daje max kvalitet ali ne na svim uredjajima....Zaboravio na android tv aplikaciju koja zahteva android tv os ,drm ...itd
 
Poslednja izmena:
... pošto svi ti uređaji imaju katastrofalno pasivno hlađenje i raspad od napajanja.

E to je ono koliko para - toliko muzike. Ako od ovih od 25-30 € očekuju da rade savršeno i da se ne greju... pa zeznuli su se.
Od juna/jula ove godine ovaj boks mi je jedini izvor za IPTV ( sbb usluge odjavio). Radi još više nego pre godinu dana i nema problema sa pregrevanjem.
Da pojasnim onima koji moj prethodni post nisu razumeli. U trenutku kada sam uzimao boks ( mart 2018-e), GT1 ultimate je po meni bio najbolja kupovina. Danas bih se sigurno potrudio da uzmem GT1 king. Nisam rekao da Mi boks 3/S ne valja - naprotiv. Meni nije to to.

Послато са GT-I8262 уз помоћ Тапатока
 
Mislim da ne treba ,cak mislim da su podigli kvalitet na regularnoj aplikaciji za klasican android ranije je bilo max480p a sad mi se cini da je bolji...a ona ne trazi drm lvl1 widevine cak ni lvl3 dakle moze skroz bez widevina.Dok je kod addona drugacije zahteva min widevine lvl3 i trenutno daje max kvalitet ali ne na svim uredjajima....Zaboravio na android tv aplikaciju koja zahteva android tv os ,drm ...itd

Iskreno, nisam istrazivao ali dok sam imao box sa obicnim Android OS-om (ne Android TV) slika je bila primetno losija pa sam pretpostavio da je to zbog widevine.
 
@shamanNS Eon ce poceti da koristi zastitu?Jel ti to neki insajder info ili pretlostavka? :)

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno