Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

cudno ja da nemogu odmah da potvrde 4,1 verziju ,moj r&d kinez mi je poslao 4,1 verziju.Cudno je da kazu samo 16 gb kapicitet kada je 32gb vec poodavno prisutan.

po onome sto su najavili za cpu to nece biti nista novo vec staro a to ide i zajedno sa obecanom cenom.

recimo ovo:Chipset: TCC8925 CORTEX-A5
CPU: 1.0 Ghz
- Chipset: ARM CortexA5
- Processor Frequency: 1GHz

ili ovakav rockchip
- Chipset: Rockchip 3066
- Processor Frequency: 1.2GHz

- Chipset: Allwinner A10
- Processor Frequency: 1.2 GHz

Ranije sam napisao da je razlika izmedju tog njihovog i najaceg moguceg modela koji je u klasi sa samsung galaxy dvojkom samo 30 usd i po njihovoj ceni ja tacno vidim tu razliku.

Ovo je treutno najaci cpu za tu klacu usb android tv boksova;

Rockchip RK3066

CPU
Cotex-A9 @ 1.6GHz * 2
 
Poslednja izmena:
Imam nesto od specifikiacija blueberry tv cat sada koliko su istinite :dolazi sa daljinskim upravljacem, podrzava svu usb periferiju,procesor na 1 GHz,1 GB ddr 3 memorije, android 4.0 i graficki cip mali 400
 
Zanimljive spravice, vidim da ću uskoro da menjam moj HTPC sa XBMC-om za ovako nešto.

Nedostaje mi kod XBMC-a ta online orijentisanost što je kod Andorida default. Na Andoridu je sve vezano za Internet, Android uređaj bez neta je totalno besmislen i zbog toga neke stvari na njemu rade savršeno dok je sa druge strane gledanje Youtube-a pravo mučenje na XBMC-u.

Naravno, i ovi uređaji imaju svoja ograničenja. U ovom momentu ja imam mogućnost samo za analogni 5.1 zvuk tako da ni jedan ovde spomenuti ne bih mogao da nakačim na standardne PC 5.1 zvučnike. :(
 
Zamolio bih vas da budete malo smisleniji. Zadnjih 10ak postova uopšte ne mogu da pohvatam o čemu pišete. Šta pc axe, šta bb, šta potvrde 4.1 verziju, blueberry tv cat.... Jesu brisani neki postovi ili...
 
ovako nesto:

ARM® Mali™-400 Graphics Processing Unit
ARM®Cortex™[email protected] extensions

sve sto je na 1ghz nije najnovija stvar.
 
Ovo je taj Blueberry - NETCAT-M11-TVCAT
Android Smart TV MiniPC, TV Cat, ARMv7 1.0 GHz, 4 GB memory, 1024 MB DDR3 RAM, Mali 400 GPU, HDMI 1.4, Full HD Video Support, Wlan b/g/n, Wireless Keyboard/Mouse support, Webcam with Skype Video Call support, microSD, DLNA and WiFi Direct support, Android
 
cpu je tu najslabija karika ali im je verovatno cilj da imaju najnizu mogucu cenu.Sa moje tacke gledista ako bi sada kupovao takvu spravicu koju sigurno ne zelim da menjam u narednih 12 meseci ja taj procesor nebi odabrao nikada.
 
I sta na kraju uzeti, tj. poruciti? MK802III ili MK808? Ili uzeti stari dobri MK802 koji se vec uveliko prodaje na KupujemProdajem. Meni treba iskljucivo za gledanje HD filmova.
 
Ja čekam još malo. Ili neki noviji model ili da reše softverske bagove.
 
mozda nisam bas u toku. pogledacu ovaj link. za mk808 obicno sam po forumima i sajtovima koji ih prodaju citao misljenja korisnika. iskreno, po ovim cenama od 60ak $ ako bi radio bez bagova tj ponasao se kao sgs2 ne bih se dvoumio oko kupovine. taman se resim da uzmem i naletim na neku pljuvacinu. sve se svodi na to da su ovakvi uredjaji bolje radili na ics nego na jb.
 
@ljubanve...zasto ti je mucenje gledanje Youtube na XBMC???
 
Ne sviđa mi se program za YouTube na XBMC-u.

Nedostaju mi neke stvari koje postoje na androidu ili na desktopu.

Predlog sledećeg videa, kanali, boji prikaz thumbs-a, premotavanje...

Uporedi ga sa android app-om i sve će ti biti jasno.
 
Ne sviđa mi se program za YouTube na XBMC-u.

Nedostaju mi neke stvari koje postoje na androidu ili na desktopu.

Predlog sledećeg videa, kanali, boji prikaz thumbs-a, premotavanje...

Uporedi ga sa android app-om i sve će ti biti jasno.

Instaliraj xbmc remote na android telefon (ili tablet) I onda iz youtube aplikacije salji video na server. Ja nikad direktno ne trazim video na serveru. Za nuzdu moze al ovako jes' mucenje
 
mozda nisam bas u toku. pogledacu ovaj link. za mk808 obicno sam po forumima i sajtovima koji ih prodaju citao misljenja korisnika. iskreno, po ovim cenama od 60ak $ ako bi radio bez bagova tj ponasao se kao sgs2 ne bih se dvoumio oko kupovine. taman se resim da uzmem i naletim na neku pljuvacinu. sve se svodi na to da su ovakvi uredjaji bolje radili na ics nego na jb.

Vecina ako ne i svi dual core android tv-boksovi imaju problem sa pregrevanjem.Isplati se sacekati jos malo jer ovaj Droid Monster uskoro dolazi kod nas sa specificnim resenim hladjenja.Naime uredjaj ne poseduje niti jedan jedini otvor za ventilaciju vec je kompanktan i napravljen od jako kvalitetne plastike.

SPECIFICATION Droid Monster Tv-Box

Basic parameters • O.S.:Android 4.0.4

• Processor:ARM Cortex-A9 1.6G, Dual-core

• Image processor:ARM Mali 400MP4, Quad-Core

• RAM: 1GB,• ROM:4GB (max to 32GB)

• Storage media:Nand Flash, Memory card:Support Micro SD(TF)card

Display screen • Any equipment with HDMI port, Resolution:Support 1080P (min support 480P)

Network • WiFi:Support 802.11b/g/n, Bluetooth support

• DLNA:Sharing video smart phones, tablet PCs, laptops, video at the same time

Audio & Video • Audio system:Support cable/wireless audio input

• Audio format:Support RMVB/MP3/WKV/TS/H.264/WMV/MPEG4

• Video format:Support 1080p(1920×1080), multi formats video

Interfaces • Data port:Mini USB, Output :Dual USB2.0, Video port:HDMI port

• Other ports :Micro SD(TF)card

Power supply • Display equipment:Supply the power through double USB cable directly.

• External equipment:5V/1A (Use 5V/2A adapter, if need more equipments)

External equipment • Camera:cameras with various USB port,• Keyboard & mouse:Wired/wirless 2.4G

• Air mouse:Multiple sensors to achieve control of the somatosensory

• Mic:Wired/wirless,• Storage:Hard disk/USB disk

Appearance • Dimensions:115×40×18mm, Weight:58g

• Material:PC+VBS, Color:Jet Black, Glossy white

Accessories • Air mouse ( build-in mic ) x1 (optional), Adaptor, (cable USB type A to Micro USB) x1

• USB 2.0 port x2.• HDMI Jack x1, User manual x1

Warranty • 24 Month
 

Prilozi

  • rsz_dsc01208.jpg
    rsz_dsc01208.jpg
    340.7 KB · Pregleda: 589
Poslednja izmena:
sto se tice Thumbsa za Youtube na XBMC...malo je glupo uporedjivati sa Android aplikacijom,jer je za Android posebno pisana,sta vise,tek ove poslednje verzije pocinju da lice na nesto..seti se starijih verzija:)......na XBMC je to ipak addons....a takodje malo zavisi izgled i od odabranog skina na XBMC....meni je bitno da ipak radi.....ako sam vec u XBMC.....
na drugoj slici ces videti kako je Youtube resen za originalni Google TV,iza koga bash stoji Google,a ne kinezi....mozda najbolja verzija YT,gde god ga imam.....:)
a prva slika,recimo dva resenja u XBMC,od koga uvek biram gornje....sve to u osnovnom skinu.....XBMC 12...
kb2ah.png

swz87n.png
 
Ja naručio za ćaleta mk808 za 54$. Za mene ću da sačekam nešto moćnije a smiriću želju sa ovim u međuvremenu. Nisam matorom naučio nikakav miš. Daću mu moj stari pa ako redovno koristi naručićemo airmouse. Pisaću kad stigne.
 
Vecina ako ne i svi dual core android tv-boksovi imaju problem sa pregrevanjem.Isplati se sacekati jos malo jer ovaj Droid Monster uskoro dolazi kod nas sa specificnim resenim hladjenja.Naime uredjaj ne poseduje niti jedan jedini otvor za ventilaciju vec je kompanktan i napravljen od jako kvalitetne plastike.

SPECIFICATION Droid Monster Tv-Box

Basic parameters • O.S.:Android 4.0.4

• Processor:ARM Cortex-A9 1.6G, Dual-core

• Image processor:ARM Mali 400MP4, Quad-Core

• RAM: 1GB,• ROM:4GB (max to 32GB)

• Storage media:Nand Flash, Memory card:Support Micro SD(TF)card

Display screen • Any equipment with HDMI port, Resolution:Support 1080P (min support 480P)

Network • WiFi:Support 802.11b/g/n, Bluetooth support

• DLNA:Sharing video smart phones, tablet PCs, laptops, video at the same time

Audio & Video • Audio system:Support cable/wireless audio input

• Audio format:Support RMVB/MP3/WKV/TS/H.264/WMV/MPEG4

• Video format:Support 1080p(1920×1080), multi formats video

Interfaces • Data port:Mini USB, Output :Dual USB2.0, Video port:HDMI port

• Other ports :Micro SD(TF)card

Power supply • Display equipment:Supply the power through double USB cable directly.

• External equipment:5V/1A (Use 5V/2A adapter, if need more equipments)

External equipment • Camera:cameras with various USB port,• Keyboard & mouse:Wired/wirless 2.4G

• Air mouse:Multiple sensors to achieve control of the somatosensory

• Mic:Wired/wirless,• Storage:Hard disk/USB disk

Appearance • Dimensions:115×40×18mm, Weight:58g

• Material:PC+VBS, Color:Jet Black, Glossy white

Accessories • Air mouse ( build-in mic ) x1 (optional), Adaptor, (cable USB type A to Micro USB) x1

• USB 2.0 port x2.• HDMI Jack x1, User manual x1

Warranty • 24 Month


Koja ce biti cena?
 
Pa ovo što je Sky UK naveo je isti hardver kao i mk808.
 
Da li neko slucajno zna da li postoji li neki software s kojim se moze kontrolisati android uredjaj(android -> android) kao recimo sto za windows postoji unified remote(android -> windows). Telefonom bi hteo kontrolisati ovaj android mini pc. Uzeo sam danas ovaj blueberry tv cat, nisam toliko zadovoljan sa xbmc om za android pogotovu sto je windowed varjanta i ne moze se prebaciti na fullscreen, tj strce one android kontrole dole.
 
Drugari, pitanje jedno... da li ima način da se premosti nedostatak HDMI priključka, tj. konkretno da li mogu nekim adapterom da povežem sa CRT televizorom. Moji matorci imaju relativno nov Samsung 72cm CRT i nešto nisu u fazonu da ga menjaju, a ovakvo rešenje bi koristilo pre svega što bi zadovoljilo apetite moje majke koja ne stiže od ćaleta za komp. Majci je upravo maksimum potrebno od kompa to što ovo čudo pruža, malo multimedije, malo čitanja vesti sa interneta i malo igrica. Da li to uopšte ima smisla na CRT-u koristiti? E sad problem je što naravno, nema HDMI, ima SKART, kompozitni i S-VIDEO. Ne razumem se baš u ove konektore, tražio sam malo po netu, video da ima nešto iz HDMI i SKART ali je to skupa stvarčica, košta gotovo ko sam android tv box. Da li znate neko jeftinije rešenje preko kompozitnog ili S-videa??? HELP PLIZ, molim savete vas koji se ipak malo više razumete od mene, da li ima smisla ramišljati o ovome na CRT-u i da li postoji jeftino rešenje za premošćavanje nedostatka HDMI-a?
Hvala unapred
 
Viđao sam na dx.com slične playere sa kompozitnim izlazom. Malo su skuplji i lošijeg hardvera ali možeš da ih povežeš na stariji TV i dolaze sa daljincem.

Jedino što mislim da to sve neće izgledati baš sjajno kad se poveže tako.

Možda bolje da kupiš kevi tablet. :)
 
Da, gledao sam i ja na DX-u, ali me tu ne privlači stariji hardver i uglavnom 2.3 androidi... iz tog razloga tražim neko rešenje za konvertovanje HDMI na kompozitni ili već koja god je opcija kod mene. Rezolucija mislim da neće biti problem
 
Da li neko slucajno zna da li postoji li neki software s kojim se moze kontrolisati android uredjaj(android -> android) kao recimo sto za windows postoji unified remote(android -> windows). Telefonom bi hteo kontrolisati ovaj android mini pc. Uzeo sam danas ovaj blueberry tv cat, nisam toliko zadovoljan sa xbmc om za android pogotovu sto je windowed varjanta i ne moze se prebaciti na fullscreen, tj strce one android kontrole dole.

Bas sam ovo pitanje i ja hteo da postavim.
 
Ima droidmote, ali se placa ,inace odlicno radi
 
Poslednja izmena:
pa dobro ok je cena. hvala za info. nego vidim da imaju 2 app Client i Server, jel mi oba trebaju. jedan za tel a drugi za box (u ovom slucaju)?

evo ga
MK802 remote control via Android phone using DroidMote

mada mi nije jasna instalacija, cemu prvi korak?

Installation

1.Download the image below, and flash the image to your MK802 using these instructions.
2.Download the DroidMote Server from Android Play on your MK802, link below.
3.Download the DroidMote Client from Android Play on your Android phone or device, link below.




Downloads and links
LiveSuit image with uinput - mk802-image-for-droidmote.img (780d938dc6de5b4dd2834e91f7e8b8bb)
DroidMote Client
DroidMote Server
DroidMote discussion thread on XDA
 
Poslednja izmena:
E da, budući da rekoh da se ne razumem baš u kablove i ulaze/činčeve...da li bi meni radio posao neki HDMI na RCA kabal? Video sam da se spominje HMDI na RCA i HDMI na AV (kompozitni), koja je tu razlika i da li bi sa ovim rešenjem radio android tv box u mom slučaju?

Ako neko može da mi kaže razliku za ova dva kabla
HDMI to 3 RCA Video Component Cable - http://img.dxcdn.com/productimages/sku_80135_1.jpg
HDMI to Component Video+Audio AV Cable - http://img.dxcdn.com/productimages/sku_13188_1.jpg

A ja na TV-u imam 3 činč ulaza (video-žuti, audio mono crveni i beli)
 
Poslednja izmena:
E da, budući da rekoh da se ne razumem baš u kablove i ulaze/činčeve...da li bi meni radio posao neki HDMI na RCA kabal? Video sam da se spominje HMDI na RCA i HDMI na AV (kompozitni), koja je tu razlika i da li bi sa ovim rešenjem radio android tv box u mom slučaju?

Ako neko može da mi kaže razliku za ova dva kabla
HDMI to 3 RCA Video Component Cable - http://img.dxcdn.com/productimages/sku_80135_1.jpg
HDMI to Component Video+Audio AV Cable - http://img.dxcdn.com/productimages/sku_13188_1.jpg

A ja na TV-u imam 3 činč ulaza (video-žuti, audio mono crveni i beli)


Ne znam, HDMI je digitalni signal a kompozitni je analogni. Da bi to radilo mora da postoji neki dekoder koji bi dekodovao taj digitalni signal i davao analogni, a to sa obicnim kablom ne moze.
 
mislim da ovaj uredjaj sem gledanja videa,i slusanje mjuze..nema pojma na CRT Tv...isto kao i komp preko graficke....MUTNO..krastavac....
 
Nazad
Vrh Dno