Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ponovo isti problem.Prijatelj mi je rekao da je nepisano pravilo da se fabricki kodi ne uklanja,jer u sebi ima library-je koji su specificno za moj hardver.Rekao mi je da uradim reset na fabricka podesavanja.Ali ja se mislim,dobio sam ga pre samo 3 dana,ne bih da ga odmah upropastim.
Cudne ti probleme imas...
Ja sam taj preinstalirani xbmc (ne kodi) odmah obrisao, i nemam nikakve probleme.
 
Namestio sam i zvuk.Trebalo u podesavanjima da se namesti auto detekcija digitalnog audia.Ponovo otvorih kodi,namestih addon za titlove,pusti film nasumice,kad ponovo isti problem,posle pauze plej,slika zamrznuta kao da je pauzirana,s zvuk ide normalno.Cudno,s obzirom da kad se zavrsio reset,odmah sam probao i radilo je odlicno a sad.....Odustajem.
 
@fudimenti moze li link od finless roma koji ti koristis,i uputstvo za flesovanje?
 
Zavisi koji je firmware, ako je stari treba da update uradi. Sve piše u uputstvu. Bez ako nema tronsmart mk808b plus, tu je različit Wi-Fi čipset. Ima i openelec i cm12 port ako hoće da proba na istom forumu
 
Ovo nije link za finless,ovo je za neki world live news.Inace,koristim obicam mk808b plus,nije tronsmart.A gde mogu da vidim koju verziju firmvera imam?Gledao sam u podesavanjima,ali nigde ne pise ni 109k4,ni 110k4....
 
Hm, meni otvara thread na freaktabu za finless rom. Ako vec tebi izlaze neke world news reklame onda fino ti malo google freaktab pa tamo potrazi teme sa svojim android stickom i fino vidi sto ti je radit
 
Malo nas vozi tamo vamo a zna 109k4 i 110k4 cemu zajebancija?
 
Ma, nigdje ne piše u podešavanjima koji je firmware, fino kaže čovjek. Prestar sam za ovu zayebanciju
 
Momci,pronasao sam resenje za Kodi!!!Ovako:malo pre sam iskljucio hdmi auto detection i rucno stavio rezoluciju na 720p 50hz.Onda sam pokrenuo Kodi i sve je radilo odlicno ali je ekran bio veoma mali.Onda sam ponovo u podesavanjima ukljucio hdmi auto detection,automatski je podesena rezolucija 1080p kako je i bilo pre.Pokrenem ja ponovo kodi i...sve radi ODLICNO!Slika vise nje zamrznuta posle pauze/play.
 
05 08 2015 sam platio ovaj android http://www.geekbuying.com/item/MXQ-A...ck-333402.html da bih danas dobio email da ga nemaju zbog velike potraznje na stanju,kao bi ce dostupan 23.08.2015 s tim da treba da ga istestiraju prije slanja?Meni ne odgovara tako dugo cekanje,tako da sam im ja predlozio ili da mi vrate novac,eventualno da mi posalju neki drugi android slicne cene kao sta je n.p.http://www.geekbuying.com/item/Tron...11b-g-n-LAN-XBMC-OTG-EU-Plug-344112.html?Sada me zanima vase misljenje da li je to dobar izbor ili imate vi neku drugu soluciju da mi predlozite.Zagrijao sam se za ove uredjaje ali nemam ama bas nikakvog iskustva pa se plasim da ne napravim gresku pri kupovini.
 
Poslednja izmena:
E, kad bi našao rešenje da ovaj moj box pusti nešto na SPDIF... Ovako sve moram preko TVa, a malo mi glupo da Tv radi dok slušam radio sa neta ili FLAC-ove sa kompa :( Najgore je što mi na starom C2D PCu sa Win7 to radi ko satić. Ozbilno se razmišljma da PC vratim u dnevnu sobu, a box da poseti garažu.
 
Da li je jedina razlika osim cijene samo ta sto ovaj koji mi vi predlazete ima Bluetooth v 4.0 ili ima jos nesto sta ja nisam primjetio a trebao bih.Hvala @Bocy.
 
Poslednja izmena:
I jedan i drugi moj predlog imaju 2GB RAM-a,

a ovaj drugi malcice skuplji ima bolji i noviji procesor i gigabitni LAN
 
Poslednja izmena:
Da sada vidim.Problem je ipak u novcu ja sam http://www.geekbuying.com/item/MXQ-...-Miracast-DLNA-H-265-HEVC---Black-333402.html platio sa popustom tacno 44.46 eura ali sam na vise sajtova procitao preporuku za isti da je veoma kvalitetan.E sada u dilemi sam da li vredi ulagati previse novca ako bi mi mogao ovaj http://www.geekbuying.com/item/Tron...-802-11b-g-n-LAN-XBMC-OTG-EU-Plug-344112.html za neznatnu razliku od 3 evra mogao pruziti potpun ugodjaj jer ipak jos 20 evra mi je preveliko ulaganje
 
Poslednja izmena:
@fudimenti moze li link od finless roma koji ti koristis,i uputstvo za flesovanje?

Da sada vidim.Problem je ipak u novcu ja sam http://www.geekbuying.com/item/MXQ-...-Miracast-DLNA-H-265-HEVC---Black-333402.html platio sa popustom tacno 44.46 eura ali sam na vise sajtova procitao preporuku za isti da je veoma kvalitetan.E sada u dilemi sam da li vredi ulagati previse novca ako bi mi mogao ovaj http://www.geekbuying.com/item/Tron...-802-11b-g-n-LAN-XBMC-OTG-EU-Plug-344112.html za neznatnu razliku od 3 evra mogao pruziti potpun ugodjaj jer ipak jos 20 evra mi je preveliko ulaganje

Vredi svaki dinar vise !!!8
 
Ako zelis kvalitetnije android iskustvo onda da, ali to ponovo zahteva vise para itd,odavno sam sebi obecao da necu da dajem predloge ,na tebi je da odlucis!
 
Hvala svima vama na sugestijama.Nazalost ja nemam ama bas nikakvog iskustva sa android tv box da je u pitanju linux sat resiver znao bih odgovor.Poucen tim iskustvom znam da masina konkretno koja ima slabu podrsku ostaje masina samo na papiru i tu se svaka prica zavrsava.Ja u citavoj ovoj prici zelim kupiti uredjaj za sto manje novca a da mi to radi stabilno kako sam vec bio izdvojio cirka 45 evra ja sam ih i prezalio sada kada ne mogu da dobijem sta sam zelio moram da trazim alternativu.Zato mi i treba vasa pomoc.Kada sam vec ulozio sta sam ulozio zelio sam da cujem sta mogu da kupim za slican novac a da mi to radi kako treba.Jer sam mislio za razliku novca da kupim neku tastaturu.Tako da sam opet na pocetku.Ako mi vi ne date savjet ne znam ko ce.Hvcala.
 
Ako budes gledao sta sve ima za malo vise para,lako ces doci do 200usd[emoji12]
Da li treba spdif ili ne?
Da li ti stvarno treba 2gb rama,odnosno da li ces ga do vrha natrpati raznim aplikacijama?
Da li ti treba 5ghz wi-fi?
Da li ti treba bluetooth?
Da li ti treba 16gb flesa il ti je sasvim dovoljno 8gb?
Da li ćes najviše vremena provoditi pored XBMC-a?
Sam daj odgovere i videces sta ti je činiti.
Gledaj uredjaj za koji mozes naci kompletan firmver,i gde neko pravi redovne apdejte ako se pojave koji bagovi.
 
Pa sve pobrojano mozes da imas za daleko manje od 200$
 
Ljudi, dajte neki predlog za music visualization addon, dosadiše mi ova 2 defaultna.
 
Ako budes gledao sta sve ima za malo vise para,lako ces doci do 200usd[emoji12]
Da li treba spdif ili ne?
Da li ti stvarno treba 2gb rama,odnosno da li ces ga do vrha natrpati raznim aplikacijama?
Da li ti treba 5ghz wi-fi?
Da li ti treba bluetooth?
Da li ti treba 16gb flesa il ti je sasvim dovoljno 8gb?
Da li ćes najviše vremena provoditi pored XBMC-a?
Sam daj odgovere i videces sta ti je činiti.
Gledaj uredjaj za koji mozes naci kompletan firmver,i gde neko pravi redovne apdejte ako se pojave koji bagovi.
Ovo je pitanje pitanja?Znaci,ja zelim da znam ima li neko licno od vas android box?Android box koji mozete mene preporuciti da kupim?Ne na osnovu suvih karakteristika masine,vec box kako @plasma napise da ima kompletan firmver,gdje neko pravi redovan update ako se pojave bagovi.To je za mene pomoc i mislim da zato sluzi forum da ljudi izmenjuju iskustva i zajedno na osnovu licnog iskustva i iskustva drugih dodju do resenja.
 
Uzmi beelink r89 i pevaj. Za njega postoje i redovni update-i i custom romovi koji se jos redovnije apdejtuju. Sve radi prilicno dobro, zna da stucne tu i tamo, ali kada jednom ispodesavas sve kako tebi godi, mislim da ti sitni bug-ovi koji se pojave, nece toliko uticati na lupanje u glavu sa komentarom sto uze' ovo govance :D
Ja pored njega imam i minix x8-h, ali za njega su od pre jedno pola godine poprilicno usporili apdejti. Zadovoljan sam sa oba boxa, ali beelink mi bolje radi.

Verzija sa 16gb/2gb rama moze da se nadje za oko 100$ u Kini.

Ili se strpi jos malo, dok ne izbace novi Beelink r68. Ne znam kakav ce biti, sem da ce biti jeftiniji :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno