Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Android….….……………………………….……… 4.1
Mali-400MP4
Micro SD card.. ……….……….…………….Max 32G
Customerized language ………..…………acceptable
Remote control (air mouse with built-in mic)….option
 
Poslednja izmena:
Kad, gde, koliko...
Izgleda super.
Rockchip 3066 ima 4xMali400 kao i Samsung Galaxy SIII.
 
jednostavno pola sata pokusavam da napisem sta i kako ali jednostavno nista se ne da snimiti na forum.

Poseduje Mali-400MP4 cip i ima sopstveni poseban sistem hladjenja i nema niti jedan otvor za ventilaciju .Uredjaj je mlak ili topao ne i vruc.Opcioni 2,4 ghz daljinac je ujedno i mikrofon za skajp kameru i moze da upali ili ugasi android box sto koliko znam ne moze niti jedan android tv box,mada daljinac nije neophodan ko ga ne zeli on je dodatna opcija.Podrzava vecinu web kamera i 3g usb modema kao i razne tastature i ostale periferije tipa eksternih diskova ili usb fleseva i cak se moze staviti i usb rj-45 adapter .Dolazi sa najnovijim androidom 4.1.Moze se napajiti samo preko usb-a ako je on sam ali ako ima zakacene usb dodatake mora napajanje koje dolazi uz njega.Verzija hdmi konektora je 1,4 i idu 3d sadrzaji kao i hdmi kabl koji stize uz njega.Poseduje dva usb konektora pune usb velicine kao i mikro usb za napajanje ima i sd card slot kao i DLNA i naravno wi-fi .Posebno dugme ga pretvara u usb fles mod.Ima i adobe flash podrsku.
Dimenzije su 114x40x90 a tezina je samo 57 grama.Napravljen je od kvalitetne plastike i zavrsna obrada je odlicna.
 
Poslednja izmena:
Pa brate, što ne napisa kako se zove ovo čudo. Pola sata buljim u ove podatke al nigde ne piše
 
Jos nije pocela zvanicna prodaja ocekuje se za koji dan.
 
Kako se zove taj što treba da izadje? Pošto sam prešao sa ip4 na s3 hteo bih da prodam moj appletv3 i da uzmem android box taj novi. Da li i taj mogućnost stream-ovanja wireless 1080p ili mora LAN?
 
slike i spec sam dobio od proizvodjaca uz molbu da se model objavi po pocetku prodaje u evropi i sire,slike sam zato i dobio bez imena modela.Jedan uredjaj je kod mene ali prave slike i okviran test cu objaviti za koji dan ili najkasnije do pocetka sledece nedelje.
pravim neki projekat nezavisan od televizora pa testiram uredjaj za neke druge svrhe.
 
Poslednja izmena:
Cena se jos formira jer i mene zanima za moj projekat,slike cekam sa logom modela nisam ih jos dobio a moj uredjaj ne mogu da izvadim jer je instaliran i jako je komplikovano da ga skinem.Uglavnom cena tamo nece biti veca od 100 usd u nabavci to je bar sigurno.Ja sam transport za moj primerak platio 38 usd dhl slanje.
 
Poslednja izmena:
Ok ajde javi čim budeš imao info. Hvala.
 
Pa ajde slikaj tvoj uređaj, da vidimo kako izgleda uživo.
 
ja bi slikao ali mi je ispod instrument table u automobilu,potrebno je da rasturim pola auta.to je bio jedini android tv box najmanjih mogucih dimenzija sa resenim hladjenjem.proizvodjac mi je rekao da ima aktivno hladjenje bez ventilatora e sad sta je stvarno unutra nisam otvarao ali vidim da nema niti jednu jedinu rupicu na sebi za prolaz vazduha pa je kao takav instaliran u okruzenje gde je jako bitno da se uredjaj ne pregrava.
 
Poslednja izmena:
Ima dosta takvih uredjaja baziranih na istom procesoru ali nisu svi istog kvaliteta i istih imogucnosti.Ja sam ih nekoliko promenio dok nisam nasao najkvalitetniji.Svi oni se jako greju i nisu im performanse iste cak i ako se porede medjusobno sa identicnim specifikacijama.Nije najbatnije naci najeftiniji nego najkvalitetniji a razlike nisu vece od 30 usd.
 
cekaj ti si to namestio u auto....ajd bar slikaj display..da vidimo kako izglead u autu....:)
 
jos nije za slikanje dok mi ne stigne hdmi to rca scaler video converter.
 
ok....kontam da ce izgubiti na rezoluciji...ali mozda ne tolko primetno zbog manjeg ekrana.....
 
6,2 inca je ekran.
 
Čemu to, uzmeš nexus 7 sa 7" ekranom i 1280x800 i staviš ga u kola :)
 
bash sam danas razmisljao o tome.....da bar ima opciju za 3g sim karticu...pa da imas net....ovako samo multimedia u lokalu,tj sa usb,ili kartice....:)
 
Mnogo je prakticnije imati u kolima fiksiran sistem sa tac ekranom i to na najboljoj mogucoj poziciji za gledanje i komanandovanje putem ekrana.Pri tome nexus 7 nema hands free funkciju koja je jako bitna u kolima jer sve ide preko ili ugradjenog mikrofona u sam 2din uredjaj ili sa opcionim mikrofonom koji se dobija uz 2din uredjaj a sve to ide na fabricke zvucnike.Osim toga imas i dvd/cd,usb,ipod konekciju jednom recju sve sto je potrebno i naravno kamera za rikverc kao opcija na sve to sto opet nexus ne moze.Takodje sve komande na volanu su u potpunostii u funkciji.Jedino sto nema to je internet ali se to da dobiti bukvalno u roku od 2 minuta tako sto se uzme usb izlaz iz 2dina i on sluzi za napajanje android boxa,zatim se android box poveze preko cinceva na izlaz od 2 dina i sa vaseg mobilnog se napravi wi fi hot spot i to je to.
Ja sam imao ranije android boksove sa vec ugradjenim av cincevima ali nisu bili dovoljno kvalitetni za mene i nisu imali otg podrsku za 3g sim kartu pa sam nasao najkvaliteniji i najmanji androd box koji ima ekstra lepo reseno hladjenje i ima otg 3g podrsku ali nema rca out pa se sada tako da kazem mucim jer sam av scaler jako skup oko 60usd.
2din koji imam je ekstra brend,sa multimediom + igo navigacija+ hands free bluetooth+dvd+6,2 inca+ ekstra veliki,teski i mocni fabricki hladnjak sa ventilatorom i sve to za 330 eura sto baca u zasenak bilo kakav tablet i razna pomocna lekovita sredstva.
 
Poslednja izmena:
nema sta Opako si pripremio teren,Svaka cast....:)
 
vasa iskustva,sa Android Tv Box-ovima.....primetio sam da ni jedan,do sad nije ponudio zvanicni update Os-a....znaci ,ako je u njemu 4.0.4...otprilike ostaje tako....
jedino mi je pravi i zvanicni GoogleTv(logitech revue)ponudio letos update sa 3.1..na 3.2....
 
Ja još čekam jailbreak za moj atv3 ali izgleda da ću se načekati. Zato razmišljam da uzmem neki andro uskoro i prodam ovaj.
 
Kada stavim url sam stavi **** pc axe
 
Poslednja izmena:
Videcemo sta je u tom BB, ako je onaj stari HW onda dzabe su porucivali.
Ako je novi sa RK3066 onda super, moci ce da se kupi ovde sa garancijom po dobroj ceni.
 
Nazad
Vrh Dno