Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Ne vidim kako je za BD ISO reprodukciju ijedan S802 bolji i šta bi mi pružio što ne može kombinacija dobrog strimera i brendiranog Android stika.
Meni u ovoj priči jedino nije jasno - ako već imaš dobar strimer, šta će ti i android stik?

Meni je interesantna još jedna stvar. Koliko ljudi danas ima PC sa ATX pločom? Verovatno dosta. A koliko od onih 7 PCI(-E) slotova na ploči im je popunjeno? Ako bi se uradila statistika, verovatno je popunjenost između 0,6 i 1,2 slota po ploči, s obzirom da veliki broj ljudi koristi integrisanu grafiku i nema ni jednu jedinu karticu! Dakle, mATX bi trebalo da je mnogo popularniji format, ali mislim da nije zbog inercije. Opet, mATX ima 4 slota, od kojih retko ko popuni i dva, pa dolazimo do toga da je sa ovim stepenom integracije ITX format adekvatno rešenje za većinu PC korisnika.
I meni je ovo krajnje čudno. Čemu nezgrapna, velika kućišta i ploče punog ATX formata kad verovatno preko 90% kućnih i kancelarijskih korisnika realno nema potrebe za tim?
 
Meni u ovoj priči jedino nije jasno - ako već imaš dobar strimer, šta će ti i android stik?
Uglavnom zbog Plex interfejsa, kastovanja sa telefona i/ili tako nekih zezancija - uglavnom za igranje. :p Zato i kažem da je Chromecast za 40€ puna kapa. :)

Nemam ja ništa protiv ideje kvalitetnog Android strimera, koji ima mogućnost instalacije raznih aplikacija, samo što još nismo dotle došli, a i ne znam da li ćemo. Pouzdan uređaj, koji besprekorno radi ono za šta je projektovan, i instalacija dodatnih aplikacija, budženje, tvikovanje... ne verujem da to ide jedno sa drugim. :)

I meni je ovo krajnje čudno. Čemu nezgrapna, velika kućišta i ploče punog ATX formata kad verovatno preko 90% kućnih i kancelarijskih korisnika realno nema potrebe za tim?
Valjda neka inercija - i korisnika i proizvođača. Mikro ATX ploče se još uvek često rade u nižem kvalitetu (manje stepeni filtracije CPU napajanja) i sa manje integrisanih uređaja, mada to ne mora da bude tako. A i valjda ljudi vole da dobiju ploču "za sve pare", da znaju za šta su dali pare. :d
 
Poslednja izmena:
Kakav je ovaj CS918 deluje trenutno kao best buy uredjaj?

kakav mu je daljinski?
jel ima neko ovaj uredjaj, vidim da ste ga pominjali?
 
mozda se pregreva,recimo...mozda ga zeza neki program....vrati ga na fabricku postavku,pa isprati kako radi,nemoj u pocetku da ubacujes ni jedan program....
i ako trazi dodatno napajanje,nemoj da ga napajas sa USB od Tv-a...nego na adapter....
 
Upravo sam fa resetovao i opet se restartuje.Da li ima veze sto je na produznom kablu?
 
kom produznom kablu(HDMI?)....moj Chromecast je na HDMI malom produznom,i nikakvi problemi....
 
Ispalo je da uredjaj ne radi.Moram ga poslati nazad za Kinu.Da li mi neko moze reci kakva je procedura kada se salje nazad?
 
Kakav je ovaj CS918 deluje trenutno kao best buy uredjaj?

kakav mu je daljinski?
jel ima neko ovaj uredjaj, vidim da ste ga pominjali?

imam ja,pogledaj na mom kanalu ako te interesuje
nije nesto posebno(u smislu da oce nekad da zabode,pa mu treba minut da se odglupi,ali to nije cesto),ali je za te pare odlican,a daljinac je prosecan,nije da je nesto posebno dobar,ali nije da ne moze da se koristi
 
ja sam dobio daljinac koji ima mouse dugme i onda na strlice pomeras kursor
ali naravno da mozes da povezes air mouse preko bluetooth ako ga imas
 
Aha....mislio sam da je to dugmence sa strelicom air mouse, znaci da nije [emoji17]
 
Air mouse niko ne daje uz boks zbog cene koja se kreće od 20 usd.
 
Ok, zbunjivala me ona strelica na daljincu pa rekoh bolje da pitam.

Inace, sta je trenutno bolja kupovina rockchip ili amlogic?

Vidim da amlogic uredjaji svi imaju podrsku za h264, i miracast i drugaciji prilagodjeni launcher...ali uredjaji deluju tromije od rockchipa.
 
Po meni Amlogic u svakom slučaju.
 
I jos jedno pitanje, amlogic S802 ili S805?

Koliko vidim S805 je (valjda?) stariji, skuplji ali i brzi cip, ne podrzava H265, ali podrzava 4K.
To su valjda jedine razlike?

Sta je bolja kupovina?
 
Poslednja izmena:
S805 je jefiniji, sporiji i ima 1080p, H.264 and H.265 FHD hardware decoder. S802 je bolja (skuplja) kupovina nema H.265 FHD hardware decoder ima ga S812.
 
S805 ima najbolji odnos dobijeno/ulozeno,ima h.265 ali samo za 1080p,nema podrsku za 4k.Dok se 4k omasovi dotle ce kinezi izbaciti stotine novih modela.
S802 je promasen cpu.
S812 je najnoviji cpu podrzava h.265 i za 4K.
Predstavlja vrh amlogic ponude i dobra je kupovina.
Jaci modeli kao allwinner A80 i slicni imaju jako visoku cenu i nisu zanimljivi posto se tuku sa intel atomima koji ulaze u svet android smart uređaja.
Sve u svemu Amlogic je najbolja opcija.
 
Poslednja izmena:
Znaci dobre sam zakljucke doneo za S805, jedino me je golicalo sto je S802 bukvalno duplo brzi cip ali jednostavno nisam spreman za to da platim 15-20$ vise kad ce to jednak posao da radi, a 4K verovatno necu gledati u narednih par godina.

Allwinner ne volim nikako, pa ga nisam ni gledao.

Tako ispade da je i S805 overkill i porucio sam MXQ S85, deluje kao jako dobar uredjaj.
 
S805 ima najbolji odnos dobijeno/ulozeno,ima h.265 ali samo za 1080p,nema podrsku za 4k.Dok se 4k omasovi dotle ce kinezi izbaciti stotine novih modela.
S802 je promasen cpu.
S812 je najnoviji cpu podrzava h.265 i za 4K.
Predstavlja vrh amlogic ponude i dobra je kupovina.
Jaci modeli kao allwinner A80 i slicni imaju jako visoku cenu i nisu zanimljivi posto se tuku sa intel atomima koji ulaze u svet android smart uređaja.
Sve u svemu Amlogic je najbolja opcija.

Razlika je znacajna izmedju s805 i s802(s802 nije promasen chip i dalje je prodavaniji jedno 1000puta od s812)hevc h.265 jos nije zaziveo bice za 1-2god a s802 je dovoljno jak da ga gura sw tako da ti to nepije vodu,4k podrska je retko kome interesantna a i amlogic i negura pravu 4k nego duplo od 1080p recimo vecu rez od 1080p a manju od 4k .s802 i s812 su pin do pina provereno moze isti fw za oba tako da ako neko za koju god slucajno kaze da su isti nebi me iznenadilo.Kad h.265 bude interesantan tjst kad bude zaziveo nebi me zacudilo i da se pojavi neki programcic koji ce podici to na veci nivo .S802 bolja kupovina svakako.Graficka mail 450 je jedno 3-4puta jaca od graficke na s805 brzina kretanja kroz menije je ne uporediva ,kvalitet slike je bolji kod s802 ,ima tu jos dosta toga tako da za jeftiniju varijantu s805 a skuplju sigurno s802 ,a da ne spominjem velicinu samog chipa (hladjenje )Drugo s805 1gb ram s802 2gb ram tu je velika razlika amlogic s802 radi sa 600mb-1,2 ram memorije koja je slobodna a kod s805 je to od 150-500mb
 
Poslednja izmena:
S812 je naslednik neuspelog S802,odnosno S802 nije trebao nikada da se pojavi ,nego se amlogicu žurilo,pa su posle toga brže bolje napravili S812 koji gle čuda ima giga lan.Možeš li zamisliti projektovanu perjanicu sa 10/100 Lanom ?Zbog toga je i pin to pin kompatibilan da bi proizvođači boksova lakše peglali glupost od S802.
S802 nije nikako bolja kupovina.Svim proizvođačima je sugerisano da pređu na S812 čim potroše zalihe procesora.
 
Poslednja izmena:
S812 je naslednik neuspelog S802,odnosno S802 nije trebao nikada da se pojavi ,nego se amlogicu žurilo,pa su posle toga brže bolje napravili S812 koji gle čuda ima giga lan.Možeš li zamisliti projektovanu perjanicu sa 10/100 Lanom ?Zbog toga je i pin to pin kompatibilan da bi proizvođači boksova lakše peglali glupost od S802.
S802 nije nikako bolja kupovina.Svim proizvođačima je sugerisano da pređu na S812 čim potroše zalihe procesora.

Cuj neuspeo,najprodavaniji chip za android smart tv uredjaje u celoj prosloj god kao i u prvom mesecu ove godine ,sta ce mi 1gb lan?za 4k?pa da hocu 4 k sigurno bi uzeo rk3288 sa hdmi 2.0 i sa boljim karakteristikama od s812 ,doduse jos nije na istom nivou sdk treba jos neko vreme da prodje da bih rekao da je rk3288 bolja kupovina
 
Za onoga ko sada kupuje boks ,S812 je najbolja kupovina.Sigurno je da je S802 najprodavaniji kada u to vreme nije bilo S812.Ko sada kupuje boks i ko je do sada čekao, ima priliku da prođe bolje kupovinom S812.Cenim da neće da menja boks svakih 6 meseci,ovako će imati boks na duže staze nego da uzme s802.
 
Poslednja izmena:
Sad ste se setili da komentarisete kad sam vec porucio....

Manje vise sve su to slicni cipovi, ovi bolji su naravno brzi i skuplji a svi nude podrsku za stvari koje jos nisu masovno popularne...
Mislim za 4k treba prvo da kupim drugi tv a posle je najmanji problem dati 50$ za drugi box.

Dati 40% vise para samo za brzi cip, mislim da ne vredi.
 
Po meni dilema je samo S805 ili S812.Proizvođači boksova prave cenovno daleko veću razliku između ova dva procesora nego što je to u stvarnosti.Na taj način oni pokusavaju da razgraniče dve vrste kupaca na one kojima je bitan svaki dinar i na one koji imaju para i hoće samo jače i jače.
 
Poslednja izmena:
Za onoga ko sada kupuje boks ,S812 je najbolja kupovina.Sigurno je da je S802 najprodavaniji kada u to vreme nije bilo S812.Ko sada kupuje boks i ko je do sada čekao, ima priliku da prođe bolje kupovinom S812.Cenim da neće da menja boks svakih 6 meseci,ovako će imati boks na duže staze nego da uzme s802.

Pricali smo s802 ili s805,e sad sem minixa u ovom trenutku je besmisleno uzimati no name s812 a minix je preskup i realno ne vredi te novce!amlogic s802 je jos uvek najbolja kupovina(razmisljam naglas heheh)
 
Poslednja izmena:
Nikada nije dobro uzimati Noname.Ja pišem iz mog iskustva kao na ptimer sa Minixom i sa Droid Monsterom.Za ovaj drugi tek se štimaju S805 i S812.Namerno nisam uzeo S802 jer košta maltene isto kao S812 pa je glupost ići na njega.Hardver je završen,matične ploče su završene,ostao je samo sw.
 
Poslednja izmena:
Po meni dilema je samo S805 ili S812.Proizvođači boksova prave cenovno daleko veću razliku između ova dva procesora nego što je to u stvarnosti.Na taj način oni pokusavaju da razgraniče dve vrste kupaca na one kojima je bitan svaki dinar i na one koji imaju para i hoće samo jače i jače.

Pa mora da kosta nesto vise bolji procesor ,kvalitetnija pcb ,bolji wifi chip,bolji lan chip ,1gb ram memorije vise itd ,Bakara bas nasao juce da kupuje kad kinezi praznuju tako da ima vremena i da ponisti kupovinu i ponovo naruci heheeh sve u narednih 15dana kad h265 bude dostupan ,ovde cemo pricati o amlogic s912 i rk3388 znaci varijanta je da jos uvek s802 radi posao i radice jos ja se nadam par godina
 
Ja cekam da mi u narednih 10ak dana stigne Xiaomi Mi Box Enhanced (S802, 2GB), taj bez LAN porta.
Videcemo sta ima da kaze.
 
Nazad
Vrh Dno