Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Zato sto hoce poznatu marku :)

LM, mislim da ne treba kupovati uredjaje koji od prikljucaka imaju samo hdmi.

OK je furati minimalizam, ali ovde je minimalizam samo da bi oni vise zaradili, a vama ce ti prikljucci koje nemate kad tad trebati.
 
Bond da uvek je bolje 16gb interne 2-4gb rama ,lan itd...ne sumljam u kvalitet plastike mi boxa,na pocetku je bio jako interesantan ali sve mi se cini da je zaostao sa konkurencijom.
 
Poslednja izmena:
Zaebhava me youtube za android tv aplikacija. Izlazi neko obavestenje da ce se uskoro nadograditi bla bla bla. Kad odem na play uredno odradi update i ondaizbaci neku gresku. Ima li neko link za najnoviju youtube apk za android tv koja radi na amlogic s812. Hvala.
 
@fudimenti

bolje rešenje od NAS nemaš...
Izgleda tako. Nov sam u ovome pa popunjavam rupe u znanju. Malo mi je nezgodno da nakačim HDD na ruter jer je ovaj na zidu na 2metra da dijete ne bi sve pobacalo. Plus je optika uvedena tako da nema micanja rutera sad za sad a ovo mogu da krijem iza televizora. Jedino da probam USB memory stick da bude NAS
 
Zato sto hoce poznatu marku :)

LM, mislim da ne treba kupovati uredjaje koji od prikljucaka imaju samo hdmi.

OK je furati minimalizam, ali ovde je minimalizam samo da bi oni vise zaradili, a vama ce ti prikljucci koje nemate kad tad trebati.

pa ako je kvalitet bolji od ove tronsmart kante koju ja imam onda ga i razumem...nece da uradi poslednji update (a jos neki su se javljali sa tim problemom), zveknuo mu hdmi, sad cu probati da ga sredim a ako ne moze ide direktno u smece...sto se mene tice od originalnih kineza nista vise od bilo cega sto se ukljucuje u struju...cak mislim da ni gace vise ne bih kupio na aliju...take the money and run, to je citava njihova poslovna filozofija...
 
pa ako je kvalitet bolji od ove tronsmart kante koju ja imam onda ga i razumem...nece da uradi poslednji update (a jos neki su se javljali sa tim problemom), zveknuo mu hdmi, sad cu probati da ga sredim a ako ne moze ide direktno u smece...sto se mene tice od originalnih kineza nista vise od bilo cega sto se ukljucuje u struju...cak mislim da ni gace vise ne bih kupio na aliju...take the money and run, to je citava njihova poslovna filozofija...
Nije problem do kantice nego ......ti ne znas da ga nateras ,godinu dana imas uredjaj i izvrstao ti hdmi port (koliko cupanja hdmi kabla?)to im je mana bila od pocetka.Sve u svemu za nekog i nije android tv box isto bi se ponasao i da si uzeo nvidia shield
 
Nije problem do kantice nego ......ti ne znas da ga nateras ,godinu dana imas uredjaj i izvrstao ti hdmi port (koliko cupanja hdmi kabla?)to im je mana bila od pocetka.Sve u svemu za nekog i nije android tv box isto bi se ponasao i da si uzeo nvidia shield

nisam bas razumeo ovaj deo oko nateravanja, ali od pocetka je u njemu jedan hdmi kabl koji nikad nije vadjen, osim kada je hdmi poceo da prekida pa sam naravno morao da ustanovim da li je do kabla i probao sa drugim hdmi kablom...ako je od 2 vadjenja kabla riknuo onda ne znam sta mogu pristojno da kazem...jos sam ga fiksirao, mislim sam uredjaj, blutakom, bas zato da se kontakti ne bi previse pomerali jer je uredjaj dosta lagan pa leti po polici...
 
Pa dobro, shvatam ja da je ovo Bench, ljudi vole da hakuju, krekuju, moduju i klokuju, što je sjajno i sam sam bio dugi niz godina takav, ali faličan uređaj je faličan uređaj. A i ne mogu stalno da se bakćem sa tehnikom u ovo malo slobodnog vremena koje imam kada ne radim.

Pomenu čovek gore da hoću brand name, ili nešto najpribližnije tome, jer mi znači QC, i da barem najosnovnije stvari rade out of the box. Install & play.

Moja greška je što sam pomislio da je Prestigio bolji od nekog generičkog kineza, čak i nakon lošeg iskustva koje sam imao sa njihovim tabletom pre koju godinu.

Ovaj stick nije nikad nijedan apdejt dobio, osnovne aplikacije (YT) ne rade, stalno shebe rezoluciju pa se bakćem i sa overscan opcijama jer je slika van okvira TV-a ili je samo na četvrtini TV-a, daje sprekidan signal pa TV ponekad flickeruje i izbacuje HDMI 3 no signal /signal found gde pomaže samo skidanje sa napajanja ili isključivanje sa TV-a, onda audio/video neusinhronizovanost... Jedina pozitivna stvar je remote control app za stick, ali Kodi ima svoju remote control app, tako da se i ta jedina prednost gubi.

Tako da bih hteo da ga menjam jer me je jednostavno počeo nervirati, između ostalog. Poručiću Xiaomi jer imam njihov fon skoro godinu dana, i nemam nikakvih problema sa njim, a ovaj ode nazad u WinWin na reklamaciju, samo ako nađem fiskalni.

Vama ljudi hvala što pomažete, vidim da se razumete i da volite da se bakćete sa ovim gedžetima.
 
Poslednja izmena:
nisam bas razumeo ovaj deo oko nateravanja, ali od pocetka je u njemu jedan hdmi kabl koji nikad nije vadjen, osim kada je hdmi poceo da prekida pa sam naravno morao da ustanovim da li je do kabla i probao sa drugim hdmi kablom...ako je od 2 vadjenja kabla riknuo onda ne znam sta mogu pristojno da kazem...jos sam ga fiksirao, mislim sam uredjaj, blutakom, bas zato da se kontakti ne bi previse pomerali jer je uredjaj dosta lagan pa leti po polici...
Daj bre resi taj hdmi odnesi ga kod bilo kog majstora koji ima duvaljku itd ...Ako nije problem posalji mi link sa tim fw bas me zanima sta to nece
 
Pa dobro, shvatam ja da je ovo Bench, ljudi vole da hakuju, krekuju, moduju i klokuju, što je sjajno i sam sam bio dugi niz godina takav, ali faličan uređaj je faličan uređaj. A i ne mogu stalno da se bakćem sa tehnikom u ovo malo slobodnog vremena koje imam kada ne radim.

Pomenu čovek gore da hoću brand name, ili nešto najpribližnije tome, jer mi znači QC, i da barem najosnovnije stvari rade out of the box. Install & play.

Moja greška je što sam pomislio da je Prestigio bolji od nekog generičkog kineza, čak i nakon lošeg iskustva koje sam imao sa njihovim tabletom pre koju godinu.

Ovaj stick nije nikad nijedan apdejt dobio, osnovne aplikacije (YT) ne rade, stalno shebe rezoluciju pa se bakćem i sa overscan opcijama jer je slika van okvira TV-a ili je samo na četvrtini TV-a, daje sprekidan signal pa TV ponekad flickeruje i izbacuje HDMI 3 no signal /signal found gde pomaže samo skidanje sa napajanja ili isključivanje sa TV-a, onda audio/video neusinhronizovanost... Jedina pozitivna stvar je remote control app za stick, ali Kodi ima svoju remote control app, tako da se i ta jedina prednost gubi.

Tako da bih hteo da ga menjam jer me je jednostavno počeo nervirati, između ostalog. Poručiću Xiaomi jer imam njihov fon skoro godinu dana, i nemam nikakvih problema sa njim, a ovaj ode nazad u WinWin na reklamaciju, samo ako nađem fiskalni.

Vama ljudi hvala što pomažete, vidim da se razumete i da volite da se bakćete sa ovim gedžetima.

Ja se nadam da neces pogresiti ovog puta(steta sto ljudi sto poseduju mi box nisu bar mali rewue napravili )Mene odbija 2 gb slobodnog prostora ,1gb ram (slobodno oko 2oomb u normalnoj upotrebi)lan port ,specifican ui ...itd
 
Daj bre resi taj hdmi odnesi ga kod bilo kog majstora koji ima duvaljku itd ...Ako nije problem posalji mi link sa tim fw bas me zanima sta to nece

odneću ga ovih dana, smori me ova omorina pa nikako da se organizujem...

a evo ti link....

http://www.tronsmart.com/?p=1389

skinem ja sve, bacim na sd karticu, odradim dalje, ali nikako da se pojavi android robot i krene update...pazi, vec sam jednom na pocetku odradio jedan update na taj nacin i sve je bilo ok...ovde nece da startuje update ne znam sta da mu radis, samo se vrti tronsmart logo na ekranu...cim pustis one tastere gotovo, podigne se stari sistem i ciao...posle sam video na forumima da su jos neki imali iste probleme...rekli su mi da ce da provere fw fajlove i da ce staviti nove, ali koliko vidim jos stoje stari...
 
P.S. sad sam zvao bg elektronik misleći da oni mogu da mi oporave hdmi na tronsmartu, ali samo što me nisu oterali u majčinu...ne radimo mi to, odakle vam da to radimo, to je komplikovano, nije to baš tako jednostavno, i nikom ništa...možda sam zvao previše fancy servis, tako da ako imate dajte neki kontakt za neki servis koji bi mogao da sredi hdmi na tronsmart vega s89 android boxu, očito nije baš da to svako hoće da radi?
 
Poslednja izmena:
Au bre...pa ti di zvao najveci servis u gradu koji ima posla preko glave, u opste me ne cudi sto te nisu otetali u pm ;)
Idi u neki mali lokalni servis gde radi jedan covek koji zna da krpi i budzi i ko ce imati vremena za to.
 
Ja se nadam da neces pogresiti ovog puta(steta sto ljudi sto poseduju mi box nisu bar mali rewue napravili )Mene odbija 2 gb slobodnog prostora ,1gb ram (slobodno oko 2oomb u normalnoj upotrebi)lan port ,specifican ui ...itd
A možda Minix? Deluje da je i kvalitetniji od Xiaomija.

m.ebay.com/itm/371206167707
 
Au bre...pa ti di zvao najveci servis u gradu koji ima posla preko glave, u opste me ne cudi sto te nisu otetali u pm ;)
Idi u neki mali lokalni servis gde radi jedan covek koji zna da krpi i budzi i ko ce imati vremena za to.

ma trebalo je neko izvinjenje da im uputim što ih uznemiravam :) sutra ću videti nešto, ako uopšte za početak budu umeli da ga otvore pošto ne vidim nikakve šrafove, verovatno ima neki sistem žabica da se skine poklopac...
 
Srafovi se nalaze sa donje strane kad se skinu one 3 gumirane podloge
 
Da li je neko uspeo da podesi Alluc plugin da radi kako treba? :) Svako malo me pita za password, pa u searchu izbacuje neke gluposti, pa script error ... nikako da ga nateram da radi kako treba :)
 
Narucio sam mk808b plus.E sada,cime da upravljam njime.Imam jednog misa koji se prikljucuje,znaci nije bezicni.Moze li nekako da se kontrolise preko tog misa ili ne?Skinuo bi ja aplikaciju za upravljanje preko telefona ali mora u podesavanjima da bude cekirana opcija GOOGLE TV REMOTE,a ja nemam cime to da ukljucim....
 
Može obični miš, može bežični. Imaš remoteIME na Google play store, ona radi dobro
 
Ako imate mogucnosti, vidite da vam neko dobavi amazon fire tv stick iz USA. 40 dolara i uzivancija moze da pocne :) radi na njemu xbmc ko od sale a ima i daljinski.
 
@markos89 imaš dva USB porta i nabodeš samo u bilo koji, odmah prepozna, odeš u settings, imaš opciju remote controler i to je sve. Normalno, morate biti na istoj mreži (Wi-Fi). Stick može na svoje napajanje ili na TV preko USBa.
@petarboy nisam imao prilike da probam amazon ali što sam vidio po specifikacijama i komentarima ne zaostaje ovaj kinez nešto (ako izuzmem daljinski)
 
Razmišljam se da zamenim svoj RK3066 plejer nekim snažnijim, ali pristupačnim. Razmatram sledeće modele:

Tronsmart MXIII S802 1GB - 50$
Tronsmart MXIII Plus S812 1GB - 60$
Tronsmart MXIII S802 2GB - 65$

Šta mislite o njima? Ima li nešto bolje do tog cenovnog ranga?
 
Razmišljam se da zamenim svoj RK3066 plejer nekim snažnijim, ali pristupačnim. Razmatram sledeće modele:

Tronsmart MXIII S802 1GB - 50$
Tronsmart MXIII Plus S812 1GB - 60$
Tronsmart MXIII S802 2GB - 65$
Šta mislite o njima? Ima li nešto bolje do tog cenovnog ranga?
2gb rama obavezno ,evo saljem to moj best bay
 
Hvala. Uzeću ga u obzir sigurno. Onda razmatram ovaj od 50$ (nađoh takav generički za 44$ na GearBest) i taj od 65$ koji si preporučio. Znaš li kakva je situacija sa ROM-ovima kod tog generičkog MXIII? Jel mu odgovaraju ROM-ovi od Tronsmart uređaja?
I jel postoji mobilna aplikacija za daljinsko upravljanje Amlogic S812/S802 uređaja, poput za RK3066/3188?
 
Poslednja izmena:
Mxiii 1gb ram 4 razlicite verzije WiFi chipa, hw (nedostatak delova)opterecenost ram memorije isuvise velika,da je razlika i 30 USD ja bi uzeo sa 2gb,podrska je veoma dobra ,lollipop CE vrlo brzo itd...
 
Nazad
Vrh Dno