Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

pa dobro ok je cena. hvala za info. nego vidim da imaju 2 app Client i Server, jel mi oba trebaju. jedan za tel a drugi za box (u ovom slucaju)?

evo ga
MK802 remote control via Android phone using DroidMote

mada mi nije jasna instalacija, cemu prvi korak?

Installation

1.Download the image below, and flash the image to your MK802 using these instructions.
2.Download the DroidMote Server from Android Play on your MK802, link below.
3.Download the DroidMote Client from Android Play on your Android phone or device, link below.




Downloads and links
LiveSuit image with uinput - mk802-image-for-droidmote.img (780d938dc6de5b4dd2834e91f7e8b8bb)
DroidMote Client
DroidMote Server
DroidMote discussion thread on XDA

Ako imaš mk802 ,instaliraš droidmote server na mk802 ,a client na telefon, mislim da ti ne treba prvi korak.Inače ja koristim Uberoid firmware + apex launcher+pimp my rom i tek sad mogu da kazem da uredjaj dobro radi.Da ne bude zabune ja imam MK802
 
Poslednja izmena:
XBMC 12 beta 2 za android je izašla pa ako neko ima mk802 ili 808 voleo bih da čujem utiske...

Edit: probao sam ga na telefonu, Sony xperia U, i deluje obećavajuće. Na momente deluje identično kao i na PC-u ali nažalost 720p mi secka.
 
Poslednja izmena:
Ja naručio za ćaleta mk808 za 54$. Za mene ću da sačekam nešto moćnije a smiriću želju sa ovim u međuvremenu. Nisam matorom naučio nikakav miš. Daću mu moj stari pa ako redovno koristi naručićemo airmouse. Pisaću kad stigne.

Gde si uzeo za 54$?

EDIT: vidim, na dealextreme.

Ne znam da li je pisano ranije, je l' može da se stavi eksterni NTFS disk sa koga će puštati filmove? Kapiram da može sa custom kernelom, al' ne znam da li postoje.
 
Poslednja izmena:
Svi moji dosadasnji android uredjaji citali su ntfs, uz neku aplikaciju naravno.
 
Neko probao/zna način, ako postoji mogućnost na CRT TV? Pritipliz :S:
 
Neko probao/zna način, ako postoji mogućnost na CRT TV? Pritipliz :S:
imas modele Android Tv...koji nisu Stick varijanta,vec malo veci..velicine obicnog rutera recimo....ima modela koji imaju i HDMI i cinceve varijantu(moj model ima za obe vrste Tv-a)
 
Cao,

ne znam da li ste spominjali (nisam primjetio) wifi za mk808. Koliko vidjeh dosta korisnika ima problema sa signalom, ili bude los ili puca svake malo. Da li neko znas vise o ovome.

Neki su rijesili problem tako sto su lemili antene sa starih rutera/ap...

Ima neko neka iskustva sa ovim mk808 ?

Inace super je sto za njega moze da se nadje svasta nesto i ima dosta sajtova posveceni samo njemu.
 
Vidim da je velika podrska za taj android....steta sto nema I lan.....
 
Ne znam, HDMI je digitalni signal a kompozitni je analogni. Da bi to radilo mora da postoji neki dekoder koji bi dekodovao taj digitalni signal i davao analogni, a to sa obicnim kablom ne moze.

moras imati av konvertor sa skalerom ,jedan je kod mene na testu pa cu ga probati veceras inace to je najeftinija solucija sa skalerom i on je oko 30usd.
 
Vidim da je velika podrska za taj android....steta sto nema I lan.....

И мени би одговарало да има лан. Мада колико год желео да га сада пазарим, мислим да ћу сачекати неки са мало јачим хардвером.

Мени треба нешто што ће да ради боље од АМД Е350 а не да се вуче још горе :)
 
Evo kako izgleda Droid Monster dual core 1.6 uzivo u kombinaciji sa Hdmi to av rca adapterom.Ovaj adapter je najmanji moguci i ne zahteva dodatno napajanje za razliku od drugih resenja.Ako mu zatreba napajanje Uz njega se dobija mini usb kabl koji ga moze napajati ako se recimo uzme napajanje sa nekog usb izvora.
Magicna krpica nije tu slucajno jer droid monster i njegov air mouse su napravljani od najkvalitetnije gumirane plastike koja postoji ali zato znaju da ostanu otisci prstiju ali se oni jako lepo skinu sa ovom kvalitetnom krpicom.Droid monster nema nikave rupice za ventilaciju ali zato nikada nije vruc vec je iskljucivo mlak.
 

Prilozi

  • drod m av conv.jpg
    drod m av conv.jpg
    910.5 KB · Pregleda: 445
Poslednja izmena:
A šta ja sa upaljačem? Vepar i to lol
 
Evo kako izgleda Droid Monster dual core 1.6 uzivo u kombinaciji sa Hdmi to av rca adapterom.Ovaj adapter je najmanji moguci i ne zahteva dodatno napajanje za razliku od drugih resenja.Ako mu zatreba napajanje Uz njega se dobija mini usb kabl koji ga moze napajati ako se recimo uzme napajanje sa nekog usb izvora.
Magicna krpica nije tu slucajno jer droid monster i njegov air mouse su napravljani od najkvalitetnije gumirane plastike koja postoji ali zato znaju da ostanu otisci prstiju ali se oni jako lepo skinu sa ovom kvalitetnom krpicom.Droid monster nema nikave rupice za ventilaciju ali zato nikada nije vruc vec je iskljucivo mlak.

Sjajno, hvala puno, taj adapter sam video na dx-u. Jesi probao mozda na CRT televizoru kako to izgleda i ima li smisla? Gledam tamo i ove android boxove, ima ih gomiletina...kako covek da napravi pametan izbor, dovoljno da se vodi samo performansama tj. kako vidim, da nadje dual core i to je to, na konju si!? Koja je cena ovog Droid Monstera?
 
Cena bi trebalo biti manja od 9000 dinara u varijanti bez air mousa.Air mouse uz malo vezbe potpuno zamenjuje potrebu za tastaturom(u varijatni sa vecim tv ekranima) i ima sve fizicke dugmice koji su potrebni i naravno svetle u mraku.Od funkcija koje nema niti jedan drugi droid boks izdavajam opciju potpunog gasenja,restarta,paljenja i sleep moda.Naravno Rf tehnologija ne zahteva da se daljinac(air mouse) i box opticki vide.Ugradjeni Bluetooth je takodje jedinstvena opcija.Jos se prave kalkulacije koliko bi bio komplet sa Daljincem.
 

Tesko je odgovoriti na to pitanje jer recimo u kini postoji fise fabrikanata koji prave isti proizvod da ne kazem klon.Dosta vremena i zajednickog rada je utroseno sa partnerom iz kine.Sada licno radim sa njima na drugom projektu i ako se projekat pokaze uspesnim do kraja godine treba ocekivati jako interesantan prozivod.Trenutno su poruceni delovi i ceka se prototip.
 
Rizik sa CRT televizorima je sto je slika uvek u overscanu, tj. ne vide se ivice i coskovi slike. Moze da se desi da neces videti soft dugmice na dnu ekrana. U principu, sve zavisi od HDMI->composite konvertera kako ce da prepakuje sliku.
 
provericu danas kakva je situacija sa crt televizorom od 54 cm i naravno glavna provera ce biti sa tac ekranom od 6 inca.Ugradjeni skaler bi trebao da resi sve probleme.
 
Poslednja izmena:
Bas me interesuje. Ovde se lomi da li cu da obradujem roditelje jednim, pa da se "bahate" na svom CRT 72cm Samsungu :d
 
Ovaj prvi snimak izgleda skroz prihvatljivo...a i televizori su podosta "odlschool" cak i za ovog mog ...a i dosta je veci. Mozda ima nade
 
Zna li neko da li postoji mogucnost snimanja tv sadrzaja na ovaj uredjaj ?
 
@GaD

Sa kojeg ulaza/tunera? Da bi snimao TV moraš da imaš tuner ili neki video ulaz, ovi uređaji mislim da ih nemaju.
 
Mislio sam pero hdmi-a, npr. kao sto mogu neki uradjaji ili sami televizori.

Nije da se ne moze bez ovoga ali bi bilo lijepo da moze i ovo :)
 
Nazad
Vrh Dno