Šta je novo?

Android (TV) multimedia uređaji (box-evi i stick-ovi)

Kako spojiti Web kameru na MK802. Radi li bilo koja. Da li je Plug N Play?
 
Da nije ko uspio da pokrene filmove sa milversite-a, filmovizije i slicnih sajtova?
 
Da nije ko uspio da pokrene filmove sa milversite-a, filmovizije i slicnih sajtova?


probacu ja danas pa cu da javim ; probao sam neke druge "flash-based" sajtove i rade odlicno

inace, jelly bean update za Minix Neo G4 donos full 1080p rezoluciju i neke power saver opcije ( koje po meni nemaju smisla jer je sam uredjaj i onako prikopcan na ac adapter -bar kod mene ).

Trenutno sam u potrazi za USB hubom koji ce mi omoguciti da povezem vise od jednog USB uredjaja ( planiram da testiram web cameru, externi USB hdd )
 
Ovi Air Mouse kompleti sa DXa za koje piše da rade na 2.4GHz su klasični bluetooth ili neki poseban standard.
Pošto vidim da svi imaju mali USB dongle za vezu, sumnivo mi nešto da je to BT.
 
@bbK1ing na DX imas 2.4Ghz, ja kupih neki mada nisam nesto prezadovoljan kako radi na ovom uredjaju, kao da je slab signal.

Meni ne radi usb HDD (hdd iz laptopa ubacen u kuciste) krene kao ono preparing storage i na kraju napise da ga uklonim. A sami uredjaj kao da se pali gasi, moze biti da nema dovoljno snage da ga pokrene bez externog napajanja ?

Takodje ovaj hdd je u NTFS, je li ko probao NTFS usb/hdd-ove?
 
ja probao na dva tableta usb fleske ntfs i nijesam mogao da ih ocitam. ne znam radi li uopste android sa ntfs
 
Nisam kuci, ali cu probati ovo cim stignem :)

[youtube]pOx02cNnkyw[/youtube]


U komentarima se moze vidjeti da je ljudima proradilo posle ovoga software-a.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Meni ne radi usb HDD (hdd iz laptopa ubacen u kuciste) krene kao ono preparing storage i na kraju napise da ga uklonim. A sami uredjaj kao da se pali gasi, moze biti da nema dovoljno snage da ga pokrene bez externog napajanja ?

Kladio bih se da je to. Za te 2.5" diskove treba do 500 do 700mA zavisi kako za koji i ne verujem da je uredjaj sposoban da isporuci toliko.
 
Posle instalacije Paragon Ntfs-a i dodavanje jos jednog usb-a sa tv proradio i hdd. Dobra stvar sto se sada media player napaja sa HDD-a tako da mi je ostao isto broj kablova tj. Uklonio sam onaj kabl od playera.

Kako vam radi wifi mish, meni kao da je slabiji domet...?

P.s.
Prebacio sam neka tri filma sa samog uredjaja na hdd, moram vam rec da je prebacio bas brzo.
 
Zna li neko kako da povežem Web kameru na uređaj kako bih koristio skype?
 
Koji uređaj? Koju kameru? Ukucaj na guglu ime android boxa i skype video call. Na mk808 čini mi se mora kuvani rom (neka ics varijanta)
 
Skoro sam gledao neki klip dje pokazase da su uspjeli da naprave skype, ali ne bas stabilno ali u 90% radi radi. Napomena: oni su ovo uglavnom radili sa microsoft kamerom
 
Pozdrav svima! Ovo je veoma interesantna tema, a mene zanima da li je moguće spojiti ove tri stvari i da to funkcioniše sku_143431_6.jpgHDMI-SCART-B.jpg 1.jpg Ovo bi bilo veoma interesantno, jer bi se za nekih 50-ak evra dobio smart tv.
 
Ovaj kabl ne funkcioniše. Treba ti neki aktivni konverter. Nešto kao ovo.
 
Poslednja izmena:
zasto jednostavno ne pojuris neki Android Box,koji ima i HDMI i Cinceve,i resio si problem.....
 
Vidim sad da je Archos najavio tv box za februar. Verujem da ce biti ekstra multimedijalni uredaj, nema nikakvih spec osim price o daljinskom koji ce pored ful qwerty imati i tastere kao gamepad. Ako stave nešto četvoroglavo biće prava zver, mada sumnjam. Cena mako preko 100 $
 
ne znas sta bi pre probao......:)...eh sta sam do sad ubacivao,i brisao.....:)
Srecno.....pa javi kad otkrijes neki zanimljiv program......
 
Mene svrbeli prsti pa sam uzeo onaj blueberry tv cat da ga probam. Inace koristim vec par godina sony media player, ali vreme je da se nesto menja. Stavio sam bs media player i pustam filmove preko WiFi. Uredjaj planiram da koristim samo kao media player i prvi utisci su sasvim zadovoljavajuci. Zamenio je sony za 2 minuta. Za kontrolu je definitivno google tv bolji od standardnog daljinca.
 
Probao skype na mk808 i stavio Logitech c310 web cam i radi ko Doxa, iz kutije bez ikakvog modovanja. Uređaj je prerutovan, ne znam samo jel smem da stavim supersu ili superuser jer ništa što zahteva root ne traži dozvolu nego se samo odradi. Uopšte nisam pametan jel išta da čeprkam oko fw ili da ostavim ovako pošto generalno sve radi. Narucio sam i airmouse, očekujem ga za dva, tri dana pa će ugođaj biti potpuniji. Jedino još da pronađem neki jeftini džojstik koji radi. Ako neko provali koji radi nek podeli info sa ostalima.
 
Poslednja izmena:
Interesuje me da li je naplacena carina za mk802 i mk808 vama koji ste narucili preko dx-a ili ne, posto se i ja razmisljam da narucim ovako nesto za tv posto moj nije smart.
 
Nazad
Vrh Dno