Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ja sam uz mk808 naručio još i neke igračke za klinca i nije mi naplaćena carina.
Inače sam mk808 je jeftini od 50€ tako da ne podleže carini.
 
Poslednja izmena:
Hvala bobster na odgovoru!

Pomogao si mi da odlucim izmedju narucivanja sa dx-a mk808 i kupovanja ovde measy-a :D

Poz
 
Google TV ili preciznije Google TV Remote je android aplikacija za upravljanje android tv uredjajem preko mobilnog telefona. Mnogo je komotnije i brze nego standardnim daljinskim.
 
Ni meni nije najasnije, sa njim upravljam samo odredjenom app ili citavim sistemom.

Ima li ko problema sa torrentom? Koristim atorrent, nekako mi uspori neko vrijeme pa se povrati. Masa ja mislim da imam problema sa mojim satim ruterom jer mi on skoro svaki put zabudali da ga moram rebootovat.
 
Sa Google TV remote upravljate celim sistemom.Telefon postane touch sa komandama.
 
Kako si ih povezao, mislim na preinstaliranu app (Google tv) na uređaju i na app na telefonu. Meni piše search jedno vreme i onda oba kažu da nisu našla drugi uređaj.


Ima li ko problema sa torrentom? Koristim atorrent, nekako mi uspori neko vrijeme pa se povrati. Masa ja mislim da imam problema sa mojim satim ruterom jer mi on skoro svaki put zabudali da ga moram rebootovat.
Ista situacija i kod mene a nalazi se na 10 cm od rutera koji perfektno radi i za pc i lap top i telefone.
 
Poslednja izmena:
E ne znam, evo trenutno skidam film ali sam prije toga jednom.resetovao ruter i sam uredjaj jer su bili zabudalili. I to sam ogranicio download na 300 KB/s.

I sto je interesantno nakon sto zabudali i ponovo ga pokrenem skida fajl ponovo od pocetka ali na sam uredjaj a ne externi hdd kako mu je podeseno.

Sledeci torrent cu poceti odmah da skida. Na sami uredjaj da vidim hoce li budaliti
 
Ja imam bluebery tv cat. Kada na telefonu pokrenem google tv remote, prijavi seraching... nadje uredjaj, trazi pin koji se pojavi na tv cat-u i to je to. Nakon toga, kompletna kontrola ide preko telefona, kao da prstom pipam plazma TV :)
 
Ja imam u kuci dva wd live hd i koristim tablet ili samsung s3 sa instaliranim WD TV Live Media Player ZappoTV i sve radi odlicno
 
Зашто не може да се инсталира на с3 овај гуглов тв даљинац? Ако може неко да остави линк за ап био бих захвалан.
 
Исти ђаво, "this item is not available in your country".
 
Ja ga mogu da skinem na nerutovanom telefonu.
Ionako ne bi mogao da ga koristiš. Koliko sam shvatio to je daljinski za televizor.
 
Poslednja izmena:
Kao sto sam napisao, na blueberry-ju google tv remote radi sa Galaxy Nexusa.
Nema nikakvih modova, roota i slicno.
 
Kao sto sam napisao, na blueberry-ju google tv remote radi sa Galaxy Nexusa.
Nema nikakvih modova, roota i slicno.

Koliko sam ja razumeo, za vecinu mora root ( ima gomilu remote control applikacija na Play Store-u )...to je jedini razlog zbog koga cu svoj Minix Neo G4 da rutujem ( a kad vec bude rutovan, nakacicu PS3 kontroler na njega ).
Javicu kako radi.
 
Evo ovako, kupio sam pre neki dan navedeni blueberry tv cat android tv usb... Prikljucio ga i sve je ok, cist android 4.0, sve radi kako treba. Na svom Nexus telefonu sa marketa sam instalirao Google TV Remote. Na uredjaju (blueberry) nisam nista dirao. Pokrenuo sam google tv na telefonu i nakon pretrage prikljucenih WiFi uredjaja na kucnoj mrezi, pronasao je blluebery tv cat. Aplikacija je trazila da ukucam pin koji se pojavio preko veceg dela ekrana na tv-cat i nakon toga, moj Galaxy Nexus je postao daljinski za android tv uredjaj. I telefon i uredjaj su u stock stanju (sve fabricki).
 
Poslednja izmena:
Стигао је мк808Б код шурака коначно. Долази са 4.1.1. Рутовали смо га одмах и то је ок прошло само што нам је требало мало времена да набодемо ресет дугменце које је баш на ретардираном месту док нисам отворио цео уређај и завршио посао хехе. Прикључили Микрософт миш и тастатуру преко усб-а све ок ради. Онда пробах 1000000 даљинац апликација али ниједна једина не ради:wall: а знам да сам гледао на јутјубу да је неки користио на ХТЦ-у. Гугл тв тражи тражи али не налази.:trust:
WiFi и XMBC раде ок онако из кутије али штуца на већим мкв-овима. Има пар цака што сам читао па ћу пробати али није то то. Ипак шураку је ок он ни не снима ХД материјал. Уређај је веома брз, флуидан. Гугл радња му се свремена на време дисконектује и пише no connection што хоће мало да нервира. Bluetooth упари ок али када хоћу нешто да пошаљем са свог с3 оно не пролази што ме нервира такође.
Ако неко има нека питања ту сам.:)
 
Jesi ga rutovao bez probe? Moj mk808 je stigao rutovan. Nema nikakav supersu ili superuser ali sve što zahteva rut radi bez ikakvog pitanja.

...Na uredjaju (blueberry) nisam nista dirao. Pokrenuo sam google tv na telefonu i nakon pretrage prikljucenih WiFi uredjaja na kucnoj mrezi, pronasao je blluebery tv cat...
Kod nas na mk808 već ima instalirana ta app što me je i bunilo u stvari još uvek me buni. Zato mi i nije bilo jasno kako se uparuje.
Sad bar znam postupak.
Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ne da mi da ubacim sliku u prošli post
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1357718234621.jpg
    uploadfromtaptalk1357718234621.jpg
    62.8 KB · Pregleda: 295
Milko, preko praćenja statusa pošilje video sam da je paket stigao kod nas i poslat carini, koliko po tvom skromnom mišljenu ima da čekam na isporuku?:wave:
 
Evo ti ovako, ovo je prosek. Danas je isporučeno samo nije uneto.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1357731753547.jpg
    uploadfromtaptalk1357731753547.jpg
    64.5 KB · Pregleda: 251
pre neki dan skino sam MX_Player_Pro_1_7_6.apk
plejer je vrhuinski, sve formate pušta, titlovi fenomenalan
 
Ja sam se odlucio za bsplayer. U njemu ima opcija network mode posto sve pustam preko wifi. Takodje jedini "proguta" apsolutno sve formate. Recimo vecina playera pravi mi problem sa dts audiom kod vecih mkv-a dok BS to sve ispegla a pritom automatski downloaduje titlove.
 
Jedno pitanje za vlasnike ovih sprava...jel neko uspeo da pokrene cifs klijent i da mountuje lokalno neki windows share?
 
Jesi ga rutovao bez probe? Moj mk808 je stigao rutovan. Nema nikakav supersu ili superuser ali sve što zahteva rut radi bez ikakvog pitanja.


Kod nas na mk808 već ima instalirana ta app što me je i bunilo u stvari još uvek me buni. Zato mi i nije bilo jasno kako se uparuje.
Sad bar znam postupak.
Hvala.

Да без пробе али нема везе осигурао сам се хехе. Гугл има преинсталиран што је кул само са с3 га не налази нажалост а немам неки други фон. Јел теби ради и да ли има нека посебна процедура? Видим да на овом финлес рому ради некима како сам читао.
 
To me je i zbunjivalo jer koliko sam shvatio Google tv remote uopšte ne treba da postoji na samom uređaju već samo na telefonu koji hoćeš da koristiš kao daljinski.

U jednim trenutku sam uspeo sa s3 da me pita, pošto nije našao nijedan uređaj da ručno ukucam ip adresu i ja kao ma kasnije ću. Sad više do toga doći, nikako. Šta god pritisnem ili ponovo pretražuje ili exit.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno